התייעצות יש מסלול מחקה מדד S&P 500 כשר / הלכה?

אלופים

משתמש צעיר
מסלולים מחקי מדדים חו"ל בדרך כלל תמיד כשרים בגלל אופי ההשקעה
אחד מרבני כשרות תשואה כהלכה הסביר לי מדוע צריך כשרות אף במחקי מדדים כיון שיש חברות אמריקאיות בבעלות יהודים מוחלטת שאינם שומרי שבת וכדו'
ואף אחד מאיתנו אינו מעוניין להשקיע בכזאת חברה
ולכן הם מפקחים כל הזמן על החברות שמצטרפים למדד
ואם יש חברה בעייתי הם מסדרים את זה הלכתית בצורה המותרת כמו חוזים עתידיים וכד'

משי האמיתי

מנהל
מנוי פרימיום
יש הבדל בצמיחה והרווחים בין מסלולי ההלכה לרגילים?
הבדל גדול,
אך מקיום מצוות מרוייחים הרבה יותר..........
אמוג'י מזומן מציג את הכסף שלו

דף גמרא

משתמש פעיל
הבדל גדול,
אך מקיום מצוות מרוייחים הרבה יותר..........
אמוג'י מזומן מציג את הכסף שלו'י מזומן מציג את הכסף שלו
זה היה נכון פעם, כשכל המסלולים הכשרים היו סולידים ולא השקיעו הרבה במניות
אבל היום כמעט בכל החברות יש מסלולים מנייתיים בכשרות (ברוב החברות מסלול מחקה s&p הוא כשר)
ולכן אפשר להמשיך ולקיים מצוות בהידור וגם להרויח הרבה.

משי האמיתי

מנהל
מנוי פרימיום
זה היה נכון פעם, כשכל המסלולים הכשרים היו סולידים ולא השקיעו הרבה במניות
אבל היום כמעט בכל החברות יש מסלולים מנייתיים בכשרות (ברוב החברות מסלול מחקה s&p הוא כשר)
ולכן אפשר להמשיך ולקיים מצוות בהידור וגם להרויח הרבה.
אתה צודק שכיום יש רווחים יפים יותר במסלולי הלכה.
אך עדיין יש פער בסיכון בינוני וגבוה שלא קיים כ"כ במסלולי הלכה.

אלופים

משתמש צעיר
אתה צודק שכיום יש רווחים יפים יותר במסלולי הלכה.
אך עדיין יש פער בסיכון בינוני וגבוה שלא קיים כ"כ במסלולי הלכה.
נדמה לי שלא הבנת אבל יש היום מסלולים כשרים שאינם מוגדרים כהלכה אלא סיכון מוגבר ומביאים תשואות גבוהות כמעט כמו אלו שאינם מפוקחים כי הם מנייתים כמו 500 S&P

דוד שוורץ

משתמש רשום
בלת"ק
למיטב דש יש גם כן פנסיה מחקה מדד S&P-500 בכשרות העדה החרדית,
ואותו הדבר לגבי קופת גמל להשקעה

bmsz

משתמש רשום
אחד מרבני כשרות תשואה כהלכה הסביר לי מדוע צריך כשרות אף במחקי מדדים כיון שיש חברות אמריקאיות בבעלות יהודים מוחלטת שאינם שומרי שבת וכדו'
ואף אחד מאיתנו אינו מעוניין להשקיע בכזאת חברה
ולכן הם מפקחים כל הזמן על החברות שמצטרפים למדד
ואם יש חברה בעייתי הם מסדרים את זה הלכתית בצורה המותרת כמו חוזים עתידיים וכד'
הסבר חלקי מאוד ושגוי ברובו
המושג חברה בבעלות אדם כלשהו היא סתירה להיותה מונפקת בשוק שזה אומר שאני ואתה יכולים להיות הבעלים על חלקיק חברה בכל מניה.
הנידון במניות הוא אם אתה כמחזיק מניות נחשב כעובר עבירה על ידי הכסף שלך שמוכר לצורך העניין חזיר במקדונלדס. והאריכו בזה הפוסקים ודעת הגרמ פיינשטיין והגריש”א להתיר כיון שאין לך יכולת להשפיע על החברה ורבני ב”ב נטו לאסור.
מ”מ מדדי מניות לרוב אינם מושקעים במניות המדד אלא במוצרים אחרים סחירים ושאינם כגון חוזים עתידיים על המדד
ומנפיק הנייר או מנהל הקרן מתחייבים לעשות את מיטב המאמצים בכדי לתת לך את התואה המקבילה למדד.
וזה כבר עניין שצריך לדעת הלכתית מה היחס שלך להשקעה שלהם אם היא מותרת או אסורה (כגון שהם קונים אג”ח קונצרני לרוב הדעות). ולכן ניתנת הכשרות!!!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
עם הסוכן שלך כבר יצרתי קשר, אין לו ד"נ פחות מ0.55 בהשתלמות וגמל להשקעה, ההודעה שהגבתי עליה דיברה על 0.35 בקה"ש.
יש.
אני עובד עם כמה סוכנים.
לאחר תקופה גיליתי שאנשים מעדיפים בשורה התחתונה לשלם דמי ניהול כדי לקבל שירות. והיום אני חושב שהם צודקים.

• תודה
Reactions: Ins

סלום

משתמש פעיל
הסבר חלקי מאוד ושגוי ברובו
המושג חברה בבעלות אדם כלשהו היא סתירה להיותה מונפקת בשוק שזה אומר שאני ואתה יכולים להיות הבעלים על חלקיק חברה בכל מניה.
הנידון במניות הוא אם אתה כמחזיק מניות נחשב כעובר עבירה על ידי הכסף שלך שמוכר לצורך העניין חזיר במקדונלדס. והאריכו בזה הפוסקים ודעת הגרמ פיינשטיין והגריש”א להתיר כיון שאין לך יכולת להשפיע על החברה ורבני ב”ב נטו לאסור.
מ”מ מדדי מניות לרוב אינם מושקעים במניות המדד אלא במוצרים אחרים סחירים ושאינם כגון חוזים עתידיים על המדד
ומנפיק הנייר או מנהל הקרן מתחייבים לעשות את מיטב המאמצים בכדי לתת לך את התואה המקבילה למדד.
וזה כבר עניין שצריך לדעת הלכתית מה היחס שלך להשקעה שלהם אם היא מותרת או אסורה (כגון שהם קונים אג”ח קונצרני לרוב הדעות). ולכן ניתנת הכשרות!!!
זה לא נכון לפי הסבר ששמעתי מהרב לפקוביץ'
לא יודע בדיוק להסביר

bmsz

משתמש רשום
אדרבה אשמח שיעמידו אותי על טעותי.
כך הסביר לי הרב אריה דביר שליט”א
וכך לעניות דעתי בהבנת שוק ההון על מושגיו

אלופים

משתמש צעיר
כשמשקיעים במדד משקיעים בעצם על ידי חיקוי בחברות עצמם ע"י מניות וגופי הכשרות שנותנים את ההכשר (תשואה כהלכה וכדו') אכן סוברים כמו המחמירים אבל מניות בבעלות גוי אין בעיה ולכן הם מפקחים על בעלות החברה ולפי זה מאשרים את את החברה

bmsz

משתמש רשום
כשמשקיעים במדד משקיעים בעצם על ידי חיקוי בחברות עצמם ע"י מניות וגופי הכשרות שנותנים את ההכשר (תשואה כהלכה וכדו') אכן סוברים כמו המחמירים אבל מניות בבעלות גוי אין בעיה ולכן הם מפקחים על בעלות החברה ולפי זה מאשרים את את החברה
ע”י אילו מניות? בדר”כ לא ע”י מניות המדד עצמו אלא ע”י חלק ממניות המדד, חוזים עתידיים ובלתי סחירים.
המניות ככל שיהיו הן או בבעלותך או בבעלות בית ההשקעות ולא בבעלות גוי.
זה כל המודל של חברה ציבורית שהיא שייכת לציבור ולא ליחיד.
אם אני טועה אשמח לתגובת המקצוענים פה @מקצועי בלבד @השקעות R הון

Ins

משתמש צעיר
לפני מספר שנים חקרתי את הנושא ,ודיברתי עם מספר רבנים מומחים לענייני כשרות וריביות , והוסבר לי שבחו"ל מכיוון שרב המדינה גויים, העניין קל יותר וברירת המחדל שרב מניות החברה מוחזקות בידי גויים.
בשונה מהארץ, שהרב כאן יהודים ואז ברירת המחדל שהחברות בבעלות יהודית- ולכן מחמירים יותר.

לעניין דמי ניהול של 0.35- עד כמה שידוע לי אף סוכן לא יכול לתת את זה
האופציה היחידה לקבל היא למי שיש צבירה יחסית גבוהה ע"י שימור של החברה לאחר בקשה לניוד....
או כמובן הסכם מעסיק בחברות מסוימות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ע”י אילו מניות? בדר”כ לא ע”י מניות המדד עצמו אלא ע”י חלק ממניות המדד, חוזים עתידיים ובלתי סחירים.
המניות ככל שיהיו הן או בבעלותך או בבעלות בית ההשקעות ולא בבעלות גוי.
זה כל המודל של חברה ציבורית שהיא שייכת לציבור ולא ליחיד.
אם אני טועה אשמח לתגובת המקצוענים פה @מקצועי בלבד @השקעות R הון
יש כמה אופנים לחקות את המדד, ויש גם הבדלים מבחינה כשרותית בין האופנים השונים לפי השיטות השונות.
וזה נושא רחב, וכבר יש אשכול שמיועד לכך.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה