סיפור בהמשכים סערת הרבעים

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
1. האישה השנייה שסאנדמיאל אמור לשאת. זה מרגיש משונה, מוזר והזוי- או סביר והגיוני?
אם לגיבורים זה טבעי - זה טבעי.
זו התחושה שלי.
2. הילדים שזרקו עליו ביצים- נראה מעושה או טבעי? רציתי בעיקר להוסיף לאווירה ולהבהיר את הרוח הכללית במאהל כלפי פשעים. זה מוסיף או סתם טפשי?
יחסית טבעי, אם כי הייתי מדגישה שמדובר בביצים רקובות, כאלה שכבר אינן ראויות למאכל.

שירת הכוכבים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
פרק 7
דרך חזור הייתה, במפתיע, קרה הרבה יותר.
הוא חש בכל רוח וכל ערמת שלג ברחוב, וניסה להתכרבל עוד יותר בתוך המעיל שלו.
דָארְגְמִיאֵל הוציא את ידו עטוית הכפפה העבה מן כיס המעיל, מוציא יחד איתה את המפתח.
הוא סובב אותו בחור המנעול פעם אחת, ואחר לחץ על הידית. הדלת נותרה במקומה.
הוא נקש קלות על הדלת, מודע לכך שפחות שומעים אותו בשל הכפפה. "הי, אֶנְמִיג, שִׁילְאָה... אוֹרְדִיאָן, תפתחו לי בבקשה. זה דָארְגְמִיאֵל".
רחש נשמע מעבר לדלת. קול של מפתח מסתובב בחורו של מנעול, והדלת נפתחה. אֶנְמִיג עמד שם. "דָארְגְמִיאֵל, הכל טוב? שכחת שאני נועל פעמיים? מה, הוא ממש חולה?" הגיס בן השבע עשרה נעץ בו מבט, "דָארְגְמִיאֵל? אתה נראה נורא! שִׁילְאָה, תוכלי להביא לדָארְגְמִיאֵל כוס מים?".
דָארְגְמִיאֵל כשל אל תוך הבית, לא מגיב לדבריו של אֶנְמִיג. הוא קרס על הספה, מקבל בשתיקה את כוס המים שהגישה לו אשתו המודאגת.
"מה קרה?" שִׁילְאָה התיישבה גם היא על הספה, "אתה מרגיש טוב? היה מדי קר בחוץ?".
דָארְגְמִיאֵל נענע בראשו לשלילה, על אף שאכן היה קר בחוץ. לא זה הסיפור.
"קרה משהו לשְׁרָגְאֵל?" הבינה שִׁילְאָה, "המצב שלו מדרדר? מה אומרים הרופאים?".
"לרופאים כבר אין שום דבר לומר" קולו של דָארְגְמִיאֵל חנוק כשהוא אומר זאת לבסוף, "שְׁרָגְאֵל איננו".
שִׁילְאָה הביטה בו בחרדה. "מה זאת אומרת איננו? הוא פשוט נפטר?".
דָארְגְמִיאֵל הנהן לאט, מעדיף שלא לספר. לא על דבריו של שְׁרָגְאֵל, לא על התרופה, לא על ירושתו של הנפטר, לא על מילותיו האחרונות ולא על האיש המוזר, המפתיע, שהגיע לבקר את הנער האסופי רגע מאוחר מדי.
השתיקה שררה בסלון הבית רגעים ארוכים, שבהם לגם דָארְגְמִיאֵל קלות מכוס המים.
קול בכי מתקרב נשמע פתאום, והדלת המפרידה בין הסלון לפרוזדור המוביל לחדרי השינה נפתחה. לִיאַה, אשתו של אֶנְמִיג, עמדה שם, ובידה תינוק.
חתונתם של הזוג הצעיר האלו הייתה רק חמישה חודשים קודם לכן, ודָארְגְמִיאֵל הביט בתהייה בתינוק המצווח שבידי גיסתו.
"אַבִיאֵל?" הוא נחרד למראה פניו האדומות של בנו הבכור, "מה קרה לו?".
"אני לא יודעת" הגיבה הגיסה, שנענתה לבקשתן של שִׁילְאָה ואָרְטִימַה ושמרה על שלושת הילדים, "הוא ואֶלְבַּרוּך ישנו, ופתאום הוא התעורר והתחיל לבכות. יש לו גם חום גבוה".
שִׁילְאָה מיהרה ליטול ממנה את הילד, ונרתעה לאחר שנשקה למצחו של זה. "הוא לוהט! דָארְגְמִיאֵל, אתה יכול לקרוא מהר לרופא כלשהו? אני חושבת שהרופא בבית ממול הוא רופא ילדים".
"אני אצא" אֶנְמִיג מיהר ללבוש את מעילו, "תישאר פה, דָארְגְמִיאֵל. אני אזעיק את הרופא, ואתם תנסו להוריד לו את החום בינתיים".
התינוק הוסיף לבכות על אף ששהה בזרועותיה של אימו, ולִיאַה קראה אחרי בעלה שייקח גם כפפות.
אֶנְמִיג לא הגיב, אבל הוא לקח את הכפפות, וכנראה עטה אותן בחוץ תוך כדי ריצה.
"הרופא תכף יבוא, אַבִיאֵל" ניסתה שִׁילְאָה להרגיע את בן השנה. "הוא יבדוק אותך וייתן לך תרופה, נכון אַבִיאֵלִי? והכל יהיה בסדר. תוכל ללכת לישון. לא לבכות...".
דָארְגְמִיאֵל עמד לידה, וחש מיואש. לפני פחות מחצי שעה איבד את חברו הטוב ביותר, ועכשיו הבן שלו, בנו היחיד, חולה. הלחץ אפף אותו.
דלת הפרוזדור נפתחה שוב, והאם נכנסה אל הסלון. "מה קורה, ילדים?".
"אמא!" שִׁילְאָה הביטה בה בהקלה ניכרת, "אַבִיאֵל בוכה בלי סוף, ויש לו חום. אֶנְמִיג הלך לקרוא לרופא".
נָאוּלִיאַה הביטה בנוכחים, "לִיאַה, כדאי שתחזרי לשמור על הילדים. כשאוֹרְדִיאָן ואָרְטִימַה יחזרו מהקניות הם יוכלו לשמור עליהם בעצמם, אבל כרגע הם לא כאן. דָארְגְמִיאֵל, הבא קערת מים מן המטבח. אני אביא מטליות".
"הגענו" אֶנְמִיג נכנס אל הבית, חיוור. "כאן, אדוני הרופא. זה התינוק".
הרופא מיהר אל התינוק הצווח, נוטל אותו בזהירות מידיה של אימו. "זה לא נראה טוב. תכינו לו מקום לשכב, ותביאו מטליות ומים. הוא אומנם נראה כבר יחסית גדול, אבל אני מניח שהוא לא בן שנה וחצי, נכון?".
"עוד שלושה חודשים" שִׁילְאָה רעדה, "הוא בן שנה ושלושה חודשים, אדוני הרופא".
"אני מבין. אבל בכל זאת אני חושב שכדאי להביא אותו לבית המרפא" הרופא הביט אל תוך עיניו של התינוק, "הוא היה רגוע בימים האחרונים, או שהיה לא נינוח כל כך?".
"הוא ייבב קצת יותר מהרגיל בשבוע האחרון" עיניה של שִׁילְאָה גדולות ומבוהלות, "והוא תיקשר איתי פחות. אתה חושב שזה משהו ממש מסוכן?".
הרופא נאנח. "עוד לא בדקתי אותו" הוא הגיב, "ויכולת הבדיקה שלי מחוץ לבית המרפא מוגבלת מאוד. עזבו כעת את המטליות. בואו איתי עכשיו לשם, והאלוקים יעזור לנו להציל את התינוק שלכם".
להציל?!
דָארְגְמִיאֵל נשף בחרדה. לחזור אל בית המרפא, כשעוד לא עברה שעה מאז יצא משם?
"אתה הישאר כאן, דָארְגְמִיאֵל" חמותו הבינה לליבו, על אף שעוד לא ידעה על פטירתו של שְׁרָגְאֵל. היא הניחה שהוא ראה מספיק היום. "שִׁילְאָה, קראי ללִיאַה ובואי איתי. דָארְגְמִיאֵל ואֶנְמִיג, אתם תישארו כאן לשמור על הילדים".

....

שירת הכוכבים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אוויר קריר יחסית של ערב נשב באזור הגבעות.
האוהל הקרוב ביותר נטוע היה במרחק כמה וכמה מטרים הגונים משם, והשקט היה ברוך.
סַאנְדְמִיאֵל ישב על הסלע, לא מביט על פניו של אחיו הקטן. הוא הסביר לו מה הולך לקרות, וכעת הוא מצפה לתגובה.
"אני לא רוצה" מָאנְרִיאֵל זעף.
סַאנְדְמִיאֵל הרים את מבטו, מבחין בכך שהילד קם מהסלע עליו ישב קודם לכן.
"מה אתה לא רוצה?" הוא התעניין, מקווה שבן האחת עשרה ידבר באופן ברור יותר ובוגר יותר.
מָאנְרִיאֵל התיישב בחזרה על הסלע, פניו עגומות. "אני לא רוצה ללכת למאהל הזה, השני, לאחים הגדולים שלנו. אני בכלל לא מכיר אותם!".
"הם אחים טובים" סַאנְדְמִיאֵל הביט בעיניו של אחיו, "הם ידאגו לך מאוד. אתה לא צריך לחשוש".
מָאנְרְיאֵל שתק רגע ארוך. "אין אפשרות אחרת?" הוא לחש לבסוף, ופתאום נראה בוגר כל כך.
סַאנְדְמִיאֵל חייך, בניסיון להרגיע אותו. "אני לא חושב. אפשר כמובן לשלוח איגרת לאֶלְאוֹנָה, ויכול להיות שהיא תסכים. אבל גם יכול להיות שלא, ובכלל- איך תגיע לשם?
אני לא בטוח שנושא האיגרות יסכים שתצטרף אליו, והמסע שהוא עורך גם ככה ארוך מדי. זו האפשרות הפשוטה ביותר, מָאנְרִיאֵל. צְפַנְאֵל ומֶתָנְאֵל מתגוררים במאהל הקרוב, מרחק הליכה מכאן".
"אני יודע" הילד נאנח כמבוגר, "בסדר, אבל... אני לא רוצה שתיקח אותי מחר בבוקר איתך. אני רוצה שהם יבואו לכאן, וייקחו אותי".
סַאנְדְמִיאֵל הופתע. "למה? אני גם ככה צריך להגיע לשם, לסדר משהו. למה אתה לא רוצה לבוא?".
"ככה" מָאנְרִיאֵל משך כתף סרבנית, "אני לא רוצה. אני רוצה להישאר כאן עם אמא עוד קצת. מה אכפת לך? אתה הרי לא תלך מחר".
"נכון" הנהן סַאנְדְמִיאֵל, "אני אצא כנראה בתחילת השבוע הבא. טוב, בסדר. מחר כשאלך למאהל, אבקש מצְפַנְאֵל ומֶתָנְאֵל שיבואו לקחת אותך בעצמם. אני מקווה שאחד מהם יוכל, אחרת יהיה לשנינו פחות נחמד. אני לא רוצה להתעכב ביום רק כדי לקחת אותך לשם".
"אתה לא תתעכב" עיניו של מָאנְרִיאֵל בורקות, "אני אסתדר. אבל בסדר, אני אתפלל שהם יוכלו".
סַאנְדְמִיאֵל צחק. "אתה חמוד".
ופתאום הוא באמת חשב ככה.
מָאנְרִיאֵל באמת חמוד. בדיוק כשם שאמרה אַנְאוֹטָה. רק כנראה שמשהו מציק לו, ולכן הוא מתנהג לפעמים בחוצפה, או אפילו מציק ומטריד.
השאלה היא רק, מה הוא הדבר שמפריע לו.

....

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הדרך חזור/חזרה.
בה' הידיעה.
הוא נקש קלות על הדלת, מודע לכך שפחות שומעים אותו בשל הכפפה.
הכפפה עשויה עור/בד, כך שאין סיבה שישמעו אותה על הדלת.
נסי לנקוש עם כפפה עבה, הצליל עמום הרבה יותר.
כך או כך, חוויותיי האישיות משלגים (-4 או -5 מעלות) היו שונות מהמתואר, ונדמה לי שגם בקור קיצוני יותר הן לא אמורות להישמע כך.
(אם המידע מבוסס אני כמובן מקבלת, ויתכן שהטעות אצלי. לא חקרתי את הנושא, רק מציינת את היכרותי האישית):
דָארְגְמִיאֵל הוציא את ידו עטוית הכפפה העבה מן כיס המעיל, מוציא יחד איתה את המפתח.
הוא סובב אותו בחור המנעול פעם אחת, ואחר לחץ על הידית. הדלת נותרה במקומה.
קשה עד בלתי אפשרי לסובב מפתח כשהיד עטויה כפפה עבה.
כפפות שלג הן בד"כ כאלה שלא מאפשרות תנועות מדויקות, וקשה לבצע פעולה עדינה כמו סיבוב איתן.
במקומות בהם השלג נפוץ, ישנה מבואה אליה נכנסים בדחיפה של הדלת. המבואה מוגנת מרוחות ומשקעים, לכן קר שם פחות. במבואה מורידים את הכפפה ופותחים את הדלת כרגיל.
שִׁילְאָה, תוכלי להביא לדָארְגְמִיאֵל כוס מים?".
מים חמים, כדאי לציין. או מעורבים בדבש/ אלכוהול, כדי להקל על הנשימה ולחמם את האיברים הפנימיים.
אֶנְמִיג לא הגיב, אבל הוא לקח את הכפפות, וכנראה עטה אותן בחוץ תוך כדי ריצה.
אם הקור בחוץ נמוך מ8- מעלות, הפעולה הזו תהיה מורכבת ביותר.
קשה להזיז את האצבעות בכפור, בטח תוך כדי הליכה מהירה.
הרבה יותר מהיר ללבוש את הכפפות בתוך הבית, ורק אז לצאת. לא משנה כמה אתה ממהר - בחוץ קשה להתלבש כשקפוא.
אם הטמפרטורה היא בין -2 לבין -8, הפעולה אפשרית ועדיין משונה שזו הבחירה שלו. לא הבחירה הטבעית לאדם שרגיל לקור ומורגל בהתמודדות איתו.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כפפות שלג הן בד"כ כאלה שלא מאפשרות תנועות מדויקות, וקשה לבצע פעולה עדינה כמו סיבוב איתן.
במקומות בהם השלג נפוץ, ישנה מבואה אליה נכנסים בדחיפה של הדלת. המבואה מוגנת מרוחות ומשקעים, לכן קר שם פחות. במבואה מורידים את הכפפה ופותחים את הדלת כרגיל.
השאלה כמובן באיזה סוג מפתח מדובר.
אם זה מפתח קטן כמו של היום - אתם צודקים.
אבל אם זה מפתח כמו של פעם בתקופות קדומות - מדובר במפתח מסיבי שאמנם נכנס לכיס המעיל בקושי, אבל אין שום בעיה לאחוז בו ולסובב אותו גם עם כפפה עבה מאוד (אע”פ שלא ידוע לי על מפתח מהסוג הזה שהיה לו אופציה לנעול סיבוב אחד או שניים, זה היה פשוט הזזה על ידי שיני המפתח וזה רק הזזה או סיבוב אחד)

שירת הכוכבים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
הדרך חזור/חזרה.
בה' הידיעה.

הכפפה עשויה עור/בד, כך שאין סיבה שישמעו אותה על הדלת.
נסי לנקוש עם כפפה עבה, הצליל עמום הרבה יותר.
כך או כך, חוויותיי האישיות משלגים (-4 או -5 מעלות) היו שונות מהמתואר, ונדמה לי שגם בקור קיצוני יותר הן לא אמורות להישמע כך.
(אם המידע מבוסס אני כמובן מקבלת, ויתכן שהטעות אצלי. לא חקרתי את הנושא, רק מציינת את היכרותי האישית):

מים חמים, כדאי לציין. או מעורבים בדבש/ אלכוהול, כדי להקל על הנשימה ולחמם את האיברים הפנימיים.

אם הקור בחוץ נמוך מ8- מעלות, הפעולה הזו תהיה מורכבת ביותר.
קשה להזיז את האצבעות בכפור, בטח תוך כדי הליכה מהירה.
הרבה יותר מהיר ללבוש את הכפפות בתוך הבית, ורק אז לצאת. לא משנה כמה אתה ממהר - בחוץ קשה להתלבש כשקפוא.
אם הטמפרטורה היא בין -2 לבין -8, הפעולה אפשרית ועדיין משונה שזו הבחירה שלו. לא הבחירה הטבעית לאדם שרגיל לקור ומורגל בהתמודדות איתו.
תודה על ההערות המפורטות. אני אתקן זאת אצלי.
(את ממש מכריחה אותי ללכת ולבדוק כל דבר קטן...)

שירת הכוכבים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
פרק 8
עבר

הנוף יפהפה.
צמחייה פרועה, בראשיתית, צמחה בשלל גווניו של הירוק.
אגמים תכולים וצלולים בקצה האופק, מעליהם מעופפים תדיר שחפים צחים כשלג.
המבנה היה נטוע עמוק בתוך הצמחייה. טירת פאר יפהפייה, מוקפת בנחל מלאכותי בחלקו. מקור המים היה שם, והוא נותב על מנת להקיף אותה.
גשר קצר היה תלוי מעל הנחל, אל מול דלתות הענק של הטירה. כמו בחלומו של כל אחד.
ולמען האמת, זה אכן היה החלום שלו.
הוא ישב בקצה הטרקלין הענק, סבר פניו חתום. לפניו היה שולחן ערוך במגוון; מטעמים שאת רובם הכיר. לא היה לו תיאבון כלל.
מספר משרתים הסתובבו בטרקלין, מביאים ולוקחים. מגישים ומפנים. מיטיבים צלחת פה וכוס שם, מיישרים מפית רקומה.
לא הרבה אנשים סעדו על השולחן. הוא היה ביניהם. בעל הבית.
לא היו דיבורים בטרקלין.
רק שקשוק המזלגות, צעדיהם של המשרתים, רחש האכילה ותקתוקו של שעון הענק הקבוע מעל הפתח מנעו מן השקט להיקרא דממה.
גַאטְסָאם הניע מעט את מזלגו, עיניו אפילו לא מביטות במעט האוכל המונח בצלחת החרסינה המעוטרת שלו. השקט לא הציק לו, וגם לא השתיקה של המסובים שהגיעו בעיקר כדי שלא יהיה לבד.
למִיאַמָארִי רעיונות מוזרים, והוא לא רוצה לשאת בתוצאות שלהם. לא אכפת לו להיות מוקף בסעודה בשישה אנשים נוספים, על אף שזה פוגע לו בתיאבון. אבל לנהל איתם שיחה?
זה כבר מוגזם, ומִיאַמָארִי תיאלץ להבליג. אם היא הייתה כאן עכשיו, לבטח לא הייתה שוררת כאן שתיקה. אבל היא נסעה, והותירה אותו כאן. לבד.
ולא שאכפת לו להיות לבד. תמיד אהב להיות לבד. הבעיה היא שהיא הביאה במקומה שישה אנשים, שנקראים בעצם חברים שלו, בדרגות קרבה שונות.
השעון דנדן בקול.
ראשיהם של המסובים קפצו, לעומת השקט ששרר רעש השעון היה לפתע ככפול ממה שהוא בדרך כלל.
גַאטְסָאם שלח אליו מבט האחרון מכולם. השעה הייתה שלוש בצהריים.
הוא חש בשעמום קל פושה בו. מילא השקט, אבל הוא יושב באותו המקום ואמור לאכול למרות שאין לו תיאבון.
אחד הכיסאות נגרר אחורנית.
המבטים כולם הוסבו לעברו של צִינָאגוֹ. "מתנצל, אני צריך ללכת", הוא מלמל. "היה טוב מאוד, תודה למארח. עוד ניפגש".
אחדים מן האורחים עקבו אחריו במבטם, אחרים שבו לצלחתם. גַאטְסָאם לא היה מאלו וגם לא מאלו. הוא המשיך להתבונן במפת המשי הבהירה שעל השולחן.
"מה קורה איתך, גַאטְסָאם?" אַפִידָאן גמר לאכול, כנראה. "למה אתה לא אוכל כלום? שאני אבין, קראת לנו כדי שנאכל במקומך?".
גַאטְסָאם לא הגיב כלל. אם אַפִידָאן רוצה, שיבקש מהמשרתים יין או קינוח. הוא לא אשם שמשעמם לו.
"אתה מרגיש טוב?" מֵיבָּאר קיבל אומץ, כנראה. "כי אתה גם קצת חיוור".
גַאטְסָאם הרים אליו את עיניו. "הכל בסדר", לקוני.
השתיקה חזרה אל השולחן, אבל הפעם היא הייתה גדושה במבוכה. החמישה הפסיקו לאכול.
גַאטְסָאם נאנח, "אתם רוצים קינוח? יין? עוד מנה?".
"אנחנו רוצים שתהיה איתנו, גַאטְסָאם" שִׁינְאָר היה העדין מכולם. הוא אחיה הצעיר של מִיאַמָארִי, ולא דומה לה בכלל. אולי חוץ מטוב הלב השופע, שמרגיז אותו לפעמים.
"אני איתכם" גַאטְסָאם נתן עוד מבט אחד בגיסו, שהשפיל את מבטו. "ואני מבקש להפסיק לדון בנושא. משרת, הבא את הקינוח".
המשרת הסמוך, אליו פנה גַאטְסָאם, קד קלות ומיהר לכיוון הפתח.
שִׁינְאָר פתח את פיו, אך מייד סגר אותו בחזרה.
לגַאטְסָאם לא היה זה אכפת.

....

שירת הכוכבים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
הווה
השמש בקושי זרחה.
העולם היה רענן ומלא באוויר של בוקר.
יום חדש הגיע, וסַאנְדְמִיאֵל כבר עמד מחוץ לאוהל, מוכן ליציאה.
הוא חושב שאף פעם לא הלך למאהל הסמוך בקושי יום לאחר שחזר משם. תמיד כשהלך לשם עם אבא, נשאר לכמה ימים, וחזר איתו ביחד הביתה לפחות לשלושה שבועות.
הפעם המצב שונה.
המאהל כבר היה מאחוריו. אוהלים מוכרים, צבעוניים. לכאורה, לאחר שיחזור מהמסע, יצטרך להיפרד מהמאהל. מנהיג המאהל הסמוך ירצה אותו לידו.
סַאנְדְמִיאֵל נשם עמוק. הוא ידבר היום עם מִילְאַנָה. אשתו לעתיד.
נראה לו שכשהיה קטן ראה אותה כמה פעמים. ביתו היחידה של מנהיג המאהל...
לחייו של סַאנְדְמִיאֵל סמקו. האם זה אומר שבעתיד...?
לא, הוא לא יחשוב על כך עכשיו. אלו שטויות, ועדיין אין לו מושג למה רצה המנהיג דווקא אותו כאיש לביתו.
הוא בסך הכל סַאנְדְמִיאֵל. סַאנְדְמִיאֵל אוּפְּצִיגָאנוֹ. האָכְטוּמְנִי...
רגע.
סַאנְדְמִיאֵל עצר על מקומו, ואחר כפה על עצמו להמשיך וללכת. הכינוי ההוא! הישן, שנדבק אליו במאהל ההוא כשהיה ילד קטן.
האין זה המנהיג שכינה אותו כך?
הוא חושב שכן.
סַאנְדְמִיאֵל הובך, הוא אפילו לא יודע מה המשמעות של המילה הזו. הוא לא יודע באיזו שפה היא.
אבל זו משמעות טובה. הוא בטוח בכך.
גם קולו של המנהיג, הוא נזכר, היה מלא פליאה, חיבה והערכה כשקרא לו כך.
מה זה אומר?
האם כבר אז, כשהיה ילדון בן שש, רצה המנהיג לקחת אותו לביתו? האם דיבר על כך עם אבא?
זה הביך אותו עוד יותר.
הייתכן?
אבל איך בכלל ניתן לדעת דבר מה כלשהו עליו, כשהוא רק בן שש? ואיך עכשיו אפשר לדעת עליו דבר מה?
הוא רק בן שמונה עשרה. אב לתינוק בן שנה וחצי. הוא לא כלום. רק סַאנְדְמִיאֵל.
הוא התקדם הלאה. השבילים הפכו פחות נוחים להליכה.
סַאנְדְמִיאֵל הוציא אבן קטנה מנעלו, לא יכול שלא להיזכר בפעמים הקודמות שעשה זאת- בדרך חזור של אתמול.
אבל די, מספיק לחשוב על כך. עדיף שיחשוב על דברים אחרים.
כמו על המסע שלו, למשל. עדיין לא כל הדברים מאורגנים, והוא רוצה לצאת בתחילת השבוע הבא.

....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה