השקעות השקעה ממונפת

ה. שלמה

משתמש מקצוען
קראתי בספר איך לחתן ילדים שמדד tqqq הרויח 17000 אחוז בעשור האחרון והוא מסביר שב50 שנים האחרונות אף מדד לא נפל ב33 אחוז ביום אז למה לא לשים שם אחוזים בודדים מהתיק?
א. מי אמר שלא?
ב. האם כותב הספר בעצמו ממליץ על כיוון כזה?
ג. נפילה של 33% זה לא הסיכון היחיד, וגם סיכון זה הוא לא כ"כ סיכון
טעות נפוצה: עם המדד ירד ב 33% ביום אחד הקרן תעלם.
יש איזון לאחר נפילה של 15% כלומר 5% במדד.
ד. צריך להכיר את התחום טוב בשביל לחשוב על כיוון כזה.

meshulam r

משתמש חדש
מנוי פרימיום
א. מי אמר שלא?
ב. האם כותב הספר בעצמו ממליץ על כיוון כזה?
ג. נפילה של 33% זה לא הסיכון היחיד, וגם סיכון זה הוא לא כ"כ סיכון

ד. צריך להכיר את התחום טוב בשביל לחשוב על כיוון כזה.
תודה רבה ה שלמה!אני מבין שיש עוד סיכונים ואני ישמח שתכוון אותי איזה עוד סיכונים יש?

משושי

משתמש פעיל
קראתי בספר איך לחתן ילדים שמדד tqqq הרויח 17000 אחוז בעשור האחרון והוא מסביר שב50 שנים האחרונות אף מדד לא נפל ב33 אחוז ביום אז למה לא לשים שם אחוזים בודדים מהתיק?
אחרי בקשת המחילה מכל המומחים כאן בפורום, לאחר קריאת כל החומר כאן בפורום ועוד אני לא רואה שום סיבה לא להכניס חלק מהתיק לממונף, מה שכן יש לשקול האם חודשי או יומי, כיון שלממונף היומי כמעט אין סיכון של מחיקה, עקב המינוף היומי כך שכל יום יורד מאתמול, וביום אחד לא סביר ירידה של 33% במדד, מצד שני התשואה לא בדיוק פי 3 בגלל תנודתיות, מצד שני לממונף החודשי כן יש סיכון של מחיקת הקרן במידה והמדד ירד בחודש אחד ב33%.

כל שיש כאן ניהול סיכונים היכן להשקיע, אבל אני לא רואה סיבה לא לשים כמה אחוזים מהתיק בממונף.

לגבי מינוף של הנאסד"ק השאלה מורכבת יותר כיון ששם יתכנו ירידות חדות מאוד, כך שאולי מינוף X2 יותר הגיוני.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אחרי בקשת המחילה מכל המומחים כאן בפורום, לאחר קריאת כל החומר כאן בפורום ועוד אני לא רואה שום סיבה לא להכניס חלק מהתיק לממונף, מה שכן יש לשקול האם חודשי או יומי, כיון שלממונף היומי כמעט אין סיכון של מחיקה, עקב המינוף היומי כך שכל יום יורד מאתמול, וביום אחד לא סביר ירידה של 33% במדד, מצד שני התשואה לא בדיוק פי 3 בגלל תנודתיות, מצד שני לממונף החודשי כן יש סיכון של מחיקת הקרן במידה והמדד ירד בחודש אחד ב33%.

כל שיש כאן ניהול סיכונים היכן להשקיע, אבל אני לא רואה סיבה לא לשים כמה אחוזים מהתיק בממונף.

לגבי מינוף של הנאסד"ק השאלה מורכבת יותר כיון ששם יתכנו ירידות חדות מאוד, כך שאולי מינוף X2 יותר הגיוני.
אולי, אך צריך לדעת שקרן ממונפת לא מתאפיינת רק בהכפלת התשואה פי 3 או 2

סלום

משתמש פעיל

צ' לזכור שכשיש ירידות זה קושי נפשי גדול מינוף מקשה מאוד על ההתמודדות
לא חכמה להתלהב כשיש עליות

משושי

משתמש פעיל

סלום

משתמש פעיל
איך אפ' לדעת?
אם למשל הסנופי ירד שנה 1 30% ואחרי זה עוד שנה לא ירד ואחרי זה ירד 5% ואחרי זה לא זז ושנה אחרי זה ירד 5% וכל העיתונים והאתרים מיתד עד ביזפורטל מסבירים שהכל היה בועה ומה כולם חשבו לעצמם וכו' וכו'
כל זה פי 2

משושי

משתמש פעיל
אם למשל הסנופי ירד שנה 1 30% ואחרי זה עוד שנה לא ירד ואחרי זה ירד 5% ואחרי זה לא זז ושנה אחרי זה ירד 5% וכל העיתונים והאתרים מיתד עד ביזפורטל מסבירים שהכל היה בועה ומה כולם חשבו לעצמם וכו' וכו'
כל זה פי 2
בגדול לכן ממולץ בהתחלה לקנות קצת וכל אחד יעשה טעיות מלחץ בהתחלה ויפסיד מזה, אבל זה מחנך ומלמד, על כן המלצה שלי להיכנס בקטן, ואחרי שמרגישים שמסוגלים לעמוד בלחץ לאט לאט להגדיל.

מיותר לציין שבממונף בפרט ההשקעה צריכה להיות עם פוטנציאל לטווח אורך.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
יש בזה משתנים נוספים.
1. מרכיב הריבית. (גם במינוף ע"י קרן סל יש התייחסות לריבית.)
2. דמי ניהול יקרים.
3. סטיית תקן כפולה, שיכולה לגרום למכה שתשואה כפולה לא תאושש אותה. (volatility drag)
ועוד:
4. מה שכתבתם לגבי סיכון של מחיקת הקרן בירידת 33% זה לא קיים כי זה מתאזן בירידה של 15% כמו שהבאתי למעלה.

דף גמרא

משתמש פעיל
בגדול לכן ממולץ בהתחלה לקנות קצת וכל אחד יעשה טעיות מלחץ בהתחלה ויפסיד מזה, אבל זה מחנך ומלמד, על כן המלצה שלי להיכנס בקטן, ואחרי שמרגישים שמסוגלים לעמוד בלחץ לאט לאט להגדיל.
לא תמיד זה עוזר
אם אדם השקיע קצת בקרן ממונפת וזה היה בתקופה טובה
זה לא אומר שגם אם יגיעו תקופות קשות הוא יעמוד בלחץ

926

משתמש חדש
לא תמיד זה עוזר
זה לא קשור לעניין של לחץ או של אומץ צריך להבין איך קרן ממונפת פועלת למשל מי שהשקיע ב21.11.21 בקרן ממונפת של ProShares UltraPro QQQ מופסד נכון להיום ב24% לעומת זאת מי שהשקיע בקרן לא ממונפת באותו זמן נמצא ברווח של כ14%
מומלץ למי שלא מבין את המתמטיקה של המינוף שלא יתעסק בזה אפשר להפסיד בזה ממש הרבה

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה באמת מובא כפטנט לחתן ילדים?
אם כן זה כנראה גם פטנט להתעשר באופן כללי. מעניין שהוא לא מוכר ככזה...

נשמע טרלול

משושי

משתמש פעיל
4. מה שכתבתם לגבי סיכון של מחיקת הקרן בירידת 33% זה לא קיים כי זה מתאזן בירידה של 15% כמו שהבאתי למעלה.
דיברתי על חודשי
לא תמיד זה עוזר
מי שחושב שלא יעמוד בלץ שלא ישקיע.
זה לא קשור לעניין של לחץ או של אומץ צריך להבין איך קרן ממונפת פועלת למשל מי שהשקיע ב21.11.21 בקרן ממונפת של ProShares UltraPro QQQ מופסד נכון להיום ב24% לעומת זאת מי שהשקיע בקרן לא ממונפת באותו זמן נמצא ברווח של כ14%
מומלץ למי שלא מבין את המתמטיקה של המינוף שלא יתעסק בזה אפשר להפסיד בזה ממש הרבה
זה שיש נקודות זמן שמופסדים יותר זה נכון אבל יש נקודות זמן הפוכות, היסטורית מי שמושקע בממונף מורווח ממי שמושקע בלא ממונף, ולכן זה מיועד להשקעה לטווח ארוך יותר מהלא ממונף, כמו כן וודאי לא מומלץ לכל התיק אלא לחלק שיש להסתכל עליו כסיכון אקסטרים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא ככ משנה.
אם לקחת הלוואה או מינוף בריבית של 6% והרווחת 9% ס"ה הרווחת 3% תוריד מיסים ועמלות מה כבר נשאר לך.
ואם הפסדת (יכול לקרוא...) גם שילמת ריבית וגם הפסדת חלק (ניכר) מהקרן.
זה לא מדויק
כיוון שההשקעה היא לטווח ארוך והריבית דריבית מושפעת גם מה3% ובסופו של דבר מגדילה את ההון ביותר מכך.

לדעתי אין שום בעיה עם הלוואה זולה שמתאימה ליכולת ההחזר.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה