דרוש מידע ילדה בת 3.2 רגישה מאוד שליד הרבה אנשים בוכה מלא/דבוקה להורים ועצובה

SARA .M

משתמש חדש
שלום לכולם,
מדובר בילדה מאוד חכמה מצחיקה אהובה בחברה מאוד מאוד מאוד.
ילדה שיודעת לבטא את עצמה ומה שהיא מרגישה!!! היא ילדה נורא רגישה-האינטלגנציה הרגשית שלה מאוד גבוהה
היא יכולה לבכות כי מישהוא לידה קרה לו משהוא והוא בוכה. בזמן האחרון בכל מפגש המוני שהיינו ואני מתכוונת גם המשפחה המורחבת שזה אחיינים שכל היום רק רוצים בחברתה ומתחננים אליה שתבוא לשחק (וגם לפעמים לא המוני מידי שמדובר בעשרה אנשים מתוכם 6 ילדים בערך)היא כאילו לא מוצאת את עצמה בכלל ומתאבנת...אפילו שלא מפסיקים לקרוא לה לבוא לשחק....בגן לקח לה חודשיים עד שהתאקלמה והיום היא הילדה הכי אהובה בגן....שכולם רוצות לבוא אליה הביתה ולשחק איתה
יש פעמים שזה עובר חלק
אבל ברוב המקרים זה פשוט תקוע והיא גם אומרת מתי קשה לה ולמה ולפעמים היא בעצמה לא יודעת למה אז היא אומרת שהיא עצובה אבל היא לא יודעת למה...
היא פשוט לא יודעת איך להתמודד עם כל הדבר הזה.. היא ילדה מאוד עדינה לא שובבה ולא מופרעת אבל ילדה מאוד שמחה וחברמנית
מה עושים? זה מוקדם מידי להתחיל איזשהוא סוג של טיפול?
אני ממש אובדת עצות
אני יציין שהיא ילדה יחידה ואין לה עוד אחים כרגע

פלמונה

משתמש פעיל
וואו לא מתאפקת מלהגיב
היא בת 3 כן?
לא בת 30! לא טיפול וא להפוך את זה לבעיה. יש לה מתנה!
אל תלחיצי ואל תילחצי.
ולעניין הפרקטי,
מה שראיתי שמאד עוזר לבת שלי זה -תיווך. להסביר לה לאיפה ולקראת מה הולכים ממש ברחל בתך הקטנה.
”שבוע הבא יש חתונה של זרובבל. את תחזרי מהגן, תלכי לנוח ואח”כ נתלבש בבגדי שבת וניסע לאולם. יש שם המון אנשים ומוזיקה ורעש. את תשבי לידי ואם תרצי גם תלכי לשחק. זה אולם גדול ואפילו יש חצר, יש שם המון בני דודים וגם גיטה, שאת אוהבת לשחק איתה, תהיה שם. בהתחלה בטח יהיה לך קשה ללכת ומבולבל אבל נראה לי שתוכלי להתגבר ויהיה לך ממש כיף. אם תראי שלא טוב לך תחזרי לשבת לידי. וגם אם תרצי כל הזמן לשבת לידי אין בעיה (פפףף דוקא כן יש בעיה שששש)”
ככה מסבירה בפרוט מלא זמן לפני (כמה שאפשר) ברוב מוחלט עזר
ומתי שלא - לא. תגדל ותלמד.

וכמובן לא לשכוח העצמה ומודעות על הדרך. כי בלי זה זה לא אימהי תשפ”ד. וככה כתוב בכל המגזינים לנשים.
”ז קורה לך רוחלה מתוקה, כי את רגישה כל כך! ושמה לב לדברים. נכון סיפרת לי שזלטי נפלה ורק את שמת לב שלא נוח לה?”

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התנהגות טבעית ונורמלית. יש הרבה ילדים שהם ככה בגיל הזה. וזה מסביר את הכל:
אני יציין שהיא ילדה יחידה ואין לה עוד אחים כרגע
המעבר בין היותה לבד עם ההורים לבין מקום הומה ילדים הוא חד, ומובן מאוד למה היא מתנהגת ככה.
כדאי לך לשחרר אצלך את הלחץ של 'מתי היא תשתלב כבר?' ולתת לה את כל הזמן שהיא צריכה בלי להשוות לילדים אחרים. כמה שתתני לה יותר הכלה והבנה של הצד שלה, חיבוק, ליטוף ולאו דווקא להציע לה 100 פעם - ככה בסוף היא "תפשיר" ותלך מעצמה.
עצם זה שכולם לוחצים עליה להשתלב גורם לה עוד יותר להתכנס בעצמה.
ככל שתגבי אותה יותר, שזה בסדר שמגיעים ובהתחלה קצת נבהלים ומתביישים ולוקח זמן עד שמתרגלים, ככה היא תקבל יותר את עצמה וממילא זה יעבור לה בקלות יותר.
זה לעניות דעתי

עד מתי

משתמש מקצוען
נורמלי ביותר!!!
גם לילדה עם אחים וביתר שאת לבת יחידה
רק תשדרי לה שאת מבינה את החשש שלה והלחץ והבלבול מהרבה אנשים פתאום
את יכולה לדבר איתה קודם ולהגיד לה שעוד מעט נלך ל..ויהיה שם הרבה אנשים ואם היא מרגישה מבולבלת היא יכולה להיות לידך עד שתרגיש יותר בטוחה
אם היא חכמה חשוב שתבין גם היא שהתחושה שלה מובנת ותקנית לגמרי לגמרי

SARA .M

משתמש חדש
תודה על התגובות....
פשוט בזמן האחרון זה ניהיה ממש מתיש אני משתדלת מאוד להבין אותה ולתת לה מקום לפחדים שלה אבל זה בכי שלא מפסיק
חשבתי אולי צריך טיפול אבל הרגעתן אותי
תודה רבה

תותחינוס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני כן אציע לעשות אבחון אצל מרפאה בעיסוק
אבחון שמתמקד בויסות חושי.

הגרפולוגית

משתמש פעיל
וואו! את מגדירה ממש את הבת שלי (4.5).
מה שעזר לי זה:
א. להבין אותה ולהכיל את הקושי שלה להתמודד עם הצפה רגשית- חברתית ולאפשר לה לבכות קצת בלי להיבהל,
למרות הפדיחה מהסביבה;).
כי כשאני נבהלת- היא נבהלת יותר!
ב. להכין אותה לפני כל ארוע עם סיפור טיפולי- תמונות/ ציורים של הארוע שהולך להיות, אם יש חתונה- אפשר לראות איזה סרטון של חתונה במחשב כדי להכין אותה לארוע. ואפילו ארוע קטן כמו זו"צ שמגיע אלינו לשבת נדרש להכנה, אפשר לערוך איתה את השולחן לפני שהם באים ולהראות לה למי כל צלחת וכו'. הכנה מראש עוזרת פלאים!!
ג. להגיד לה לפני הארוע- הולך להיות אירוע עם הרבה אנשים וילדים שירצו לשחק איתך- יש לך אפשרות לשחק איתם ויש לך אפשרות לשבת לידי- להשאיר לה (ולך) את האופציות פתוחות כדי שתרגיש שאת רגועה עם ההתנהגות שלה, זו לא התנהגות מאולצת- זה פשוט בחירה!
ד. להזמין ילדים רגועים אבל תקשורתיים לבית שלכם- בד"כ בבית שלה היא תחוש בטוחה יותר וחופשיה וכך לאט לאט תסתגל גם למקומות אחרים.
ה. אגב, הרבה פעמים זה תורשתי- אמא רגישה= ילדה רגישה. ולכן לפעמים הרבה יותר קשה להכיל את הקושי של הילדה בגלל זה, אבל מה שעזר לי זה להבין שכמו שאני יצאתי מזה- גם היא בעז"ה תצא מזה.
בהצלחה רבה!

SARA .M

משתמש חדש
וואו! את מגדירה ממש את הבת שלי (4.5).
מה שעזר לי זה:
א. להבין אותה ולהכיל את הקושי שלה להתמודד עם הצפה רגשית- חברתית ולאפשר לה לבכות קצת בלי להיבהל,
למרות הפדיחה מהסביבה;).
כי כשאני נבהלת- היא נבהלת יותר!
ב. להכין אותה לפני כל ארוע עם סיפור טיפולי- תמונות/ ציורים של הארוע שהולך להיות, אם יש חתונה- אפשר לראות איזה סרטון של חתונה במחשב כדי להכין אותה לארוע. ואפילו ארוע קטן כמו זו"צ שמגיע אלינו לשבת נדרש להכנה, אפשר לערוך איתה את השולחן לפני שהם באים ולהראות לה למי כל צלחת וכו'. הכנה מראש עוזרת פלאים!!
ג. להגיד לה לפני הארוע- הולך להיות אירוע עם הרבה אנשים וילדים שירצו לשחק איתך- יש לך אפשרות לשחק איתם ויש לך אפשרות לשבת לידי- להשאיר לה (ולך) את האופציות פתוחות כדי שתרגיש שאת רגועה עם ההתנהגות שלה, זו לא התנהגות מאולצת- זה פשוט בחירה!
ד. להזמין ילדים רגועים אבל תקשורתיים לבית שלכם- בד"כ בבית שלה היא תחוש בטוחה יותר וחופשיה וכך לאט לאט תסתגל גם למקומות אחרים.
ה. אגב, הרבה פעמים זה תורשתי- אמא רגישה= ילדה רגישה. ולכן לפעמים הרבה יותר קשה להכיל את הקושי של הילדה בגלל זה, אבל מה שעזר לי זה להבין שכמו שאני יצאתי מזה- גם היא בעז"ה תצא מזה.
בהצלחה רבה!
תודה רבה ,
האמת שעשיתי את זה בשבת האחרונה שהיינו עם אנשים וזה ממש עזר
אבל הבעיה היא שהרגישות והעדינות שלה לא נותנות לה להתמודד עם ילדים אחרים ולריב איתם ובמקום לענות להם היא בוכה ואז כל מה שהלך עד עכשיו כמו שצריך מתפוצץ עד לפעם הבאה
איך אני מלמדת אותה לענות ולא לבכות או פשוט גם להתעלם?למרות שבגן היא לא ככה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה