wix

סימן טוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מה אתם חושבים על אתרים של WIX ?
האם יש סיכוי לקדם אותם בגוגל, ובכלל האם כדאי להשתמש בהם.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אויש.

זה כמו לשאול קונדיטור, מה דעתו על מתכון ביתי. זה נשמע כמו בא תנסה לשכנע אותי שהעוגות שלך יותר מוצלחות מהעוגות של אשתי. אני לא באמת מתכוון לקנות אצלך. גם אם תצליח לשכנע אותי שהעוגות שלך יתר מוצלחות, זה בגלל שאתה קונדיטור. אם היית גרפיקאי אולי היית מדבר אחרת. אולי. אבל אני צריך להשתכנע שהצעד שלי באמת מוצלח. עובדה, אפילו מפתחי האתרים לא הצליחו לשכנע אותי.

אני מרגיש שאני צריך להתנצל על הציניות. אני לא מכיר אותך ויתכן וכוונותיך טובות. פשוט, השאלות האלו חוזרות ונשנות בפורום הזה דווקא. לא באיש את רעהו. תעשה חיפוש קצר בפורום. אבל בכל אופן, אבקש מחילה. באמת. ואני ינסה לענות לך. בקצרה.

טוב. אז אתה כנראה מתחיל להבין מה אני חושב. וזו כנראה גם דעתם של חברי מהפורום. רק לפני איזה שבועיים היה דיון על הפלטפורמות החינמיות. תבדוק. לגבי קידום בגוגל אני לא כל כך יודע. רק שסביר להניח, שכל קידום של האתר שלך, מקדם את אתר הבית שם האתר שלך נמצא. והיו דברים מעולם. ועדיין.

האם כדאי להשתמש בהם? אתה יודע, יהודי תמיד עונה בשאלה. אז תענה לי, בשביל מה אתה צריך אתר? אם אתה מדבר על קידום כנראה שאתה צריך בשביל העסק שלך. אז תתרחק מהמקומות האלו, כי לא תוכל להתפתח שם כמו שצריך. זה גם לא יביא לך את הלקוחות שאתה מקווה להשיג באמצעות האתר.

ועוד משהו קטן לסיום. אם אתה חותר לכיוון של וויקס, כנראה מדובר בבעיה תקציבית. אז היום בהשקעה חד פעמית של כמה מאות שקלים בלבד, אתה יכול לקבל אתר מצוין, בעברית מלאה, אם אפשרות להתפתח בהמשך, ושליטה מלאה בכל מערכות האתר.

תוכל לקבל פרטים נוספים אצלי באישי, ואצל חברי שמפתחים על וורדפרס. הצלחות.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י סימן טוב;1282448:
מה אתם חושבים על אתרים של WIX ?
האם יש סיכוי לקדם אותם בגוגל, ובכלל האם כדאי להשתמש בהם.

לאתרים של ויקס יש גרפיקה ברמה גבוהה מאד, יכולת שליטה בממשק הגרפי ללא שום ידע, ואתה יכול גם לקנות דומיין ויש לך כתובת משלך, עכשיו נשאר לקדם.
לקדם זה מקצוע יחודי בפני עצמו, ואת זה תשאיר לתותחים, בלי קידום, יהיה האתר יפה כמה שיהיה, זה משהו כמו ויטרינה מרשימה באמצע המדבר...

אם מדובר באתר שאתה בעצמך מפנה אליו ע"י חתימה או כתובת על כרטיס ביקור (כמו למשל קטלוג או תיק עבודות וכד'), ואין לך עניין שהוא יופיע בדף הראשונים של גוגל, ויקס יכול להיות פתרון חמוד בשבילך.

אבל אל תבנה על אתר רציני לעסק שלך, בשביל זה צריכים אנשי מקצוע.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נענה על ראשון ראשון...

נכתב ע"י GolanArt;1282892:
לאתרים של ויקס יש גרפיקה ברמה גבוהה מאד,

לא מדויק. התבניות פרימיום שלהם באמת ברמה גבוהה. הבייסיק, בסדר. לא מחלקים מתנות בחינם.

ואם כבר לשלם, כל תבנית מקצועית ברמה גבוהה על כל פלטרפורמה שלא תהיה, הגרפיקה של תהיה, כנראה, ברמה גבוהה. כשאתה משלם אתה מקבל מוצר טוב. זו המתמיקה של החיים.

לאתרים של ויקס יש יכולת שליטה בממשק הגרפי ללא שום ידע,

שוב, לא מדויק.

אם אתה מבין אנגלית ברמה טובה, תוכל להסתדר עם וויקס. אם האנגלית לא שוטפת, תצטרך להתחיל ללמוד את המערכת. ואין אפשרות לתרגם אותה. לעומת מערכות אחרות (וורדפרס, למשל) שניתנות לתרגום.

עוד נקודה שראויה לתשומת לב בהקשר הזה. וויקס לא תומכת בכלל (אין יוצאים מהכלל) בשפות השמיות שנכתבות מימין לשמאל. זה אומר שהאתר יהיה משמאל לימין. כאן גם גרפיקה ברמה גבוהה לא תעזור.

אתה יכול גם לקנות דומיין ויש לך כתובת משלך,

אהה.

אז התחלנו להשקיע כסף על דומיין, ועוד קצת כסף למישהו שמבין שיסכים לעזור בהפניית הדומיין, ואם יש בעיות - וזה קורה לפעמים, אז נדרשת עוד השקעה כספית, וכל הדברים האלה גם דורשים זמן, וזמן כידוע שווה כסף.

וכל הבלאגן הזה שווה בשביל לחסוך כמה שקלים. כמה? 50 שקלים לחודש, שהם 600 שקלים לשנה הראשונה. בהמשך המחיר יורד לפחות מחצי. עסק שלא יכול להשקיע את הסכום הזה, לא צריך אתר. אפילו לא בוויקס. פשוט לא צריך.

עכשיו נשאר לקדם.
לקדם זה מקצוע יחודי בפני עצמו, ואת זה תשאיר לתותחים,

לחזור שוב על הקלישאה של חוסר הדיוק?!

הקידום האגרסיבי של התותחים מפעם - פאסה. למי שלא יודע גוגל מעדכנת כל הזמן את האלגוריתם של מנוע החיפוש שלה, כדי למנוע קידום אתרים מניפולטיבי. מה שעובד טוב בעידן הנוכחי זה קידום אורגני שפירושו הנגשת האתר למנועי החיפוש.

קידום אורגני כל אחד כמעט יכול לעשות, לאחר ההגדרות הראשוניות בידי בונה האתר. אז דווקא קידום זה כן בידיים שלך.

בלי קידום, יהיה האתר יפה כמה שיהיה, זה משהו כמו ויטרינה מרשימה באמצע המדבר...

אם מדובר באתר שאתה בעצמך מפנה אליו ע"י חתימה או כתובת על כרטיס ביקור (כמו למשל קטלוג או תיק עבודות וכד'), ואין לך עניין שהוא יופיע בדף הראשונים של גוגל, ויקס יכול להיות פתרון חמוד בשבילך.

נו, באמת.

כשמחפשים את העסק שלך בגוגל, וזה חיפוש מאד מאד ממוקד, זה חייב להופיע בדף הראשון. ובדקתי את העניין, בוויקס אי אפשר (כמעט) לקדם את האתר.

אבל אל תבנה על אתר רציני לעסק שלך, בשביל זה צריכים אנשי מקצוע.

רגע, עד עכשיו דיברנו על אתר לא רציני?!

וסליחה על הציניות. אתם נמצאים בפורום מקצועי של בוני אתרים, ומנצלים את הפלטפורמה הזו עצמה כדי לפגוע בבוני האתרים. ומפריחים לשם כך קלישאות נבובות חסרות בסיס, אז לאיזה יחס אתם מצפים בדיוק?!

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1283021:

וסליחה על הציניות. אתם נמצאים בפורום מקצועי של בוני אתרים, ומנצלים את הפלטפורמה הזו עצמה כדי לפגוע בבוני האתרים. ומפריחים לשם כך קלישאות נבובות חסרות בסיס, אז לאיזה יחס אתם מצפים בדיוק?!

לא בטוח.
אני - כאחת ש(עדיין) אינה מתמצאת בבניית אתרים, לקחתי את השאלה של פותחת האשכול כשאלה פשוטה ולא מתריסה, אלא כשאלת ידע בלבד. את תשובתך כתשובה טבעית, ואת תגובת גולן כאחד המנסה להסביר את נחיצות בונה אתרים בצורה משלו.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
וכל הבלאגן הזה שווה בשביל לחסוך כמה שקלים. כמה? 50 שקלים לחודש, שהם 600 שקלים לשנה הראשונה. בהמשך המחיר יורד לפחות מחצי. עסק שלא יכול להשקיע את הסכום הזה, לא צריך אתר. אפילו לא בוויקס. פשוט לא צריך.

דווקא אני, בונה אתרים ממוצעת, כן מסוגלת להבין אדם שרוצה להשתמש בוויקס, אולי כדי להרגיש שהוא שולט על האתר שלו ויודע להשתמש במערכת ולשנות דברים בקלות. ואולי סתם, כי אין לו כעת תקציב מיותר. ואת ה600 שקלים הוא ישקיע באפיק אחר שלדעתו חשוב יותר. SO WHAT

ובדקתי את העניין, בוויקס אי אפשר (כמעט) לקדם את האתר.
דווקא מבדיקה קצרה נראה שבהחלט אפשר. אם מדברים על קידום אורגני אז כל שכן.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
תאמיני לי שלפני שכתבתי את המשפט לגבי קידום בוויקס, בדקתי את העניין. ולכן כתבתי שכמעט ולא ניתן. ודיברתי על קידום אורגני. אני חושב שמספיק מה שוויקס בעצמם כותבים לגבי הקידום באתר שלהם שיכול לקחת 3 חודשים. זה המון. כשמדברים על חיפוש ממוקד מאד.

ואם את רוצה להכנס לפרטים, אז בבקשה. הפניה 301 שייך בוויקס? לא. אז מבחינת גוגל, אם מחקתם דף, אתם בבעיה. האם ניתן לחסום את הרובוטים של גוגל (robots.txt) כבונת אתרים את מבינה על מה אני מדבר, נכון?! ולפעמים נרצה לחסום חלק מדפי האתר. וזה לא אפשרי בוויקס. בוויקס למשל אין שליטה על מבנה הכתובות באתר. זה משמעותי מאד מבחינת גוגל. כן, בשביל הקידום האורגני. יש עוד כמה הבדלים.

אני חושב שאין צורך לציין שכלי הסטטיסטיקה של גוגל לא פעילים בוויקס, למרות שיש להם איזה כלי שלהם לא בדקתי אותו.

ואם להעלות נושא כאוב נוסף, מקום האכסון. שרתי וויקס ממוקמים בארה"ב. עם עיקר הגולשים מגיעים מישראל זה פוגע בטעינת האתר, ופוגע גם בקידום של האתר בגוגל. אני יודע שהנקודה הזו נתונה לויכוח, אבל וודאי שזה לא מוסיף נקודות זכות.

בקיצור, הקידום על הפלטפורמה של וויקס הוא בעייתי. שלא לדבר על תוספי קידום שיסרקו את האתר ויעזרו לנו להגדיר ולקדם אותו. שוחחתי עם 2 בוני אתרים שבונים גם על וויקס (יש חיה כזו) עולה תמונה עגומה בקשר לקידום. וכלשונו של אחד מהם "את האתר שלי בחיים לא הייתי שם שם".

ולגבי ההרגשה של בעל האתר שהוא שולט על האתר שלו, זה זריית חול בעיניים. כי הוא לא שולט. נקודה. אולי המערכת קצת יותר אינטואיטיבית מוורדפרס. אולי. אבל אין לו שום שליטה. אפס. ואת כבונת אתרים יודעת את זה, ואמורה לתת את המידע הזה ללקוחות שלך.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לפותח האשכול : http://www.websitetemplatereviews.com/wordpress-vs-wix-html-5
ולשמואל : לא נשמע שאתה מעודכן באתרי ה HTML5 של וויקס. עם גוגל אנליטקס והכל.

ושוב, כמעריצה של וורדפרס, אמליץ ביותר לכל מי שרוצה אתר מקצועי לפנות לכיוון הזה (עם גילוי נאות שאני עובדת בתחום הזה!), אך אני בהחלט מוכנה לשמוע שוויקס קל יותר לשימוש פשוט, לקבלת תמיכה, וזול יותר לאנשים פרטיים.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
צודקת. לא בדקתי לעומק. אבל ייאמר לזכותי שנרשמתי לוויקס, כדי לבדוק את הפלטפורמה שלהם. ובשביל להכיל את כל האפשרויות צריך ללמוד את המערכת שלהם לעומק. אז מה כבר ההבדל בין זה לבין וורדפרס?!

שאפשר להתחיל לשחק בקלות? גם בוורדפרס אפשר. ומבחינת השליטה והיכולות - וורדפרס משיגה ובגדול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא בונה אתרים ובכל אופן מתערבת:
כשבררתי על וויקס, ירדתי מזה מהר כי זה סוג של חתונה קתולית, שאין ממנה חזרה.
כל המידע שאתה מזין - הכל אצלם.
רוצה לבנות אתר חדש?
בהצלחה.
תתחיל מהתחלה. כל מה שהכנסת לוויקס - אצלם. אין דרך חזרה.
וזאת בהשוואה לאתר שתבנה בוורדפרס, שתמיד יישאר שלך.
אתה יכול לקחת מישהו מקצועי שיבנה תבנית בסיסית (אני מכירה מישהו אחד שעובד עם מערכות מוכנות ומעלה אתרים לאוויר תוך שבועיים, אבל אי אפשר להגיד שזה הנורמה בשוק.) אחר כך תזין תוכן בעצמך, זה קלי קלות.
אם תרצה לשדרג, להוסיף, להחליף תבניות - תמיד אפשר לפנות שוב לבונה אתרים הראשון שעבדת איתו או אחר ולעשות שידרוגים.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1283464:
תאמיני לי שלפני שכתבתי את המשפט לגבי קידום בוויקס, בדקתי את העניין. ולכן כתבתי שכמעט ולא ניתן. ודיברתי על קידום אורגני. אני חושב שמספיק מה שוויקס בעצמם כותבים לגבי הקידום באתר שלהם שיכול לקחת 3 חודשים. זה המון. כשמדברים על חיפוש ממוקד מאד.

ואם את רוצה להכנס לפרטים, אז בבקשה. הפניה 301 שייך בוויקס? לא. אז מבחינת גוגל, אם מחקתם דף, אתם בבעיה. האם ניתן לחסום את הרובוטים של גוגל (robots.txt) כבונת אתרים את מבינה על מה אני מדבר, נכון?! ולפעמים נרצה לחסום חלק מדפי האתר. וזה לא אפשרי בוויקס. בוויקס למשל אין שליטה על מבנה הכתובות באתר. זה משמעותי מאד מבחינת גוגל. כן, בשביל הקידום האורגני. יש עוד כמה הבדלים.

אני חושב שאין צורך לציין שכלי הסטטיסטיקה של גוגל לא פעילים בוויקס, למרות שיש להם איזה כלי שלהם לא בדקתי אותו.

ואם להעלות נושא כאוב נוסף, מקום האכסון. שרתי וויקס ממוקמים בארה"ב. עם עיקר הגולשים מגיעים מישראל זה פוגע בטעינת האתר, ופוגע גם בקידום של האתר בגוגל. אני יודע שהנקודה הזו נתונה לויכוח, אבל וודאי שזה לא מוסיף נקודות זכות.

בקיצור, הקידום על הפלטפורמה של וויקס הוא בעייתי. שלא לדבר על תוספי קידום שיסרקו את האתר ויעזרו לנו להגדיר ולקדם אותו. שוחחתי עם 2 בוני אתרים שבונים גם על וויקס (יש חיה כזו) עולה תמונה עגומה בקשר לקידום. וכלשונו של אחד מהם "את האתר שלי בחיים לא הייתי שם שם".

ולגבי ההרגשה של בעל האתר שהוא שולט על האתר שלו, זה זריית חול בעיניים. כי הוא לא שולט. נקודה. אולי המערכת קצת יותר אינטואיטיבית מוורדפרס. אולי. אבל אין לו שום שליטה. אפס. ואת כבונת אתרים יודעת את זה, ואמורה לתת את המידע הזה ללקוחות שלך.

מכיוון שהאתר שלי הוא בוויקס ואני עובד עליו כבר חצי שנה אז אני חייב לציין שהרבה דברים שכתבתם הם פשוט לא נכונים.
א. אפשר ברוב האתר לכתוב בצורה שמית מימין לשמאל
ב. מכיוון שWIX זה ישראלי אז כל התומכים שלה ישראלים ואתה יכול לדבר עברית חופשי במיילים איתם.
ג.אפשר לקדם בגוגל המון המון המון, אני לא יודע אם באופן מלא, כנראה שלא, אבל אפשר.
ד. אנליטיקס עובד חלק! בWIX.
ה. ROBOTS.TXT עובד חלק דרך מנהל האתרים של גוגל.
ו. מחיקת דפים אפשרית לגמרי, ומגדירים זאת במנהל האתרים.
ז. אני רציתי דבר אחד -שמי שמחפש VIP מחשבים יקבל אותי בגוגל, בדף הראשון -ראשון!
ח.SEO מובנה טוב מאוד בWIX בכל דף ודף יש שורות להגדרה, לתגיות ועוד ועוד.
ט. נכון צריך להיות משתמש פרימיום אבל זה גרושים במיוחד אם אתה עושה את זה בקופון של 50%.
י. קידום דרך מימון בגוגל עובד בצורה מדהימה, כמו בכל אתר.
למסקנה - נכון שזה לא הכי הכי, אבל יש בזה מלא מלא, ובטח לכאלה שרוצים משהו מהיר, מעוצב, וקל.
מה שכן מהירות השרתים קצת מעצבנת, אבל האפליקציות שלהם מפצות על המון המון דברים.

שבת שלום

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
יפה לך.

רק בקטנה. לא היה עדיף בזמן הזה להשקיע בדבר האמיתי?!

חצי שנה, אח שלי. זה לא קצת זמן.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
חצי שנה אני משתמש איתו, לא חצי שנה מקים אותו, להקים אותו לקח שבוע.

סימן טוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מהניסיון המועט שלי בבניית אתרים בוויקס - העיצוב מאד יפה ויש הרבה אפשרויות משחק, מאד קל ללמוד את המערכת. בינתיים לא פיצחתי את אפשרויות הקידום, אנסה לקרוא את הקישורים שהביאו כאן למרות שהכל באנגלית..
תודה על העצות, נראה לי שמבחינה עיצובית להכין אתר וויקס שנראה טוב זה קל יותר מעיצוב בוורדפרס.
כגרפיקאית, פונים אלי הרבה לקוחות בזמן האחרון בבקשה שאבנה להם אתר, ואין לי מענה ראוי עבורם כרגע.
נראה לי שלבנות ללקוח אתר בוויקס זה לא רציני. נכון? או שיש פה כאלה שעושים את זה.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
יהודי עונה בשאלה כבר הוזכר בדיון הזה !
התשובה היא: השאלה מה המטרה בהקמת אתר ומה הציפיות והשאיפות בעקבות הקמת האתר
אם המטרה היא, העיקר שיש אתר איפה שיש היכולת להפנות אנשים בפנייה ממוקדת לכתובת האתר אי אפשר לזלזל בוויקס

אבל המטרה היא לקבל אתר יחודי ובהתאמה אישית ועם מאה אחוז שליטה בהתכנים ובעיצוב ואופטימזציה למנועי חיפוש[הופעה בחיפוש] אין תחליף למעצב ובנה אתרים מקצועי

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י סימן טוב;1284926:
מהניסיון המועט שלי בבניית אתרים בוויקס - העיצוב מאד יפה ויש הרבה אפשרויות משחק, מאד קל ללמוד את המערכת. בינתיים לא פיצחתי את אפשרויות הקידום, אנסה לקרוא את הקישורים שהביאו כאן למרות שהכל באנגלית..
תודה על העצות, נראה לי שמבחינה עיצובית להכין אתר וויקס שנראה טוב זה קל יותר מעיצוב בוורדפרס.
כגרפיקאית, פונים אלי הרבה לקוחות בזמן האחרון בבקשה שאבנה להם אתר, ואין לי מענה ראוי עבורם כרגע.
נראה לי שלבנות ללקוח אתר בוויקס זה לא רציני. נכון? או שיש פה כאלה שעושים את זה.
איך שלא יהיה כשאת מוכרת להם את האתר תצייני להם מה יקרה עם המידע שהם הכניסו למערכת של wix.

סימן טוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יש למישהו המלצות כיצד להיכנס בקלות לתחום של וורדפרס? יש לי ידע בסיסי ב-HTML ו- CSS

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י סימן טוב;1285027:
יש למישהו המלצות כיצד להיכנס בקלות לתחום של וורדפרס? יש לי ידע בסיסי ב-HTML ו- CSS

ת'אמת, לא חסרים מדריכים ברשת.

בעיקר באנגלית, אבל יש המון גם בעברית. חלקם טובים וחלקם יותר טובים.

המדד לדעתי, האם יש סידרה מסודרת, מהבסיס ועד לרמות גבוהות של שליטה. זה מדד להדרכה ברמה טובה.

אם תהיה דרישה אצרף כמה לינקים טובים, לדעתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה