דרוש מידע תשלום לביטוח לאומי לאחר 5 שנים שלא שולם כלום?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אם זה פחות משבע שנים, אין התישנות בכלל.
אפשר לגשת לביטו"ל, להסביר שלא ידעתם על החוב.
בד"כ הם יורידו את הריביות וההצמדה ויפרסו ל- 48 תשלומים.

בהצלחה.

טבריה

משתמש מקצוען
בעלי משלם חוב של 7 שנים וגם הוא לא קבל שום מכתב.
אפשר לבקש להוריד רביות הם מסכימים מיד, וגם לחלק לתשלומים הם חלקו לנו להרבה.
הם נותנים גם אפשרות לקזז את זה מקצבת הילדים אם מקבלים.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
1. על הריביות הם חייבים לוותר, מכיוון שזו דרישת התשלום הראשונה שלהם.
2. כולם עוברים את זה. מנהג נושן של הביטו"ל לא לשלוח לבנאדם התראה בגיל 18 (כדי לחסוך את ההוצאה מההורים:eek:), אלא רק כמה שנים אחר כך או כאשר האיש יוצר מגע עם הביטו"ל.
3. איך משלמים? יוצאים לעבוד או אוספים צדקה. בתשלום אחד או בתשלומים. אין קסמים בעניין וכולם משלמים את זה יפה. מסים זה אכן לא דבר נעים, אבל ההכרח וכו'.

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
1. על הריביות הם חייבים לוותר, מכיוון שזו דרישת התשלום הראשונה שלהם.
2. כולם עוברים את זה. מנהג נושן של הביטו"ל לא לשלוח לבנאדם התראה בגיל 18 (כדי לחסוך את ההוצאה מההורים:eek:), אלא רק כמה שנים אחר כך או כאשר האיש יוצר מגע עם הביטו"ל.
3. איך משלמים? יוצאים לעבוד או אוספים צדקה. בתשלום אחד או בתשלומים. אין קסמים בעניין וכולם משלמים את זה יפה. מסים זה אכן לא דבר נעים, אבל ההכרח וכו'.
ההורים משלמים והכל בסדר
שאלתי אם אפשר להסדיר את זה באינטרנט או שצריך יותר מזה?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
18
בשונה מחייל.
נראה לי שכרגע תיקנו את זה והעלו לגיל 19

חוק ההתיישנות הוא רק מ7 שנים.
הימור
או שתצליחו או שלא...

אם קבלו מכתב על החוב חוק ההתיישנות לא חל.
כעיקרון, כול עוד ביטו"ל לא שלחו בדואר רשום, אפשר לטעון שלא קיבלו כלום.

עכשיו לכול ילד יש תוכנית חיסכון.
כשהוא יגיע לגיל 21, הוא יוכל לשלם ממנה את החוב לביטו"ל.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני גם קיבלתי מכתב בגיל 25 על חוב של 10000 ואם לא אשלם אז זה יעלה עוד ריביות ולא הספקתי לטפל בזה ואחרי כמה זמן קיבלתי מכתב שמורידים לי את החוב מקצבת הילדים ללא ריביות. בעז''ה עוד כמה חודשים אסיים עם זה ואקבל עוד קצת כסף מהמדינה....

האלמוני

משתמש מקצוען
אני גם קיבלתי מכתב בגיל 25 על חוב של 10000 ואם לא אשלם אז זה יעלה עוד ריביות ולא הספקתי לטפל בזה ואחרי כמה זמן קיבלתי מכתב שמורידים לי את החוב מקצבת הילדים ללא ריביות. בעז''ה עוד כמה חודשים אסיים עם זה ואקבל עוד קצת כסף מהמדינה....

כמה שנים לקח לכסות את החוב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה