תאונה עשיתי שריטה קטנה לרכב מהשכרה - מה עושים?

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
השתתפות עצמית לביטוח פלוס התייקרות הפוליסה שלוש שנים קדימה כי זה עבר ביטוחי עם תביעה פלוס סיכון בסירוב של חברות הביטוח לבטח אחרי שלוש תביעות בהצלחה,

קוויק

משתמש מקצוען
גם אצלי היה תקופה ארוכה רכב של השכרה, היום זה כבר ליסינג
חגיגות המחירים והעלויות על כל פיפס שריטה שהיה צריך זכוכית מגדל כדי לחפש אותה, הן מטורפות!

היות ולא ידעתי שככה, גם לא התמקחתי עם כל רכב שטיפה פגע בי, באתי אחרי מספר חודשים להחזיר וחשכו עיני מהסכום שהטילו עלי, ולא היה עם מי לדבר, כי אין פה תקרת השתתפות, כי לכל שריטונת מתייחסים בנפרד כאל פגיעה בודדת ומחשבים מחדש עד גובה התקרה...

אח"כ יצא לי לדבר עם מוסך רשמי שהם מפנים אליו, כשהרכב היה אצלם בתיקון מטעמם, והבעלים שם אמר לי, חבל לא באת לבד היינו מסתדרים על מחיר והיה יוצא לך גרושים, טען שהוא כל הזמן מתקן ככה לאנשים רכבים מושכרים...

לא יודעת אם מותר הלכתית, צריך אולי לשאול רב, אבל חיסכון בכסף זה כנראה ברור שיש.

קוויק

משתמש מקצוען
במקרה שזה סריטה שלא מורידה את ערך הרכב, אין חיוב לשלם
???
אני לא בדיוק שמתי לב כשהחזרתי את הרכב מה ההגדרה של שריטה, אבל לפי מה שנראה לי בתמחור חייבו אותי על כמה וכמה שריטות.
לא יודעת מה הניסיון שלך, שלי אצל אלבר.

brachi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
אתה השוכר או שאתה הזקת רכב של השכרה?
כשוכר התקרה שלהם זה 2000 ש"ח השתתפות גם אם זה טוטל לוס
כמזיק צד ג' השמים הם הגבול.
הזקנו לרכב מהשכרה שמישהו אחר שכר אותו ממנה

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תלכו עם הרכב לפחח מקומי שיגיד לכם קודם כל הערכת מצב.
יכול להיות במדובר על תיקון קטן מאד. ויכול להיות שזה יותר מורכב.

איזה חברת השכרה?

שואל לעניין

משתמש פעיל
לא יודעת אם מותר הלכתית, צריך אולי לשאול רב, אבל חיסכון בכסף זה כנראה ברור שיש.

במקרה שזה סריטה שלא מורידה את ערך הרכב, אין חיוב לשלם
לפי התורה הדרך למדוד נזק הוא כמה הרכב היה שווה קודם וכמה שווה עכשיו (להבדיל מהחוק ששמים כמה עולה להחזיר למצב הקודם)
ממילא כיון שכשאדם קונה רכב (בטח רכב ישן) השריטה לא מורידה במחיר - פטורים מלשלם

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הזקנו לרכב מהשכרה שמישהו אחר שכר אותו ממנה
התגובה שלי הייתה להודעה מעליי של8100
לגבי השאלה שלכם בתור מזיקים צדג' אם לא תתקנו לבד המחיר שהביטוח יתבע אותכם בדרך כלל הוא בלי כל פורפורציה לנזק שכן הם משקללים שמאות ועליות תיקון לפי מחירון שלהם
ככה זה בדרך כלל ממה שאני יודע וגם ממה שמשתקף פה בפוסט
אלא אם יבוא מישהו ויפריך את זה,
וכאמור הבדל גדול בין אם השוכר מזיק לבין אם השוכר ניזק.

רקפת כחולה

משתמש צעיר
אין לחברה דרך לדעת אם הרכב היה במוסך (אולי רק במורשה של החברה).
אם באנת מדובר בשריטה קלה והמשכיר זורם איתכם אולי כדאי ללכת למוסך ולתקן.
לי פעם קרה ששרטתי רכב מושכר בצורה קלה ביותר ברמה שאצלי זה ירד עם מגבון, ואיכשהו החברה שלחה לי דו"ח נזק של 5300 ש"ח.
גם לנו קרה אותו מקרה
על שריטה הכי קטנה לקחו לנו את ההשתתפות המקסימאלית 5000 שח
ואפילו שלקחנו את האוטו למוסך ידוע ולא הכי זול... ואמרנו לחברת השכרה שהם ביקשו הרבה יותר זול
לא היה עם מי לדבר ....

פשוט עוקץ לשמו

מה גם שהוא כביכול הביא לי את ההצעת מחיר שקיבל מהמוסך "שעובד" איתם ...

אחרי כמה ימים התקשרתי למוסך ושאלתי אם הרכב הגיע אליהם לתיקון -לא היה ולא נברא

אגב זה לא היה חברת השכרה גדולה כמו אלבר וכו...

צ'יטה

משתמש פעיל
אל! תחזירו! לפני! שתתקנו! לבד!
על כזו שריטה לקחו לי בהרץ 2500 ש"ח וכשעשיתי בלגנים הם הוציאו לי תיק עבודה הזוי על מה שהיה צריך לעשות שם, כל סנטימטר בשריטה מתומחר בנפרד...
קפצו לפחח (אפשרי בנדוד, בפחחות הם לא רעים, אבל יהודי יעשה את זה טוב יותר) גם אם השכירות תתארך זה עדיין יצא הרבה יותר זול.

קוויק

משתמש מקצוען
אל! תחזירו! לפני! שתתקנו! לבד!
על כזו שריטה לקחו לי בהרץ 2500 ש"ח וכשעשיתי בלגנים הם הוציאו לי תיק עבודה הזוי על מה שהיה צריך לעשות שם, כל סנטימטר בשריטה מתומחר בנפרד...
קפצו לפחח (אפשרי בנדוד, בפחחות הם לא רעים, אבל יהודי יעשה את זה טוב יותר) גם אם השכירות תתארך זה עדיין יצא הרבה יותר זול.
נכון,
אבל! שואלים פה גם הלכתית אם זה בסדר, ופה לא בטוחה, רוב הסיכויים שכשהרכב מושכר חותמים שלא יתקנו נזקים לבד, ועם כל הבאסה והתסכול והעושק שלהם, צריך לבדוק אם מותר לעשות את זה.

צ'יטה

משתמש פעיל
נכון,
אבל! שואלים פה גם הלכתית אם זה בסדר, ופה לא בטוחה, רוב הסיכויים שכשהרכב מושכר חותמים שלא יתקנו נזקים לבד, ועם כל הבאסה והתסכול והעושק שלהם, צריך לבדוק אם מותר לעשות את זה.
אמת, פנו לרב. הדעות חלוקות האם זה מחייב או לא ופזוט תעשו מה שהרב שלכם אומר בעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה