עזרה ביטוח לאומי 'עונה להגדרה'

דירה בבית שמש

משתמש צעיר
שלום יש לי עוסק פטור משנת 2022 שהיה לא עונה להגדרה. במהלך שנת 2023 השתנה לעונה להגדרה.
לצערי רק השנה(2024) נזכרתי לעדכן את הביטוח לאומי שאני כן עונה להגדרה. הם מסכימים להכיר בי כעונה להגדרה רק מהשנה 24 ולא מ23. הם ביקשו קבלות שלחתי להם. והם עדיין לא מסכימים לשנות אחורה. מה אני עושה??
אשמח לעזרתכם.
@בתיה ויג @יהודה מילר @רחל וקסלשטיין
ועוד רבים וטובים ששכחתי את שמם. תודה רבה

A052

משתמש סופר מקצוען
אם כוונתכם לצורך דמי לידה, זה החוק (שאם לא שולמו מראש דמי ביטוח מכל סיבה שהיא, אין זכאות לדמי לידה) ואין מה לעשות.

רחל וקסלשטיין

משתמש רשום
מנוי פרימיום
במהלך שנת 2023 השתנה לעונה להגדרה.
מה זה אומר השתנה המעמד? ההכנסה עלתה על התקרה של עצמאי ל"ע?
עקרונית ביטוח לאומי לא מסכים לשנות את ההגדרה מעבר לשנה הנוכחית.
אא"כ :
1. נופלים על פקיד נדיב במיוחד (עדין זה נדיר)
2. יש הוכחה שאכן שינוי המעמד אמיתי - כמו להראות להם שומה ובה רואים שההכנסות עולות על התקרה.

תלמה.

משתמש חדש
שלום יש לי עוסק פטור משנת 2022 שהיה לא עונה להגדרה. במהלך שנת 2023 השתנה לעונה להגדרה.
לצערי רק השנה(2024) נזכרתי לעדכן את הביטוח לאומי שאני כן עונה להגדרה. הם מסכימים להכיר בי כעונה להגדרה רק מהשנה 24 ולא מ23. הם ביקשו קבלות שלחתי להם. והם עדיין לא מסכימים לשנות אחורה. מה אני עושה??
אשמח לעזרתכם.
@בתיה ויג @יהודה מילר @רחל וקסלשטיין
ועוד רבים וטובים ששכחתי את שמם. תודה רבה
יש לך רו"ח?
לי במקרה דומה (גם השתנה לעונה להגדרה ללא סיבה) יועצת מס סידרה לי הכל מול הבט"ל כולל שליחת טפסים ערער תיקונים וכו'

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מניסיון שלי אין בזה כלל, היו לי לקוחות שביטוח לאומי הסכימו והיו שלא.
לפי ההוראות הם לא משנים לשנה הקודמת.
אם סה"כ גבוה ובגלל זה חייבים להפוך אותך לעצמאי, יהפכו בכל מקרה אחרי הגשת הדוח השנתי.

שומרת החומות

משתמש מקצוען
יש מה לעשות - הענקה מטעמי צדק.
לא קשור ללידה. אני צריך עזרה איך משכנעים אותם שהיתי עונה להגדרה מ 23.
לשלוח שומה שמאשרת שעברת את תקרת המס מעוסק פטור למורשה
לי אישית היתה דומה גבוהה שדווחה לביטוח לאומי ובעקבות זה דרשו ממני סכום ביטוח גבוהה מאד ועדיין לא הסכימו לתת דמי לידה

שומרת החומות

משתמש מקצוען
מניסיון שלי אין בזה כלל, היו לי לקוחות שביטוח לאומי הסכימו והיו שלא.
לפי ההוראות הם לא משנים לשנה הקודמת.
אם סה"כ גבוה ובגלל זה חייבים להפוך אותך לעצמאי, יהפכו בכל מקרה אחרי הגשת הדוח השנתי.
ועדיין,מנסיון מר גם אם עדכנו אחורה(מכרתי את העסק וזה הפך אותי לעצמאית שעונה להגדרה) הם לא מסכימים לשלם בעקבות זה דמי לידה כעצמאית
חלם בהתגלמותו
תשלמי,תוגדרי כעצמאית רטרו שנה אחורה, אבל דמי לידה לא תקבלי

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ועדיין,מנסיון מר גם אם עדכנו אחורה(מכרתי את העסק וזה הפך אותי לעצמאית שעונה להגדרה) הם לא מסכימים לשלם בעקבות זה דמי לידה כעצמאית
חלם בהתגלמותו
תשלמי,תוגדרי כעצמאית רטרו שנה אחורה, אבל דמי לידה לא תקבלי
אם זה לפני הלידה, ושולם כל החוב היא תקבל אוטומטי, אחרי הלידה או ששולם רק אחרי הלידה זה כבר לא יעבוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה