19:30 בערב, "אנחנו מארגון... אוספות אוכל לנזקקים"

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני בטוחה שגם אצלכם מופיעות בנות פחות מ-12 בדלת הבית בשעת ערב
ובשם ארגון צדקה כלשהו אוספות אוכל לנזקקים..

רק מענין אותי-
מי אלו ההורים שמאשרים לבנות קטנטנות אלו לצאת ולדפוק בבתים???!
לא, אין לי בעיה עם לתרום אוכל לנזקקים,
יש לי בעיה עם זה שזה בנות 12 ופחות.
בשעת ערב.
דופקים בבתים של זרים.
אין להן מושג מי יפתח להן את הדלת ואיך יגיב
או יפתה אותן להכנס כי "יש לו המון מה לתת להן"...

איפה האמהות? האם זה דרך בית הספר?
ממש מוזר לי... אשמח אם אי מי יניח דעתי...

שבוע טוב.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בעיקרון את צודקת מאד!!!לדפוק על דלת זה מצב מזמין בעיות!!
השאלה היא עד כמה אנו יכולים להגן על ילדינו במרחב השכונתי?לא ניתן להן לרדת לשחק בחבל?לא ניתן להן ללכת לבית הספר לבד?לא ניתן לילדים לרדת עם האופניים יחד עם חבר?
כדי ליצור מצב שבו אם הילדה תיתקל בסיטואציה מעין זו שתיארת ותדע מה לעשות,נראה לי מספיק להזהיר השכם והערב לא לפתח שיחה עם זרים,ולא להתפתות לשום סוכרייה וכו,
וגם לדבר איתם הרבה על הנושא ואפילו לספר סיפורים שקרו וזה מה שאני עושה עם ילדיי,ואפילו סיפרתי להם מקרה אמיתי שקרה לי כשהייתי בת 12...שהסתיים בנס כשהברחתי אותו בצרחותיי..לאמר לך שאני לא מלאת פחדים?אני מלאה ,אבל מצד שני כדאי לאפשר לילדינו ילדות בריאה ולא מלאת חרדות ופחדים...

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעיקרון את צודקת מאד!!!לדפוק על דלת זה מצב מזמין בעיות!!
השאלה היא עד כמה אנו יכולים להגן על ילדינו במרחב השכונתי?לא ניתן להן לרדת לשחק בחבל?לא ניתן להן ללכת לבית הספר לבד?לא ניתן לילדים לרדת עם האופניים יחד עם חבר?
כדי ליצור מצב שבו אם הילדה תיתקל בסיטואציה מעין זו שתיארת ותדע מה לעשות,נראה לי מספיק להזהיר השכם והערב לא לפתח שיחה עם זרים,ולא להתפתות לשום סוכרייה וכו,
וגם לדבר איתם הרבה על הנושא ואפילו לספר סיפורים שקרו וזה מה שאני עושה עם ילדיי,ואפילו סיפרתי להם מקרה אמיתי שקרה לי כשהייתי בת 12...שהסתיים בנס כשהברחתי אותו בצרחותיי..לאמר לך שאני לא מלאת פחדים?אני מלאה ,אבל מצד שני כדאי לאפשר לילדינו ילדות בריאה ולא מלאת חרדות ופחדים...
ההבדל רב בין 'לא לצאת לשחק בחצר' לבין 'לא לשלוח ילדות למסעות התרמה בבתי זרים'.. כך דעתי הדלה והענייה :)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ההבדל רב בין 'לא לצאת לשחק בחצר' לבין 'לא לשלוח ילדות למסעות התרמה בבתי זרים'.. כך דעתי הדלה והענייה :)
אכן כתבתי בפירוש שזה מצב מזמין בעיות אבל עדיין כדי למנוע בעיות שיכולות להיות גם בירידה למשחק תמים בחצר חייבת להיות מודעות לנושא בכל מצב

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אכן כתבתי בפירוש שזה מצב מזמין בעיות אבל עדיין כדי למנוע בעיות שיכולות להיות גם בירידה למשחק תמים בחצר חייבת להיות מודעות לנושא בכל מצב

זה ממש, אבל ממש לא אותו הדבר.
כאן הילדונת הקטנה
דופקת
בדלת
של משהו
זר!!!!!!!!!!!!!
היא מגיעה אליו עד הדלת..............

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שמכירים את הבנינים בהם הולכים לאסוף
ויודעים איפה לדפוק ואיפה לא........
אני לא חושבת שקרבה והיכרות קודמת, מנעו בעבר מצבים לא טובים ודי לחכימא :(

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זה ממש, אבל ממש לא אותו הדבר.
כאן הילדונת הקטנה
דופקת
בדלת
של משהו
זר!!!!!!!!!!!!!
היא מגיעה אליו עד הדלת..............
תקראי מה כתבתי למעלה בהתחלה,אכן זה מצב מזמין בעיות!!!וכתבתי את ההמשך על המודעות למוגנות..

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
הבת שלי כיתה ב' אוספת עבור יד אליעזר
בבניין שלנו ובבניין הסמוך בלבד!!
אני מכירה את השכנים ואני עם יד על הדופק.
מבחינתי זה בסדר גמור אני יודעת מתי היא יצאה ומתי היא אמורה לשוב [תוך 5 דקות]

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
טיקט, כשאת היית ביסודי לא הלכת למכור כרטיסי הגרלה של יד אליעזר/יד עזרא (לא זוכרת איזה מהם) בערב פסחים בשביל לקבל את המחשבון/ארנק שקבלה מי שמכרה פנקס שלם? :p

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כשאני הייתי הולכת זה היה עם מלא הזהרות וכו,
ובאמת הייתי זהירה,
אבל כיום כשאני חושבת על זה - זהירות לא מספיק,
צריך כח פיזי (לא יעזור שהיא תסרב להיכנס לבית אם הוא בכלל לא מנסה לשנע, אלא משתמש בכח פיזי.) - מה שבד"כ אין לילדות הקטנות שהולכות..

אני לא כל כך מכירה את זה מקרוב, אבל
אי אפשר לשלוח בנות סמינר? מי חשב שזה תפקיד שמתאים לילדות קטנות דוקא?
את בנות הסמינר זה פשוט לא כ"כ מעניין כמו את הקטנים,
ואגב, נווה צביה באמת באים לסמינרים,
אבל רוב הבנות לוקחות בשביל אחיהם הקטנים...

בכלל לא מבינה למה עדין עושים את זה. מי צריך את האפונה בשימורים שהולך לעבור תקפה?
לא עדיף לאסוף כסף?
כל ארגון והשיטות שלו,
אישית, יש משהו באוכל שיותר נחמד לתת, ולמה - כי את יודעת שבאמת נתת דבר נצרך למשפ' נזקקת, מה שעם הכסף - לא תמיד את יודעת לאן הוא הולך... וד"ל.

טיקט, כשאת היית ביסודי לא הלכת למכור כרטיסי הגרלה של יד אליעזר/יד עזרא (לא זוכרת איזה מהם) בערב פסחים בשביל לקבל את המחשבון/ארנק שקבלה מי שמכרה פנקס שלם? :p
גם אני הייתי הולכת. נו, אז מה?

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא הבנתי,
ואגב, פעם היה הרבהה פחות מסוכן מהיום.
להסביר? :)
היא שאלה מי ההורים שמאשרים לבנות קטנטנות לצאת ולדפוק בבתים. התשובה שלי היתה שכנראה שאמא שלה בעצמה אישרה לה לעשות את זה, ואני לא רואה הבדל בין מכירת כרטיסי הגרלה לבין איסוף מצרכי מזון.

למה את חושבת שהיום מסוכן יותר מפעם? אולי כי היום את גדולה יותר ומודעת לסכנות.

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
למה את חושבת שהיום מסוכן יותר מפעם? אולי כי היום את גדולה יותר ומודעת לסכנות.
ממש לא.
פעם היה דור אחר, גם המסוכנים היו בעקר אנשים 'לא משלנו', היום א"א לסמוך על אף אחד.
וגם האנשים היום יצירתיים בהרבה.. (ולצערינו יש כאלו שמנתבים את זה למקומות לא טובים..)

צפורן

משתמש מקצוען
לא ממש אוהבת לשלוח ילדים ל"מסעות איסוף" שונים, אבל ראיתי שזה יכול לקרות גם אם לא אשלח. לדוג' שלחתי ילד/ה לשחק עם חבר/ה והאמא שם החליטה לשלוח, או שמישהו הלהיב אותם לאסוף לכולל/ארגון חסד גם בלי לשאול אותי קודם.
הגעתי למסקנה שפשוט צריך חינוך למוגנות גם בתחום הזה.
א. בשום אופן לא ללכת לבד, אלא כמה ילדים יחד.
ב. בשום אופן לא להיכנס לתוך הבית.
היום הבנות שלי לא הולכות אפילו למכולת, בלי לשאול חברה אם היא יכולה לבוא איתן, ואני לא רואה שהן מאד חריגות בזה. הן גם מקבלות המון בקשות משכנות/חברות בנוסח "תוכלי ללכת איתי ל...".
לפעמים זה מסרבל ומעצבן, אבל אני מעדיפה ככה.

נערך לאחרונה ב:

צפורן

משתמש מקצוען
ממש לא.
פעם היה דור אחר, גם המסוכנים היו בעקר אנשים 'לא משלנו', היום א"א לסמוך על אף אחד.
וגם האנשים היום יצירתיים בהרבה.. (ולצערינו יש כאלו שמנתבים את זה למקומות לא טובים..)
פעם היה דור אחר. נכון.
לא נכון שהיה פחות מסוכן, שהמסוכנים לא היו משלנו, ושאנשים היו פחות יצירתיים.
פעם הייתה פחות תקשורת, ופחות מודעות לחינוך למוגנות.

אולי מעניין אותך גם...

לוח מודעות

למעלה