תשובות לכמה שאלות

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
--הועבר מאשכול שכן.

BRIS קודם כל תודה על הנכונות!

יש לי שאלה שמאוד רלוונטית לי כרגע:

איך משפרים את ביצועי המחשב?
כמה % שטח פנוי בהרד-דיסק צריך כדי שיעבוד כמו שצריך?
חוץ מאיחוי דיסק ומחיקת קבצים זמניים אני לא מכירה שום שיטות.
תודה ושבת שלום.

bris

משתמש סופר מקצוען
עשיתי מזה נושא חדש שתהיה גישה לכולם.

נתחיל דווקא מהשאלה ה-2.

ש- כמה % שטח פנוי בהרד-דיסק צריך כדי שיעבוד כמו שצריך?

ת- בקצרה צריך להשאיר במחיצה כ-15% כדי לאפשר איחוי במידת הצורך. (התחל-כל התכניות-עזרים-כלי מערכת- איחוי הדיסק).
בנוסף בברירת מחדל המחשב משתמש במחיצה הראשית כדי לאחסן את ה PAGE FILE -קובץ החלפה, שזה קובץ זמני שהמערכת הפעלה משתמשת כדי לדמות זיכרון פעיל (מה שנקרא זיכרון וירטואלי), רצוי שהוא יהיה בין פי 1.5 לפי 3 מהזיכרון הפיזי.
נאמר אם יש לך 512 MB זיכרון פעיל, אז מומלץ שהקובץ החלפה יהיה בין 768 מ"ב ל-1.5 ג"ב. לכן כדאי להשאיר בנוסף עוד מקום לזה.
בכלל הנושא של קובץ החלפה ניתם לשליטה מלאה (מיקום וגודל) של המשתמש.
לחצן ימני על המחשב שלי- מאפיינים - מתקדם- ביצועים- מתקדם- ואז בחלק ה-3 שנה.
אם יש לכם שני הרדיסקים נפרדים במחשב (לא מחיצות שונות אלא דיסקים פיזיים שונים) ניתן לשפר את הביצועים די הרבה אם מעבירים את קובץ ההחלפה לשם בלבד.

בכלל תוספת זיכרון פעיל RAM מוסיפה המון לביצועי המחשב - הרבה יותר ממקום פנוי בכונן.
כמויות זיכרון סבירות ל-XP
256 מ"ב- מעט מדי, סביר אם רוצים רק להריץ WORD וכדו' ולא יותר מתוכנה אחת ברקע. אם הכרטיס מסך משולב (ON BOARD) תרגישו ירידה נוספת בביצועים, להרחיב דחוף.
512 מ"ב, סביר לרוב המשתמשים. לא למשתמשי גרפיקה למיניהם או עריכת וידאו, אבל למשתמש הביתי הממוצע זה סביר.
1 GB - הכמות האופטימלית לXP, ניתן להריץ את רוב היישומים/משחקים ללא שום בעיות, גם לפתוח הרבה בבת אחת. בשום אופן לא לקנות היום מחשב עם פחות מ-1 GB.
2 GB - כמות אידאלית למעצבים למיניהם, תלוי כמובן בגודל הרסטר והתמונה שאיתה עובדים אבל בד"כ זאת כמות שמתאימה לרוב משתמשי העוצמה (עוד תרגום דפוק ל POWER USER).
4 גיגה ומעלה מומלץ רק מערכת הפעלה 64 ביט (XP , 2003 או ויסטה בגירסה המתאימה) טוב לשרתים כבדים או לממשתמשים ממש מקצועיים.

מכאן אנו מגיעים לשאלה ראשונה שלך , איך משפרים ביצועים.
כיוון שהאמת ניתנת להאמר שלרוב השימושים הסטנדרטיים אין שום הבדל אם זה מעבד פנטיום 4 בן 5 שנים במהירות 2 גיגה ומטה או מעבד הקצה העליון כמו E8800 (שחזק ממנו פי 20 או משהוא כזה...) עיקר הסיבות הגורמות לעיכובים במחשבים ישנים הם (לפי סדר השכיחות)
1. מעט מדי זיכרון פעיל RAM.
2. מחשב עמוס לעיפה בשטויות, ניתן או להסיר או לחילופין להתקין מחדש את המחשב.
3. דיסק קשיח איטי. נוסף לכך שהדיסקים היום הרבה יותר גדולים מבעבר הם גם הרבה יותר מהירים. אפילו שגם דיסקים מלפני 5 שנים גם מסתובבים ב-7200 סל"ד יש הבדל גול מאוד בזמן הגישה שלהם.(בגדול אפשר לומר שככל שנפח הדיסק גדול יותר זה גם בד"כ כי הפלטות שלו מתקדמות יותר ומכילות יותר נתונים בפלטה, מה שמתבטא בצפיפות נתונים גבוהה יותר ולכן במהירות נתונה הכונן קורא יותר חומר!)
4. אני חייב לזוז אמשיך אח"כ...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על הפירוט!
אני פשוט לא מבינה מה קרה למחשב שלי.
מחשב PC בן שנה, דואל קור מקורי של אינטל
1GB RAM
DDR2

דיסקים:

כונן C
92GB
שטח פנוי 25%

כונן D
50GB
שטח פנוי 40%

קובץ החלפה 3GB

והמחשב בשבוע האחרון פשוט צולע.
מחקתי קבצים ישנים, הודעות מייל כבדות שסתם ישבו, וכו'.
עשיתי איחוי.
שום דבר לא עוזר.

יש לציין שהטכנאי שהתקין לי את התוכנות התקין מע' הפעלה ואת כל חבילת אדובי CS2 על אותו כונן (C) ואני מבינה שזה לא מוצלח, אבל בהתחלה זה לא הפריע למהירות.

חוץ מזה, האאוטלוק אקספרס כל הזמן מבקש ממני לדחוס הודעות, למרות שמחקתי את ההודעות הכבדות שהיו. אני לא מעוניינת לדחוס כי אח"כ לא ניתן לקרוא אותן, יש שם דברים שחשוב לי לשמור למרות שהם קצת ישנים.

אשמח מאוד לפתרון כי כרגע אני צריכה לפחות פעמיים ביום להפעיל אותו מחדש, ולפעמים גם יותר.
עד לפני שבוע-שבועיים הכל הי'ה די בסדר, לא מהיר כמו בהתחלה אבל בסדר.

bris

משתמש סופר מקצוען
אני יודע שזה נדוש, אבל אנטי וירוס יש ? איזה ? הוא פעיל ?

באיזה פעולות בעיקר את מרגישה את ההאטה ?

האם עשית איזה פעולה בזמן האחרון שיכול להיות שהאטה את המחשב ?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש אנטי וירוס, יש גם פיירוול ו - AD AWARE

אני מרגישה את ההאטה בתוכנות הגרפיות, שזה השימוש כמעט היחיד של המחשב...
למשל, לפעמים אני רוצה לפתוח או לשמור קובץ והוא לא נותן לי כי "אין מספיק זכרון" - בד"כ באילוסטרייטור, וזה לא הי'ה לפני כן!
גם בפוטושופ, כבר עבדתי על קבצים של 200 מגה, ועכשיו אני מנסה לפתוח קובץ של, למשל, 70 מגה והוא נפתח אבל לוקח לו יותר זמן מכרגיל וזה מעכב לי את כל העבודה.

מה השתנה - התחלתי לעבוד על אינדיזיין, אבל ההאטה הזו התחילה עוד לפני.

תודה על מהירות התשובה!

bris

משתמש סופר מקצוען
תלחצי ביחד על הכפתורים Alt+Ctrl+Del יעלה לך מנהל המשימות, תעברי לחוצץ "תהליכים" תלצי על הכותרת של הטור CPU פעמיים כדי שימיין לך בהצגה של התהליכים לפי זמן המעבד שהם צורכים. עכשיו תפתחי את כל התוכנות שלך (אינדי פוטושופ או מה שלא יהיה) אבל אל תעשי אף פעולה, ואז תראי אם יש איזה יישום או פלאג-אין שצורך זמן מעבד יותר מכמה אחוזים בודדים .
אם כן תעלי לכאן תצלום מסך של התהליכים במחשב.
עוד דבר, תורידי את הקובץ המצורף כאן, חלצי את קובץ ההתקנה התקיני את התוכנה. הפעילי אותה ותבחרי באפשרות הראשונה. אחרי שהיא תעלה היא תפתח לך קובץ טקסט בתוך פנקס הרשימות - זה קובץ טקסט המתאר בדיוק נמרץ מה עולה אצלך במחשב כשהוא מאתחל. אנא צרפי את הקובץ בהודעה שלך , ונוכל לראות אולי עולה איזה תוכנית בעייתיית.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
BRIS תודה!

מצ"ב צילום מסך של מנהל המשימות.
את התוכנה המכווצת אתקין מחר בעז"ה ואעלה גם את הדו"ח משם.

קבצים מצורפים

• CPU.jpg
    KB 168.9 · צפיות: 23

bris

משתמש סופר מקצוען
אמור לי מה הם המשימות שלך ואומר לך מי אתה.
אין כאן את כל המשימות, אבל ממה שאני רואה אני לא רואה בעיה מיוחדת.
חוץ מאשר אתה משתמש באנטי-וירוס של נורטון, זה לא קריטי, אבל הוא לא משהוא ובטח לא מצדיק את המשאבים שהוא גוזל מהמערכת. אם באפשרותך בקלות, אנא הסר אותו והתקן גירסה כלשהיא של NOD32 או קספרסקי (רשיון חוקי של כל אחד מהשניים עולה עשרות שקלים בלבד לשנה).
אני גם מבין שאתה משתמש במודם USB , תעשה לך ולנו טובה, תחליף ומהר למודם רשת (לא משנה אם ראוטר או בחיוג העיקר לא USB).
אני לא אומר שזה הבעיה. כנראה שלא, סתם עצה טובה קמ"ל.
נחכה לדוח של ה HIJACKTHIS. אפילו שאני לא מצפה לניסים ממנו.

אני חוכך בדעתי מה לעשות כעת.
אחזור כשיה לי עוד רעיונות.
אם תוכל לצרף תמונת מסך של שהשגיאה שאתה מקבל ורצוי תמונה של מסך מלא עם מנהל המשימות פתוח באותו זמן.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצ"ב הדו"ח של hijackthis

תודה רבה על הזמן שאתה מקדיש לעזור לי, ממש!

קבצים מצורפים

• hijack.jpg
    KB 633.2 · צפיות: 9

bris

משתמש סופר מקצוען
1. עברתי על זה מלמעלה, לא רואה בעיות מיוחדות, רק שעולה לך המון "ג'אנק" כשהמחשב מאתחל.
2. פעם הבאה תצרף את הקובץ TXT בעצמו ולא JPG.
3. פעם הבאה תיישר לשמאל עם ctrl+left shift
4. אני אחשוב. כרגע פשוט קצת חולה ועמוס. יותר מאוחר.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
BRIS תודה לך,
מה עושים כדי שלא יעלה המון ג'אנק? ועל איזה ג'אנק בכלל מדובר?
ולגבי המודם - אני לא מבינה בזה כלום, קיבלתי את המודם הזה מבזק לפני 4 שנים בערך, וזהו. מה זה מודם רשת, מה זה ראוטר וכל מה שכתבת?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שכחתי, הקובץ TXT מצורף

קבצים מצורפים

• 01.rar
    KB 2.1 · צפיות: 11

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה