jquery - אפקטים ויזואליים מדהימים בלי פלאש

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
למי שלא מכיר את הנושא, כדאי להתחיל להכיר את jquery - שמבוססת על javascript ומאפשר ליצור כל מיני פטנטים וטריקים בצד של המשתמש.
בתקופה האחרונה זה נכנס חזק, עושים עם זה מצגות שקופיות שמתחלפות ועוד מלא דברים יפים.

חיפשתי פתרון בjquery למשהו שאני עושה עכשיו, ובדרך נתקלתי במדריך יפה לתפריט שבהתחלה הייתי בטוח שהוא בפלאש...
המדריך:
http://www.queness.com/post/256/horizontal-scroll-menu-with-jquery-tutorial
הדגמה:
http://www.queness.com/resources/html/scrollmenu/index.html

באתר הזה יש עוד כל מיני מדריכים מוצלחים בנושא.
אז מומלץ למי שרוצה לשדרג את המראה והתחושה של האתרים שלו בלי להתעסק עם פלאש על שלל בעיותיו...

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
מה עם קישור למקור?
האתר של Jquery

גלריות באתר (אפשר ללחוץ על התגיות ולהגיע לנושאים נוספים).

אביגרפי

משתמש רשום
ערב טוב
אני באמצע הקורס של פרוג לבניית אתרים ופלאש.
סיימנו עכשיו DreamWeaver ועומדים להתחיל פלאש.

אגב, שייע, קבלתי עידוד מהמשפט שאמרת על הפלאש ו'שלל בעיותיו'..

אוקיי, האם מישהו יכול לתת לי כיוון כיצד לשלב את ה Jquery
בתוך ה Html?
קחו בחשבון שלא למדנו ג'אווה סקריפט, כך שגם האתר בעברית שעלה כאן
לא מספיק מובן לי.

תודה והצלחה.

המביט

משתמש מקצוען
אבי,
אל תתיחיס כל כך לבעיות של פלאש, במיוחד שעוד לא התחלת ללמוד אותו.

הוא הרבה יותר דינמי ומעניין מדרימוויבר

ולגבי כל מה שאומרים על הבעיות והגוגל שלא קורא וכו', עזוב שטויות, אם יודעים איך לבנות את האתר נכון (ודודי ילמד אותכם איך לבנות נכון, מנסיון) האתר יוצא מוצלח. החכמה היא לשלב בין הhtml לפלאש

כי כל החיקויים שעושים להנפשות וכדומה, הן לא דומות למקור.
לכן תמיד טוב לשלב

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י המביט;339059:
כי כל החיקויים שעושים להנפשות וכדומה, הן לא דומות למקור.
לכן תמיד טוב לשלב

תיקון: לא תמיד טוב לשלב.

אין בעיה לשלב הנפשה מעניינת או באנר מרהיב עיניים.
אבל אתר שהתפריט שלו בנוי בפלאש זה בעיה. בעיה לגוגל שלא יודע לבקר בכל הדפים של האתר, ובעיה לגולשים שאין להם פלאש מותקן (גולשים סלולאריים למשל)...
גם אם התוכן (הטקסטואלי) שלו הוא בפלאש זה פיספוס רציני. שוב, מאותן סיבות הנ"ל.

אני דווקא לא מהמתנגדים הקשים של פלאש, אבל צריך להודות באמת, פלאש זה פתרון גרוע בהרבה מקרים.

למזלנו, יש היום דרכים לשדרג את התחושה ה"פושטית" של אתר HTML בעזרת טכניקות המשלבות javascript ו-css (כגון Jquery ו-ajax) שמאפשרות ליצור שלל אנימציות ואפקטים שמשאירים לפלאש את הייעוד הראוי לו: אנימציות מורכבות וסרטונים.

אביגרפי

משתמש רשום
שייע
אתה יכול בבקשה, מדריכון קצר איך אני משלב את ה jquery בתוך דף html?
תודה!

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כמה חוקים אתה צריך לקשר אל הקובץ בראש העמוד
קוד:
<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>

<script type="text/javascript">

</script>
</pre>
<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>

<script type="text/javascript">

</script>
להכניס את זה בhead כשהתגית src= שם ומיקום הקובץ
את הקובץ מורידים מהאתר שלהם כמובן
את קטעי הקוד מכניסים כמובן בין הhead ואת התוכן מכניסים בbody

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הביאו כבר קודם לינק ללימוד מסודר של jquery, אז אני ממליץ בחום על האתר http://www.internet-israel.com/internet/category/מדריכים/jquery/

ובכל זאת, אסביר על קצה המזלג:
jquery זו ספריית javascript שמכילה המון דברים מוכנים. מה שיוצר בעצם חיים קלים למתכנתים.
לדוגמה: במקום לתכנת מאפס איך עובדת אנימציה, ולכתוב עשרות שורות קוד בשביל זה.
אני צריך רק להגיד שאני רוצה שהאובייקט הזה, יזוז מפה לפה, במהירות כזו.
ואז jquery עושה את השאר.

אז מתחילים ביצירת הפניה לjquery - כלומר שעם טעינת הדף, תיטען ספריית jquery.
אז מעלים לשרת את הקוד של jquery (שאפשר להוריד מhttp://docs.jquery.com/Downloading_jQuery), ומכניסים הפניה אליו בhead, משהו כזה:

This user does not have permission to use the HTML BB code.

אח"כ אפשר להשתמש בו לאורך כל הדף איך שרוצים. בשביל זה צריך ללמוד איך להשתמש בספריה, ואפשר גם להשתמש בסקריפטים מוכנים כמו הדוגמה שהבאתי.

כאן אפשר לראות עוד דוגמה לגלריית תמונות פשוטה ושימושית שאפשר לעשות בjquery:
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/simplegallery.htm

המביט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Shia;339166:
תיקון: לא תמיד טוב לשלב.

אין בעיה לשלב הנפשה מעניינת או באנר מרהיב עיניים.
אבל אתר שהתפריט שלו בנוי בפלאש זה בעיה. בעיה לגוגל שלא יודע לבקר בכל הדפים של האתר, ובעיה לגולשים שאין להם פלאש מותקן (גולשים סלולאריים למשל)...
גם אם התוכן (הטקסטואלי) שלו הוא בפלאש זה פיספוס רציני. שוב, מאותן סיבות הנ"ל.

אפשר לעשות שכל חלק יהיה דף אחר, ובקטע של גוגל שוב, אפשר לתת את התגים המתאימים ו'לנצח' את גוגל... פלאש גם תומך בטקסט ארוך וקריא! ולגבי גולשים סלולאריים, טוב, אז 1. כל אתר (כמעט) סובל מבעיות כאלו. 2. הסלולאריים החדשים ובפרט האייפון כן תומכים בפלאש עד כמה שאני יודע

אני דווקא לא מהמתנגדים הקשים של פלאש, אבל צריך להודות באמת, פלאש זה פתרון גרוע בהרבה מקרים.

לא אמרתי שהוא פתרון לכל דבר, אמרתי שהחיקויים שלו בHTML הם הפתרון הגרוע

למזלנו, יש היום דרכים לשדרג את התחושה ה"פושטית" של אתר HTML בעזרת טכניקות המשלבות javascript ו-css (כגון Jquery ו-ajax) שמאפשרות ליצור שלל אנימציות ואפקטים שמשאירים לפלאש את הייעוד הראוי לו: אנימציות מורכבות וסרטונים.
...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
דבר ראשון, פלאש זה רע לגוגל, האתר שלך הוא דוגמה מצויינת. הוא לא מופיע בתוצאות החיפוש עבור "המביט גרפיקה" או "המביט עיצוב גרפי"...
גוגל לא יודע מה כתוב באתר שלך. (למעט תגי המטא שלהם חשיבות נמוכה לעומת תוכן טקסטואלי אמיתי)

דבר שני, jquery זה לא "חיקוי לפלאש" אלא framework שמאפשר לעשות המון דברים. בין היתר מאפשר ליישם בקלות מגוון של אפקטים וויזואליים שעד לאחרונה היה אפשר להשיג רק באמצעות פלאש.

עוד יתרון גדול של jquery זה שהרבה יותר קל להשתמש בו באתרים עם מע' ניהול תוכן ששואבים את התוכן באופן דינמי ממקורות חיצוניים שונים כגון מסדי נתונים וכיו"ב.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
אם להשתמש בלשונו של יריב אתם מצחיקים אותי!
לדון על חשיבותו של jquery כאשר אפילו מייקרוסופט עצמם הכניסו אותו לויזואל סטודיו?!

jquery הופך את כל העבודה בצד לקוח לקלה ומהנה, עם אפשרויות מגוונות ומתקדמות שניתן ליישם אותם בקלות מרבית.

מי שעובד עם פלאש בכלל לא מודע לתהליכי פיתוח של צד שרת וצד לקוח והדיון עקר ברובו...

יריב

משתמש רשום
היי דר' וו, על זכויות יוצרים שמעת ?
אני צוחק.
לענייננו חברים jquery זה לא עניין חדש וטוב שגיליתם אותו.
יש גם mootools ועוד מס' כלים שימושיים בג'אווהסקריפט
אני רוצה קצת להראות לכם איך עושים אומנות ברכיב ה-dom
אז קבלו לינק, תהנו ותקליקו תודה אם מצא חן בעיניכם.
זה הלינק
תלחצו על gallery כדי לראות את רשימת האפקטים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה