דרוש מידע החזר מקבלן כיון שיש הפרשי הצמדה

מוטי אא

משתמש רשום
יש לי דירה במחיר למשתכן כמעט 5 שנים אחרי כולל קבלת הדירה
אני מקבל טלפון מהחברה מחכה לך צ'ק ע"ס 1000 ש"ח
מבירור העניין מתברר שמשרד השיכון בודק את מסמכי הקבלן (כנראה בשביל שחרור ערבויות)
וגילה שיש טעויות בהצמדה כנראה שטעו בחודש
ולכן משרד השיכון מאלץ להחזיר לרוכשים
הקבלן בדק את העניין והתחיל לחשב ריביות שהיה אמור לגבות ולא גבה וקזז מהפרשי הצמדה
ואם הריביות יותר גבוהות נותן 1000 ש"ח ומחתים אותך שלא תתבע על הפרשי הצמדה
הקבלן לא מוכן להסביר את החישובים (כמובן עם תירוצים משרד חיצוני חישב את זה, המסמכים לא לפני וכדו')
פניתי למשרד השיכון וענו שמאחרי החתימה על החוזה זה התנהלות מול הקבלן והם לא מתערבים

אשמח לכל מידע בעניין מה הסיפור הזה ומה אפשר לעשות בעניין

קוויק

משתמש מקצוען
יש לי דירה במחיר למשתכן כמעט 5 שנים אחרי כולל קבלת הדירה
אני מקבל טלפון מהחברה מחכה לך צ'ק ע"ס 1000 ש"ח
מבירור העניין מתברר שמשרד השיכון בודק את מסמכי הקבלן (כנראה בשביל שחרור ערבויות)
וגילה שיש טעויות בהצמדה כנראה שטעו בחודש
ולכן משרד השיכון מאלץ להחזיר לרוכשים
הקבלן בדק את העניין והתחיל לחשב ריביות שהיה אמור לגבות ולא גבה וקזז מהפרשי הצמדה
ואם הריביות יותר גבוהות נותן 1000 ש"ח ומחתים אותך שלא תתבע על הפרשי הצמדה
הקבלן לא מוכן להסביר את החישובים (כמובן עם תירוצים משרד חיצוני חישב את זה, המסמכים לא לפני וכדו')
פניתי למשרד השיכון וענו שמאחרי החתימה על החוזה זה התנהלות מול הקבלן והם לא מתערבים

אשמח לכל מידע בעניין מה הסיפור הזה ומה אפשר לעשות בעניין
אתה יודע שכלל הרוכשים קבלו אותו סכום? נשמע לי מוזר.
גם אני עובדת בחברה שמוכרת גם למשתכנים, ואכן יש שלב שמשרד השיכון עובר על הכל, כדי לבטל ערבויות לקבלן, ואם נמצאים הפרשים בין החישוב שלהם לשל הקבלן הם דורשים הסברים וזיכויים.
אבל אצלנו מחשבים ממש מדויק ומחזירים לכל אחד מה שמגיע לו, זה לא שכיח, בא נגיד אצלנו מתוך עשרות פרויקטים זה קרה בשניים, אבל קורה ומזכים.
רק שאין פה הרבה מה להתבלבל, הכל אמור להיות מדויק, אם רוצה עזרה בבדיקה, בשמחה.
צריך בשביל זה כמה פרטים: הסכום בו זכיתם, תאריך ההיתר, תאריך חתימת ההסכם, מדד הבסיס של ההסכם ומצב חשבון.

מוטי אא

משתמש רשום
אתה יודע שכלל הרוכשים קבלו אותו סכום? נשמע לי מוזר.
גם אני עובדת בחברה שמוכרת גם למשתכנים, ואכן יש שלב שמשרד השיכון עובר על הכל, כדי לבטל ערבויות לקבלן, ואם נמצאים הפרשים בין החישוב שלהם לשל הקבלן הם דורשים הסברים וזיכויים.
אבל אצלנו מחשבים ממש מדויק ומחזירים לכל אחד מה שמגיע לו, זה לא שכיח, בא נגיד אצלנו מתוך עשרות פרויקטים זה קרה בשניים, אבל קורה ומזכים.
רק שאין פה הרבה מה להתבלבל, הכל אמור להיות מדויק, אם רוצה עזרה בבדיקה, בשמחה.
צריך בשביל זה כמה פרטים: הסכום בו זכיתם, תאריך ההיתר, תאריך חתימת ההסכם, מדד הבסיס של ההסכם ומצב חשבון.
לא כל הלקוחות קבלו אותו הפרשים רק כיון שלחלק יש להם הפרשי ריביות (שבעצם רק עכשיו התחילו לחשב לכן לחלק מקוזז, חלק קצת סכום, ומי שבחישובים שלהם יצא שהריביות יותר גבוהות הם נותנים אלף ש"ח (זה חלק קטן) רק בעצם הריביות זה טענה שלהם שהם יכלו לגבות ולא גבו אז בשביל ההפרשים הם מחשבים
מה החודש של המדד הראשוני (לקח זמן מזכיית הקבלן עד החתימה) עם זכה ב30/10/2017

קוויק

משתמש מקצוען
לא כל הלקוחות קבלו אותו הפרשים רק כיון שלחלק יש להם הפרשי ריביות (שבעצם רק עכשיו התחילו לחשב לכן לחלק מקוזז, חלק קצת סכום, ומי שבחישובים שלהם יצא שהריביות יותר גבוהות הם נותנים אלף ש"ח (זה חלק קטן) רק בעצם הריביות זה טענה שלהם שהם יכלו לגבות ולא גבו אז בשביל ההפרשים הם מחשבים
מה החודש של המדד הראשוני (לקח זמן מזכיית הקבלן עד החתימה) עם זכה ב30/10/2017
לא הבנתי ריביות על מה.
אם ויתרו לכם על ריבית שהיתה, ולא דרשו תשלום, עכשיו הם מקזזים? הם לא יכולים לעשות אם לא החתימו אתכם על ויתור ריבית תמורת קיזוז עתידי

והמדד הראשוני הוא בד"כ לא מדד הזכיה אלא ההיתר, אולי במכרז ישן זה כן זכיה, תרשום על איזה מכרז או מספר הגרלה מדובר ואנסה אי"ה לבדוק

מוטי אא

משתמש רשום
והמדד הראשוני הוא בד"כ לא מדד הזכיה אלא ההיתר, אולי במכרז ישן זה כן זכיה, תרשום על איזה מכרז או מספר הגרלה מדובר ואנסה אי"ה לבדוק
הגרלה 488 הכינוס זוכים היה באמצע הראשןו 2019 ואח"כ חתימות ואז נקבע המחיר עם הצמדה, ההיתרים הגיעו בשלבים,
ואם שלמו בקבלת השובר (למרות שהגיע אחרי זמן כל שלב בקבלת ההיתר) לא היה הצמדה נוספת (מזמן החתימה עד קבלת השובר זה זמן מוקפא)
תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה