תרגום מילים לעברית

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
שלום לכולם!!!
רציתי להתייעץ כאן בנושא תרגום מילים מתחום הגרפיקה והתלת מימד לשפה העברית.
ישנם כמה מילים בעיתיות שלא מצאנו להם בינתיים תרגום.
הכיוון הכללי אגב הוא תרגום מדוייק של המילים (כמו במילון) אבל ישנו גם כיוון לתרגם לא לפי המילון אלא לפי מה שאנחנו המשתמשים מבינים שהו תפקידו של הכלי.
(אשמח אם הנושא יהיה דביק כדי לקבל כמה שיותר עזרה במשך הזמן, יש לנו תכנון לתרגם את בלנדר לעברית)

המילים הבעיתיות הנן:
מודיפייר (Modifier) - מוסיף התנהגות מסויימת על האובייקט ללא הריסה של הנתונים שלו.
סאבסרף (Subsurf) - כלי שמאפשר החלקה של האובייקט ע"י הוספת פוליגונים.
מפת באמפ (Bump Map) - טקסטורה מיוחדת (בשחור לבן) המאפשרת שינוי מדומה של פני השטח של האובייקט כדי להוסיף פרטים.
מפת נורמל (Normal Map) - טקסטורה מיוחדת (בצבע) המאפשרת שינוי מדומה של פני השטח של האובייקט.
מפת דיספלסמנט (Displacement Map) - טקסטורה המשנה בצורה ממשית את פני השטח של האובייקט.
סצנה (Scene)
רנדר (Render) - יצירת התמונה/סרטון מהנתונים של הסצנה. (צלימה ?)
דרייבר (Drivers) - פעולה ההופכת אובייקט אחד לתלוי בפרמטר של אובייקט אחר (אפשר לדוגמא לשנות צבע של אובייקט כתלות במיקום של אובייקט אחר)
שייפקייז (Shapekeys) - הקלטת מצב הקודקודים באובייקט כך שניתן לעשות אנימציה בין המצבים (דומה למורפ)
רייטרייס (Raytrace)

כמובן שיש עוד...

עוד מילים שכבר יש להן תרגום אבל נשמח לשמוע עוד דעות עליהן:
ורטקס (Vertex) - קודקוד.
אדג' (Edge) - צלע. (מקצוע)
פייס (Face) - פיאה.
מש (Mesh) - סריג / שבכה.
גריד (Grid) - רשת / שבכה...
אובייקט (Object) - עצם (בעייתי כאשר מדובר באובייקטים של ריג...)
סקייל (Scale) - הגדלה / שינוי גודל.
פלגאין (Plugin) - תוסף (מישהו תרגם כ"מתקע"...)
סורפייס (Surface) - פני שטח. (בעייתי קצת כי רצוי מילה אחת)
פליין (Plane) - משטח / מישור / לוח (מתנגש עם Board)
ספירה (Sphere) - כדור (למרות שהכוונה לגוף כדורי)
קורב (Curve) - עקומה.
טקסטורה (Texture) - טקסטורה / מרקם (בעייתי קצת כי הטקסטורה משמשת גם כמפה)
בייק (Bake) - התרגום הפשוט הוא "אפיה" אך כדי שהמשתמש יבין שזו מילה מושאלת הוספתי לה גרשיים.
שדואו (Shadow) - תרגמתי כ-"צל" אך אפשר גם "צללית". מה יותר כדאי?

עוד כמה שלקחתי מכאן: http://www.sii.org.il/Templates/STA...R_PUBLIC_AUDIT_FILE.aspx?FileName=1080-37.pdf
דירקט קינמטיקס (Direct Kinematics, DK) - קינמטיקה ישירה (חישוב מיקומה של נקודת הקצה בקואורדינטות העולם של זרוע המורכבת ממקטעים קשיחים (שרשרת
קינמטית), כפונקציה של אורך המקטעים וזוויות המפרקים.
דוגמה: חישוב המיקום של קצה האצבעות של דמות בעולם מדומה כפונקציה של אורך הזרועות וזוויות
המרפק ומפרק כף היד.)
אינברס קינמטיקס (Inverse Kinematics, IK) - קינמטיקה הפוכה (חישוב זוויות המפרקים של זרוע המורכבת ממקטעים קשיחים ומפרקים (שרשרת קינמטית), כפונקציה של
מיקום נקודת הקצה.
דוגמה: חישוב הזוויות של המרפק ומפרק כף היד של דמות בעולם מדומה כפונקציה של אורך הזרועות
והמיקום במרחב של קצה האצבעות.)
טילט (Tilt) - רכינה (הסטה של זווית הראייה מלמעלה למטה במישור האנכי.
הערות:
1. זווית ראייה הסובבת על הציר האופקי של העצם הצופה.
2. בשונה מצידוד.
דוגמה: תנועת ראש מלמעלה למטה (כן-כן) או תנועת מצלמה לאורך עצם.)
גסטור (Gesture) - מחווה (תנועת יד הניתנת לפירוש כסימן, איתות או סמל.)

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י נחמי ווייס;692869:
אולי גם את מאיה?
רעיון טוב רק שאין לי מושג איך... (בלנדר היא תוכנת קוד פתוח ויש לכל אחד את האפשרות לשנות אותה אבל במאיה אנחנו תלויים בבית התוכנה....)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בתור אחת שקרובה למילים ולהגדרות ניסיתי לחשוב ולסייע, אבל ככל שהעמקתי ראיתי שלא אוכל להיות לעזר כל עוד אני לא מכירה את התכנה.
הרבה הצלחה!

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י נוי;692875:
בתור אחת שקרובה למילים ולהגדרות ניסיתי לחשוב ולסייע, אבל ככל שהעמקתי ראיתי שלא אוכל להיות לעזר כל עוד אני לא מכירה את התכנה.
הרבה הצלחה!
אני מפרסם כאן לפי מה שאנשים מכירים את הביטויים גם מתוכנות אחרות (מן הסתם). למשל מודיפייר זה ביטוי שנמצא ב-3D Max ואמור להיות (הגיוני שכן) גם במאיה.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;692877:
אני מפרסם כאן לפי מה שאנשים מכירים את הביטויים גם מתוכנות אחרות (מן הסתם). למשל מודיפייר זה ביטוי שנמצא ב-3D Max ואמור להיות (הגיוני שכן) גם במאיה.
איננו במאיה
אין שם דבר כזה הכל עובד לפי פקודות.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ההגדרה לבאמפ : מפה/תמונה המזזה אזורים שחורים/לבנים יותר וכך יוצרת הבלטה. שחור=שיקוע, לבן=הבלטה.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
גם פוטושופ ועוד תוכנות של אדובי שמתורגמות לעברית רוב הגרפיקאים משתמשים באנגלית, אני לא אדע כ"כ לעבוד על פוטושופ בעברית וגם אם יתרגמו את מאיה אני לא יהיה מסוגל לעבוד על זה, אני חושב גם אותו אחד לא יוכל כ"כ לקבל עזרה בפורומים כי מה הוא ישאל? איך אני תופס את הקודקודים? זה יראה מוזר, עדיף ללמוד קצת אנגלית.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
צודק, אבל בפקודות יהיה יותר קל אם זה יהיה בעברית או לכל הפחות באנגלית בסיסית יותר.
אוולי לפחות ארויח שפה נוספת ....

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י ip6;692942:
גם פוטושופ ועוד תוכנות של אדובי שמתורגמות לעברית רוב הגרפיקאים משתמשים באנגלית, אני לא אדע כ"כ לעבוד על פוטושופ בעברית וגם אם יתרגמו את מאיה אני לא יהיה מסוגל לעבוד על זה, אני חושב גם אותו אחד לא יוכל כ"כ לקבל עזרה בפורומים כי מה הוא ישאל? איך אני תופס את הקודקודים? זה יראה מוזר, עדיף ללמוד קצת אנגלית.
תכל'ס גם אני חושב שהדרך הארוכה ( = ללמוד אנגלית) יוצא שהיא הכי קצרה...
אבל יש דרישה מצד הרבה אנשים לתרגם את התוכנה, וכמובן שיש אפשרות גם להוסיף את הביטויים הרגילים (ואפילו באנגלית) בסוגריים כדי שכל אחד יוכל להבין על מה מדובר.... ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה