השתלמות האם לפתוח עוסק כדי להפריש קרן השתלמות

האדם הסביר

משתמש חדש
אוריינות פיננסית עדיפה מייעוץ.
הם לא סותרות אלא משלימות.
כשיש לי אוריינות פיננסית אדע איך ועל מה להתייעץ בתחומי מומחיות ספציפיים עם אנשי מקצוע.
אינני מאמין שאדם שלא התמחה בתחום ידע לפעול בפרישה ולקבע זכויות או לעשות רצף קיצבה בצורה אופטימלית.

ה. שלמה

משתמש פעיל
השנה עם הגדלת מענק עבודה לילדים בני 0-3, התשובה היא ממש לא חד משמעית, יש מצב שהעסק של אחד מבני הזוג עושה יותר מ11000 ופחות מכ15000.
שבמצב שהכל רשום על בן זוג אחד הוא לא מקבל כלום, לא מענק עבודה ולא זיכוי מס וכבר נהפך עסק מורשה לגבי מע"מ,
ובחלוקה לשני עסקים לשני בני זוג, הוא עדיין פטור ומקבל שני מענקי עבודה,
סה"כ למי שיש 3 ילדים ו1מתוכם הוא פחות מ3 כ27000 לשני בני הזוג וב2 ילדים כ38000 וב3 ילדים כ49000. בנוסף להטבת מס רוחי הון בקה"ש.
תגובתי התייחסה למי שאין לו עסק אמיתי כלל, ויש לאשתו, או הפוך.
גם במקרה שאין עסק כלל והאיש מובטל, עדיין התועלת של מענק עבודה בפתיחת עסק נע בין כ10,000 ל כ25,000 לכל אחד מבני הזוג, תלוי כמות ילדים, וגבר או אישה.
במקרה וכבר שכירים במשכורת כ4100 ומעלה, אין תועלת מבחינה זו.
או
מאד פשוט אני ממליצה לפעול ישר.
מי שיש לו עסק אמיתי, או שפותח עסק אמיתי שיפתח עסק, ומי שאין לו עסק אמיתי וגם לא מתכנן לפתוח עסק אמיתי אז שלא יפתח עסק.
והבוחר יבחר..

ה. שלמה

משתמש פעיל
קרן השתלמות עדיפה על קופת גמל להשקעה
אבל לא על חשבון עצמאי ששם העמלות והדמי ניהול יכולים להיות הרבה יותר זולים..
זה נכון בטווח של כ47 שנה ויותר בהפקדה ח"פ, וכ50 שנה בהפקדות חודשיות. בהנחת דמי ניהול 0.6 ותשואה 10 ואינפלציה 2.5.
(ההתייחסות שלי היא אך ורק להבט דמי ניהול ומס, החישוב נעשה במחשבון שלך, יעילות ההשקעה ניתן ליעל בIRA).

מאור התורה

משתמש פעיל
@האדם הסביר
אשמח לשאול אותך בתור אחד שמתכנן ומכיר פנסיות בגיל פרישה
אדם בן 30 שעבר מעבודה לעבודה כולם אומרים שלא כדאי למשוך את רכיב הפיצויים
כדי לקבל את זה בגיל פרישה כקצבה.
מה דעתך בנושא?
ואיך באמת משפיע הפיצויים בפרישה?
את זה כן אפשר להוריש?
תודה

מאור התורה

משתמש פעיל
@האדם הסביר
אדם בן 30 שעבר מעבודה לעבודה כולם אומרים שלא כדאי למשוך את רכיב הפיצויים
כדי לקבל את זה בגיל פרישה כקצבה.
מה דעתך בנושא?
ואיך באמת משפיע הפיצויים בפרישה?
את זה כן אפשר להוריש?
תודה
??

האדם הסביר

משתמש חדש
@האדם הסביר
אני מצטער, אבל איני מתכנן פרישה או יועץ פנסיוני מוסמך, ותחת ההסתייגות הזאת צריך לקחת כל דבר שאני או אחרים כותבים בנושא מסובך ורווי פרטים שכל אחד מהם יכל להשפיע ולשנות כליל את התמונה.

לעצם השאלה, אכן משיכת כספי פיצויים היא טעות נפוצה שהרבה אנשים עושים מתוך מחשבה שמדובר 'בהטבה' כל שהיא שניתנת כשעוזבים עבודה.
כמובן שההטבה הזאת היא רק על חשבון החוסך, ומשמעות המשיכה היא באובדן של קרוב ל40% מהסכום הצפוי בפרישה. אם צריך כסף כדאי למצות אפשרויות של נטילת הלוואה כולל על חשבון הפנסיה.

ולכן, בוודאי שאני לא חושב שזה מעשה חכם כשזה לא נעשה במסגרת אסטרטגיה כוללת. (אגב, בכלל משיכת כספים מהמוצרים הפנסיונים או משוק ההון בתיק שהוא עדיין בשלבי צמיחה ועוד לא הגיע ל'שיעור המשיכה הבטוח', היא לדעתי מוצא אחרון.
הכלל שאני תמיד ממליץ עליו הוא להסתכל על הכספים בשוק ההון כעל דירה להשקעה, שבה כולם מבינים שמכירת הדירה היא מוצא אחרון).
כל מה שהארתי לפני זה היה נקודה פחות ידועה של מודל הפנסיה, שישנם מצבים שכדאי לשקול את האופציות החילופיות.

נערך לאחרונה ב:

מאור התורה

משתמש פעיל
(אגב, בכלל משיכת כספים מהמוצרים הפנסיונים או משוק ההון בתיק שהוא עדיין בשלבי צמיחה ועוד לא הגיע ל'שיעור המשיכה הבטוח', היא לדעתי מוצא אחרון.
מה הפירוש "שיעור המשיכה הבטוח"?

וכן גם את "חיסכון לכל ילד" ניתן למשוך בגיל פרישה כקצבה
לדעתך יכול להיות שלא כדאי למשוך את זה עד הפרישה?

ה. שלמה

משתמש פעיל
מה הפירוש "שיעור המשיכה הבטוח"?
לפי מחקר ידוע משיכה שנתית של עד 4% מהקרן לא אמורה לפגוע בגודל הקרן ב97% מהמקרים, לדעת המחמירים כ3%
וכן גם את "חיסכון לכל ילד" ניתן למשוך בגיל פרישה כקצבה
לדעתך יכול להיות שלא כדאי למשוך את זה עד הפרישה?
אכן, למי שלא מתחבר להשקעה דרך חשבון מסחר, למי שכן מסוגל, האופציה השניה עדיפה יותר.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה