Vray למאיה מדריכים ועוד

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
חורף טוב ובריא!

למה לא מדריך קצר? אין חכם כבעל הניסיון, ואין כמו מי שהתחכך עם הבעיות בזמן אמת.
השאלה אם יש לך זמן לכתוב...

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לכתוב מדריך אממממ...... צריך זמן בשביל זה וכשיש את המדריכים של דיגיטל לא צריך אותי כי כמה שאני יכתוב לא אגיע לקרסוליים שלהם.

בכל מקרה אני מביא פה תמונה שפשוט הייתי המום כשסיימתי את הרינדור, הנתונים הם כדלהלן: מדובר בסצנה מוכנה, לא מידלתי פה כלום ולא סידרתי דבר עבדתי רק על טקסטורה תאורה ורנדר, מה שהייתי המום זה מהזמן כל הסיפור הזה לקח לי בסביבות שעתיים כולל טקסטורות שאם תספרו תראו שיש פה הרבה כאלה (כמעט 30) ואתם יודעים כל טקסטורה צריכה את הטיפול האישי שלו אבל בויריי הכל קל ברור ופשוט וכולל תאורה ורינדור, בקיצור גם טמבל יכול להוציא רינדור ריאליסטי בויריי, כמובן שיש עדיין עבודה על התמונה הזאת בנושא תאורה וטקסטורות אבל אני חושב שבשביל שעתיים זו תוצאה מצויינת ואם הייתי עובד על זה עוד קצת הייתי מביא את זה עד הסוף.

מי שצריך עזרה בויריי אני מוכן בכל דרך לעזור, רק תדעו שצריך קצת לחרוש את המנוע הזה וזהו יש את זה בידים בע"ה, להבדיל ממנטל ריי שבשביל להגיע לכזו תוצאה המקלדת והמסך היו נשברים מרוב עבודה, אני ממש ממש ממליץ לעבוד עם ויריי בהדמיות (מנטל ריי כבודה במקומה מונח, יש דברים שאני מרנדר במנטל ריי כמו מוצרים וכו') כי יש דברים שזה נראה כאילו הם נעשו מעצמם להבדיל ממנטל ריי שצריך לעבוד על כל דבר ואם לא עבדת עליו הוא פשוט לא קיים.

קבצים מצורפים

• מטבח11.jpg
    KB 243.6 · צפיות: 33

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י EB3D;646270:

בוי ריי, כדי לעשות שהוא ירנדר את האובייקטים במצב שבו הם מופיעים בסצינה הכפתור הוא בתוך
render settings - vray (tab)
global options -
render viewport subdivision​
[/COLOR]

הי, חברים
טוב, אז גם אני מנסה...
לפי ההדרכה של אדית, סימנתי וי על האפשרות render viewport subdivision, אבל כאשר האובייקטים שלי במצב 3 - הוא תוקע לי את כל הרינדור, ומדובר בתמונה פשוטה ביותר, עם שלושה אובייקטים ( בגודל 60X20 ס"מ). ההודעה שלו היא: performance loss: dynamic memory limit too low

אמנם, כשאני מנסה לרנדר כך רק כדור פשוט הוא מתרנדר מיד
גם ניסיתי להשאיר את האובייקטים במצב 1 ועם זאת לעשות להם smooth - אפילו כמה פעמים, ואז מתרנדר מצוין

מה הבעיה? למה זה קורה? הויריי לא עובד טוב עם מצב 3?
יש לציין, שהמחשב שלי חזק מאד - i7 עם הרבה זיכרון וכל מה שצריך (בפיקוח פופקו מנהלנו ;))

תודה, תודה

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בעיה שהיתה לי ותקעה לי את הרינדור יש לי פיתרון לזה אבל אני כעת באמצע משהו מיד כשאסיים אתן הסבר איך להתגבר על הבעיה בצורה הטובה ביותר.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
כן, זוכרים ועייפים עוד מאתמול אני צריך ריכוז בשביל לכתוב איך בדיוק לסדר את זה, אני ישתדל עוד היום.

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
כשאני רוצה לשים ויריי מטיריאל ולצרף אליו תמונה שתהווה טקסטורה, איפה אני מגדירה את זה?
אני רואה דיפיוז, ספק, באמפ וכו', אבל איפה מצרפים את התמונה הבסיסית? מה שהיה במנטל ריי: color? תודה רבה

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מה, זו שאלה קשה?
לא כל מי שרק התחיל לעבוד עם ויריי במאיה אמור לדעת לענות עליה?

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
בבקשה, איכות ירודה בויריי?

אני עדיין בנסיונות עם ויריי, ובאמת שהוא נחמד. כעת אני מרנדרת עבודה מסויימת, אבל רק הנסיונות לוקחים לי המון זמן. האם בויריי לא קיימת אפשרות של רינדור באיכות גרועה? משהו כמו Draft של מנטל ריי? הרי לא יתכן לחכות לכל ניסיון זמן רב?
אם מישהו יכול לענות כאן ועכשיו - מאד יעזור, כי אני חייבת לגמור עם העבודה הזו אתמול:(:confused::(:rolleyes:

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עד כמה שאני יודע בודקים את החומרים על אובייקט קטן ולא על איכות נמוכה
לחילופין את יכול להרנדר על רוזלוציה נמוכה

איך שלא תסתכלי על זה הוא מהיר יותר ממנטל ריי גם בשביל בדיקות

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
גודל קטן באמת כבר ניסיתי, אבל רזולוציה נמוכה אני לא רואה אפשרות בתפריט של ויריי, איפה זה?

במחשבה שניה, אם אני עושה על גודל קטן ו"מתגלגלת עם העכבר" לתוך התמונה, היא גודלת והרזולוציה נראית נמוכה... אולי זה אותו הדבר..

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בשביל לרנדר איכות נמוכה בשביל טסטים דבר ראשון בתפריט וירי תחת image sampler תבחרי ב fixed rate (האפשרות הראשונה) זה איכות ירודה בשביל טסטים, אם משתמשים ב GI תעבירי את האיכות כמו בתמונה המצורפת תעבירי את זה למה שמסומן באדום זה מוריד את האיכות של הפוטונים וזה טוב בשביל טסטים לרינדור ברינדור סופי תחזירי את זה ל high כמו כן אפשר לרנדר בגודל ובאיכות קטנה ולשמור את הפוטונים ואז לרנדר תמונה ענקית בלי שיהיה רינדור לפוטונים וזה לוקח הרבה פחות זמן.

אני לא ראיתי שויריי יותר מהיר ממנטל ריי לא בטסטים ולא ברגיל הוא בערך אותו דבר ובמקרים מסויימים אפילו יותר איטי ממנטל ריי, מה שכן בסצנות כבדות מנטל ריי בכלל לא רצה להסתכל עלי וכל מיני אובייטקים בכלל לא רצה לרנדר (ויש לי מחשב חזק) ובויירי הוא כן מרנדר אמנם לוקח זמן אבל מרנדר.

קבצים מצורפים

• טסט.jpg
    KB 147.9 · צפיות: 26

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מנטל ריי לדעתי יותר מהיר.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י פופקו;661689:
מנטל ריי לדעתי יותר מהיר.

יתכן ובמקרים מסויימים הוא יותר מהיר אבל מנטל ריי יודע לתת עונשים כבדים ביותר וזה מאוד כואב.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
http://dryzen.com/scripts_shLib.html

לינק להורדת חומרים מוכנים לויריי למאיה, יש מכל הסוגים עץ זכוכית פלסטיק וכו' בדקתי כמה חומרים וזה פשוט כייף כי לא צריך לעבוד קשה על החומר אלא הוא פשוט מוכן, יש חומרים שהזמן רנדר שלהם ארוך, אז לא רק למשתמשי מקס יש חומרים מוכנים אלא גם למשתמשי מאיה.

יש באתר גם כל מיני עזרים לוירי למאיה למשל יש איזה סקריפט שלוקח חומר של מאיה וממיר אותו לחומר של ויריי, לא בדקתי את זה עדיין אבל זה נשמע מעניין.

לנתיבים אשתדל להעלות זאת לגמבו מייל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה