תרגילים בקומפוזיציה

• פותח הנושא dass
  • פורסם בתאריך

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יש למישהו דרך להעשיר אותי??
זה פורום מבורך,
תודה על היוזמה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חשבתי על משהו כבר די מזמן, מעניין אם הוא ישים: המורה מביאה גזירים של פריטים שונים (מתוך עתונים שונים. כולל צבע, יכול להופיע באבסטרקט, אבל שיהיה להם קוי מתאר וחלוקה פנימית כדי שהם עצמם לא יהיו עבמי"ם), ונותנת לבנות לסדר אותם על שטח מוגדר מראש. אם מדברים על שטח ההקרנה- אפשר להביא גומי מהבית, ולסמן בעזרתו עד איפה בערך שטח ההקרנה.

שתיים

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עוד על הקומפוזיציה

אני נותנת לתלמידות תמונות של מוצרים ממותגים שונים, תיקים, נעליים, שעונים ובשמים, בקומפוזיציה של אלמנט שחוזר ע"ע הן עובדות על המחשב ישירות ובונות קומפוזיציה מעניינת מאלמנט מסוים. וכשאנחנו מתקדמות לקומפוזיציה של אלמנטים בוריאציות שונות, הן לוקחות סוגים שונים. עד כה זה מאד הצליח.
א. כי זה היה מעשי - מתאים למודעות וכו',
ב. כי המוצרים היו יפים, כך שכיף לעצב איתם.
הרבה מהקומפוזציות אנחנו מבצעות עם טיפוגרפיה, כמובן את ההשראה הן מקבלות מעשרות דוגמאות מעניינות וחדישות של טיפוגרפיה.​

טליה שחר

משתמש רשום
עיצוב גרפי
ברמה הכי פשוטה: קובעים הגדרת מלבן (פרופורציה, לא גודל אבסולוטי), משולש ועיגול, ומבקשים מהתלמידים ליצור בעזרת הצורות (בלבד) לוגואים לשלושה עסקים שונים: למשל, רואה חשבון, מכולת ועיתון. ניתן להשתמש ביד חופשית בצבע, אבל רק בשלושת האלמנטים שהוגדרו.

תרגיל ראשון בעיצוב גרפי בקורס שלי: כל תלמיד/ה בוחר/ת אלמנט גרפי פשוט (קו, ריבוע, משולש, עיגול, אובל), וצריך להגיע לשלושה לוגואים בעזרת שימוש באלמנט עצמו בלבד, כמה פעמים שרוצים שיחזור על עצמו, אך ורק בשחור-לבן (אפשר להשתמש באפורים אך לא בצבע).
השלב הבא בתרגיל: בניית ניירת עסקית עם הלוגו שנוצר - כרטיס ביקור, נייר מכתבים, דף מזכר ומעטפה.

טליה שחר

משתמש רשום
עיצוב גרפי
חלק מהדברים שאפשר לדבר עליהם בשלבי הביקורת על התרגיל הנ"ל - עיצוב סטטי ועיצוב דינמי, מהו לוגו, פרופורציה בין הסמל לטקסט בלוגו/בניירת..

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שאלת הבהרה: כל הלוגואים מאותה צורה בלבד? (3 לוגואים, שכולם רק מריבועים/ משולשים/ עיגולים וכו')

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב לוגו על ההתחלה?

יש ספר מעולה ללימוד קומפוזיציה, שמעביר צעד צעד את הנושא בעזרת תרגילים.
הספר אינו תחת ידי אבל אנסה לתאר את השיטה:
הבסיס לתרגילים הוא דף בגודל אחיד (יכול להיות A4 למשל)
מתחילים בשחור-לבן (ואפורים) וצורות בסיס - מלבן ועיגול, 2 מלבנים ועיגול, מלבן עיגול ומשולש.
אח"כ מוסיפים לצורות הנ"ל טקסטורות (עדיין בשחור לבן)
אח"כ בונים קומפוזיציות יותר מורכבות (מספר רב של צורות לפי בחירת התלמיד)
אח"כ בונים קומפוזיציות מורכבות עם נושא (למשל - חורף, אביב, קיץ - אבל נשארים בתחום המופשט בלבד)
אח"כ מוסיפים אלמנטים צבעוניים, עם נושא אבל ללא אובייקטים (בשלב הזה גזירות מעיתונים מאוד עוזרות) (נושאים שזכורים לי - חקלאות, תעשיה)

Graphic

משתמש צעיר
איך קוראים לספר?

עברית/אנגלית?

רמז!

טליה שחר

משתמש רשום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י א-ירושלמית;231030:
שאלת הבהרה: כל הלוגואים מאותה צורה בלבד? (3 לוגואים, שכולם רק מריבועים/ משולשים/ עיגולים וכו')
כן, בהחלט.
נראה לי שבפעם הבאה שאני אלמד את הקורס הזה אני אקח איתי מצלמה לכל שלב הגשה.. ואז אני אלמד קורס איך מלמדים את הקורס ;)

טליה שחר

משתמש רשום
עיצוב גרפי
דבר נוסף: בהגשות סופיות של תרגילים יש להקפיד מאד על מספר דברים:
גודל ההגשה - גודל הדף, גודל הביצוע בתוך הדף. לוגואים למשל יש להגיש בשני גדלים 10x10 ו- 2.5x2.5 ס"מ, שיראו איך הם "שורדים" הקטנה, אם הולך לאיבוד משהו מהמסר כשהולך הגודל.

פורמט ההגשה - האם מודבק על קרטון ביצוע? נמסר בתוך שקית? עם נייר פרגמנט מגן מעל? כאלה דברים. הכל קם ונופל על הגשה! גם אצל הלקוח. כבוד לעבודה של עצמך ישרה כבודה לעבודה מצד הלקוח שלך

צבע - לוגו טוב עובד גם בשחור-לבן, עובר בפקס ומזוהה מרחוק. ואז אפשר לנתח את ההבדלים שנוצרים בין אותתו לוגו עם או בלי צבע.

Graphic

משתמש צעיר
נכתב ע"י טליה שחר;232361:
פורמט ההגשה - האם מודבק על קרטון ביצוע? נמסר בתוך שקית? עם נייר פרגמנט מגן מעל? כאלה דברים. הכל קם ונופל על הגשה! גם אצל הלקוח. כבוד לעבודה של עצמך ישרה כבודה לעבודה מצד הלקוח שלך

אתם באמת עדיין עושים את זה ? (בפועל, לא בלימודים?)

חשבתי שאחרי שגמרנו עם הביצועים הידניים - עידן זה חלף זה מכבר!

rivki

משתמש רשום
דרוש ספר לימוד לקומפוזיציה

תוכלי לומר לי בבקשה מה שם הספר ואיפה ניתן להשיג אותו

תודה רבה

תוכלו להמליץ לי על ספר טוב ללימוד נושא הקופוזיציה?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י טליה שחר;232358:
כן, בהחלט.
נראה לי שבפעם הבאה שאני אלמד את הקורס הזה אני אקח איתי מצלמה לכל שלב הגשה.. ואז אני אלמד קורס איך מלמדים את הקורס ;)

תודה. את מתכונת לסדנת אפיית קומפוזיציה שלב בסיסי ע"פ טליה שחר...

תודה!

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תראו, אני לא מורה לגרפיקה, אולי בעתיד...

נכנסתי "סתם" לראות את הפורום החדש...

בכל אופן, מה שזכור לי מלימודי לפני כ-6 שנים זה הקורס הזה.
קורס שלם שהוקדש לקומפוזיציה (השלב האחרון היה קומפוזיציה בתלת מימד, אבל זה אני משערת כבר לא שייך פה)
הקורס מבוסס על ספר, ובימים אלה אני מנסה לברר איך קוראים לספר ואיפה ניתן להשיג אותו. אשמח לחלוק עימכם את המידע ברגע שיהיה לי.

שכחתי לכתוב, שכל העבודה (כולל הטקסטורות, והיה תרגיל קשה במיוחד - למלא דף במשהו כמו 50 טקסטורות שונות שכל אחת הייתה צריכה להמציא לבד), הכל נעשה עם עפרונות רישום ולאחר מכן רייזפדר ודיו שחור. בשלבים של הצבע השתמשנו בניירות צבעוניים וגזירות מעיתונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה