תמחור 20 ש"ח לעמוד? מדובר בספר עם הרבה סוגי כותרות וסגנונות

מרקר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
אשמח מאד אם תעזרו לי בתמחור
אני גרפיקאית עם נסיון של עימוד ספרים אבל יותר בתחום התורני לכן קשה לי קצת עם התמחור
מדובר בספר עיוני אבל לא תורני עם לפחות 6 סגנונות כותרות
ושני סוגי טקסטים
ומסגרות
כותרות עליונות
זיח וכל מיני ....
חשבתי על סביבות 20 לעמוד, יקר מידי?
כמה מקובל לתמחר עבודה כזו?
תודה גדולה לעונים

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
סגנונות כותרות, סגנונות טקסטים, זיח וכותרות עליונות - אינן סיבה לייקור משמעותי כזה.
'מסגרות' = טקסט ממוסגר (בסגנון)?
אין כאן פרמטר מוצדק למחיר גבוה כ"כ.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח מאד אם תעזרו לי בתמחור
אני גרפיקאית עם נסיון של עימוד ספרים אבל יותר בתחום התורני לכן קשה לי קצת עם התמחור
מדובר בספר עיוני אבל לא תורני עם לפחות 6 סגנונות כותרות
ושני סוגי טקסטים
ומסגרות
כותרות עליונות
זיח וכל מיני ....
חשבתי על סביבות 20 לעמוד, יקר מידי?
כמה מקובל לתמחר עבודה כזו?
תודה גדולה לעונים
כמו שאמר יצחק, אין כאן פרמטרים משמעותיים לייקור יותר מאשר עימוד רגיל עם הערות (לזה התכוונת כשאמרת "שני סוגי טקסטים"?).
אם כי כמובן שאתם יכולים לקחת כמה שאתם חושבים שמגיע לכם, ואם הלקוח ירצה - שיתן.
אבל זה לא נראה כאן סביר, לפחות לפי התיאור הזה, ובפרט אם מעמדים בתג.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זיח וכותרות עליוניות זה לא עילה לתמחור שונה. אלא אם כן מדובר על גריד ממש.
מסגרות אם זה באינדי’ אז זה ברמת סגנון וגם לא עילה.

לגבי הכותרות הרבות
לדעתי הכל תלוי איך הקובץ מגיע.
אם הקובץ מגיע מסוגנן בצורה קלה שאפשר די מהר להחיל סגנונות ע”י חו”ה המחיר צריך להיות 1 או 2 ש”ח מעבר למחיר הרגיל כי בכל זאת יש כאן משחק הן בקטע העיצובי לבדל בין כל הסוגי כותרות וכדו’. והן בקטע העימודי שכן כותרת לא יכולה ליפול בסוף עמוד וחייב להיות צמוד לטקסט הבא, לכן רצף של הרבה כותרות מקשות על העימוד.
עדיין 20 נשמע לי מעבר...
ואם הקובץ מגיע לא מסוגנן. או לא לקבל אותו ככה (כך אני נוהג לנהוג), או להוסיף תמחור שעתי להכנה.

כל זה במקרה ומדובר בספר של כמה מאות עמודים.
אם מדובר בפחות מ200 עמ’ איזור ה20 זה מחיר לגיטימי לספר כזה.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לדעתי הכל תלוי בערך שיש לפרוייקט הזה ללקוח. אם זה סתם מישהו שרוצה לתת מתנה לאבא, זה יקר מדאי. אם זה חברה ענקית שהספר הזה הוא המוצר הבסיסי עליו מושטת כל העסק, זה זול מדאי, בהרבה.
שימו לב! אין שום קשר בין המחיר שאתם גובים לעבודה שאתם מבצעים בפועל. תמחור חייב להיות לפי השווי הערכי של המוצר עבור הלקוח. רק ככה תגיעו להכנסה טובה.
לדוגמה: עסק מזמין טכנאי אחרי 4 ימים שמכונה לא פועלת ויש כאן הפסד מתמיד של עשרות אלפי שקלים ביום. הטכנאי מבין מה הבעיה, ונקוב בסכום של 10,000 ש״ח לתקן את הבעיה באחריות. מחשפים אחר, אבל היא היחיד שמבטיח תוצאות. מזמינים אותו. הוא מגיע, ניגש ישר לאיזה בורג נידח (מבין אלפי ברגים), מסובב חצי סיבוב, והמוכנה חוזרת לפעולה!
בעל העסק נותן לו 10,000 ש״ח עם חיוך ענק והרגשת רווחה, והטכנאי גם מבסוט. כולם מרוצים, כולם שמחים, ואף-אחד לא מרגיש מנוצל. זה שהעבודה היתה לסובב בורג חצי סיבוב לא מעניין אף אחד.
זה נקרא תמחור לפי הערך שהמוצר שווה ללקוח, וככה צריך לתמחר. ע״ע value pricing

מרקר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
לדעתי הכל תלוי בערך שיש לפרוייקט הזה ללקוח. אם זה סתם מישהו שרוצה לתת מתנה לאבא, זה יקר מדאי. אם זה חברה ענקית שהספר הזה הוא המוצר הבסיסי עליו מושטת כל העסק, זה זול מדאי, בהרבה.
שימו לב! אין שום קשר בין המחיר שאתם גובים לעבודה שאתם מבצעים בפועל. תמחור חייב להיות לפי השווי הערכי של המוצר עבור הלקוח. רק ככה תגיעו להכנסה טובה.
לדוגמה: עסק מזמין טכנאי אחרי 4 ימים שמכונה לא פועלת ויש כאן הפסד מתמיד של עשרות אלפי שקלים ביום. הטכנאי מבין מה הבעיה, ונקוב בסכום של 10,000 ש״ח לתקן את הבעיה באחריות. מחשפים אחר, אבל היא היחיד שמבטיח תוצאות. מזמינים אותו. הוא מגיע, ניגש ישר לאיזה בורג נידח (מבין אלפי ברגים), מסובב חצי סיבוב, והמוכנה חוזרת לפעולה!
בעל העסק נותן לו 10,000 ש״ח עם חיוך ענק והרגשת רווחה, והטכנאי גם מבסוט. כולם מרוצים, כולם שמחים, ואף-אחד לא מרגיש מנוצל. זה שהעבודה היתה לסובב בורג חצי סיבוב לא מעניין אף אחד.
זה נקרא תמחור לפי הערך שהמוצר שווה ללקוח, וככה צריך לתמחר. ע״ע value pricing
קשה לי להסכים עם הדברים
אם אני רוצה לצלם מוצר לצורך פרוייקט אישי ואני הולכת לצלמת מקצועית האם היא תתן לי הצעת מחיר שונה אם הייתי צריכה את המוצר לצורך הפקת קטלוג של חנות?
ונלך יותר מזה - אם הייתי לחנות כלי כסף לצורך מתנה לגביר גדול אני אמורה לקבל מחיר אחר לו הייתי בוחרת את הכלי לצורך פרטי?
ואם אני אקנה בטמבור בורג פשוט אני צריכה לספר למוכר שזה למכונה כ"כ יקרה ולשלם מחיר גבוה בהרבה לו הייתי צריכה אותו למטרה רגילה?
נראה לי לא הגון והאם זה חוקי בכלל לתמחר בצורה כזו?
אא"כ עימוד של ספר למטרה חשובה יותר מצריך אחרויות גדולה יותר אז זה משהו אחר

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
קשה לי להסכים עם הדברים
אם אני רוצה לצלם מוצר לצורך פרוייקט אישי ואני הולכת לצלמת מקצועית האם היא תתן לי הצעת מחיר שונה אם הייתי צריכה את המוצר לצורך הפקת קטלוג של חנות?
ברור! אם יש לצלם קצת חוש עסקי, הוא לא ייקח את אותו מחיר ממשפחה שבאה לצלם את מוישי לעומת חברת קוקה קולה שרוצה צילום עבור פרסומת גדולה.
כמובן שצריך להלביש את המחיר בלבוש מתאים. למשל, הצלם יגיד שעבור צילום להפצה בקרב המשפחה, המחיר הוא X, אבל צילום להפצה של מיליון עותקים, המחיר הוא 1000X.
ברור, נכון? אבל זה אותה תמונה ואותה עבודה. מה זה משנה לצלם בכמה עותקים הצילום מופץ? בשבילו זה בדיוק אותו עבודה!
והרי רואים תמחור כזה בכל מקום: למשל, כשאת קונה פונט לאתר, רוב מיצרי הפונטים גובים מחיר שונה עבור מספר המבקרים באתר. יש בזה היגיון? בכלל לא. אבל מסתבר שאתר מוצלח יכול לשלם יותר.
עוד דוגמה: חנות מפרסמת קופון לגזירה בפרסומן השכונתי. 20% הנחה למביא קופון זה! מה בעצם אכפת לחנות אם הבאתם את הקופון או לא? אלא שאנשים שסופרים כל שקל הם אלא שיטרחו לגזור את הקופון, וממילא אם המחיר לא יהיה נמוך מספיק, הם לא יקנו כלל, והחנות תפסיד. העשירים יותר לא יתלכלכו עם קופונים, והם יקנו את המוצר בכל מקרה (אם יש להם בו צורך) ולכן החנות סתם מפסידה כסף אם הם ייתנו לכאלו לקוחות הנחה.
(למעשה, הדוגמה האחרונה זה יותר בגדר ״פילוח לקוחות״, אבל הרעיון דומה: אין למוצר מחיר אחיד. המחיר תלוי בשווי שהלקוח רואה במוצר.)

נערך לאחרונה ב:

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כל זה במקרה ומדובר בספר של כמה מאות עמודים.
אם מדובר בפחות מ200 עמ’ איזור ה20 זה מחיר לגיטימי לספר כזה.
באמת? 4000 אלפים ש"ח סכום מינימום, זה מקובל??

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

מעמד ברמה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לדעתי הכל תלוי בערך שיש לפרוייקט הזה ללקוח
אף שכבודו ראוי לקחת הרבה ככל הנראה עקב היותו מעמד וותיק ומומחה
לדעתי ההסבר הנ"ל לא הוגן
כי אם לדוגמה מישהו אין לו מושג מה זה עימוד,
ולקוח אחר כבר הוציא המון ספרים,
האם לראשון תתן מחיר פי כמה?
להיפך ראוי לגשת אליו בצורה הגיונית ולפרט לו במה מדובר וכמה ראוי לקחת,
ואם עשיר כקורח יבקש עימוד, תאמר לו 50 דולר לעמוד
במקסימום ראוי לקבל טיפ הוגן לבסוף,
ומה שונה זה שידפיס אלפי עותקים וכדו'?

מרקר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
ברור! אם יש לצלם קצת חוש עסקי, הוא לא ייקח את אותו מחיר ממשפחה שבאה לצלם את מוישי לעומת חברת קוקה קולה שרוצה צילום עבור פרסומת גדולה.
כמובן שצריך להלביש את המחיר בלבוש מתאים. למשל, הצלם יגיד שעבור צילום להפצה בקרב המשפחה, המחיר הוא X, אבל צילום להפצה של מיליון עותקים, המחיר הוא 1000X.
ברור, נכון? אבל זה אותה תמונה ואותה עבודה. מה זה משנה לצלם בכמה עותקים הצילום מופץ? בשבילו זה בדיוק אותו עבודה!
והרי רואים תמחור כזה בכל מקום: למשל, כשאת קונה פונט לאתר, רוב מיצרי הפונטים גובים מחיר שונה עבור מספר המבקרים באתר. יש בזה היגיון? בכלל לא. אבל מסתבר שאתר מוצלח יכול לשלם יותר.
עוד דוגמה: חנות מפרסמת קופון לגזירה בפרסומן השכונתי. 20% הנחה למביא קופון זה! מה בעצם אכפת לחנות אם הבאתם את הקופון או לא? אלא שאנשים שסופרים כל שקל הם אלא שיטרחו לגזור את הקופון, וממילא אם המחיר לא יהיה נמוך מספיק, הם לא יקנו כלל, והחנות תפסיד. העשירים יותר לא יתלכלכו עם קופונים, והם יקנו את המוצר בכל מקרה (אם יש להם בו צורך) ולכן החנות סתם מפסידה כסף אם הם ייתנו לכאלו לקוחות הנחה.
(למעשה, הדוגמה האחרונה זה יותר בגדר ״פילוח לקוחות״, אבל הרעיון דומה: אין למוצר מחיר אחיד. המחיר תלוי בשווי שהלקוח רואה במוצר.)
כשנקרע רוכסן
לא אלך לחייט מקצועי שתופר חליפות יוקרה כי אני יודעת שהמחיר שלו גם על רוכסן פשוט יהיה יקר מאד,
ולכן אלך לתופרת השכונתית הזולה.
ואם אתקע בלי התופרת הזולה אשלם לחייט את מלא הסכום מתוך הבנה שלמקצוען משלמים יותר
ולא אצפה ממנו להוריד לי במחיר כי באתי אליו עם עבודה פשוטה מאחר והוא מקצוען.
גם בעימוד - לקוח שרוצה לתת מתנה לאבא שלו לא יבוא למעמד מקצוען הוא ילך למעמד פשוט ומתחיל ,אא"כ, הוא הבן של הגביר של העיירה...
לקוח שרוצה עבודה איכותית עם תפוצה גדולה לעבודה שלו, מראש יחפש אחר מעמד מקצוען.
לא נראה לי שאפשר לעשות איפה ואיפה ולתת לאחד מחיר כזה ולשני מחיר אחר
רק אם מסכמים מראש שהעבודה תהיה יותר מהירה ופחות מקצועית ואז המחיר הוא אחר.

נערך לאחרונה ב:

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נראה לי לא הגון והאם זה חוקי בכלל לתמחר בצורה כזו?
לא נכנס לשאלת ההגינות. חוקית ודאי שאין כל בעיה. זכותי לתמחר לבחור בן 13 שרוצה לעמד את השיעורים של המלמד בחיידר, במחיר של 100 ש"ח לעמוד. ירצה - ישלם, לא ירצה - לא ישלם.
במקרים נדירים, כאשר מדובר באדם שאין לו מושג שיש עוד אנשים בעולם שיכולים לעשות לו את העבודה בעשירית מחיר או פחות מכך, יש משקל להגינות. כל אדם בוגר, אמור לדעת להיכנס לחנות הספרים הקרובה ולתור אחרי טלפונים של מעמדים אחרים ולבקש מספר הצעות מחיר, ומשכך מותר לי להחליט כמה אני רוצה על העבודה, ויחליט הלקוח אם הוא מוכן לשלם לי את המחיר אותו אני דורש או לא.

כהן גדול

משתמש פעיל
עימוד ספרים
כבודו בטוח שזה מסתדר עם הלכות הונאה בחושן משפט?
לקחת מחיר יותר ממחיר השוק בגלל ה'אף' של הלקוח?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אין מחיר שוק לדברים האלו, כי הכל תלוי במה בדיוק אתה מוכר ללקוח, ומה הוא רוצה. ככל שהפרוייקט חשוב ללקוח יותר, הוא מוכן לשלם יותר למי שיכול להבטיח לו יישוב דעת שהעבודה תתבצע כפי שנדרש ללא תקלות מיותרות, כי אם לא, הוא עלול להפסיד המון אם מדובר בפרוייקט חשוב.

נערך לאחרונה ב:

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
...

נערך לאחרונה ב:

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מסכים עם כל מה שאריאל כתב
וזה גם עובדות בשטח, וככה עובדים משרדי הפרסום, שעל פרסומת מסכנה של חצי דקה שהכינו בכמה שעות לוקחים 100 אלף שקל מחיר התחלה
לאומנות אין מחיר! עיצוב ועימוד זה אומנות!

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
רק בשער קצוב הדין הזה חל
בעימוד זה לא נקרא קצוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה