IIS - הגדרת סוגי קבצים להורדה

ד"ש

משתמש צעיר
אני מתחיל את דרכי בבנית אתר פשוט להורדת קבצים גדולים שאינני יכול לשולחם במייל
כמובן באמצעות IIS של XP
מה שנתקלתי כעת זה בקבצי PDF שנפתחים לי בתוך הדפדפן ואני מעונין שיפתחו בתור קובץ עם שאלת מיקום לשמירה
אני יודע שזה אמור להיות הגדרה במחשב המארח
אבל אני לא כל כך מבין היכן ואיך
תודה מראש למסייעים

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
אתר php או asp?
הרעיון הוא לשלוח את הקובץ בתזרים המתאים ולא כpdf.

עשיתי לא מזמן דבר דומה אבל ב-asp.net על שרת שיתופי...

יריב

משתמש רשום
הוא מתכוון להפוך את המחשב לשרת עם IIS
אתה צריך להגדיר את ה-IIS ולנווט את הרשת הביתית למחשב שלך
וכעת אתה זקוק לתכנה דיינמיק די.אנ.אס שתדווח לרשת את ה-IP שלך
וואלה, יש לך אתר אינטרנט עם כל הקבצים שתרצה להורדה.
לא קשה אבל קצת מסוכן.....

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
הדיון כאן הוא על אילוץ הורדה של קובץ, ושלא יפתח בהגדרות ברירת המחדל של הדפדפן.
הגדרת שרת IIS זה סיפור נפרד לגמרי.

אני מאמין שיש דרך בהגדרות IIS גם כן להגדיר איך יועבר כל קובץ, אבל הדרך שאני משתמש בה היא הגדרה בצד שרת של הדף, לכן אני שואל שוב באיזה שפה הדפים בנויים.

ד"ש

משתמש צעיר
מתנצל על האיחור בתגובתי ובכל אופן תודה למסייעים

אני כבר עשיתי את כל הגדרות האתר בIIS כולל ההפניה והפתיחה בפיירוול רישום בדינמיק כמובן וכו'
כעת אין שם דפים אלא קבצים שמונחים לי שנפחים בדף ריק שבו מוצגים רשימת הקבצים
הבעיה שלי היא להגדיר את קבצי הPDF שירדו ולא יפתחו

יריב

משתמש רשום
אני משוכנע אם כך ש-PHP לא התקנת ולכן אני משאיר את הבמה למיודענו דר' וו לקוד asp שיעשה לך את העבודה,
אחרי שתשים אותו תבטל את האפשרות לצפייה בתקיה ובהגדרות של IIS תדרוש ססמא לתקיה הראשית כך שלא כל העולם ומשפחתו יוכלו לקחת לך בלי לשאול.

ד"ש

משתמש צעיר
נכון לא התקנתי PHP (לא חשבתי שאני זקוק לזה)
ולכן באמת אינני נותן כאן את הלינק לאתר כי אני יודע שאחשוף את המחשב שלי לסיכונים שאני אפילו לא חושב עליהם
בכל אופן אשמח לשמוע יעוץ בנושא

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
דבר ראשון שים שם איזה דף html שיקראו לו index.html בשביל שהקבצים לא יוצגו לכל מי שיגלוש לכתובת שלך.
אתה יכול לבנות (אני עושה את זה ב-.net) הגדרה שכל הקבצים בתיקייה ישלחו לדפדפן בתזרים שמאלץ הורדה ולא בהגדרות הרגילות.

ד"ש

משתמש צעיר
תראה אני בכתיבת קודים וכדו' עם הארץ אמיתי
לכן קשה לי להסתבך מדי ולהתבלגן
עכשיו לגבי הקובץ INDEX שאמרת אני יכול להניח קובץ PDF בשם INDEX.PDF האם זה גם ימנע מאחרים לגשת לקבצים? אני חושב שזה עדיף לי מכל השאר
(לגופו של ענין אני רוצה להניח שם גיליון שבועי בלינק קבוע ואני יחליף אותו כל שבוע ע"מ שהמנויים יוכלו לצפות בו)

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
לגבי הקובץ זה לא יעזור, פשוט קח קובץ טקסט ריק ותשנה לו את השם למה שכתבתי לך.

אני מקווה שאלו לא מנויים בתשלום, כי בדרך שבה אתה עובד לעולם לא יהיה לך דרך לחסום\לאשר לצפיה.

בנוסף ההמלצה שלי היא להעלות את זה לשרת חיצוני ולא לאחסן על המחשב שלך עצמך (זה צריך להיות סיפור של כמה שקלים בחודש), אבל בלנ"ד אני ישתדל לבדוק לך מחר אם יש הגדרה ב-IIS עצמו לזה...

ד"ש

משתמש צעיר
תודה מנהל יקר
ברור לי שאם שאר מנהלי הפורומים יתנהלו בצורה שאתה מנהל את פורומך המצב יראה הרבה יותר טוב

בקשר למה שכתבת על מנויים בתשלום
זה ממש לא בתשלום זה הכל סתם בתור התחביב שלי אם זה היה בעסק רציני כבר מזמן זה היה נכנס לניהול בחוות שרתים מסודרת
בכל אופן תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה