כללי שאלה באינדזיין (האמת 2 שאלות)

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שאלות, אודה מאוד למי שיכול לתת לי קצת כיוון:
1. מה היא הדרך הקצרה ביותר, (כשאני גורר קבצי JPG או PSD לתוך עמודים באינדזיין) שהם יתאימו בדיוק לשולי הדף, יש לזה איזה קיצור? או חייבים להתאים כל אחד בנפרד. (אני מדבר על מצב שיש לי את הספר מוכן בקבצי גרפיקה, ורוצה לגרור את הקבצים לאינדזיין ושכל קובץ יכנס בעמוד הראוי לו..) , מדובר על קבצי איורים שממלאים את כל הדף.
2. המשך לאותה שאלה- האם עדיף לעמד עם הקבצים המקוריים הפתוחים של פוטושופ עם כל השכבות וכו? (קצת איטי) , או לעמד עם קבצי JPG איכותיים? יש מעלות\חסרונות לאחד מן האפשרויות?

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
1. מה היא הדרך הקצרה ביותר, (כשאני גורר קבצי JPG או PSD לתוך עמודים באינדזיין) שהם יתאימו בדיוק לשולי הדף, יש לזה איזה קיצור? או חייבים להתאים כל אחד בנפרד. (אני מדבר על מצב שיש לי את הספר מוכן בקבצי גרפיקה, ורוצה לגרור את הקבצים לאינדזיין ושכל קובץ יכנס בעמוד הראוי לו..) , מדובר על קבצי איורים שממלאים את כל הדף.

תכין מסגרת בעמוד הרצוי ותעשה פלייס ישירות למסגרת

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
2. המשך לאותה שאלה- האם עדיף לעמד עם הקבצים המקוריים הפתוחים של פוטושופ עם כל השכבות וכו? (קצת איטי) , או לעמד עם קבצי JPG איכותיים? יש מעלות\חסרונות לאחד מן האפשרויות?

1] יש סקריפט ממש לזה, אבל רק לקבצי PDF...
אז מה שאני חושב עכשיו שהייתי עושה, לעשות על המאסטר מסגרת על כל העמוד [ולהגדיר לו את ה-fitting וכו׳], ולהחיל אותו על כל העמודים. אח״כ לשחרר את כל העמודים בבת אחת מהמאסטר [בחלונית pages]. אח״כ אפשר לגרור את כל התמונות ביחד אל תוך המסמך, ותקבל את כולם בחץ [placegun], עכשיו פשוט לוחצים פעם אחד על כל מסגרת להכניס לו תמונה [ואפשר לעבור מתמונה לתמונה ע״י החיצים במקלדת].

2] אין שום מעלה באיכות [אם סגרת באיכות טוב]. רק אם יכול להיות שינויים בקובץ הפתוח, יהיה יותר קל לעדכן את זה בקובץ אינדיזיין אח״כ [אבל האמת שגם ב-jpg אם תשמור את זה עם אותו שם תוכל ג״כ לעדכן את זה באינדיזיין].

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ובכלל - לא כדאי לגרור קבצים לתוך אינדיזיין אלא למקם אותם באמצעות פקודת place (בתפריט file או בקיצור המקשים Ctrl+D), מכיון שבניגוד לייבוא, גרירת הקבצים מטמיעה אותם בקובץ האינדיזיין וזה מכביד מאד את המשקל של הקובץ ובהתאם לכך גם את העבודה על התוכנה, לעומת הייבוא שרק מציג את התמונות באינדיזיין בהתאם ללינקים המשוייכים אליהם ומטמיע את התמונות רק בעת הייצוא ל-PDF

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אגב, יש באינדיזיין סקריפט שמגיע עם התוכנה בשם ImageCatalog שיכול לעשות את העבודה הזו, ואם הוא לא עושה בדיוק מה שאתה צריך, אפשר לערוך אותו שיעשה מה שאתה צריך (הסקריפטים שמגיעים עם אינדזיין לא מקומפלים)

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
ובכלל - לא כדאי לגרור קבצים לתוך אינדיזיין אלא למקם אותם באמצעות פקודת place (בתפריט file או בקיצור המקשים Ctrl+D), מכיון שבניגוד לייבוא, גרירת הקבצים מטמיעה אותם בקובץ האינדיזיין וזה מכביד מאד את המשקל של הקובץ ובהתאם לכך גם את העבודה על התוכנה, לעומת הייבוא שרק מציג את התמונות באינדיזיין בהתאם ללינקים המשוייכים אליהם ומטמיע את התמונות רק בעת הייצוא ל-PDF

לא נכון. שתיהם מכניסים לינק. ניסיתי עכשיו...

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
אגב, יש באינדיזיין סקריפט שמגיע עם התוכנה בשם ImageCatalog שיכול לעשות את העבודה הזו, ואם הוא לא עושה בדיוק מה שאתה צריך, אפשר לערוך אותו שיעשה מה שאתה צריך (הסקריפטים שמגיעים עם אינדזיין לא מקומפלים)

הבעיה שהיה לי עם הסקריפט הזה הוא שהוא מקטין את התמונות לשוליים, ולא ממקם אותם עד קצה העמוד [שזה מסתמא מה ש @שאול יצחק רוצה].
אז ערכתי את הסקריפט קלות, שימקם את התמונה עד קצה העמוד, ומצורף פה.

יש להגדיר ככה כדי לקבל תמונה אחד על פני כל גודל העמוד.
Screenshot 2018-11-02 at 09.48.23.png

*עריכה* - שמתי לב שאי אפשר לבחור גודל עמוד, אלא הסקריפט תמיד פותח מסמך חדש A4. אז הוספתי את האופציות:
Screenshot 2018-11-02 at 10.29.26.png

והנה הסקריפט המעודכן -

קבצים מצורפים

• Multi Place Images.js.zip
    KB 4.5 · צפיות: 13
נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לא נכון. שתיהם מכניסים לינק. ניסיתי עכשיו...
ככה היה זכור לי. אולי בעבר זה היה כך ושינו את זה?
או שאני מתבלבל עם משהו אחר....

הבעיה שהיה לי עם הסקריפט הזה הוא שהוא מקטין את התמונות לשוליים, ולא ממקם אותם עד קצה העמוד [שזה מסתמא מה ש @שאול יצחק רוצה].

נכון, אבל בסגנון אובייקט אפשר לסדר את זה ב-20 שניות בערך, גם בלי לשנות את הסקריפט...

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
נכון, אבל בסגנון אובייקט אפשר לסדר את זה ב-20 שניות בערך, גם בלי לשנות את הסקריפט...

ומה עם גודל העמוד?
אתה גם לא צריך את הסקריפט בכלל [בהחלט אפשר לעשות את כל פעולת הסקריפט הזה ידני!], רק זה יקח זמן... ותכלס הסקריפט שהוא יעשה את הכל תוך שנייה...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ומה עם גודל העמוד?
אתה גם לא צריך את הסקריפט בכלל [בהחלט אפשר לעשות את כל פעולת הסקריפט הזה ידני!], רק זה יקח זמן... ותכלס הסקריפט שהוא יעשה את הכל תוך שנייה...

בגלל זה כתבתי שאפשר לשנות את הסקריפט, כדי להגדיר אותו שיעבוד בדיוק איך שאתה רוצה
אבל רק לדעת שגם בלי לשנות אפשר להסתדר איתו טוב אם עובדים נכון

(מה הקשר לגודל העמוד? לא הבנתי מה זה מפריע אם משנים בסגנון אובייקט את גודל ומיקום התמונה)

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
(מה הקשר לגודל העמוד? לא הבנתי מה זה מפריע אם משנים בסגנון אובייקט את גודל ומיקום התמונה)

הסקריפט שמגיע עם אינדיזיין תמיד יפתח מסמך חדש בגודל A4. וימקם את התמונות לפי גודל העמוד [שימלאו את העמוד]. ואם התמונות הם לא A4, הסקריפט יגדיל/יקטין אותם כדי שימלאו את העמוד, וזה לא מה שרוצים.
עכשיו נצטרך לשנות את גודל המסמך, ולערוך סגנון אובייקט ולהחיל אותו על כל התמונות...

אחרי עריכת הסקריפט הכל נעשה אוטומטי.

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה רבה!
מאוד מאוד עזרתם לי, אתם לא תאמנו כי יסופרו, או משהו!
אפשר עוד שאלה?
זה עומד על מצב עברית, מימין לשמאל, ועדיין הכתב הפוך.. מישהו יכול לכוון אותי?
upload_2018-11-2_12-33-38.png

תוספת-
אני מבין עכשיו שהיה אמור להיות לי אופציה של רייט טו לפט, הכי למטה בפרפרנסס , ואין לי.. זה גרסא לא נכונה? או יש מה לעשות עם זה?
upload_2018-11-2_13-24-8.png

תוספת בעריכה:
טוב, אחרי עוד חיפושים בגוגל, אני מבין שמותקנת אצלי הגרסא של האנגלית הרגילה ולא של המזרח התיכון.. שאלה: האם חייבים עכשיו להתקין אינדזיין מחדש בשביל זה, או יש דרך לשנות איזה הגדרה וזהו?

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
צריך להסיר ולהתקין מחדש
ולמה לך לרעות בשדות זרים (גוגל)
זה כתוב כאן בפורום כ"כ הרבה פעמים העניין הזה

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שאלה אחרונה! (בלי נדר :) )
התקנתי מחדש, ועכשיו יש עברית והכל בסדר..
indesign cc 2017 עם תמיכה בעברית
אלא,
שזה עובד רק אם אני פותח קובץ חדש,
אבל אם אני פותח template מוכן שיש לי, לספר, שהורדתי מהרשת והוא מוגדר כנראה להיות אנגלית,
וכבר עימדתי בו, ועכשיו אני רוצה להוסיף בו טקסט, העברית שוב הפוכה!
ניסיתי לשנות את ההגדרות(בזמן שהקובץ פתוח) ב character
paragraph
וכן ב- character styles
ובparagraph styles
וללא הועיל, אפילו אם הכל על עברית ועל מימין לשמאל,
עדיין הכתיבה עצמה יוצאת הפוכה, כגון- םולש במקום שלום

השאלה בקצרה-

אנא , מישהו יכול ללמד אותי רגע איפה ההגדרות שמשנות פרוייקט מסויים שכבר הותחל באנגלית, להפוך להיות בעברית?

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שאלה אחרונה! (בלי נדר :) )
התקנתי מחדש, ועכשיו יש עברית והכל בסדר..
indesign cc 2017 עם תמיכה בעברית
אלא,
שזה עובד רק אם אני פותח קובץ חדש,
אבל אם אני פותח template מוכן שיש לי, לספר, שהורדתי מהרשת והוא מוגדר כנראה להיות אנגלית,
וכבר עימדתי בו, ועכשיו אני רוצה להוסיף בו טקסט, העברית שוב הפוכה!
ניסיתי לשנות את ההגדרות(בזמן שהקובץ פתוח) ב character
paragraph
וכן ב- character styles
ובparagraph styles
וללא הועיל, אפילו אם הכל על עברית ועל מימין לשמאל,
עדיין הכתיבה עצמה יוצאת הפוכה, כגון- םולש במקום שלום

השאלה בקצרה-

אנא , מישהו יכול ללמד אותי רגע איפה ההגדרות שמשנות פרוייקט מסויים שכבר הותחל באנגלית, להפוך להיות בעברית?
זהו הסתדרתי,
תודה לכל העוזרים,
היה צריך בפרגראף להחליף ל- world ready paragraph composer

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה