אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לידר עודפים.
מא"ש 6 ירושלים.
האמת שקניתי גם בגדים מהממים בסוף עונה בהדס (15 ש"ח מכנס, ו-30 ש"ח בגד שלם).
אני גם קונה הכל בסוף עונה,
במחירים מצחיקים ממש,
ולילדים בגילאים קטנים ממש קל לנבא את המידות.
ובונוס נוסף הוא שחוסכים את הלחץ שיש בחנויות בכל תחילת עונה.
כל שנה יש חנות אחרת שבה יש מבצעים שוים.
השנה בחורף למשל זה היה פלייס,
קניתי לילד שלי 5 פוטרים מהממים ב100 שח... 20 שח לאחד + נקודות...
יש גם הרבה מציאות בterminal x .
דווקא מכנסיים אני קונה בנקסט, האיכות שלהן מעולה לעומת המחיר שלא כ"כ יקר. וכך אני שומרת לילד הבא...

האח של...

משתמש חדש
בלת"ק
יש ב"לאומי גודיז" הטבה ב"ויקטורי " 100 ש"ח ב 60 ש"ח וארבעים נקודות.
היא רשת "יחסית" זולה- וקונים שם דברים שבכל הרשתות הם כמעט אותו מחירים
(כמו קמח,סוכר,שתיה מתוקה,לחם,אבקת כביסה,ועוד..)
ממש שווה!

יש המון טיפים
@מקצועי בלבד יש נוסחה בכלכלה התנהגותית שאומרת "מלאי=שימוש=צריכה. בדרך כלל כשיש לאדם משהו הוא ישתמש בו וממילא אם הוא צורך אותו אז זה נהפך לצריכה קבועה. אז יש גם צד הפוך, שאם יש בבית יותר ממה שצריך אז משתמשים יותר ואז יוצא שבשביל מה שבאמת צריך אז קונים יותר. יש גם עניין של הפיתוי של המבצעים, שקשה לאנשים להפסיד עכשיו כמה שקלים בכדי שלא לשלם יותר בהמשך, אבל כל מטרת המבצע הוא רק להוציא מהלקוח יותר כסף, אז אם הלקוח קנה במבצע, אז הוא נפל במלכודת דבש של המוכר. אולי זה לא כוללני לגמרי אבל נכון ברוב המכריע של הדברים.
ויש עוד הרבה דברים לכתוב אבל לא מתכנן להוציא על זה ספר.... עדיף כבר לקנות ספר שמדבר על תקציב וצריכה...
לא כ"כ נכון
לסופר יש נקודת זכות שהוא כשהגעת לחנות שלו שתקנה כמה שיותר כדי שלא תקנה את זה ברשת אחרת
לא תמיד כמובן אבל הרבה פעמים
(כגון 3 ב, חבילות מוגדלות וכד)

לארג'

משתמש מקצוען
כרטיסי אשראי שמחזירם לכם אחוזים על כל קניה, מקס/כאל שמקבלים כאוחז על כל קניה, במצטבר במשך כמה שנים קבילתי משם אלפי!!! שקלים. (למשל משתמשים ב5K מקבלים כמעט 50 בחודש, כפול שנה זה 600 שח!, וכל זה בלי לעשות כלום.
יש לי מקס וההחזר הרבה פחות מאחוז -איך יכול להיות?
ובכאל מעולם לא קיבלתי שקל
גלה לי את הסוד :censored:

יהודה יונה

משתמש חדש
אתחיל בטיפ שלי,
בנושא משקאות קלים לשבת וחגים, רלוונטי מאד לתקופה הקרובה.
אז ככה, אצלנו אוהבים לשתות "ספרינג", וכידוע מחירו הרגיל בחנויות הוא די יקר, כ6 ש"ח לבקבוק,
אבל יש פעמיים בשנה שאפשר לקנות את זה בחצי מחיר, [ביש חסד] שזה לפני חגי תשרי, ולפני פסח, ככה שאז המחיר הוא 3 בקבוקים ב-9/10 ש"ח,
אז אני פשוט מחשבת כמה שבתות יש בערך בחצי שנה הקרובה, וכמה שבתות בערך אני מתכננת לא להיות בבית, כפול כמות הבקבוקים ששותים אצלנו בשבת ממוצעת, ועוד כמה בקבוקים ליתר ביטחון, וזה הכמות שאני קונה, [ואם צריך לחלק לכמה קניות אז מחלקת] וככה יוצא שאני קונה את מה שהכי אוהבים אצלנו במחיר של המשקה הכי זול.
ואחרי חצי שנה, אני בודקת כמה נשאר במזווה, ומורידה את זה מהכמות לקניה הקרובה,
עכשיו יש מספר דברים שצריכים לבדוק.
* לבדוק את התאריך האחרון לשיווק, שלא מידי קצר, [כשהסחורה חדשה אז התוקף זה בערך 9 חודשים]
* הטיפ הזה לא מתאים לכל אחד, כי יש כאלו שאם יש להם בבית מוצר מסוים, הוא לא יכול לנוח בשקט שם, ואז פשוט מנקים את המזווה בכל הזדמנות וגם בזמנים שלא היו רגילים לשתות את זה.

מישהי כמוני

משתמש רשום
כמה דברים שלא הוזכרו (מרפרוף עדין):
1. אתר השוואת מחירים בסופר - נותן לכם אינדקציה כללית היכן כדאי ללכת לקניות, ולפני שיוצאים מציצים היכן יש מבצע.
זה הקישור https://chp.co.il/

2. יש כרטיסי אשראי שבהם ניתן לקנות תוי קניה ברמי לוי (גם ויקטורי וביתן -אבל הם גם כך יקרות) ב10 אחוז ויותר. (לפני חגים מגיע ל20 אחוז)
מקס יוניק (לסטודנטים גם לשעבר ---כל אישור פשוט מספיק אפשר גם ליצור לבד...),
ישארכרט משקראד (לתושבי קיבוצים ומושבים, -יש אופציה גם למי שלא ---באישי).
גודיז של לאומי (40 אחוז בויקטורי/שוק מהדרין --- לפעמים גם ברמי לוי).

3. אני מחזיק בהמוןןן כרטיסי אשראי, כולם בארנק סגור חוץ מאחד שמשתמשים בו (פרטים בשורה 4), וכמעט לכל דבר יש קופון שמוזיל בעשרות אחוזים --- (דוגמאות - ספארי ב25 שח, פוקס וכו - 25 אחוז, קסטרו 45 אחוז, מוצצים ב40, גוד-פארם לקנות שם מטרנה- 40 אחוז ועוד ועוד ועוד).
כמובן שזה מתאים לאנשים שיודעים שאשראי הוא כסף לכל דבר, ויודעים לא להתפזר לשימוש של יותר מכרטיס אחד.
טיפ לדמי כרטיס! --- תצהירו שאתם לא נוהגים לשלם על כרטיס אשראי ---- מעולם לא שילמתי ויש לי הרבה.... ואם בטעות פספסתי דרשתי החזר וקיבלתי.
בנוסף אפשר לבקש בחברה לחדש את ההנחה על דמי כל כרטיסים בתאריך אחיד כך שפעם בשנה צריך להתקשר ולהאריך.

4. כרטיסי אשראי שמחזירם לכם אחוזים על כל קניה, מקס/כאל שמקבלים כאוחז על כל קניה, במצטבר במשך כמה שנים קבילתי משם אלפי!!! שקלים. (למשל משתמשים ב5K מקבלים כמעט 50 בחודש, כפול שנה זה 600 שח!, וכל זה בלי לעשות כלום.

מתאים כמובן למי שמתאים....
יש כאלו שזה גורם להם להוציא כסף והוא אומר לעצמו לא נורא בכל מקרה אני מרוויח על הקניה הזו כסף

מני דגני

משתמש מקצוען
לי יש אשראי של מקס ואני מקבלת שקל על כל 160... (ואני מגהצת הרבה)
אני לא חושבת שיש דבר כזה לקבל יותר!
לי יש אשראי קאשבק של ישרכארט מקבלים החזר של אחוז על כל קניה,
ומ 7000 ש"ח מקבלים 1.25% החזר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה