התייעצות איך אפשר למצוא פרויקט אמיתי של בניית אתר

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לתקופת החופש עשיתי עבור הילדים שלי (בעיקר בחורות בגילאי 15-18) חוג בניית אתרים (בעבר עבדתי בזה מספר שנים)
יש להם כישורים טכניים מעולים ויוצאים דברים ממש נחמדים (ואיפה שהם מתקשים, אני נותן דחיפה בעלייה).

הסתפקתי אם כדאי לקחת את הדברים צעד קדימה ולעשות פרויקט אמיתי
הייתי רוצה להתייעץ ולשמוע דעות

א. האם לעשות בחינם או בתשלום סימלי? אין לנו עניין כלכלי כאן. אבל אולי צריך שיהיה דמי רצינות.

ב. איך למצוא מעוניינים רציניים? כלומר, איך לסנן אנשים שסתם לא סגורים על עצמם. אני ממש לא רוצה להגיע למצב שנתחיל לעשות משהו ואז ״הלקוח״ יגיד שבעצם הוא לא מעוניין. או סתם לא יהיה זמין במהלך העבודה.

ג. האם הגיוני לבקש מהמעוניין שהוא ידאג בעצמו לאחסון ודומיין (מאחר שאין לנו כאן מטרה כלכלית, לא מתחשק כל כך להתעסק עם זה).

ד. אולי אתם מכירים מישהו שעונה לכל הקריטריונים הנ״ל

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לקחת פרוייקט זה מחייב, אתה בטוח שאתה רוצה להפוך את זה ממשהו כיף ונחמד להתחייבות?

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לתקופת החופש עשיתי עבור הילדים שלי (בעיקר בחורות בגילאי 15-18) חוג בניית אתרים (בעבר עבדתי בזה מספר שנים)
יש להם כישורים טכניים מעולים ויוצאים דברים ממש נחמדים (ואיפה שהם מתקשים, אני נותן דחיפה בעלייה).

הסתפקתי אם כדאי לקחת את הדברים צעד קדימה ולעשות פרויקט אמיתי
הייתי רוצה להתייעץ ולשמוע דעות

א. האם לעשות בחינם או בתשלום סימלי? אין לנו עניין כלכלי כאן. אבל אולי צריך שיהיה דמי רצינות.

ב. איך למצוא מעוניינים רציניים? כלומר, איך לסנן אנשים שסתם לא סגורים על עצמם. אני ממש לא רוצה להגיע למצב שנתחיל לעשות משהו ואז ״הלקוח״ יגיד שבעצם הוא לא מעוניין. או סתם לא יהיה זמין במהלך העבודה.

ג. האם הגיוני לבקש מהמעוניין שהוא ידאג בעצמו לאחסון ודומיין (מאחר שאין לנו כאן מטרה כלכלית, לא מתחשק כל כך להתעסק עם זה).

ד. אולי אתם מכירים מישהו שעונה לכל הקריטריונים הנ״ל

תודה רבה!
ע"י מי מתבצעת ההתקשרות?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לקחת פרוייקט זה מחייב, אתה בטוח שאתה רוצה להפוך את זה ממשהו כיף ונחמד להתחייבות?
שאלה מעולה
יש כאן באמת ניהול סיכונים. הסיכון העיקרי שזה ייפול עלי בסוף במידה גדולה יותר ממה שמתאים לי. אבל הסיכון הזה הוא די נמוך, לעומת זאת אני רואה כאן תועלת רבה. לכן לדעתי זה שווה.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אני רואה את זה כעניין של לימוד רכיבה על האופניים בלי גלגלי עזר. הילד נוסע, ואני מלווה מאחוריו...
אבל לא סגור על זה באמת...
נניח והחלטת שאתה הולך על זה
ואני לקוח של הילד שלך
ונניח שפתרנו את עניין ה'איך להגיע אליך'

אני מדבר עם ילד בן? 6/10/12.5?

צריכים לתכנן עבודה.. לבנות תוכנית.. מטרות וכו'
יש פה הרבה מעבר ל'רק לעשות את הפעולות הטכניות של בניית/עיצוב האתר'

זה גם עניין של חשיפה וגם עניין של בשלות.

אני לא כותב כדי להוריד אלא כדי לחדד.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נניח והחלטת שאתה הולך על זה
ואני לקוח של הילד שלך
ונניח שפתרנו את עניין ה'איך להגיע אליך'

אני מדבר עם ילד בן? 6/10/12.5?

צריכים לתכנן עבודה.. לבנות תוכנית.. מטרות וכו'
יש פה הרבה מעבר ל'רק לעשות את הפעולות הטכניות של בניית/עיצוב האתר'

זה גם עניין של חשיפה וגם עניין של בשלות.

אני לא כותב כדי להוריד אלא כדי לחדד.
הא, ברור שזה הולך דרכי. כלומר אני נכנס כאן כמנהל מוצר וראש צוות, והילדים כמפתחים :)

אבל התקשורת השוטפת במהלך הפרויקט (איך בדיוק לעשות את זה ואיך את זה) הייתי מעדיף שהילדים יעשו (אם יסתדרו, ואין סיבה שלא)

וזה ממש לא ״6/10/12.5" אלא 15-18

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
קופצת על האשכול - אני למדתי בניית אתרים ואני מחפשת עבודה ולא מוצאת, איך מוצאים לקוחות?

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הא, ברור שזה הולך דרכי. כלומר אני נכנס כאן כמנהל מוצר וראש צוות, והילדים כמפתחים :)

אבל התקשורת השוטפת במהלך הפרויקט (איך בדיוק לעשות את זה ואיך את זה) הייתי מעדיף שהילדים יעשו (אם יסתדרו, ואין סיבה שלא)
צ'מע, לא יודע מה תחליט,
אבל "דוד משה והילדים יבנו לך אתר" יכול להיות אחלה כותרת לדף נחיתה שלך ;)

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
למה את שואלת? את באתר הראשון עשיתי בחינם אבל אני עובדת עליו קשה ולכן אני לוקחת כסף, זה בדיוק כמו כל עבודה אחרת.
זה לא בדיוק,
אם אני עוד לא ראיתי עבודות שלך איך אדע שאני יכולה לסמוך עליך?
בכל מקרה בתחום של בניית אתרים הדרך המומלצת להכנס לשוק זה כך:

קודם כל שיהיו לך לפחות 2 אתרים טובים כתיק עבודות - חובה.
אחר כך את פונה לעמותות\משפחה\חברות\ עסקים קטנים ומציעה להם אתר במחיר של 50% מהשוק
חשוב לציין טראס פקטור כמו - האתר יהיה בלווי מקצועי של המורה שלי, או: האתר יעבור ביקורת של מומחה אתרים
כדי להסיר ההתנגדות של בונת אתרים חסרת נסיון

ואחר כך, כשיש לך לפחות 5 אתרים שהגעת אליהם בדרך הזו - את כבר בונה לעצמך אתר פורטפלוי (כדאי וחשוב בשלב הזה להתמקד על קהל יעד (אפילו זמני) ולפנות אליו עם הצעה מיוחדת) וכך מגדילה את מעגל הלקוחות ואת העבודות.
בשלב הזה ע''פ דרך הטבע הלקוחות מגיעים כבר מעצמם, וגם אם עדיין לא, להעלות מאמרים בפרוג, ולהמשיך לפנות לקהל יעד פוטנציאלי כשלאט לאט מעלים מחירים בהתאם להתקדמות המקצועית שלך.

נ.ב
יש בלבול גדול בתחום של בניית אתרים. בונת אתרים היא לא מעצבת, ולא מאפיינת ולא ממתגת.
אם למדת רק בנייה, אז קריטי לך ליצור קשרים ושת''פ עם בעלות מקצוע אחרות ולהגיש מוצר מושלם.
אל תתפתי לנסות לעשות את כל העבודה אם לא למדת את זה באופן מקצועי.
צעד כזה יגרום לעבודות שלך אולי להראות מקצועיות בעיניך ואולי אפילו בעיני הלקוח הלא מבין,
אבל בטווח הרחוק האתר לא יעבוד נכון, ולא ישיג את המטרות שלו שמגיעות בזכות אפיון נכון.
וכך תצרי לעצמך שם לא מקצועי ולא אמין.

מליון הצלחה!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא בדיוק,
אם אני עוד לא ראיתי עבודות שלך איך אדע שאני יכולה לסמוך עליך?
בכל מקרה בתחום של בניית אתרים הדרך המומלצת להכנס לשוק זה כך:

קודם כל שיהיו לך לפחות 2 אתרים טובים כתיק עבודות - חובה.
אחר כך את פונה לעמותות\משפחה\חברות\ עסקים קטנים ומציעה להם אתר במחיר של 50% מהשוק
חשוב לציין טראס פקטור כמו - האתר יהיה בלווי מקצועי של המורה שלי, או: האתר יעבור ביקורת של מומחה אתרים
כדי להסיר ההתנגדות של בונת אתרים חסרת נסיון

ואחר כך, כשיש לך לפחות 5 אתרים שהגעת אליהם בדרך הזו - את כבר בונה לעצמך אתר פורטפלוי (כדאי וחשוב בשלב הזה להתמקד על קהל יעד (אפילו זמני) ולפנות אליו עם הצעה מיוחדת) וכך מגדילה את מעגל הלקוחות ואת העבודות.
בשלב הזה ע''פ דרך הטבע הלקוחות מגיעים כבר מעצמם, וגם אם עדיין לא, להעלות מאמרים בפרוג, ולהמשיך לפנות לקהל יעד פוטנציאלי כשלאט לאט מעלים מחירים בהתאם להתקדמות המקצועית שלך.

נ.ב
יש בלבול גדול בתחום של בניית אתרים. בונת אתרים היא לא מעצבת, ולא מאפיינת ולא ממתגת.
אם למדת רק בנייה, אז קריטי לך ליצור קשרים ושת''פ עם בעלות מקצוע אחרות ולהגיש מוצר מושלם.
אל תתפתי לנסות לעשות את כל העבודה אם לא למדת את זה באופן מקצועי.
צעד כזה יגרום לעבודות שלך אולי להראות מקצועיות בעיניך ואולי אפילו בעיני הלקוח הלא מבין,
אבל בטווח הרחוק האתר לא יעבוד נכון, ולא ישיג את המטרות שלו שמגיעות בזכות אפיון נכון.
וכך תצרי לעצמך שם לא מקצועי ולא אמין.

מליון הצלחה!
זו דרך טובה מאוד וישרה. אבל קצת מייגעת.
אני דווקא בעד ההמלצות האלה, אבל הייתי גם ממליץ לחפש במקביל קיצורי דרך.
כלומר, כן לעשות אתרי דמה רק בשביל פורטפוליו, אבל אם במקביל אתם מוצאים לקוח אמיתי - לקפוץ למים.

לגבי ההערה על ההפרדה בין בניית אתרים לעיצוב. לא מסכים בכלל.
אם מדובר על תכנות, אז כן. לא כדאי (ולא ריווחי) לערבב את זה עם עיצוב. אבל אם מדברים על בניית אתרים נטו, מאוד מאוד מתאים לשלב את זה עם העיצוב.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
כלומר, כן לעשות אתרי דמה רק בשביל פורטפוליו, אבל אם במקביל אתם מוצאים לקוח אמיתי - לקפוץ למים.

אם מדובר על תכנות, אז כן. לא כדאי (ולא ריווחי) לערבב את זה עם עיצוב. אבל אם מדברים על בניית אתרים נטו, מאוד מאוד מתאים לשלב את זה עם העיצוב.
יש לי אתרי דמה אבל יש לי רק אתר אחד אמיתי

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

לשלב, אתה מתכוון ללמוד? כמובן שכך.
אני מדברת על מצב שיש מישהי שלמדה בניה בלבד,
יש הרבה מקרים כאלו של בונות אתרים שלא למדו עיצוב אבל מנסות לעצב ולאפיין על סמך 4 שיעורים מקוצרים שהיו להם בלימודי הבניה.

זו טעות שעולה ביוקר..

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש דרך ארוכה שהיא קצרה,
וזו הדרך הזו לדעתי.

תמיד כדאי לקפוץ על הזדמנויות ולחפש להתקדם במהירות.
וכמובן, אני אוחזת גם כן בדעתך - אף פעם לא להגיד לא לשום הצעה.

רק משהו אחד שאולי לא הובן כיאות - אני בכלל לא בעד אתרי דמה,
אני ממליצה לחפש מישהו ולעשות לו אתר אמיתי בחינם מאשר אתר דמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה