3DMAX או ויריי לסקצ'אפ ורוויט

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כסטודנטית להנדסאי אדריכלות, חשבתי להגדיל את סל הכלים שלי גם בהתמקצעות בתכנת הדמיה.

מתלבטת בין 3DMAX לבין ויריי לסקצ'אפ ורוויט.

מה ההבדל המרכזי בין התכנות ומהי התכנה המומלצת להדמיות אדריכליות?

יש לציין כי למדתי סקצ'אפ ואני לומדת כעת רוויט.

אשמח עם כל תשובה!

אהרן סטאריק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
מבחינת ההשוואה בין תוכנות ברור שיש יתרון גדול ל3DMAX מהרבה בחינות,מבלי לגרוע מהאפשריות שקיים היום בסקצ'אפ עם הרבה תוספים שמגדילים את האפשריות.

השאלה לאיזה רמה בהדמיות רוצים להגיע, אם זה רק כתוספת לאדריכלות, יכול להיות מספיק סקצא'פ.

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת ההשוואה בין תוכנות ברור שיש יתרון גדול ל3DMAX מהרבה בחינות,מבלי לגרוע מהאפשריות שקיים היום בסקצ'אפ עם הרבה תוספים שמגדילים את האפשריות.

השאלה לאיזה רמה בהדמיות רוצים להגיע, אם זה רק כתוספת לאדריכלות, יכול להיות מספיק סקצא'פ.
ה3DMAX גם עולה על הוויריי לרוויט?

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ויריי, היא תוסף רנדר שאפשר לשלב אותו עם כל תוכנת תלת.
ברור שמקס עולה בהרבה על סקטשאפ.
השאלה היא עד כמה את רוצה באמת ללכת על הדמיות. אם את רוצה את זה בתור מקצוע לכי על מקס, ואם בתור משהו חובבני להשלמת שאדריכלות להמחשה בסיסית ללקוח לכי על סקטשאפ.

bat7arch

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שלא נכון מקצועית לבנות מודל ברוויט כאשר המטרה היא רק עבור הדמיה
רוויט היא אינה תוכנת מידול להדמיות
אלא היא תוכנה אדריכלית שמייצרת תוך כדי שרטוט מודל תלת מימדי שכמובן עוזר להבנת המבנה אך הוא משני לשרטוט
נכון שאפשר להגיע עם ויריי על הרוויט לרמה גבוהה
אבל זה נכון לעבוד ככה רק אם המטרה היא להוציא תכניות אדריכליות וכ"בונוס"לקבל גם מודל
אם הצורך הוא רק בהדמיה ולא בתוכניות שרוויט מייצרת אני לא חושבת שנכון לעבוד איתה
בהצלחה

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שלא נכון מקצועית לבנות מודל ברוויט כאשר המטרה היא רק עבור הדמיה
רוויט היא אינה תוכנת מידול להדמיות
אלא היא תוכנה אדריכלית שמייצרת תוך כדי שרטוט מודל תלת מימדי שכמובן עוזר להבנת המבנה אך הוא משני לשרטוט
נכון שאפשר להגיע עם ויריי על הרוויט לרמה גבוהה
אבל זה נכון לעבוד ככה רק אם המטרה היא להוציא תכניות אדריכליות וכ"בונוס"לקבל גם מודל
אם הצורך הוא רק בהדמיה ולא בתוכניות שרוויט מייצרת אני לא חושבת שנכון לעבוד איתה
בהצלחה

אני מעוניינת לדעת תכנת תלת מימד ככלי לאדריכלית ולא בתור מקצוע נפרד.

אם כי - כאחת פרפקציונרית חשוב לי להוציא תוצאות מושלמות.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
זה לא עניין של פרפקציונרית או לא.
מקס היא תוכנה שאם תשקיעי בה בשביל מקצוע תגיעי איתה רחוק, אבל אם תשאר אצלך ככלי עזר, אז גם שם לא תוציאי תוצאות מספקות פרפקציוניזם.
את כולה לראות בעצמך, עבודות כאן בפורום, שרואים מיד מי מתחיל ומי מקצוען.
הזמן עושה את שלו.
ולכן זה מחייב להחליט שזה המקצוע שלך.
חבל לך להשקיע אנרגיות על מקס ולהתאכזב..

Studio RAYZ

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אמת! כל מה שנאמר פה נכון, בתור אחד שמתעסק במקס וויריי אני יכול לומר שיש המון מה ללמוד גם במקס וגם בויריי ואפשר להתקע המון זמן על דבר "שולי" כמו למשל הגדרות רינדור בויריי שבתור אדריכל ואפילו מעצב גרפי זה יכול להיות מאוד מתסכל ומתיש... וזה אומר פחות זמן לעבוד בתור אדריכלית שזה המקצוע אליו את שואפת.
ולכן באמת צריך לשקול לפני בחירת התוכנה את מהות הצורך בהדמיות (כתוסף משלים או כמקצוע בפני עצמו)
מה שיפה הוא שיש היום המון תוכנות שמתאימות כמעט לכל תרחיש וזה אומר שאת יכולה לשלב ביניהם.
למשל לומיון שלא הוזכרה פה היא מצוינת לאדריכלים שעובדים נניח על רוויט ורוצים לרנדר ברגע בלי הרבה להסתבך.
ואחרי שכבר הארכתי כל כך הרבה :rolleyes: מקווה שיהיה בכך תועלת!

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אמת! כל מה שנאמר פה נכון, בתור אחד שמתעסק במקס וויריי אני יכול לומר שיש המון מה ללמוד גם במקס וגם בויריי ואפשר להתקע המון זמן על דבר "שולי" כמו למשל הגדרות רינדור בויריי שבתור אדריכל ואפילו מעצב גרפי זה יכול להיות מאוד מתסכל ומתיש... וזה אומר פחות זמן לעבוד בתור אדריכלית שזה המקצוע אליו את שואפת.
ולכן באמת צריך לשקול לפני בחירת התוכנה את מהות הצורך בהדמיות (כתוסף משלים או כמקצוע בפני עצמו)
מה שיפה הוא שיש היום המון תוכנות שמתאימות כמעט לכל תרחיש וזה אומר שאת יכולה לשלב ביניהם.
למשל לומיון שלא הוזכרה פה היא מצוינת לאדריכלים שעובדים נניח על רוויט ורוצים לרנדר ברגע בלי הרבה להסתבך.
ואחרי שכבר הארכתי כל כך הרבה :rolleyes: מקווה שיהיה בכך תועלת!

תודה לכולם על התגובות!

מה זו לומיון?

Studio RAYZ

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לומיון תוכנה מדהימה והכי חשוב פשוטה ומהירה מוציאה תוצאות מצוינות. המינוס היחיד שלה (וזה לא מינוס זה בכוונה תחילה) הוא שאי אפשר לערוך כמעט בשום צורה את הגאומטריה לבד מגודל,מיקום וסיבוב. ממליץ להתנסות בחינם.
הדרך הכי טובה שאני יכול להגדיר אותה זה כמו המשחק סימס למי שמכיר:rolleyes:

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לומיון תוכנה מדהימה והכי חשוב פשוטה ומהירה מוציאה תוצאות מצוינות. המינוס היחיד שלה (וזה לא מינוס זה בכוונה תחילה) הוא שאי אפשר לערוך כמעט בשום צורה את הגאומטריה לבד מגודל,מיקום וסיבוב. ממליץ להתנסות בחינם.
הדרך הכי טובה שאני יכול להגדיר אותה זה כמו המשחק סימס למי שמכיר:rolleyes:
אפשר קישור זמין להורדה?

תודה!

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
סתם לידע.
התוכנה החוקית לומיון עולה כמה אלפי יורו!

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני משערת שיש איזו גירסאת נסיון חינמית, הלא כן?

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אכן, צריך להשאיר פרטים, הם יוצרים קשר ומספרים על נפלאות התוכנה, ואז שולחים גירסת ניסיון להורדה ששוקלת המון ג'יגה!
אולי יש דרך אחרת שלא ידועה לי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה כלי עזר לתכנון/עיצוב אז תלכי על סקצ'אפ.
אם זה המקצוע שאת רוצה לעבוד בו אז תלכי על 3D MAX.
בתור אחת שמשתמשת בסק'צאפ+ וויריי ככלי לתכנון אני יכולה לומר לתוצאות מאוד מרשימות ויפות ואני פרפקציוניסטית.
(כמובן לא כמו מישהי שמתמקצעת בזה ומשקיעה את זמן העבודה שלה על הדמיות)

חני ברוידא

משתמש חדש
אני חושבת שבתור אחת אדריכלית שהמקצוע שלך הוא לא הדמיות
ואת רוצה הדמיות ללקוחות ובזמן קצר יחסית בקלות ובמהירות בתור כלי עזר
כדי לך ללכת על וירי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה