RCF 708

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לי RCF שאני מנגן איתו באירועים ומאוד מרוצה, סאונד טוב, החומר טוב וחזק והוא עושה את העבודה מצויין,
לא מכיר את הדגם הזה,
לגבי התאמה לPA4 מה אתה מתכויין?

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי RCF שאני מנגן איתו באירועים ומאוד מרוצה, סאונד טוב, החומר טוב וחזק והוא עושה את העבודה מצויין,
לא מכיר את הדגם הזה,
לגבי התאמה לPA4 מה אתה מתכויין?
כן, אבל כל דגם הוא שונה ולא נראה לי שאפשר להקיש מדגם אחד למשנהו.

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
החברה טובה, זה מה שהתכוונתי לומר.
כדאי שתגדיר יותר מדוייק מה זה אירועים קטנים? בר מצוות ואירוסין? שבע ברכות בבית? 30 אנשים או 100 אנשים?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם אני לא טועה 150 וואט יספיק, לכאורה אין צורך ב300 ומעלה. אבל לפעמים יש את השיקול של אם כבר קונים אז כבר.
אגב, יש ביקוש לשכור רמקולים לשמחות [ב100 שקל בערך] אולי גם יש היצע באיזור שלך. זה יכול להחזיר את ההוצאות אבל גם להרוס את הציוד.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם אני לא טועה 150 וואט יספיק, לכאורה אין צורך ב300 ומעלה. אבל לפעמים יש את השיקול של אם כבר קונים אז כבר.
אגב, יש ביקוש לשכור רמקולים לשמחות [ב100 שקל בערך] אולי גם יש היצע באיזור שלך. זה יכול להחזיר את ההוצאות אבל גם להרוס את הציוד.
מה זה אומר 150 וואט?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סליחה שאני קופץ על האשכול-
איזה דגם של רמקולים RCF יהיו טובים לאירועים בינוניים כ-200 איש ?
כדאי מאוד 2 רמקולים ולא אחד, ככה יהיה פיזור יותר טוב (במיוחד אם יש מחיצה) לי יש 2 של 350 וואט ואף פעם לא היה חסר לי.
אולי אפשר גם 2 של 200 וואט, זה גם תלוי בגודל של האולם ואם זה שמחת בית השואבה או בר מצווה :)

בדברים האלו כדאי שיהיה ברור לקונה למה בדיוק הוא צריך את זה, ככה הוא יוכל להחליט כמה עוצמה הוא צריך, איזה איכות, ועוד דבר חשוב משקל וגודל. אחד מהדברים שגורם לרמקול להיות גדול יותר זה הוופר [העיגול הגדול התחתוןמקדימה] שהוא עושה את ה"בס" או יותר נכון- את הצלילים הנמוכים, בחלק מהרמקולים יש סדרה של אותו רמקול בדיוק עם 3 גדלים שונים של וופר לבחירה. ככל שהוופר יהיה יותר גדול יהיה בס יותר טוב, בשביל דרשות לדוגמא אין שום צורך בוופר גדול. מבחינה פרקטית כמובן שוופר קטן מקל על הסחיבה.

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אתה מבקש סליחה ואז עושה את ''העבירה'',
כמו שאנשים אומרים בשבת ''אסור לדבר על זה בשבת אבל בכמה אתה מוכר לי את הרכב''.
עכשיו זכיתי, סליחה.
תכל'ס אין לי עדיין תשובה , איזה דגם ?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מתאים לארועים קטנים?
הסאונד שלו טוב?
יתאים לי לpa4?

לענ"ד מתאים רק לאירועים בתוך בית פרטי ולא מעבר, מכיון שזה 8 אינצ', זה לא נראה לי מוציא את הסאונד המצופה במקום יותר גדול במיוחד אם מוסיפים זמר
אני לא מומחה גדול אבל ככה נראה לי..
לאירועים קטנים במקומות יותר גדולים מבית פרטי עדיף להתחיל לענ"ד מ12 אינצ' ומעלה, עדיפות ל 15 אינצ', ושיהיה מספיק איכותי
Rcf לא צריך לספר כמה הם איכותיים

אם אתה הולך בגדול, אז הכי חזק זה ה745, ואם תשאל אותי אפשר בשעת הדחק לעשות איתם חתונות

אני עדיין ממליץ על הדגם של החיקוי של rcf, שמוכרים בעולם הסאונד בראשון לציון, הדגם הוא rc15a דגם מקבל לדגמי הart של rcf
אבל הוא משמיע טיפונת רעש רקע קבוע שלא שומעים אלא אם אתה בסלון של בית ולא משמיע כלום ברמקול
הוא זול, איכותי ועושה את העבודה
תמיד עדיף rcf טוב, אבל מבחינת המחיר זה זול, ולענ"ד עדיף מאשר לקנות 8 אינצ'

נערך לאחרונה ב:

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כדאי מאוד 2 רמקולים ולא אחד, ככה יהיה פיזור יותר טוב (במיוחד אם יש מחיצה) לי יש 2 של 350 וואט ואף פעם לא היה חסר לי.
אולי אפשר גם 2 של 200 וואט, זה גם תלוי בגודל של האולם ואם זה שמחת בית השואבה או בר מצווה :)

.

אגב לגבי שני רמקולים, באמת יותר נוח והפיזור יותר טוב בעיקרון

המלצה שלי, לא לשים את הרמקול השני ממש בעזרת נשים אלא ליד, כי שומעים את זה טוב שם והרבה פעמים זה מידיי חזק, גברים יותר מסתדרים עם רעש חזק

לפעמים הכי טוב - רמקול מימינך ורמקול משמאלך וזהו. ואל תתפתה לחשוב שאם את שומע מלא באסים מהרמקול שככה זה נשמע גם ברחבת ריקודים, כי בדרך כלל מי שנמצא בקו של הרמקול ומתחתיו שומע בעיקר באסים, אתה יכול גם מאוד ליהנות מזה, נותן תחושה של עוצמה, בעיקר בדאנסים וכו'

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אגב המשקל של הרמקולים מהסדרה החדשה הזאת של rcf הוא ממש ממש קל

הרמתי פעם אחת את ה745 וציפיתי שזה יהיה קצת כבד, וכמעט עפתי אחורה מהתנופה :p;) מרוב שהוא היה קל..

יותר קל מגדמי הart של rcf לדעתי (למרות שהוא נראה קצת יותר מנופח, והוא הרבה יותר עוצמתי, הבאסים שלו משהו חזק ביותר)

נתי והקלידים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני ממליץ על 715 לאירועים של מינמום 200 איש לפחות אחלה רמקולים כמובן שתיים כאלה ואגב אם מדברים בrcfבמיוחד צריך גם שיהיה מיקסר שיודע לדחוף כמו שצריך את הרמקולים כדוגמת ימאה או סאונד קראפ

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לענ"ד מתאים רק לאירועים בתוך בית פרטי ולא מעבר, מכיון שזה 8 אינצ', זה לא נראה לי מוציא את הסאונד המצופה במקום יותר גדול במיוחד אם מוסיפים זמר
אני לא מומחה גדול אבל ככה נראה לי..
לאירועים קטנים במקומות יותר גדולים מבית פרטי עדיף להתחיל לענ"ד מ12 אינצ' ומעלה, עדיפות ל 15 אינצ', ושיהיה מספיק איכותי
לא חולק, אבל לי יש 10 אינץ וזה עושה את העבודה גם באירועים גדולים, והוא כמובן יותר קל לסחוב.

רק לבאר למי שלא ברור לו: הסימן הזה "10 היינו שעשר אינץ הוא הקוטר של הוופר המוזכר לעיל, זה לא העוצמה של הרמקול אלא הגודל של החלק שמפיק את הצלילים הנמוכים ובעיקר הבס. כמו שברמקולים קטנים של מחשב אין בקושי בס, כיון שהוופר הוא פצפון, אלא אם כן יש סאבוופר למטה, שזה הקופסא השחורה למטה.

במיוחד צריך גם שיהיה מיקסר שיודע לדחוף כמו שצריך את הרמקולים כדוגמת ימאה או סאונד קראפ
אתה מתכווין שהמיקסר דוחף את הרמקולים להוציא צליל יותר חזק?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא חולק, אבל לי יש 10 אינץ וזה עושה את העבודה גם באירועים גדולים, והוא כמובן יותר קל לסחוב.
יפה, טוב לדעת שזה עובד
בשביל עוצמות גבוהות בטח עדיף יותר גדול, אבל משקל וגודל באיזה שהוא שלב זה שיקול...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה