✘ סיכום של שנה ✔ סיכום עונה

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חברות יקרות הפנו אותי לאשכול הזה,
ואני בדרך כלל לא מגיבה לאשכולות עם דיונים חברתיים,
אבל כאן אני כן רוצה להגיב, אולי כי אני כותבת בלוג יצירה ואומנות כבר 5 שנים,
אולי כי יש לנו אתר שכותבות בו אומניות ממגוון תחומים ואנו מקבלות ב"ה הרבה פידבקים חיוביים,
אז אני רוצה לכתוב את דעתי,

קודם כל זכותו של אדם להרגיש שפוגעים בפרנסתו, זכותו של אדם לבקש ולרצות שזה לא יקרה,
התורה יכלה להתיר שבעלי עסקים יקימו חנויות באותו תחום אחת ליד השניה, אבל התורה אסרה זאת.
והתורה יכלה לומר "מה הבעיה? תאמין שפרנסה מהשמים." אבל יש כן ענין של השגת גבול,
וראוי לאדם לא לפתוח חנות מצעים מול או ליד חנות מצעים אחרת ותיקה, זה יכול לפגוע בפרנסה,
ולא כולם הגיעו ונמצאים בדרגה כזו נעלה שלכל אחד יש את הפרנסה שלו שמובטחת כבר מראש השנה. אז יש כאלה שמרגישים את הנסיון כשמשהו פותח חנות סבונים מייד אחרי שהם פתחו את החנות שלהם, ויש כאלה שמרגישים את זה כשמשהו מעביר ידע מקצועי שהוא מעביר תמורת שכר וזה מפרנס אותו. הגיוני שאדם ירגיש כך ומותר לו להרגיש כך ואין לזלזל בתחושות שלו, מה שכן באם פנו לכאלה שנותנים הדרכות חינם וטענו שזה פוגע בפרנסה כדאי לעשות חושבים ולחשוב מה גרם כאן לאדם לחשוב שפגעתי לו בפרנסה מה אני עושה לא טוב שזה מזיק, לחשוב כיצד ניתן להשמיך לתת הדרכות אך בצורה שלא תזיק למתפרנסת מזה, ניתן אפילו לשאול אותה מה היא מציעה, להגיע להחלטה שתהייה רצויה על שני הצדדים. כי טוב וכדאי לעשות חסד אך לא חלילה כשזה פוגע בשני.

שנזכה תמיד לדון לכף זכות אחד את השני, להבין, להרגיש, לשים בצד את האינטרסים שלנו, (כן וזה קשה מאוד!!!) ולוותר, ותמיד ללמוד, אם משהו נפגע אולי כדאי לשנות ולתקן.

ולסיום, בעידן המודרני של היום אחת הצורות המועילות לשיווק זה כתיבת הדרכות ונתינת ידע לקהל היעד, אנשים אוהבים ללמוד ולהחכים, וכשהם רואים שאת- בעלת המקצוע יודעת הרבה ונותנת מהידע שלך הם יודעים לפנות אליך אח"כ כשירצו את מה שאת עושה.

תכתבו הדרכות, למדו את קהל היעד שלכן מה אתן יודעות אבל עשו זאת בחכמה ובזהירות לבל תצא מכשלה תחת ידיכם ואני כוללת את עצמי בפנים.

גמר חתימה טובה לכולם.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
שושי , מענין אותי באמת מה ההלכה אומרת לגבי השגת גבול באינטרנט.
חנות ממשיות אפשר להבין , אבל ברשת?
אולי זה נקיות נפש שאפשר להעריץ.
ובאמת הייתי רוצה לדעת מה ההלכה אומרת לגבי זה.

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י בפוטנציאל;2266646:
שושי , מענין אותי באמת מה ההלכה אומרת לגבי השגת גבול באינטרנט.
חנות ממשיות אפשר להבין , אבל ברשת?
אולי זה נקיות נפש שאפשר להעריץ.
ובאמת הייתי רוצה לדעת מה ההלכה אומרת לגבי זה.

אני לא יודעת מה ההלכה אומרת, היום גם יש חנויות באותו תחום אחת ליד השניה
אבל יש מה שהלב אומר. וזה כבר מעבר להלכה.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י shosh22;2266622:
התורה יכלה להתיר שבעלי עסקים יקימו חנויות באותו תחום אחת ליד השניה, אבל התורה אסרה זאת.
והתורה יכלה לומר "מה הבעיה? תאמין שפרנסה מהשמים." אבל יש כן ענין של השגת גבול

לא מדויק.
יש לי עסק עצמאי קטן בתחום מסוים לקהל יעד קטן. חודשים ספורים אחרי שאני פתחתי פתח יהודי אחר עסק זהה, במקום קרוב מאד לקהל יעד זהה.
פניתי לרב בשאלה מה עלי לעשות, כשברור לכולם שאין שום טעם להחזיק 2 עסקים זהים בנישה כל כך קטנה. הרב אמר לי באופן חד משמעי, שעניין של השגת גבול הוא רק כאשר העסק הראשון מפסיד וכל זמן שהוא יכול להמשיך להתקיים, גם אם ברווח קטן יותר אבל לא מגיע למצב של נזק כספי, אין שום עניין של השגת גבול ע"פ ההלכה.

אולי תגידו שהשני שפותח אינו בעל מידות, אולי אפילו ניתן לכנות אותו מושחת (כשזה נעשה במודע) אבל משיג גבול הוא לא.
ורק אם יגיע מצב שבעל העסק הראשון יצטרך לומר 'אני סוגר את העסק כי אין לי אפשרות להמשיך באופן הזה' אז על פי דין תורה השני יהיה חייב לסגור או להעביר את העסק שפתח.

ושוב, הנאום הנ"ל כולו על פי פסק של אחד מגדולי הרבנים (מי שמתעניין איזה רב - באישי) לא מילה במילה מלשונו אלא זו היתה רוח הדברים.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י shosh22;2266657:
אני לא יודעת מה ההלכה אומרת, היום גם יש חנויות באותו תחום אחת ליד השניה
אבל יש מה שהלב אומר. וזה כבר מעבר להלכה.

אף פעם לא פוסקים הלכה עפ"י מה שהלב אומר ומרגיש.
אם אות לי וכל אחד אחר לא היה מעונין להפסיק כי יש להם טובות הנאה מהענין ,אם ההלכה היתה מתירה לא היתה להם שום בעיה להמשיך.
אם הם רוצים להתחשב זה כבר ענין אחר.

אבל מכאן לצאת כהנחיה או כפסילה למי שלא נוהג כך.
ממש לא.
זכותו של כל אדם ובעל עסק לנהוג כמו שההלכה מתירה לו גם אם יש צרי עין שלא ממש מתלהבים.
ואסור להפוך אותו לאיזה פושע או מושחת. אסור.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
***אני בהלם***

א"ב בסיסי בשיווק היום ברשת זה לחלק ידע, ב-ח-י-נ-ם.
מי שחושב שמישהו אחר גוזל לו את הפרנסה בשביל הכייף מוזמן להעלות פעם אחת הדרכה לראות כמה מאמץ מושקע בזה ולהבין שלא עושים את זה סתם כדי ל'עצבן' אותך.
זה במקום להוציא הון על פרסומות וזה אפקטיבי יותר.
הטענות האילו מגוחכות כמו הטענה שלפרסם באותו עיתון שהקולגה שלי מפרסמת זה לפגוע לה בפרנסה.

***לא, אני באמת בהלם.***

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
כשלמדתי באחד הקורסים של שיווק,
המרצה דיברה על תחומי העסק,
והיא אמרה משהו שהייתי ממש בהלם ממנו:
אם אין לך מתחרים, תבדקי למה.
סביבה תחרותית היא זו שיוצרת שוק.
קיבלתי הלם.
תמיד חשבתי בראש של: "הוא מתחרה איתו ומיצר את צעדיו".
והנה, מה היא אומרת (אחת המרצות המעולות, שם באישי), שזה מה שנותן לשוק את התאוצה שלו.
כשיש לי מתחרה קודם כל מכירים בכך שיש צורך בתחום.
ותמיד ניתן לבדל.
וכשמדובר בקורסים-
תמיד יש מה ללמוד עוד.
ודודה שלי הלכה לקורס בכסף מלא בבני ברק,
שלחתי לה מלא קישורים מפרוג ואפילו פתחתי לה ניק לצורך כך כדי שתוכל לראות בלי צורך לפתוח כל פעם את הקבצים.
נו, ומה אתן חושבות? היא הפסיקה את הקורס?
ממש לא. כי ההדרכות פה זה משהו אחד, ולימוד בקורס זה משהו שונה.

אני לא רוצה לחוות דעה.
כי יש מצב שפותחת הקורס ראתה ירידה דרסטית בהרשמה אליה,
ואני לא רוצה להיות במקום שלה,
שרוצה להתפרנס
ורואה בעיניים כלות נשים שיוצאות מהקורס, או אומרות: הי, את אותה הדרכה כבר קיבלתי מ'בקר' בפרוג, חשבנו שאת מביאה לנו משהו אחר.
אז או שהיא מקבלת את דבריהן ואומרת: בקר מפרוג זה משהו אחר, לי יש את הבידול שלי.
ונותנת הדרכות שבאמת שוות את הכסף ששילמו עליהן,
או להגיד: אצלי יש כלים, יש מיומנות, אני מראה אישית, וזה הבידול שלי,
ודודה שלי היתה ממשכיה להגיע אליהן..

מכיון שלא עמדתי במקום שלהן, אין לי דרך לדון אותו.
אל תדון את האדם עד שתגיע למקומו.
אבל דבר אחד:
היום מקובל מאד לפרסם דרך הדרכות. תעלו גם אתן. יבואו אליכן. (כלל שלמדתי באחד מקורסי השיווק. שם המרצה גם כן באישי).
שאמרה: אל תחששו להעלות ולחלוק מהידע שלכן. להפך. קהל היעד תמיד ירצה להוסיף ידע ולגעת בו מקרוב.
בהצלחה לכולן.
ושהקב"ה יעניק לכולנו פרנסה טובה בשפע, שנסגור את החודש בעודף עצום (בשביל דירה לילדים),
ושנצטרך להגדיל את המעשרות שלנו בעשרות מונים:)

עחאי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
רק עכשיו ראיתי את האשכול וממש כואב לי
כ"כ נהנתי מההדרכות שלכן!!! ואני ממש חייבת לכם תודה!!!
בקר ההדרכות נפלאות מגרות את החיך ומוגשות בטוב טעם.
וכן המטעמים שעשיתי יעידו הם היו בזכותך!!! (אני לא כ"כ טובה באפיה אבל בזכותך עשיתי כמה דברים שלמרבה המזל הצליחו!!!)
ואות לי ההדרכות שלך נהדרות, כיפיות ומעוררת יצירתיות ודמיון.
תודה על הכל!
תהיה משכורתכם שלימה מאת ה'
ואם יש בלוגים או משהו עדכנו מהר....
גמר חתימה טובה!

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מלפפון;2266782:
...אבל דבר אחד:
היום מקובל מאד לפרסם דרך הדרכות. תעלו גם אתן. יבואו אליכן. (כלל שלמדתי באחד מקורסי השיווק. שם המרצה גם כן באישי).
שאמרה: אל תחששו להעלות ולחלוק מהידע שלכן. להפך. קהל היעד תמיד ירצה להוסיף ידע ולגעת בו מקרוב.
בהצלחה לכולן.

אכן, אתן (בקר, אות לי, וכל השאר) יכולות לענות לאלו שיש להן טענות, שזו שיטת השיווק שלכן!
זכותו של כל נותן שירות להחליט איך הוא רוצה לפרסם את עצמו.
ואדרבא כל אחת שמרגישה מאוימת מוזמנת לחקות את השיטה.

אמיליה

משתמש מקצוען
אות לי ובקר, הייתן גדולות על השיתופים וכל הכבוד לכן.
בתחילה כשקראתי לא האמנתי, אבל ככל שחשבתי על זה לעומק , מצאתי את עצמי גם קצת כואבת כשנוגעים לי בפרנסה. ואני רוצה לשתף אתכן בזה:

לפני כמה שבועות רץ פה אשכול על צמיד כסף שניתן להשיג באלי אקספרס ב3.9$ לצד פרסומת מגאולה עם אותה תמונה בדיוק במחיר 350 ש"ח.
אני מוכרת תכשיטים והאשכול הזה שהתעופף במיילים גרם לי ולכל מוכרות התכשיטים נזק רציני. כי מגיעות לקוחות שלא באמת התעמקו בתמונות ולא ראו שבאלי אקספרס מדובר על ציפוי כסף שמי יודע אם ישחיר מחר או לא , ובחנות מדובר על צמיד כסף טהור . ומי שמבינה באמת (!) יודעת שהחנויות קונות את הסחורה מכסף טהור לפי גרם במחירים יקרים! (בלי לדבר על פרסום, חנות, מוכרות, מע"מ ושאר ירקות) ועכשיו תתחילי להסביר לכל הלקוחות שבטוחות שאת עובדת עליהן, או גונבת אותן, למה צמידי כסף וגולפילד איכותיים עולים יקר. הרי יש אותם בגרושים! אפילו בפרוג ראיתי!!! ואת בטח מזמינה בגרושים וגורפת עלי 400%....

ובהצצה קטנה לפורום צילום ולפורום גרפיקה, ישנם לא מעט אשכולות שבהם יצאו בשצף קצף על מתחילות שלוקחות מחירים זולים ופוגעות בשוק, ומוזילות את המחירים לרצפה... וגורמות לכל בעלי המקצוע בתחום להפסיד.

אז אני כאבתי, והגרפיקאיות כואבות והצלמות כועסות. וב"ה שכנראה לא מאד ניזוקנו ברמה של להתקשר ולהתלונן ולבכות.ואני ממש לא מצדיקה את אלו שהתקשרנו והתלוננו, (ולפי דעתי השאלה האם להתייחס לזה זו בכלל שאלה לרב, אם יש פה באמת שאלה.)
אבל כל אלה שמזועזעים מצרות העין, תחפשו את עצמכם במקרים שנוגעים לכיס האישי שלכם, תבדקו טוב טוב מה אתם מרגישים. וכמה האמונה שלכם חזקה.
ורק אז תגיבו.

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה לי שלא הבנו כאן משהו.
אות לי ובקר לא עושות זאת על מנת לשווק את עצמן ולהרוויח כסף
אלא על מנת לעזור לנשים אחרות, לתת להן כלים וידע.
(כך אני הבנתי מההודעות שנכתבו באשכול) ולכן אם כל ההדרכות
באות על מנת לעזור הרי יש כאן אשה או נשים שזה פוגע בהן (כך לטענתן) ולכן כאן כדאי לבוא לקראתן
לנהל שיח יפה ומכובדת בין כותבת ההדרכות לבעלת המקצוע לשאול אותה למה היא חושבת שזה פוגע לה בפרנסה, מה ניתן לדעתה לעשות כדי שזה לא יפגע לה בפרנסה ובכל אופן להמשיך לתת הדרכות ברשת, פשוט לדבר יפה אחת עם השניה. ולא, לא לכתוב על כך אשכול שלם שלא גורם לשום דבר מועיל וטוב. דברו בינכם, שוחחו, מה אשכול בפרוג יועיל יותר משיחה מכובדת ויפה?

ולאלה ששאלו, נתתי דוגמא להשגת גבול כדוגמה לעובדה שכולנו נמצאים בנסיון הפרנסה, שכולנו צריכים להתחזק! וזה נורמלי שמשהו ירגיש שפוגעים לו בפרנסה, אז אולי הוא צריך חיזוק, אבל גם אנחנו בפנים:)

כתבתי כמנהלת אתר המכיל הדרכות באומנות, בישול ואפייה שכן, צריך וכדאי לתת הדרכות כי זו דרך שיווקית מעולה ועל הדרך אנשים נהנים ולומדים.

מה כן צריך? לעשות זאת בחכמה, תנו ידע, אבל אל תגלו את כל הסודות.

כל בעל מקצוע יודע לשמור את מה שהוא רוצה לשמור ולגלות את מה שהוא רוצה לגלות.

לקראת יום כיפור אני מעיזה לבקש בואו נהייה יותר סלחניים, פחות תוקפנים, באשכול הזה לצערי היו הרבה תקיפות, הרבה "הלם" הרבה "צרות עין".

בואו ננסה להבין את הצד השני בדיוק כמו שאנחנו רוצים שהוא יבין אותנו.

גמר חתימה טובה אמן!

dy101

משתמש רשום
נכתב ע"י dmc;2266958:
אות לי ובקר, הייתן גדולות על השיתופים וכל הכבוד לכן.
בתחילה כשקראתי לא האמנתי, אבל ככל שחשבתי על זה לעומק , מצאתי את עצמי גם קצת כואבת כשנוגעים לי בפרנסה. ואני רוצה לשתף אתכן בזה:

לפני כמה שבועות רץ פה אשכול על צמיד כסף שניתן להשיג באלי אקספרס ב3.9$ לצד פרסומת מגאולה עם אותה תמונה בדיוק במחיר 350 ש"ח.
אני מוכרת תכשיטים והאשכול הזה שהתעופף במיילים גרם לי ולכל מוכרות התכשיטים נזק רציני. כי מגיעות לקוחות שלא באמת התעמקו בתמונות ולא ראו שבאלי אקספרס מדובר על ציפוי כסף שמי יודע אם ישחיר מחר או לא , ובחנות מדובר על צמיד כסף טהור . ומי שמבינה באמת (!) יודעת שהחנויות קונות את הסחורה מכסף טהור לפי גרם במחירים יקרים! (בלי לדבר על פרסום, חנות, מוכרות, מע"מ ושאר ירקות) ועכשיו תתחילי להסביר לכל הלקוחות שבטוחות שאת עובדת עליהן, או גונבת אותן, למה צמידי כסף וגולפילד איכותיים עולים יקר. הרי יש אותם בגרושים! אפילו בפרוג ראיתי!!! ואת בטח מזמינה בגרושים וגורפת עלי 400%....

ובהצצה קטנה לפורום צילום ולפורום גרפיקה, ישנם לא מעט אשכולות שבהם יצאו בשצף קצף על מתחילות שלוקחות מחירים זולים ופוגעות בשוק, ומוזילות את המחירים לרצפה... וגורמות לכל בעלי המקצוע בתחום להפסיד.

אז אני כאבתי, והגרפיקאיות כואבות והצלמות כועסות. וב"ה שכנראה לא מאד ניזוקנו ברמה של להתקשר ולהתלונן ולבכות.ואני ממש לא מצדיקה את אלו שהתקשרנו והתלוננו, (ולפי דעתי השאלה האם להתייחס לזה זו בכלל שאלה לרב, אם יש פה באמת שאלה.)
אבל כל אלה שמזועזעים מצרות העין, תחפשו את עצמכם במקרים שנוגעים לכיס האישי שלכם, תבדקו טוב טוב מה אתם מרגישים. וכמה האמונה שלכם חזקה.
ורק אז תגיבו.

כמה נכון.

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שאנשים לא מבינים זה, שאנחנו בעידן חדש, ואי אפשר להלחם בזה.
בעידן האינטרנט השגת מידע הופכת להיות פשוטה יותר ויותר, וככל שיחלוף הזמן - המידע וההדרכות וכו' יהיו יותר ויותר נגישים.

גם אם "אות לי" וגב' בקר יפסיקו להעלות הדרכות, יבואו "יצירה לתפארת", "מלאכה מושלמת", גב' קוק וגב' שף - ויעלו הדרכות לרשת.

צריך להבין שככל שיחלוף הזמן, אנשים פחות יוכלו להתפרנס מ"מידע סודי", כי המידע כבר לא יהיה סודי. אי אפשר להלחם ברוח.
מה כן? לחפש במקצוע נישה מתאימה שתשתלב עם הנתונים של העולם כיום. לטווח ארוך זה יהיה יעיל וחכם הרבה יותר מאשר לעשות פעולה נואשת כמו להתלונן על ההדרכות.
בהצלחה לכולם.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
פרוט , את צודקת לגמרי עד ההלכה.
בואו נברר את הלכה ובזה יסתם הדיון.

בת יהודה

משתמש פעיל
נכתב ע"י shosh22;2266978:
נראה לי שלא הבנו כאן משהו.
אות לי ובקר לא עושות זאת על מנת לשווק את עצמן ולהרוויח כסף
אלא על מנת לעזור לנשים אחרות, לתת להן כלים וידע.
(כך אני הבנתי מההודעות שנכתבו באשכול) ולכן אם כל ההדרכות
באות על מנת לעזור הרי יש כאן אשה או נשים שזה פוגע בהן (כך לטענתן) ולכן כאן כדאי לבוא לקראתן
לנהל שיח יפה ומכובדת בין כותבת ההדרכות לבעלת המקצוע לשאול אותה למה היא חושבת שזה פוגע לה בפרנסה, מה ניתן לדעתה לעשות כדי שזה לא יפגע לה בפרנסה ובכל אופן להמשיך לתת הדרכות ברשת, פשוט לדבר יפה אחת עם השניה. ולא, לא לכתוב על כך אשכול שלם שלא גורם לשום דבר מועיל וטוב. דברו בינכם, שוחחו, מה אשכול בפרוג יועיל יותר משיחה מכובדת ויפה?

ולאלה ששאלו, נתתי דוגמא להשגת גבול כדוגמה לעובדה שכולנו נמצאים בנסיון הפרנסה, שכולנו צריכים להתחזק! וזה נורמלי שמשהו ירגיש שפוגעים לו בפרנסה, אז אולי הוא צריך חיזוק, אבל גם אנחנו בפנים:)

כתבתי כמנהלת אתר המכיל הדרכות באומנות, בישול ואפייה שכן, צריך וכדאי לתת הדרכות כי זו דרך שיווקית מעולה ועל הדרך אנשים נהנים ולומדים.

מה כן צריך? לעשות זאת בחכמה, תנו ידע, אבל אל תגלו את כל הסודות.

כל בעל מקצוע יודע לשמור את מה שהוא רוצה לשמור ולגלות את מה שהוא רוצה לגלות.

לקראת יום כיפור אני מעיזה לבקש בואו נהייה יותר סלחניים, פחות תוקפנים, באשכול הזה לצערי היו הרבה תקיפות, הרבה "הלם" הרבה "צרות עין".

בואו ננסה להבין את הצד השני בדיוק כמו שאנחנו רוצים שהוא יבין אותנו.

גמר חתימה טובה אמן!
אני רק מקווה שאת יוצאת מנקודת הנחה שיש פה 2 צדדים....כן, גם 2 צדדים שנפגעו. אפילו מאוד. כי לצאת מול מי שנתנה כאן את נשמתה וזמנה במטרה כל כך נעלה של לעשות לנשים טוב ולהחזיר להן את הכיף שבמטבח, מבלי להעלים סודות, וזו זכותה אגב, אולי כי היא לא מכנה את עצמה "מקצועית" ואז היא לא צריכה לשמור לעצמה סודות ולהשאיר נשים שמנסות מתכון שלא מצליח כי חסרים בו סודות...
וד"ל. יש מי שאולי תקף כאן [ואולי בכלל בלי שהתכוון ואולי בדברים שהוצאו מהקשרם והיקשים שנעשו באחריות המקישים בלבד...]ויש שמצאו דרך אחרת...אבל לא ויתרו...

חבל שבקר החליטה, מתוך טוב ליבה ורצון שלא לפגוע, שלא להעלות סיכומי הסקר, אולי היית מופתעת מהתוצאות כמו גם מהפידבק החם שכתבו נשים בחלק האחרון של הסקר...נראה לי שהיית משפשפת את עינייך בתימהון.

אגב, אני יודעת שלמרות שהיא מאוד מאוד נפגעה מהתנהלות מסויימת כאן [וממש לא של המקצעויות] היא בכל זאת סלחה. כי כמו שאני מכירה אותה, ואני מכירה אותה היטב, היא תמיד תוותר על הכבוד שלה בשביל תת לאחרים הרגשה טובה, או טובה יותר. גם במחיר הפגיעה הגדולה מאוד שלה. ומדובר באישה שלא בקלות נפגעת. ממש לא.

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בפוטנציאל;2267113:
פרוט , את צודקת לגמרי עד ההלכה.
בואו נברר את הלכה ובזה יסתם הדיון.

לא בטוחה שיש מה לשאול, אבל אדרבא, אם מישהו שואל אשמח לשמוע.
גמר טוב!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י פְרוּט;2267318:
לא בטוחה שיש מה לשאול, אבל אדרבא, אם מישהו שואל אשמח לשמוע.
גמר טוב!

השאלה כבר נשאלה והלכתית אין בעיה. הרשת כל כך מלאה היום בלאו הכי שזה לא משנה. וגם בכל מקרה לא. ואין הבדל כלל בין רחוב האומן ודומיו לפרוג בענין זה. אבל יש ענין של הרגשה והספק שלי למשל, האם כן אן לא להמשיך תלוי הרגשה.
והחלטה טרם התקבלה.

יכול גם להיות שמישהו אחר יקבל תשובה אחרת. יש חילוקי דעות בכל דבר אבל זה מה שנאמר לי בצורה מאוד ברורה.
לגבי אות-לי יכול להיות שזה שונה מכיון שהיא משוייכת לחברה שמשווקת את חומרי הגלם. לא יודעת.

בת יהודה

משתמש פעיל
ואם יש מקום לשאלה, אז זה כולל גם הדרכה בפרוג, וגם את אלו שמפרסמות ברחוב האומן.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אז שאלתי-
והתשובה שקיבלתי אפילו בחנות ממשית אי אפשר לאסור על אדם לפתוח חנות צמודה רק בתנאי שהוא תושב אותה העיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה