השקעות השקעה פאסיבית לטווח קצר

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מקובל שהשקעה במדדים מתאימה דווקא כאשר מדברים על טווחים ארוכים.
אני חושב שהכללה זו מוטעית בתכלית.
כלומר, זה תלוי.
אם המשקיע לא מעוניין לקחת סיכון בשום פנים ואופן, אז אכן זה לא מתאים.
אבל אם לקיחת סיכון מושכל היא אופציה רלוונטית, אז השקעה פאסיבית לטווח קצר היא כדאית.
בממוצע רווח חודשי הוא 1.1% שזה מאוד יפה
הסיכוי להפסיד משהו - באזור 30% (כלומר, ב-70% מהמקרים נרוויח)
הסיכוי להפסיד יותר מ5% - באזור 8%
מי שיכול לקחת את הסיכון הזה - לדעתי זה שווה

דברתי עם כמה אנשים בעניין. פחות או יותר אף אחד לא הסכים. ועדיין אני חושב שאני צודק :)

שיתפתי כאן את התוצאות עבור השקעה לטווחי זמן של חודש, 3 חודשים, 12 חודשים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא מספיק לכתוב שיש כך וכך אחוז להפסד, כי זה גם מאד משמעותי כמה ההפסד יכול להיות?
מניעת רווח זה הפסד.
שחיקה מול האינפלציה זה הפסד.
[ואני מניחה שהנתונים האלו כלל לא נכללו בחישוב שעשיתם]
ויש גם אפשרות להפסיד ככה 50% מהכסף.

אבל אכן יש צדק מסוים בדברים, ומי שרוצה להשקיע עם סיכון גבוה ומוכן לקחת את הסיכון הזה ובמקרה רע להפסיד הרבה מאד כסף אז זה אכן אפשרות.
אני בשום אופן לא ממליצה להשקיע בהשקעות עם סיכון רב. [שנובע גם מגובה ההפסד האפשרי]

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כי זה גם מאד משמעותי כמה ההפסד יכול להיות
נכנסת לקישור ועדיין לא ראית זאת? כנראה לא הסברתי מספיק טוב
נגיד את רוצה להשקיע ל-3 חודשים
ונגיד שבשבילך ״להפסיד הרבה מאוד״ - זה להפסיד 10% מהתיק (או יותר)
אז הנקודה שמעניית אותך בטבלה ובגרף היא זו:
1704795700030.png

כלומר, במהלך ההיסטוריה (במבדק הזה ההיסטוריה התחילה ב-2010) תרחיש כזה קרה ב-3% אחוז מהמקרים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נכנסת לקישור ועדיין לא ראית זאת? כנראה לא הסברתי מספיק טוב
נגיד את רוצה להשקיע ל-3 חודשים
ונגיד שבשבילך ״להפסיד הרבה מאוד״ - זה להפסיד 10% מהתיק (או יותר)
אז הנקודה שמעניית אותך בטבלה ובגרף היא זו:
צפה בקובץ המצורף 1546237
כלומר, במהלך ההיסטוריה (במבדק הזה ההיסטוריה התחילה ב-2010) תרחיש כזה קרה ב-3% אחוז מהמקרים
א. לא בודקים לפי טווח כזה קצר. [רק מ2010]
ב. הנקודה הזאת לפי מה מוגדר הסיכון לא הודגשה.
ג. לפי מה שאני רואה זה נראה שיש טעויות רציניות בטבלה הזאת. [למשל בתחילת הקורנה המדדים איבדו בבת אחת כ30% ולפי הטבלה זה לא קרה מעולם, ויש עוד דוגמאות]

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
א. לא בודקים לפי טווח כזה קצר. [רק מ2010]
ב. הנקודה הזאת לפי מה מוגדר הסיכון לא הודגשה.
ג. לפי מה שאני רואה זה נראה שיש טעויות רציניות בטבלה הזאת. [למשל בתחילת הקורנה המדדים איבדו בבת אחת כ30% ולפי הטבלה זה לא קרה מעולם, ויש עוד דוגמאות]
א. אפשר לבדוק לפי כל טווח שרוצים. בבדיקה לפי הטווח של 14 שנים האחרונות, ולא לפי, למשל, 30 שנה, יש מעלות ויש חסרונות. החסרונות שזה לא מתחשב במשבר כמו דוט קום שהיה לפני 24 שנה. המעלות שזה יותר משקף את העולם העדכני. שוב, אפשר לעשות כל מיני טווחים. ולראות האם ואיך זה משנה את תמונת המצב.

ב. הסיכון הוא לאבד אחוז מסוים מהתיק. זה מה שמודגש. לא הבנתי איזו הדגשה עוד דרושה לך.

ג. ממליץ שתבדקי את עצמך. הנתונים הם לפי יום עסקים הראשון שבכל חודש (לפי הסגירה באותו היום).

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הנתונים הם לפי יום עסקים הראשון שבכל חודש (לפי הסגירה באותו היום).
אז זה עוד הטעיה של הנתונים.
מה הקשר לבדוק רק לפי היום הראשון שבכל חודש???
וגם בבדיקה הזאת ראיתי ירידות גדולות יותר ממה שמופיע בקובץ שלכם. [למשל מ1/1/2020 עד 1/4/2020]
א. אפשר לבדוק לפי כל טווח שרוצים. בבדיקה לפי הטווח של 14 שנים האחרונות, ולא לפי, למשל, 30 שנה, יש מעלות ויש חסרונות. החסרונות שזה לא מתחשב במשבר כמו דוט קום שהיה לפני 24 שנה. המעלות שזה יותר משקף את העולם העדכני. שוב, אפשר לעשות כל מיני טווחים. ולראות האם ואיך זה משנה את תמונת המצב.
זה פשוט לבחור תקופה שלא היו בה משברים גדולים כדוגמת 2008 שהייתה רק שנתיים קודם...
ולהגיד "שבעולם העדכני" לא יכולים להיות כאלו דברים זה הטעיה והטיה של הנתונים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה זה סגנון הכתיבה המצחיק הזה? מישהו רב אתך?
הכל בסדר. יכולה לדבר ברוגע. ואם לא הבנת משהו על הפעם הראשונה, אסביר. זאת לא בעיה :)

בתאריכים שציינת הייתה ירידה של כ10%. זה מופיע בטבלה.

לגבי יום ראשון לחודש - זו השיטה של yahoo finance כאשר יורדים לרזולוציה של חודש

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הוספתי עוד טאב עם נתונים החל משנת 1990
וכן בטאב זה הבדיקה היא על כל יום עסקים שהיה. ולא רק בראשון לחודש

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בתאריכים שציינת הייתה ירידה של כ10%. זה מופיע בטבלה.
פשוט לא נכון עובדתית!
מצורף גרף של מדד S&P 500 לתאריכים שציינתי, בהם מופיע ירידה של 20%+ ב3 חודשים ומהראשון לראשון.
1704814653712.png

והנה הנתונים של מדד תל אביב 125 בתקופה הזאת שבו רואים ירידה של כמעט 24% ב3 חודשים האלו מהראשון לראשון -
1704815664194.png

לגבי יום ראשון לחודש - זו השיטה של yahoo finance כאשר יורדים לרזולוציה של חודש
אין בעיה, אבל זה היה חייב להיות מודגש בהודעה הראשונה.
וכשאתה כותב הודעות כאלו כשאולי מבחינתך זה איזה וויכוח אינטלקטואלי או משהו כזה, אנשים אחרים שלא מבינים מספיק יכולים לראות בזה עובדות ולפעול לפי זה, ולכן כשהנתונים מוצגים לא בצורה מדויקת כלל ומביאים חד משמעיים שמתעלמים מנתונים חשובים, זה יכול לגרום לאנשים להפסיד הרבה כסף, ולכן גם התגובה שלי נכתבה כפי שהיא נכתבה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הוספתי עוד טאב עם נתונים החל משנת 1990
וכן בטאב זה הבדיקה היא על כל יום עסקים שהיה. ולא רק בראשון לחודש
אכן זה הרבה יותר רלוונטי.
וכפי שאפשר לראות בצורה הזאת רואים שיש יותר סיכון בטווח קצר.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מצורף גרף של מדד S&P 500 לתאריכים שציינתי, בהם מופיע ירידה של 20%+ ב3 חודשים ומהראשון לראשון.
את צודקת. יש ירידה של 20% (לא 30) - מסומן בירוק בצילום. אבל לא בחודשים שציינת, אלא חודש קודם
1704832677963.png

ונכון, בטבלה שלי הירידה הזו של 20% לא מופיעה.
וזאת משום שאני לא בדקתי על s&p500 עצמו, אלא בדקתי על קרן עוקבת (שם הקרן מופיע בשם הטאב)
ובקרן הזאת במקום ירידה של 20% הייתה ירידה של 18% - וזה כבר כן מופיע בטבלה
1704832984044.png

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל לא בחודשים שציינת, אלא חודש קודם
לא הבנתי, הבאתי צילום מסך מאד ברור, מה צריך יותר מזה?
זה נתון מאד פשוט לבדיקה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טוב, ועוד נקודה סופר חשובה
אנחנו באים כאן לנהל סיכונים (סוג של תורת המשחקים)
בממוצע יש רווח של 1% בחודש
ואז אנחנו חושבים, האם כדאי לקחת סיכון. אני מדבר על הפקדה לחודש אחד בלבד.
הסיכון שנפסיד משהו הוא 30%, ב-70% - נרוויח. האם זה שווה?
תלוי כמה נרוויח (על הצד שנרוויח).
אז זהו, שזה לא 1% רווח חודשי. זה 3.3% רווח חודשי
כלומר, נכון שרווח ממוצע הוא 1% חודשי. אבל זאת בגלל שהפסדים מורידים ומושכים את הממוצע כלפי מטה.
את ההפסדים כבר לקחנו בחשבון (זה הרי 30% שנפסיד משהו). על הצד שנרוויח (ויש 70%) שנרוויח - אז נרוויח 3% חודשי בממוצע.

[המספרים נבדקו על קרן מחקה צוברת. משנת 2010. והינם להמחשת הרעיון בלבד]

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה