דרוש מידע שאלה על עוסק פטור ותחום עיסוק

prigat

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי עוסק פטור שמוגדר כעסק של ייעוץ (רק ייעוץ בלי פירוט מעבר לזה).
אח"כ ראיתי שייעוץ נחשב בקטגוריה של מקצועות חופשיים וצריך בשביל זה עוסק מורשה, אכן?
אפשר להשאיר בהגדרה הזו? או שצריך לשנות את הקטגוריה של העסק? איך משנים?

שאלה שניה, האם בקבלות שאני מוציאה אני יכולה לכתוב גם תחומים קצת שונים- כמו למשל הנחיית אירועים? או שחייב להיות דווקא המילה ייעוץ?

תודה רבה!

prigat

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מישהו יודע?

אורחת 10

משתמש מקצוען
יש לי עוסק פטור שמוגדר כעסק של ייעוץ (רק ייעוץ בלי פירוט מעבר לזה).
אח"כ ראיתי שייעוץ נחשב בקטגוריה של מקצועות חופשיים וצריך בשביל זה עוסק מורשה, אכן?
אפשר להשאיר בהגדרה הזו? או שצריך לשנות את הקטגוריה של העסק? איך משנים?

שאלה שניה, האם בקבלות שאני מוציאה אני יכולה לכתוב גם תחומים קצת שונים- כמו למשל הנחיית אירועים? או שחייב להיות דווקא המילה ייעוץ?

תודה רבה!
אכן יעוץ מצריך עוסק מורשה.
אך אם פתחו לך עוסק פטור? אם אין לך צורך בעוסק מורשה, הייתי ממשיכה להתנהל ככה.
ולגבי עיסוקים נוספים- אפשר בהחלט.
את העסק פותחים עם העיסוק העיקרי ואפשר להכניס בו עיסוקים שוליים נוספים.
כמה פעמים יצא לי לשאול במע"מ איך להגדיר עוסקים שמתעסקים ביותר מתחום אחד, התשובה שקיבלתי- לפי העיסוק העיקרי.

prigat

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אך אם פתחו לך עוסק פטור? אם אין לך צורך בעוסק מורשה, הייתי ממשיכה להתנהל ככה.
פתחתי לעצמי, רק אח"כ ראיתי שהתחום הזה בעייתי.
מה נכון לעשות עכשיו?
יש אפשרות לשנות את הגדרת העיסוק?

אני רואה בחוק כך:

להלן רשימת העיסוקים\מקצועות שלצורכי מס ערך מוסף הינך מסווג כעוסק מורשה:
א. בעל מקצוע חופשי שהוא :
אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי-שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך-דין, רואה חשבון או שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, וכן עוסקים שעיסוקם מתן שירותים מהסוגים המפורטים בתקנה 6א לתקנות מס ערך מוסף ולגבי אותם שירותים בלבד.

אני יועצת בתחום אישי ופרטני ולפעמים נותנת ייעוץ למוסדות לימוד, זה נכנס בהגדרה פה?
אני לא רוצה להסתבך....

אורחת 10

משתמש מקצוען
פתחתי לעצמי, רק אח"כ ראיתי שהתחום הזה בעייתי.
מה נכון לעשות עכשיו?
יש אפשרות לשנות את הגדרת העיסוק?

אני רואה בחוק כך:

להלן רשימת העיסוקים\מקצועות שלצורכי מס ערך מוסף הינך מסווג כעוסק מורשה:
א. בעל מקצוע חופשי שהוא :
אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי-שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך-דין, רואה חשבון או שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, וכן עוסקים שעיסוקם מתן שירותים מהסוגים המפורטים בתקנה 6א לתקנות מס ערך מוסף ולגבי אותם שירותים בלבד.

אני יועצת בתחום אישי ופרטני ולפעמים נותנת ייעוץ למוסדות לימוד, זה נכנס בהגדרה פה?
אני לא רוצה להסתבך....
אם את חוששת תתייעצי עם רו"ח או יועץ מס
אני לא הייתי חוששת.
הפקידה שפתחה לך את התיק היתה אמורה לשים לב לכך.

Rivka_t

משתמש פעיל
אני אומרת שתשארי על הסיווג הזה .
אם יעשו לך בעיות ויפנו אלייך זה ניתן לוויכוח .
ותצטרכי לטעון שהעיסוק שלך הוא יעוץ אישי שזה מסווג כפטור.
בהצלחה .

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוקיי תודה.
ואם אצטרך לשנות את הגדרת העוסק פטור- יש דרך כזו?
באתר של פניות הציבור של רשות המיסים
עשיתי לפני כחודש ותוך כמה ימים הם עידכנו
את ממלאה טופס 822, מציינת לאיזה מספר ענף את רוצה לעדכן ואותו את מגישה שם
רק תבדקי מראש שהענף אכן יכול להיחשב כפטור
אני ביקשתי ממישהי שמחוברת לשעמ שתבדוק לי על כמה ענפים שבינהם התלבטתי אם הם פטורים, לא יודעת איך אפשר לבדוק בדרך אחרת
כאן יש את רשימת הענפים הקיימת
כאן מורידים טופס 822
כאן שולחים אליהם פניה
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה