השקעות תשואות מסלולי הלכה, מתעדכן כל חודש

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא מבינה את ההתעקשות.

גם בכשרות מזון יש כאלו שסומכים על "מומחי כשרות" אבל אצלנו סומכים רק על ארגוני כשרות שהרבנים שלנו עומדים מאחוריהם.

אתם אומרים שאתם מבינים בכשרות של מוצרים בשוק ההון, יופי לכם. עובדה היא שיש מוצרים שמאושרים על ידי כשרות x ולא על ידי כשרות y.
מי שמתאים לו לסמוך על מביני כשרות באינטרנט, יופי לו. מי שלא, סומך על ארגוני כשרות שהרבנים שלו עומדים מאחוריהם.
בבקשה כל אחד יכול לעשות כפי הבנתו.

העובדה שכתבת לא שייכת, ודאי שיש מוצרים שלא מאושרים ע"י כל הכשרויות, אני דיברתי על מוצרים שכשרים לפי כולם ורק אין להם בפועל מסיבה טכנית כזה מסלול,
לדוגמא מוצר מחקה מדד sp500 כשר גם לפי הבד"ץ וגם להם עצמם יש כזה מוצר בקופ"ג של מור, רק בפנסיה אין להם (עדיין) כזה מסלול, אין שום הבדל בין המוצרים מלבד שזה דרך קופ"ג וזה דרך פנסיה.

פשוט וברור שאין מה לסמוך על ניקים בפרוג אלא לבדוק אצל רב שמבין בזה, באותה מידה אם תשאל את הבד"ץ אם אפשר לקנות את המוצרים האלו לבד, הם יגידו שאפשר ולא צריך דוקא במסלול שלהם. (יש רשימה של קרנות שמאושרים לקניה אפי' ע"י גלאט הון)

שוב אני לא בא להתווכח רק מציג את הנתונים כפי שאני רואה אותם, כל אחד יעשה כפי הבנתו.
בהצלחה

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
איפה אפשר לראות את הרשימה ואת האישור?
ממש אשמח, תודה מראש!
צירפתי רשימה של הבדץ ושל גלאט הון (של גלאט הון יכול להיות שלא מעודכן, אפשר להתקשר למספר שמופיע שם ולשאול אותו)
שימי לב הרשימות הם רק של קרנות בארץ,
לגבי קרנות סל בחו"ל (ETF) - לדעת הבדץ (לפחות) אם אין בזה חברות בארץ (למשל מחקה מדד sp500) מותר לקנות.
אם יש בזה חברות בארץ, צריך לשאול על כל קרן בפנ"ע (אני שאלתי על קרן ספציפית ואישרו לי).

קבצים מצורפים

• רשימת מוצרי חיסכון והשקעה בפיקוח הלכתי-עדכון טבת תשפ-ינואר 2020.xlsx
    KB 283.7 · צפיות: 118
  • קרנות נאמנות וסל -היתר פרטי.docx
    KB 40.7 · צפיות: 45

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סיכות תשואות מסלולי הלכה לשנת 2020
השוואת תשואות מסלולי הלכה - דצמבר 2020.jpg

קבצים מצורפים

• השוואת תשואות מסלולי הלכה - דצמבר 2020.pdf
    KB 33.9 · צפיות: 65

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@קול מבשר אתה בודק רק מסלולים שנקראים "הלכה".
אבל יש עוד מסלולים עם כשרות.

קבצים מצורפים

• תעודה-הלמן-אלדובי.pdf
    4 MB · צפיות: 44
  • מור-חיסכון-לילד.pdf
    KB 482.8 · צפיות: 29

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מור חיסכון לכל ילד [תאחזו חזק] בשנה האחרונה
סיכון גבוה 0.16
סיכון בינוני 0.55
סיכון נמוך 0.60
הלכה 0.92

במילה אחת לברוח!!! וכמה שיותר מהר.

הלמן אלדובי קרן הפנסיה פעילה רק 5 חודשים עם תשואה של 14.47!!!!
יתר הקרנות שלהם בקובץ המצורף

קבצים מצורפים

• הלמן אלדובי תשואות.pdf
    KB 161.4 · צפיות: 43

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מור חיסכון לכל ילד [תאחזו חזק] בשנה האחרונה
סיכון גבוה 0.16
סיכון בינוני 0.55
סיכון נמוך 0.60
הלכה 0.92

במילה אחת לברוח!!! וכמה שיותר מהר.

הלמן אלדובי קרן הפנסיה פעילה רק 5 חודשים עם תשואה של 14.47!!!!
יתר הקרנות שלהם בקובץ המצורף
במור יש כמה קופות גמל להשקעה כשרות
יש אפשרות להביא אותם?
(זה לא גרוע כמו החסכון לכל ילד שלהם)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מור בכל הקופות המניתיות האקטיביים שלה עשתה תשואה של 25% בשנה האחרונה [תשואה מדהימה ביותר ולא נכנס לפרשנויות כיצד הגיעה] אבל בקופות המניתיות שמאושרים ע"י העדה הגיעו לתשואה של פחות מאחוז, ההסבר הוא מדיניות ההשקעה, ברגע שאתה מוגבל להשקעה מאוד מסוימת ואין לך יכולת לרכוש נירות ערך נבחרים מסוימים אלא רק קרן סל כשרה על מדד מאוד מסוים בת"א, אתה מוגבל מאוד בתשואות. לכן מור משלמת את המחיר במסלולים של חיסכון לכל ילד ברגע שהגבילה את עצמה לפיקח של העדה עליהם, וזה חבל!

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מור בכל הקופות המניתיות האקטיביים שלה עשתה תשואה של 25% בשנה האחרונה [תשואה מדהימה ביותר ולא נכנס לפרשנויות כיצד הגיעה] אבל בקופות המניתיות שמאושרים ע"י העדה הגיעו לתשואה של פחות מאחוז, ההסבר הוא מדיניות ההשקעה, ברגע שאתה מוגבל להשקעה מאוד מסוימת ואין לך יכולת לרכוש נירות ערך נבחרים מסוימים אלא רק קרן סל כשרה על מדד מאוד מסוים בת"א, אתה מוגבל מאוד בתשואות. לכן מור משלמת את המחיר במסלולים של חיסכון לכל ילד ברגע שהגבילה את עצמה לפיקח של העדה עליהם, וזה חבל!
מה לגבי נתונים של קופות גמל להשקעה של מור?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא התייחסת פה לקרנות המנייתיות הכשרות של מור שהשיגו תשואה מעולה.
מצרפת פה את הנתונים שלהם.

קבצים מצורפים

• תשואות הקרנות הכשרות של מור.pdf
    KB 162.1 · צפיות: 42

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא התייחסת פה לקרנות המנייתיות הכשרות של מור שהשיגו תשואה מעולה.
מצרפת פה את הנתונים שלהם.
זה מענין שרק הקרנות הפסיביות שלהם השיגו תשואה מעולה, לעומת האקטיביות הכשרות שנכשלו לגמרי,
כנראה ההסבר כמו ש @קול מבשר כתב אחרת למה האקטיביות הלא כשרות כן מצליחים.

שליח

משתמש חדש
לגבי קרנות סל בחו"ל (ETF) - לדעת הבדץ (לפחות) אם אין בזה חברות בארץ (למשל מחקה מדד sp500) מותר לקנות.
אם יש בזה חברות בארץ, צריך לשאול על כל קרן בפנ"ע (אני שאלתי על קרן ספציפית ואישרו לי).
מה הכוונה קרנות סל בחו"ל? האם הם מתירים גם קרנות אמריקאות, או רק של קרנות של חברות ישראליות העוקבות אחר מדדי חו"ל?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה מענין שרק הקרנות הפסיביות שלהם השיגו תשואה מעולה, לעומת האקטיביות הכשרות שנכשלו לגמרי,
גם הקרנות שלא הרוויחו הם קרנות פסיביות.
ההבדל הוא שהם מושקעים במדדים של הארץ שעדיין לא התאוששו מספיק ממשבר הקורונה

שטויות

משתמש צעיר
איך יש הבדל של יותר חצי אחוז בהלמן מחקה s&p 500 בין הגמל להשקעה

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם הקרנות שלא הרוויחו הם קרנות פסיביות.
ההבדל הוא שהם מושקעים במדדים של הארץ שעדיין לא התאוששו מספיק ממשבר הקורונה
בדיוק זה מה שהתכונתי, וזה מבסס את הטיעון הישן שלי בקשר להשקעה פאסיבית בארץ, לעומת פאסיביות בחו"ל,.
את הדוגמא היותר קיצונית אפשר לראות בקרן אחרת כשרה שלה ם שמחקה את מדד ת"א 35 שהתשואה בה בשנה האחרונה היא
מור קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד ת"א 35-10.63%-1.89%

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בדיוק זה מה שהתכונתי, וזה מבסס את הטיעון הישן שלי בקשר להשקעה פאסיבית בארץ, לעומת פאסיביות בחו"ל,.
את הדוגמא היותר קיצונית אפשר לראות בקרן אחרת כשרה שלה ם שמחקה את מדד ת"א 35 שהתשואה בה בשנה האחרונה היא
מור קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד ת"א 35-10.63%-1.89%
הטענה שלך נכונה.
אבל הנתון הזה לא מבסס דבר.
כי כפי הידוע תשואה של שנה אחת לא אומרת הרבה.
בשנה הקרובה זה יכול להיות הפוך.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה