בקשת תפילה תשובת המשקל > בואו נתחזק השבת הזאת ככל האפשר!

הנושא בפורום 'איש את רעהו' פורסם ע"י אפרת 10, ‏14/5/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
 1. אפרת 10

  אפרת 10 משתמש סופר מקצוען צילום מקצועי איור וציור מקצועי עיצוב גרפי

  הצטרף:
  ‏21/1/13
  הודעות:
  5,117
  תודות :
  1,595
  נקודות:
  293
  סוג מצלמה:
  D600 קנון
  בהידברות הביאו מכתב מר' חיים קנייבסקי:

  במוצאי השבת הקרובה ייערך האירוויזיון בתל אביב, ובעקבות כך צפויים חילולי שבתהמוניים וכואבים מאוד. בשל כך, מזהיר הרב קנייבסקי כי מדובר ב"סכנה לכל היישוב בארץ ישראל", ומורה על תפילת רבים בחצות הלילה בליל שישי הקרוב, בכל בתי הכנסיות ברחבי הארץ. להוראה זו הצטרף גם הרב גרשון אדלשטיין.

  הבוקר (רביעי) פורסם מכתבו של הרב קנייבסקי, תחת הכותרת "זעקת השבת". בכתב ידו כותב הרב: "הנה קמו מרשיעי ברית לחלל את שבת קדשינו ותפארתנו בפרהסיא גדולה ביד רמה ה"י, גם כופין על שומרי שבת רבים לעבוד ביום השבת ואין אתנו כח לעמוד כנגדם ולהפר עצתם, והדבר הוא סכנה לכל הישוב כאן בארץ הקודש, כדאיתא בשבת קי"ט ב' מקראי דירמי' י"ז, ומה בידינו לעשות.

  "אולם כוחנו בפה, אומנות אבותינו, ועלינו לזעוק ולהריע, ולהתחנן לפני הקב"ה להגן עלינו מפני כבוד השבת המחוללת, ושלא יפגע חס ושלום זעקת השבת לא בשומרי השבת בפרט, שהם רוב מנין ובנין יושבי ארה"ק, וגם לא תבוא רעה חס ושלום על כל הישוב בכלל, ועלינו לגלות דעתנו כי אין ידינו במעל הזה, ואנו מתנגדים לזה בכל דעתנו, ואנו חפצים בשבת, ומתענגים על מתנת השבת".

  מוסיף הרב קנייבסקי ומצווה להתכנס בבתי הכנסיות בליל שישי בחצות הלילה, שזו שעת התגברות הרחמים. "ולזאת נתכנס כולנו ברחבי ארץ הקודש בליל שישי פרשת בהר הבעל"ט בחצות הלילה, בשעת תגבורת הרחמים בבתי הכנסיות ובבתי המדרשות לתפילה ואמירת סליחות ולבקשת רחמים, ועל גבאי בתי הכנסת לפתוח שערי בתי הכנסת, והמון ישראל קדושים יתאספו להתחנן בסדר התפילה".

  הרב קנייבסקי מפרט את סדר התפילה: "תהלים – פרקים: י"ג, כ', קכ"ג, ק"ל, קמ"ב. סליחות: 'אזכרה אלוקים ואהמיה', 'קל מלך', תקיעה בשופר תשר"ת 3 פעמים, ה' ה', קבלת עול מלכות שמים, 'שמע ישראל' פעם אחת, 'ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד' 3 פעמים, 'ה' הוא האלוקים' 7 פעמים, ו'מזמור שיר ליום השבת'".

  "ובזכות תפילותינו אשר יתקבלו בשערי שמים נזכה לברכות השבת, כי היא מקור הברכה לחיים וברכה וכל טוב, וה' יערה רוח טהרה ממרום להשיב לב בנים על אבות, ואנו את שלנו נעשה, וה' הטוב ישקיף ממעון קדשו ויברך את עמו ישראל ואת הארץ אשר נתן לנו, וכי אשמרה שבת - קל ישמרנו", מסיים הרב קנייבסקי את מכתבו.

  הרב גרשון אדלשטיין צירף למכתב זה את חתימתו, כשהוא מוסיף: "ראוי שכל אחד ואחד יתחזק בענייני שמירת שבת קודש, ודאי שזה ישפיע על כל הציבור שישמרו שבת קודש כראוי. ידוע לי מהחזון איש, שאמר שכאשר בני תורה מתחזקים בשמירת שבת קודש - זה משפיע על כל הציבור שישמרו שבת קודש כראוי".
   
 2. מדבקאות

  מדבקאות משתמש פעיל עיצוב גרפי

  הצטרף:
  ‏30/11/16
  הודעות:
  700
  תודות :
  496
  נקודות:
  89
  מיקום:
  ירושלים
 3. מרציפן

  מרציפן משתמש מקצוען כתיבה ספרותית

  הצטרף:
  ‏15/2/16
  הודעות:
  787
  תודות :
  2,038
  נקודות:
  149
  זה שיהודי אחד נוסף יחלל שבת בפרהסיא [=בפני עשרה מישראל] בשבת זו - זה מספיק סיבה לכל ההתעוררות הגדולה יותר מתמיד.
  ואם תמיד צריך להתעורר, ולא מתעוררים כי ההרגל מקהה את הרגש - וכי זו סיבה שעכשיו שהרגש פועל נכבה אותו עם הטענה שאפשר להישאר בהרגל כמו כל שבת?
  אתמהה!
   
 4. מור100

  מור100 משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/6/10
  הודעות:
  641
  תודות :
  655
  נקודות:
  109
  מתוך תולדות חייו של הגרמ"ש שפירא זצוק"ל, ראש ישיבת באר יעקב:
  הגרמ''ש.png
   
 5. קומה גבוהה

  קומה גבוהה משתמש צעיר

  הצטרף:
  ‏21/6/16
  הודעות:
  11
  תודות :
  153
  נקודות:
  34
  לא הבנתי מה המטרה של תגובה זו....
  ברור לכולם שעשרות עובדים חלילה יחללו את השבת בשבת זו בפרהסיה יותר משבת אחרת שהיו נחים בביתם.
  בכל אופן ראוי לצטט דברים אלו:
  רש"ר הירש במדבר פרק טו

  בהתאם להלכה המקובלת (חולין ה ע"א) הרי מומר לחלל שבת בפרהסיא דינו כדין מומר לעבודה זרה והוא נחשב מומר לכל התורה כולה. זוהי אפוא העבירה היחידה שחומרתה תלויה בכך שהיא נעשית בפרהסיא, ורק במקרה זה היא דומה לעבודה זרה. כאן למדנו מסמיכות הפרשיות שחילול שבת חמור כעבודה זרה, ולפיכך יש חשיבות גדולה להערה שבני ישראל היו במקום הפשע והפשע נעשה בנוכחותם: "המצאים אתו מקשש עצים" (ראה פסוק לג). נזכור שהמושג של "פרהסיא" ו"פרסום" איננו מוגבל רק לנוכחות הממשית של עשרה מישראל, אלא הוא מתקיים גם במקרה שהחוטא יודע שיתפרסם הדבר (שו"ת מהרי"ק סי' קס ע"פ סנהדרין עד ע"ב)
   
 6. קומה גבוהה

  קומה גבוהה משתמש צעיר

  הצטרף:
  ‏21/6/16
  הודעות:
  11
  תודות :
  153
  נקודות:
  34
  חשבתי שראוי להביא מכתב מהחפץ חיים, שמתאים מאוד למצב הקשה שאני נמצאים בו.

  חפץ חיים - אגרות ומאמרים סימן לד
  מאמר קדושת השבת

  בא וראה את חומר העון שיש באיסור שבת, דהלא ידוע שישנם כמה חלקי עונשים של העבירות, ישנן עונות שכשאדם עובר עליהם הוא רק איסור עשה בלבד, חמור מזה העונות שיש עליהם איסור לאו, חמור מזה העונות שיש עליהם חיוב מיתה בידי שמים, חמור מזה העונות שיש עליהם חיוב כרת, חמור מזה העונות שיש עליהם חיוב מיתה בידי אדם, והיא מיתת חנק, חמור מזה העונות שיש עליהם מיתת שריפה, חמור מכולן עונות שיש עליהם חיוב סקילה, ועל שבת הלא ידוע שהמחלל אותו חייב סקילה החמורה שבמיתות.

  וראה עוד את חומר העון של איסור שבת, דבכל העונות לבד מע"ז קיי"ל דאם הוא מומר ח"ו לאחת מהן אינו מומר לכל התורה כולה, ואילו באיסור שבת קיי"ל דמי שהופקר אצלו איסור שבת ועובר עליו כמה פעמים בפרהסיא הוא מומר לכל התורה כולה, ודינו כעכו"ם ממש, ואם שחט אף שאחד עומד על גבו וראה ששחט כדין אפ"ה שחיטתו נבילה גמורה, מטעם דהוא אינו בר זביחה כלל. וטעמו של דבר, דהמחלל את השבת כופר במעשה בראשית כמו עובד ע"ז, וע"כ גם עונש מחלל שבת הוא בסקילה כמו עע"ז, וז"ל הרמב"ם בפרק ל' מהלכות שבת, "השבת והעכו"ם כל אחת משתיהן שקולה כנגד שאר כל מצוות התורה, והשבת הוא האות שבין הקדוש ברוך הוא ובינינו לעולם, לפיכך כל העובר על שאר המצות הרי הוא בכלל רשעי ישראל, אבל המחלל שבת בפרהסיא הרי הוא כעובד ע"ז ושניהם כעכו"ם לכל דבריהם" וכו' עכ"ל.

  עוד ראה גודל חומר מחלל שבת, דאיתא (בסנהדרין מ"ו) שני בתי קברות נמסרו לבית דין, א' לנסקלים ונשרפים וא' לנהרגין ונחנקין והטעם, משום דאין קוברים רשע אצל צדיק ומי שגדול ברשעתו יותר קבורתו בענין אחר חמור יותר, א"כ כשאחד עובר אחת מן העבירות החמורות אף דהוא ג"כ רשע גדול, אבל מ"מ אינו שוה ברשעתו להמחלל שבת דעדיין לא כפר כ"כ בהקב"ה ואין קוברין אותו אצל המחלל שבת, דהוא מן הנסקלין.

  ואף אם לא התרו ע"ז שאין בזה מיתה עכ"פ חיוב כרת יש בזה שנכרת נפשו מארץ החיים וגם בניו הם בסכנה, דבענין כרת כתיב בתורה, ערירים יהיו ערירים ימותו. ואחז"ל שפעמים עונשו שלא יהיו לו בנים כלל ופעמים שהוא קוברן בחייו, ולפלא לי מאד על אותם האנשים שאינם חוששים לזה, הלא אם אחד יכה לבנו הקטן אפילו הכאה קטנה יטור לו שנאה עבור זה וכש"כ אם נצרך לדרוש ברופאים ע"ז אף שחזר לבריאתו ואפילו שילם לו כל הוצאותיו כפלי כפלים אפ"ה יהיו לו שונא גמור לנצח, ואילו בזה שמחלל שבת במזיד והכניס עצמו ואת בניו הקטנים בסכנת נפש, שמתים בניו הקטנים עבור חטאו לא חשש לזה, הלא דמע ידמע עיניו לנצח עבור זה ואפילו אם ריחם עליו הקדוש ברוך הוא והחליף עונש מיתה בעונש ממון שנעשה עני, ועני חשוב כמת, הלא גם זה, צרה גדולה וקשה למאד.

  והנה מלבד שעון זה גופא הוא חמור מאד שמחלל שבת בפרהסיא לעין כל, יש בעון זה חלול השם גדול לפני ישראל ולפני הגויים שאומרים שגם בעיני ישראל לא נחשב תורתם למאומה והוא חמור משאר חייבי כריתות ומיתות בי"ד, שעל כולם אם עשה תשובה וגם באו עליו יסורים, נתמרק עונו אבל בעון שנתחלל שם שמים, אין כח בתשובה וביסורים למרק העון, אלא כולן תולין ומיתה ממרקת שנאמר "ונגלה באזני ה' צבאות אם יכופר העון הזה לכם עד תמותון", וכ"ז בשעשה תשובה אבל אם לא עשה תשובה מי יודע לשער גודל עונשו הנורא לעולם הבא, כי הלא מכל פעם שעבר על איסור אחד נברא עבורו משחית אחד לחבל את נפשו, ואם יתנהג ככה ח"ו כמה שבועות כמה מאות איסורים יעבור על ידי זה, ומי יוכל לשער כמה יסורים יסבול בגיהנם עבור איסור אחד של חלול שבת, ועל אחת כמה וכמה כשהחליט עצמו לעבירה זו לעבור עלי' כמה שבועות זה אחר זה.

  ואיתא במדרש רבה פ' בשלח, א"ר אלעזר בר אבינא מצינו בתורה ובנביאים ובכתובים "ששקולה שבת כנגד כל המצות". בתורה מנין, שבשעה ששכח משה לומר להם מצות שבת א"ל הקדוש ברוך הוא "עד אנא מאנתם לשמור מצותי" וגו' מה כתיב אחריו "ראו כי ד' נתן לכם השבת". ובנביאים מנין, שנאמר (יחזקאל כ', י"ג) "וימרו בי בית ישראל במדבר, בחוקותי לא הלכו" מה כתיב אחריו "ואת שבתותי חללו". בכתובים מנין שנאמר (נחמי' ט', י"ג) "ועל הר סיני ירדת ודבר עמהם משמים" וגו' מה כתיב אחריו, ואת שבת קדשך הודעת להם, אמר הקדוש ברוך הוא לישראל אם תזכו לשמור שבת, מעלה אני עליכם, כאילו שמרתם כל המצות שבתורה ואם חללתם אותה, מעלה אני עליכם כאילו חללתם את כל המצות, וכן הוא אומר (ישעי' נ"ה) "שומר שבת מחללו ושומר ידו מעשות כל רע".

  ומה מאד עגמה נפשי כהיום שנתרבו מאד מחללי שבת קודש וכל מה שיתרבו מחלליה, יתרבו היסורין בעולם, והמחסור גבר בארץ מאד מאד, הן לבעלי מלאכות והן לבעלי המסחר, ובכל יום ויום פוחתין אנו והולכין, וסיבת הדבר היא מפני שמקור כל הברכות הוא ש"ק, שנאמר בו ויברך אלהים את יום השביעי וכשאנו פוגמים בש"ק מסתלקת הברכה וכן כתוב מפורש, ראו כי ד' נתן לכם השבת על כן הוא נתן לכם ביום הששי לחם יומים, והכונה שראו בעיניהם שבזכות השבת נתרבה ההשפעה, ע"כ אחי ורעי כל אחד ואחד צריך ליזהר את עצמו בקדושת השבת כהלכה ובזכות זה יתברך מד' אלקי השמים בכל טוב וישלח השי"ת הצלחה מרובה בכל מעשי ידיו ויהי' לו טוב בזה ובבא.
  אדר, תרפ"ו.
  בואו נתפלל על אותם אחים שלנו, בנים של המקום, יהודים מסכנים שלא זכו להכיר את גודל עונג שמירת השבת, ואינם יודעים את חומרתה של שמירת השבת, ולהיפך חלילה חילולה. שיחזרו בתשובה שלימה, ובמהרה יבנה המקדש.
   
  album, ט תהילה, ayys ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
 7. דג הכסף

  דג הכסף משתמש פעיל

  הצטרף:
  ‏20/6/17
  הודעות:
  157
  תודות :
  554
  נקודות:
  99
  כדי להקל עלינו את ה10 דקות יותר מוקדם וכדי להמשיך את זה הלאה לחצו פה

  שבת שלום
   
  Shosh Karl אוהב/ת את זה.
 8. צבי ברמן

  צבי ברמן משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏16/3/17
  הודעות:
  136
  תודות :
  1,763
  נקודות:
  149
  בלת"ק

  לאור קריאת גדולי ישראל לתפילות בבתי הכנסת מחר בחצות לילה להסיר חרון אף מעלינו
  אני חוזר בי מכל דבריי לשעבר
  אין אני ח"ו מהרהר על דעתם שהאירועים המדוברים הינם חילול ה' חמור במינו
   
 9. חנהרוזן

  חנהרוזן משתמש חדש

  הצטרף:
  ‏20/3/17
  הודעות:
  0
  תודות :
  8
  נקודות:
  2
  מסכימה עם המעוררים/ות אני אשתדל בלי נדר להוסיף 10 דקות בערב שבת.
   
  שמחה לשמח, Shosh Karl ו-אפרת 10 אוהבים את זה.
 10. בן ציון הלמ

  בן ציון הלמ משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏12/4/18
  הודעות:
  98
  תודות :
  3,939
  נקודות:
  139
  עיסוק:
  כותב ועורך תורני
  מרן הגרא"מ שך זצוק"ל,
  טייל פעם ביום ש"ק עם תלמידו סמוך לגבול ב"ב ר"ג.
  שאל רבינו את התלמיד מפני מה כאן לא נוסעים בש"ק ושם כן.
  ענה התלמיד מפני שכאן ב"ב ושם ר"ג.
  הרב חזר על השאלה פעם נוספת והתלמיד חזר על התשובה...
  כשנשאל פעם שלישית הבין שהרב בא ללמד אותו דבר נוסף.
  מרן הסביר לו,
  עד כאן ההשפעה של ב"ב משפיעה, מעבר לכביש היא כבר לא משפיעה.
  אם נוסיף בקדושה היא תשפיע גם שם !!!
  הכל תלוי בנו !!!
   
  נערך לאחרונה ב: ‏15/5/19
 11. תקוע

  תקוע משתמש פעיל המשתמש נחסם

  הצטרף:
  ‏25/1/19
  הודעות:
  60
  תודות :
  849
  נקודות:
  89
 12. עציץ קטן

  עציץ קטן משתמש חדש

  הצטרף:
  ‏1/1/19
  הודעות:
  1
  תודות :
  13
  נקודות:
  4
  אולי מאחר והם חוצים גבולות אז הפעם גם אנו נחצה גבולות ולפני זמן רבינו תם לא נראה להם שהוצאנו את השבת. נתעקש לשמור עליה אפילו לאחר שהיא יצאה!! נראה להם שגם אנו עקשנים לא קטנים!
  אפילו שהיא יצא.. אנחנו נעשה להם דווקא ונמשיך לשמור עליה עוד!! עד שיצא להם הנשמה...
  עד רבינו תם לפחות!
  להיות עקשנים!
  מידה כנגד מידה!
  שיידעו עם מי יש להם עסק!!
   
 13. S

  S משתמש צעיר

  הצטרף:
  ‏17/10/17
  הודעות:
  36
  תודות :
  236
  נקודות:
  39
  עיסוק:
  עיצוב ואדריכלות פנים
  מיקום:
  ביתר עילית
  מקפיצה---
  יום חמישי:)
  תשתדלו לקחת על עצמכם להתחזק השבת
   
 14. עציץ קטן

  עציץ קטן משתמש חדש

  הצטרף:
  ‏1/1/19
  הודעות:
  1
  תודות :
  13
  נקודות:
  4
  וצריך להתחיל גם להוסיף במוצ"ש, את רבינו תם, לכל הפחות. (אולי זה עדיף על כך).

  לפחות מי שלא החמיר עד היום ראוי לו לנסות לקפץ למים ולחוש בעונג המדהים הזה של להוסיף עד לזמן רבינו תם.
  שווה מאוד! מניסיון אישי. לאחר ששנים לא עשיתי.
   
 15. אלפי תודות

  אלפי תודות משתמש פעיל איור וציור מקצועי

  הצטרף:
  ‏14/4/18
  הודעות:
  40
  תודות :
  548
  נקודות:
  99
  בלי נדר, אנחנו רוצים לקבל את השבת בפלג (הבנים ילכו לביה"כ כבר בפלג המנחה)
  ואני אדליק נרות 10 דק' לפני הזמן
   
 16. ממלמלת

  ממלמלת משתמש פעיל פרסום וקופירייטינג הפקות ואירועים

  הצטרף:
  ‏27/11/16
  הודעות:
  99
  תודות :
  686
  נקודות:
  99
  עיסוק:
  שיווק, פרסום, קופירייטינג, כתיבה, הפקות אירועים
  בלתק
  מומלץ להתמיד בעניין קבלת שבת מוקדם ולנצל את הדקות האלה לתפילה זה עת רצון!!!
  שבת-מקור הברכה. מנסיון אישי...
   
 17. שמחו

  שמחו משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏18/8/15
  הודעות:
  1,135
  תודות :
  959
  נקודות:
  124
  https://www.jdn.co.il/j_world/1147522/

  נשיא מועצת גדולי התורה של דגל התורה, מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטין, התייחס בשיחה אותה נשא אתמול לחילולי השבת במדינה: "שבת קודש, שמירת השבת, איך אפשר להשפיע על מי שלא שומר שבת, שישמור שבת, איך אפשר להשפיע עליו?", פתח את דבריו.

  "מעשה שהיה, היה מקום ששם לא היה חילולי שבת, היו שם אנשים לא שומרי שבת, אבל רק בצנעא, בפרהסיא לא היה, בפרהסיא לא היה חילולי שבת, לא ראו, ופעם אחת קרה שאחד חילל שבת בפרהסיא, פעם אחת קרה. אז שאלו את החזון איש מה זה, מה העצה, מה זה? איך זה? מה הסיבה?"

  "אמר החזון איש, אנחנו צריכים יותר להקפיד בשמירת השבת, אנחנו מזלזלים גם כן בשבת, במקום שיש עירוב מטלטלים על סמך העירוב, אנשים בעלי מדרגה לא מטלטלים, בגלל ששם באותו המקום היו אנשים בעלי מדרגה והיו מטלטלים בשבת, יש עירוב אז מטלטלים, אבל בעלי מדרגה לא עושים, יש חששות, שלפעמים, אי אפשר לדעת, אם העירוב, יש לפעמים חשש, יש חששות בזה, אז לכן בעלי מדרגה לא צריכים לטלטל בשבת, ואם הם לא יטלטלו בשבת אז לא יהיה חילול שבת, אז הסיבה היא מפני שבעלי המדרגה לא החמירו בשמירת השבת. לכן, זה גרם שגם הוא [החילוני יחלל שבת בפרהסיא]. כך אמר החזון איש".


  "יש איגרת הגר"א על שבת, השבת הוא אומר "קודש קדשים" אומר הגאון, קודש קדשים! בקושי התירו לומר שלום בשבת יש גמרא, בקושי התירו, לומר שלום בשבת, שלום זה ברכה, ושם השם, ובקושי התירו לומר שלום בשבת, זאת אומרת יש מדרגות כאלה שבשבת לא אומרים שלום, בקושי התירו, בקושי התירו".

  "ועסק התורה בשבת, יש מקובלים, המקובלים אומרים, זה כנראה על פי קבלה, שמה שעוסקים בתורה בשבת זה חשוב פי אלף ממה שביום חול, עסק התורה בשבת, בשבת, שיש קדושת השבת, אז עסק התורה בשבת הוא יותר גם כן, תורה אחרת לגמרי, זה פי אלף מאשר ביום חול, המעלה של עסק התורה בשבת, פי אלף".

  "ובשבת יש נשמה יתירה, נשמה יתירה יש בשבת, ומברכים על הבשמים במוצאי שבת, ווי נפש, ויינפש, מה זה נשמה יתירה? הרב דסלר אמר, הרב דסלר, שאפשר להרגיש את הנשמה היתירה, אפשר להרגיש נשמה יתירה, אפשר להרגיש את זה, מי שהוא בעל נשמה יתירה מרגיש שיש לו נשמה יתירה, אפשר להרגיש את זה".

  "פעם שמעתי פעם מאבא זכרונו לברכה, שהיה שם בבית הכנסת שברמת השרון יהודי פשוט מאד, הוא לא היה תלמיד חכם, ובשבת היו לו פנים אחרות, פנים חדשות בשבת, אני סיפרתי את זה כבר פעם, בשבת היה פנים אחרות בשבת, הוא היה אדם פשוט, בשבת הוא היה מגיע בערב שבת יותר מוקדם לבית הכנסת, לפני קבלת שבת, והוא היה אומר את הסדרה, שניים מקרא ואחד תרגום, ככה במתיקות, אז בשבת הפנים שלו היו אחרות, לא אותם הפנים, הפנימיות משתנה! נשמה יתירה אז הפנימיות היא אחרת, שהאדם משתנה".

  "האדם הזה, האדם הפשוט הזה, היה מעשה שהיה, שהיה בית כנסת והיה שם ארון קודש עם ספרי תורה, והייתה שם שריפה, אז הספרי תורה היה צריך שיישרפו הספרי תורה, והוא נכנס לתוך קרוב לאש בסכנת נפשות להציל את הספרי תורה, זה היה פיקוח נפש, אז שאלו אותו, מה, איך אתה עושה את זה? – הספר תורה! מסירות נפש על ספר תורה, זה אדם פשוט עם מסירות נפש עבור הספר תורה, להצלת הספר תורה, אז בשבת היו פנים אחרות לגמרי, כי הפנימיות היא… אדם פשוט עם כזה מדרגה, אדם פשוט, עם מדרגה עצומה", סיים מרן ראש הישיבה.
   
 18. sigi

  sigi משתמש פעיל

  הצטרף:
  ‏4/3/18
  הודעות:
  37
  תודות :
  323
  נקודות:
  59
  בל"נ מקבלת על עצמי לקבל שבת 10 דק' לפני הזמן.
   
 19. חיים V

  חיים V משתמש פעיל

  הצטרף:
  ‏23/6/16
  הודעות:
  307
  תודות :
  408
  נקודות:
  69
  נשתדל בלנ"ד למעט שיחה בשבת. ועוד.. בס"ד.
   
 20. דודסטו

  דודסטו משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏30/6/15
  הודעות:
  1,127
  תודות :
  1,383
  נקודות:
  174
  לכל מי שמקבל שבת עשר דקות מוקדם להוי ידוע שבשש"כ מובא בשם הגרש"ז אוירבך זצוק"ל שזה כלל לא דבר חיובי ובמיוחד בירושלים.
   
  אפרת 10 ו-משה מנחם אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.