תשכנעו אותי למה לקנות דירה......

גראמער

משתמש רשום
כרגע אני גר בשכירות, משלם כל חודש 3600 ₪

כל שנה השכירות עלה ב100 ₪ בערך - אני שוכר את הדירה 10 שנים, התחלנו עם 2400 ₪

יש לי כרגע בצד 230 אלף. ואני מתלבטת מה לעשות....

מצד אחד – אני גר כרגע בדירה שכורה, מסתדר עם השכירות – אני מקבל גם סיוע בשכר דירה 900 ₪, ככה שאני מסתדר עם ה2600 ₪....

מצד שני – כל שנה השכירות עולה- ז"א שבעוד עשור אני אשלם 4600...... בעוד 20 שנה 5600 וכד'.....

גם הדירות עולות בקצב לא הגיוני.....

לפני 15 שנה אחי קנה דירה 4 חדרים גדולים + חצר 120 מ"ר ב120 אלף דולר..... (לא על נייר) בבית שמש היום זה שווה 2,000000 ש"ח- אז לפי החשבון שלי – בעוד 20 שנה דירה יעלה 10,000000 ₪.....

אבל ---- אם אני קונה דירה, אני לא רוצה השקעה ולהמשיך לחיות בשכירות.... כי גם ככה אני מפסיד את הסיוע בשכר דירה, אז לפחות לגור בבית שלי, ולהנות ממנו. להשקיע בזה.......

אבל לשלם משכנתא זה הרבה יותר כסף כרגע – זה יוצא לי 4000 ₪ לחודש – ואני מפסיד את הסיוע בשכר דירה = 4900 יותר, + הלוואה שאני חייב להשלמת הון עצמי.....

בקיצור איך אפשר לקבל החלטה בנושא, אני מאוד מבולבל וחייב מישהו שיעשה לי סדר בעניין.....

אני אשמח יעוץ

תודה

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אם יש לך סבלנות- למה לא להרשם להגרלות הדיור- עד לזכיה שוה?
גם השקעה שוה של הסכום שברשותך בצורה מושכלת- מניב.
הפחד הוא בד"כ פסיכולוגי- התנהגותי -שהכסף יעלם, בעיתות מצוקה או בהשקעה כושלת....
אם אין חשש כזה-באמת לא בוער

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם היום אתה לא יכול לעמוד בהחזרים של משכנתא לדירה כמו שאתה רוצה, אז אני לא לא מבין מה הדיון בכלל.
האופציה היחידה שלך זה דירה להשקעה, ובזה לפחות אתה משמר את ערך הכסף.

כמובן שאף פעם לא ידוע לאן שוק הנדל"ן הולך, אבל קשה להאמין שמשהו רציני יזוז שם, וזה גם האינטרס של הבנקים.

אם יש לך סבלנות- למה לא להרשם להגרלות הדיור- עד לזכיה שוה?
גם השקעה שוה של הסכום שברשותך בצורה מושכלת- מניב.
הפחד הוא בד"כ פסיכולוגי- התנהגותי -שהכסף יעלם, בעיתות מצוקה או בהשקעה כושלת....
אם אין חשש כזה-באמת לא בוער
איך שאני רואה בהגרלות הדיור - הסיכוי לזכיה שווה באמת זה סיכוי של זכיה בלוטו (בהגרלות מסויימות בלוטו), ונכון שכאן זה בחינם אבל מצד שני הזמן שעובר עולה כסף.. והרבה.

גראמער

משתמש רשום
אם היום אתה לא יכול לעמוד בהחזרים של משכנתא לדירה כמו שאתה רוצה, אז אני לא לא מבין מה הדיון בכלל.
האופציה היחידה שלך זה דירה להשקעה, ובזה לפחות אתה משמר את ערך הכסף.
זה לא כ"כ נכון, כי גם ככה אני צריך לשלם משכנתא מהשכירות - ומפסיד 900 ש"ח מסיוע בשכר דירה, - ככה שזה יוצא אותו חשבון.... לא?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא כ"כ נכון, כי גם ככה אני צריך לשלם משכנתא מהשכירות - ומפסיד 900 ש"ח מסיוע בשכר דירה, - ככה שזה יוצא אותו חשבון.... לא?
נניח שאתה קונה ב550, ולוקח משכנתא של 320, אז אתה מחזיר בערך 1200 ש"ח, ומקבל שכירות לפחות 2000 אם לא יותר.
אז יוצא שאתה משלם שכר דירה בדיוק כמו שאתה משלם היום, ועוד יש לך דירה.

כמובן שצריך לקחת בחשבון הרבה דברים, לדעת לקנות במקום טוב וכו', אבל זה העיקרון

Tamiהעובדת

משתמש פעיל
@גראמער
את האמת שלא ממש נכנסתי לפרטי פרטים שרשמת סכומים וכ'ו.
אבל מה אני כן יכולה לומר שאין אין אין על לשלם כסף לקירות שלך לדירה ששייכת לך ,
גם אם זה יוצא 500-600 ש"ח יותר מהשכירות,
וגם אם אתה מפסיד את הסיוע בשכר דירה!
כי בסופו של דבר השכירות למרות שיוצאת יותר זולה אבל זה לשלם כסף לפח ממש!
אתה לא מרוויח מזה שקל!,
ואם תקנה דירה היא במשך השני דבר ראשון תעלה כל דירה השווי שלה גדל ודבר שני אתה יודע שאתה משלם כסף לקירות שלך!!
שתדע מנסיון שככל שיותר מתמהמים מחירי הדירות עולה וזה רק הפסד
אנחנו ראינו דירה לפני שנה ו-10 חודשים במחיר 930 א' והיום היא שווה מיליון חמישים,
אז שתבין כמה זה שווה!

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם אתם בענין לקנות במקום זול (פריפריה כלשהי), כנראה שלא תצטרכו לקחת הלוואה בשביל ההון העצמי, וכן המשכנתא תצא יותר נמוכה.
(לדעתי בזבוז לשלם כסף על שכירות בלי אופציה להפסיק מתישהו. בקניה לפחות תשארו עם דירה משלכם)

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נניח שאתה קונה ב550, ולוקח משכנתא של 320, אז אתה מחזיר בערך 1200 ש"ח, ומקבל שכירות לפחות 2000 אם לא יותר.
אז יוצא שאתה משלם שכר דירה בדיוק כמו שאתה משלם היום, ועוד יש לך דירה.
החשבון הזה נשמע נכון, אבל לא תמיד זה עובד בשטח.
להשכרת דירה יש גם הוצאות נלוות- שיפוץ הדירה, תיקונים, פרסום, תיווך ועוד. ולא תמיד יש שוכרים, וגם כשיש, זה יכול להיות הרבה כאב ראש.
לא שוללת שום כיוון, אבל צריך לשים לב שגם לזה יש חסרונות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
החשבון הזה נשמע נכון, אבל לא תמיד זה עובד בשטח.
להשכרת דירה יש גם הוצאות נלוות- שיפוץ הדירה, תיקונים, פרסום, תיווך ועוד. ולא תמיד יש שוכרים, וגם כשיש, זה יכול להיות הרבה כאב ראש.
לא שוללת שום כיוון, אבל צריך לשים לב שגם לזה יש חסרונות.
התייחסתי לזה במשפט האחרון שכתבתי שם שמשום מה לא צטטתם אותו.

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יעזור לשכנע מי שלא רוצה להשתכנע, זה יכול להגיע רק ממך, כי אף אחד לא ישלם את הפער במקומך.

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני די מופתעת לשמוע שיש אנשים שצריך לשכנע אותם לקנות דירה....
אתה מדבר על 900 ש"ח שמפסיק כל חודש, לעומת זה שעוד 30 שנה תמצא את עצמך עם אותו סכום בבנק בלי שום דירה....
שאם תשלם משכנתא גבוהה ככל שתהיה בשלב מסויים הדירה תהיה שלך, וגם כמובן לכאורה תעלה בערכה.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
עוד סיבה, להשאיר ירושה.
או לחילופין למכור את הדירה לעת זיקנה ולעבור לדיור מוגן. (שמעתי שעושים את זה ולא נופלים על הילדים)
בסה"כ דירה זו השקעה מאד בטוחה.
המחירים אף פעם לא יורדים!

הקושי בדירה שכורה הוא שהיום אתה כאן ומחר הדירה השכורה יכולה לצאת למכירה ועליך לחפש דירה חדשה דבר בהכרוך בהרבה מאמצים ועגמת נפש... ואתה לא יודע מה מחכה לך מעבר לפינה....
תחושת השקט והבטחון שנותנת לך דירה שלך שווה כל מאמץ... בהצלחה!

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
כמו שאמרו פה ההבדל הוא אחרי 30 שנה שתסיים את המשכנתא הדירה תישאר שלך
ואם לא תקנה תצטרך עוד 50 שנה בעז"ה לשלם שכירות
( גם אם נוסיף למשוואה עוד הלוואה להשלמת ההון עצמי נגיד שאחרי 35 שנה הדירה שלך ולא 30)

ועוד משהו שהוא לא קשור לחשבונות אם שווה או לא בדירה משלך יש יציבות ולא תלוי ברחמיו של המשכיר שפתאום רוצה למכור ולך תתחיל לחפש דירה בשנות בחרותי בישיבה ההורים גרו בשכירות ועברו כמה דירות היה סוג של תחושה של חוסר יציבות

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
יש שני דברים בסיסיים שאתה צריך לשנות בהסתכלות הכללית שלך על קניית דירה.
1. נכס.
2. מינוף.

יש שינוי מאוד גדול בין זוג שהתחתן עד לפני 15-20 שנה, לבין זוג שמתחתן היום. עד לא לפני הרבה שנים אנשים קנו דירות 90% אחוז למגורים. היום לדעתי זה אפילו לא מגיע ל50%. כיום רוב הזוגות שקונים דירה עושים זאת בעיקר בשביל להחזיק נכס ביד. לקבל כסף מההורים לתחילת החיים ולשמר אותו על ידי קניית נכס. זה יכול להיות כל דבר - דירה, משרד, רפת בכפר, או קו של מונית. העיקר נכס.

רבים עדיין בוחרים לקנות דווקא דירה - א. בגלל עליית המחירים הגדולה. ב. בשביל המינוף - הוצאת משכנתא בעתיד לצורך עסקאות נוספות או נישואי הילדים. ג. בגלל הבטחון שיש בקרקע בשונה מכל דבר נזיל אחר.

אלה שקונים דירה וגם גרים בה משתייכים או לאוכלוסייה העשירה, או לכאלה שבחרו להרחיק נדוד לפריפריה ולחוות את הכיף שיש במגורים של דירה בבעלותם. אבל! ופה יש אבל גדול - כל זוג אחר שקונה דירה בערים הגדולות עם משכנתא מאוד גדולה שוגה שגיאה כלכלית חמורה!!! אין הצדקה למהלך כזה חוץ מהשתעבדות יומיומית אחרי כל שקל. מלבד אם בונים גם יחידה או שתיים שתצדיק את המהלך כלכלית.

בנוגע לקצבה שמפסידים - בשונה מחל"ת שאפשר לעבוד בשחור... פה זה לא מצדיק אפילו יום אחד נוסף שלא לרוץ לקנות.

אפשר גם בטאבו משותף אם לא רשום על שמכם הדירה להמשיך לקבל אך לא מומלץ בכלל.

בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה