התייעצות שאלה לאמהות של משפחות ברוכות ילדים

MRF

משתמש מקצוען
שילוב בין קטניות לבשרי יכול גם להיות פתרון עבור מי שקשה לו עם הקטניות מבחינת הטעם או ההרגל לאכול בשרי.
הטעם הבשרי משפיע על כל המנה גם כשהיא מנופחת בדברים אחרים, אז גם מי שפחות אוהב קטניות יכול להיות שיאהב תבשיל מעורב.
אז במקום פעם אחת קציצות עוף ופעם אחת קציצות עדשים, אפשר לעשות פעמיים קציצות של עוף עם עדשים. או צ'ילי קון קרנה, או חומוס עם בשר, וכן הלאה.
מה זה צ'ילי קון קרנה??? זה תקין שאני לא יודעת?
אני חישבתי 2 חבילות פסטה מינימום - חיוני לצורך משפחה כזו
שניצל -4 שקל מנה קטנה (40 שקל לק"ג)

וירקות? תגלי לי איפה אפשר להכין מרק ירקות או ירקות מוקפצים ב-10 שקל?
זה בקושי המחיר של הגזר לבד :(
מרק ירקות בגודל של משפחה בת 12 נפשות מאמיר לכדי 40 ש"ח
וזה אם לא אידנו שם ירק בריא ויקר כמו כרוב...
ככה הגעתי לממוצע של 8 שקל לסועד
וזה בלי ארוחת בוקר ערב וכו'

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה זה צ'ילי קון קרנה???
בגדול בשר טחון, שעועית ופלפלים ברסק עגבניות
אבל יש לזה מלא ווריאציות

זה תקין שאני לא יודעת?
כן

ואני אגיד שוב פעם- הכיף בקטניות שהם יכולים להיות לגמרי אכל מבושל ולהרגיש בשרי ולגמרי אוכל קליל ואת כל הטווח באמצע.
אבל זה דורש יותר עבודה/ג'יגה בראש מאשר בשרי.

• תודה
Reactions: MRF

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
מה זה צ'ילי קון קרנה??? זה תקין שאני לא יודעת?
תבשיל בשר ושעועית. מקסיקני במקור (וחריף בהתאם. משמעות השם היא "צ'ילי עם בשר"...)
בדרך כלל מכינים אותו מבשר טחון, אבל אפשר גם קוביות בשר וזה הולך מצוין גם עם קוביות חזה עוף. לא ניסיתי עוף טחון אבל אין שום סיבה שלא יעבוד, וכמובן גם הודו.
בגרסאות מהירות מטגנים את הבשר הטחון ומוסיפים שעועית מקופסה, בגרסאות מושקעות משתמשים בכל מיני סוגים של שעועית ומוסיפים ירקות שונים, במיוחד פלפלים ועגבניות.

• תודה

MRF

משתמש מקצוען
ואני אגיד שוב פעם- הכיף בקטניות שהם יכולים להיות לגמרי אכל מבושל ולהרגיש בשרי ולגמרי אוכל קליל ואת כל הטווח באמצע.
אבל זה דורש יותר עבודה/ג'יגה בראש מאשר בשרי.
בחיים לא מתקרב לטעם של אוכל בשרי, בררת מחדל לגמרי לגמרי גם אם תכיני את זה הכי טעים שבעולם!!!
קליל?- עושה כאבי בטן למי שרגיש [בעלי והילדים... גם אם משרים את זה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בחיים לא מתקרב לטעם של אוכל בשרי, בררת מחדל לגמרי לגמרי גם אם תכיני את זה הכי טעים שבעולם!!!
קליל?- עושה כאבי בטן למי שרגיש [בעלי והילדים... גם אם משרים את זה
בשרי מבחינת ההרגשה של הארוחה לא מבחינת הטעם.
וקליל- כן. ארוחה שכוללת רק סלט עם כל אבות המזון היא ארוחה קלילה, זה שיש רגישים לזה לא הופך לפחות קליל.
גם אני רגישה לחלק מהקטניות ולא אוכלת אותם :)

• תודה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שקלתי השבוע את הקציצות, מחצי קילו קציצות הודו טחון+ בצל אחד קטן - יצא לי שכל 10 קציצות רגילות (לא גדולות אבל גם לא פיציות) שווה 100 גר'. המינימום המומלץ בטווח של משרד הבריאות הוא 300 גר' חלבון מן החי בשבוע לילד בן 4-5 וכפול מזה מגיל 12 ומעלה.
יצא לי שמשפחה עם 3 ילדים קטנים מבחינה תזונתית לפי המינימום המומלץ אמורה לאכול בארוחה אחת מתוך שלוש הארוחות השבועיות של החלבון מן החי קילו הודו טחון לפני בישול (מאמינה שזה גם הכמות לעוף / בשר טחון)
בואו, זה כמות גדולה ממש וזה רק המינימום. בשביל להגיע לבעיות מעודף חלבון מן החי צריך כפול מזה לפחות...
ואם יש פה אמא לילדים קטנים שאוכלים 10 קציצות בגודל שהכנתי (רק בשרי בלי תוספות להגדיל את כמות הקציצות) + פחממה וירק ורוצים עוד אז אני משתדלת לא לקנא :sne:
שלי אחרי 3-4 כבר לא מסכים לאכול שום דבר אחר

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שקלתי השבוע את הקציצות, מחצי קילו קציצות הודו טחון+ בצל אחד קטן - יצא לי שכל 10 קציצות רגילות (לא גדולות אבל גם לא פיציות) שווה 100 גר'. המינימום המומלץ בטווח של משרד הבריאות הוא 300 גר' חלבון מן החי בשבוע לילד בן 4-5 וכפול מזה מגיל 12 ומעלה.
יצא לי שמשפחה עם 3 ילדים קטנים מבחינה תזונתית לפי המינימום המומלץ אמורה לאכול בארוחה אחת מתוך שלוש הארוחות השבועיות של החלבון מן החי קילו הודו טחון לפני בישול (מאמינה שזה גם הכמות לעוף / בשר טחון)
בואו, זה כמות גדולה ממש וזה רק המינימום. בשביל להגיע לבעיות מעודף חלבון מן החי צריך כפול מזה לפחות...
ואם יש פה אמא לילדים קטנים שאוכלים 10 קציצות בגודל שהכנתי (רק בשרי בלי תוספות להגדיל את כמות הקציצות) + פחממה וירק ורוצים עוד אז אני משתדלת לא לקנא :sne:
שלי אחרי 3-4 כבר לא מסכים לאכול שום דבר אחר
אל תקנא, לא מאביסים ילדים!
קילו למשפחה של 5 נפשות- במחילה זה להבאיס! כמה הילד אמור לאכול מבחינת כמות? לא מבחינת ערך תזונתי! 3 קציצות וחצי כוס אורז עם תוספת ירק 2-3 כפות ואני יהיה מאושרת...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אל תקנא, לא מאביסים ילדים!
קילו למשפחה של 5 נפשות- במחילה זה להבאיס! כמה הילד אמור לאכול מבחינת כמות? לא מבחינת ערך תזונתי! 3 קציצות וחצי כוס אורז עם תוספת ירק 2-3 כפות ואני יהיה מאושרת...
אני אהיה מאושרת בכמות קטנה יותר ממך :)
אבל להאביס זה לא.
ואם דיברנו פה על זה שכמות גדולה מידי של חלבון גורמת לנזק וכמה חלבון משרד הבריאות ממליץ וכו'
אז הכמות המומלצת יוצרת מנות הרבה יותר גדולות ממה שהובן פה באשכול.

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני אהיה מאושרת בכמות קטנה יותר ממך :)
אבל להאביס זה לא.
ואם דיברנו פה על זה שכמות גדולה מידי של חלבון גורמת לנזק וכמה חלבון משרד הבריאות ממליץ וכו'
אז הכמות המומלצת יוצרת מנות הרבה יותר גדולות ממה שהובן פה באשכול.
להאביס זה גם אם הכמויות מוגזמות לילד, רק כי זה מה שהוא אמור לקבל תזונתית!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
להאביס זה גם אם הכמויות מוגזמות לילד, רק כי זה מה שהוא אמור לקבל תזונתית!
אם הילד לא רוצה ודוחפים לו אז זה אולי להאביס (לא בטוחה בזה כי בכל אופן יש מנעד אחרת גם לדחוף חצי קציצה יחידה לכל היום זה להאביס)
אם הילד רוצה בכמות שמומלצת תזונתית ומאפשרים לו אז זה לא להאביס
אם הילד רוצה ומונעים ממנו רק כי חושבים שזה כבר מידי הרבה אז חבל. (ואולי גם סוג של לגזול ממנו מה שהוא צריך)

• תודה
Reactions: y&m

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
כבר כמה זמן שאני מכינה אוכל והוא נגמר בשניות ב"ה
כמה שקונים, רוצים עוד
אם לדוגמא הייתי מכינה חבילה אחת של עוף טחון מעורבב עם ירק ופחממה בצד, עכשיו זה לא מספיק, אז בעלי ואני לא אוכלים בשרי בזמן האחרון בימות השבוע כי כבר לא נשאר ועוד לא קלטתי שאני צריכה לעשות שינוי. עוף אחד? צריך כבר 2. שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר... כולן כאן מכינות כל פעם 2 חבילות? חבילה אחת של שניצל עולה 40 שח, 2 חבילות-80 +ירקות ופחממה 95 וכו' 2 עופות- 60, עוף טחון 2 חבילות 48+10 לירקות.
איך אפשר בכלל? מוצאת את עצמי מכינה מקרוני עם טונה או גבצ, אורז ודג מרקים...[קטניות בקושי מסכימים]
ואם תקחו לדוגמא המלצה לפירות וירקות כל ילד צריך 2 פירות ליום ו5 ירקות
הפרי הכי זול עדיין יקרXמספר הילדיםXמספר הירקות ומי מדבר על לסחוב אותם הביתה
ועוד משהו, לאחרונה החלטתי לעשות דיאטה אז קניתי הרבה פירות וירקות תחליף לפחממה שלא אשאר רעבה -הכל נגמר ככ מהר, ב"ה שאוהבים דברים בריאים ואוכלים אותם אבל תכלס כל אחת קונה בכמות כזו?
בלת"ק
אני מכינה כל פעם שתי עופות, שתי חבילות של שניצל, שתי חבילות של בשר טחון וכו'.
בעלי עושה קניות אז לי אין מושג כמה זה עולה, ואני מבשלת אז הוא לא יודע כמה אני מכינה כל פעם, וככה שתינו לא מרגישים כמה אנחנו מבזבזים על כל ארוחה.
העיקר שלא יהיו רעבים.

MRF

משתמש מקצוען
בלת"ק
אני מכינה כל פעם שתי עופות, שתי חבילות של שניצל, שתי חבילות של בשר טחון וכו'.
בעלי עושה קניות אז לי אין מושג כמה זה עולה, ואני מבשלת אז הוא לא יודע כמה אני מכינה כל פעם, וככה שתינו לא מרגישים כמה אנחנו מבזבזים על כל ארוחה.
העיקר שלא יהיו רעבים.
רק לא מבזבזים אלא משתמשים, להאכיל ילדים יהודיים זה לא בזבוז זה גמילות חסדים, מצווה, השקעה, זכרונות חיוביים מבית יהודי, שמחה, בריאות וכו' וכו'

מה שבטוח

משתמש פעיל
אגב סתם מוסיפה לאינטלגנציה שלכן
תחולת החלבון בלחם-גבוהה יחסית.
לכל מי שלחוצה מהילד שלא מוכן למרוח כלום בלחם
רק עדיף שזה יהיה לחם כוסמין, יא?

ושאלה, איך זה שכמעט ולא דובר פה על שומן??
השומן כל כך חיוני לבריאות ולהתפתחות של הגוף ושל המוח וגם משפיע מאוד על השובע לטווח הארוך.
שומן טראנט ושאר השומנים הלא בריאים כמובן להוריד, מהר.
אבל (בהתייעצות עם דיאטנית לגבי הכמויות!) חובה לשלב בכל ארוחה שומן איכותי מהצומח (שמן זית, אגוזים, אבוקדו, טחינה וכו) ואם מדברים על שובע לאורך זמן שומן הוא זה שיביא את השובע הנדרש.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
רק לא מבזבזים אלא משתמשים, להאכיל ילדים יהודיים זה לא בזבוז זה גמילות חסדים, מצווה, השקעה, זכרונות חיוביים מבית יהודי, שמחה, בריאות וכו' וכו'
אין קשר בין גמילות חסדים, שמחה ובריאות להרבה חלבונים
אפשר להאכיל ילדים באוכל מאוזן ובריא בכמות שהם צריכים
לא צריך להשביע ילדים או מבוגרים בשניצלים. או בקציצות
הפוך, תכינו תוספת ירק מבושל שהוא גם בריא מאוד וגם קצת יותר זול (6 ש"ח לק"ג במקום 40)
ומנה עיקרית בכמות סבירה לפי הכמות המומלצת
והילדים יהיו בריאים ומאושרים לא פחות...

החכמה זה למצוא מנות בריאות, טעימות וחסכוניות.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אין קשר בין גמילות חסדים, שמחה ובריאות להרבה חלבונים
אפשר להאכיל ילדים באוכל מאוזן ובריא בכמות שהם צריכים
לא צריך להשביע ילדים או מבוגרים בשניצלים. או בקציצות
הפוך, תכינו תוספת ירק מבושל שהוא גם בריא מאוד וגם קצת יותר זול (6 ש"ח לק"ג במקום 40)
ומנה עיקרית בכמות סבירה לפי הכמות המומלצת
והילדים יהיו בריאים ומאושרים לא פחות...

החכמה זה למצוא מנות בריאות, טעימות וחסכוניות.
ברור שצריך גם תוספת ירקות אבל לפעמים חבילה אחת של שניצל/בשר טחון לא תספיק למנה אחת לכל ילד.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כל מי שחוסך במנות עוף לילדיו בטענה נחרצת שזה לא בריא שזה להאביס וכו'
מה לעשות שזה ממש נראה שאין לכם כסף או כח או שניהם,
וכל טענות הבריאות והחינוך הם בסך הכל רצון להשתיק את המצפון או משהו...
אז הכל בסדר, מותר שלא יהיה לכם כסף, וגם מותר שלא יהיה לכם כוח- כמוני למשל:sne:
(להכין מנת עוף הרבה יותר מורכב מלבשל עוד שקית פתיתים)
אבל לא צריך בשביל זה להפוך את הבריא ללא בריא ולהפך- תעמדו מול האמת!
קציצות, חזה עוף ועוף בכלל הם מאכלים בריאים-
אידיאלי שכל ילד היה יכול לאכול מהם
עד כמה שהוא מרגיש שנצרך לו,
לא תמיד אנחנו מצליחים לתת לילדים שלנו את התנאים האידיאלים-
לא צריך בגלל זה להפוך את האמת לשקר ואת השקר לאמת,
לפחות שנשאף לתת להם מה שטוב להם- אולי יום אחד נגיע לזה,
ולא שנשכנע את עצמינו שזה לא בריא וכו'
ואז גם אם יום אחד תהיה לנו אפשרות- כבר נהיה משוכנעים שזה לא בריא- וחבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה