התייעצות הורים לילדים מיוחדים - הביעו את דעתכם בבקשה:

ה. רז

משתמש סופר מקצוען
שלום לכם,
מבקשת לקרוא את דעתכם בדילמה הנ"ל:
יש לי ילד אלרגי ברמה מסכנת חיים - איך יותר נכון לנהוג לדעתכם: 1. להוציא מהבית את כל האלרגנים ולספק לו מרחב בטוח, מוגן - בו הוא כמו כולם או 2. להמשיך ולאפשר בבית את כל סוגי המזון ולספק לו תחליפים ובכך הוא מתרגל למציאות שיפגוש בחוץ (במוסדות לימוד ובאירועים)?

בכוונה כתבתי בכותרת "הורים לילדים מיוחדים" כי אותה דילמה יכולה להיות גם לשונות אחרת כמו קשיי קשב וריכוז וכד'.

בבקשה נמקו את דעתכם.
תודה רבה!

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
שלום לכם,
מבקשת לקרוא את דעתכם בדילמה הנ"ל:
יש לי ילד אלרגי ברמה מסכנת חיים - איך יותר נכון לנהוג לדעתכם: 1. להוציא מהבית את כל האלרגנים ולספק לו מרחב בטוח, מוגן - בו הוא כמו כולם או 2. להמשיך ולאפשר בבית את כל סוגי המזון ולספק לו תחליפים ובכך הוא מתרגל למציאות שיפגוש בחוץ (במוסדות לימוד ובאירועים)?

בכוונה כתבתי בכותרת "הורים לילדים מיוחדים" כי אותה דילמה יכולה להיות גם לשונות אחרת כמו קשיי קשב וריכוז וכד'.

בבקשה נמקו את דעתכם.
תודה רבה!
2.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
1.האם זו בכלל אופציה?
ז"א, האם הרגישות היא רק כשהוא אוכל בפועל?
2.מה גיל הילד? עד כמה הוא מודע ומסוגל טכנית ונפשית להשמר?

מצלמה חדשה

משתמש פעיל
חד משמעית ילד אלרגי אינו ילד מיוחד רק שהיא מצינת שהדילמה שלה דומה לדעתה לדילמה של הורים לילדים מיוחדים
אך היא לא באה לומר בזה שילד אלרגי הוא ילד מיוחד.
רק בריאות!

סימי

משתמש מקצוען
חד משמעית ילד אלרגי אינו ילד מיוחד רק שהיא מצינת שהדילמה שלה דומה לדעתה לדילמה של הורים לילדים מיוחדים
אך היא לא באה לומר בזה שילד אלרגי הוא ילד מיוחד.
רק בריאות!
זה גם לא דומה.
מה יש להסתיר בבית מפני הילד המיוחד? הייתי משנה את הכותרת ל"הורים לילדים מתמודדים..."
ולגבי השאלה-
נראה לי תלוי בגיל של הילד. אם הוא עדין קטן ויכול להכניס לפיו מאכל שיסכן אותו- לא כדאי להשאיר בבית מפני פיקוח נפש
אם הוא מסוגל להבין ולהתאפק- אפשר להכניס הביתה גם מאכלים שהוא אלרגי אליהם ולהציע לו אלטרנטיבה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ולגבי השאלה-
נראה לי תלוי בגיל של הילד. אם הוא עדין קטן ויכול להכניס לפיו מאכל שיסכן אותו- לא כדאי להשאיר בבית מפני פיקוח נפש
הילדים האלרגים שאני מכירה התחילו לפקח על המבוגרים שסביבם בגיל פחות משנתיים....

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
יש שני מובנים של "מרחב בטוח".
מבחינת ההגנה מסכנה זה לא מי יודע מה קשור לשונויות אחרות, וזה מן הסתם מאד תלוי בגיל הילד, בשכיחות של האלרגן, בהרגלי האכילה בבית ועוד.
מבחינת ההתמודדות הרגשית עם המגבלה, אני חושבת שצריך לאזן בין שני קצוות. מצד אחד צריך לתת לילד כלים להתמודד בחוץ, מצד שני (ואת זה אני אומרת מניסיון עם שונויות אחרות), יש גבול ליכולת של ילד להתמודד ובהחלט יש חשיבות לכך שחלק מהיום יהיה נטול התמודדויות. זה לא בריא לנפש להיות בסטרס תמידי. האיזן הנכון תלוי בילד ובתקופה, וגם בצד המעשי (ככל שזה נוכח יותר בזמן שהילד במסגרת, כך יותר חשוב שיהיה לו זמן הפוגה בבית. בבית שבו כל רגע מישהו פותח את המקרר ההתמודדות יותר נוכחת ורצופה - ולכן גם יותר מתישה - מאשר בבית שבו האכילה יותר מרוכזת ומסודרת, וכן הלאה).
אפשר גם לחשוב על פתרונות ביניים, זה לא חייב להיות בית נטול אלרגן או בית רגיל לגמרי. גם מבחינת בטיחות וגם מבחינת צמצום הגזרה של ההתמודדות, אפשר שחלק מהאוכל יהיה נטול אלרגן וחלק - שנמצא בשליטה - יהיה רגיל.

סימי

משתמש מקצוען
הילדים האלרגים שאני מכירה התחילו לפקח על המבוגרים שסביבם בגיל פחות משנתיים....
חכמים...
גם לי יש אחות אלרגית מאד לחלב (היום היא כבר אמא "גדולה"..) מעולם לא הוצאו מביתנו מוצרי חלב. והיא ממש נגעלה מהם ולא טעמה אפילו לא בטעות!
אבל קרה שאכלה עגבניה שנחתכה בסכין שכנראה מישהו מרח באמצעותה גבינה על לחם- והתגובה היתה לא נחמדה... היא גם הגיעה לבית חולים לטיפול נמרץ כתוצאה מטעימת עוגה חלבית- שלא נראתה כזו, ומשום מה, שכחו לידע אותה...

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
לא ילד מיוחד ב"ה
הורים לילד עם אתגר רפואי
זו באמת דילמה, אם ברמה מסכנת חיים חושבת שהייתי מוציאה מהבית הכל

ה. רז

משתמש סופר מקצוען
תודה לכל המגיבים. החכמתם אותי.

כל אלו שטוענים בתוקף שילד אלרגי אינו ילד מיוחד - מה ההבדל מבחינתכם? איך תגדירו ילד מיוחד? הרי יש מנעד רחב מאוד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה