התייעצות תמיכה בזמן אמת

ובחרת בחיים

משתמש מקצוען
האם מציאותי לדרוש או לצפות מהקרובים שלנו
לתמיכה בזמן של "קריסס" כשאנחנו במצב שלא מצליחים לעזור לעצמנו
ואפילו מדברים בצורה פוגעת במי שמולנו
אני מדברת על הקרובים קרובים, עם מי שאנחנו הכי לא בתדמית
האם יש מציאות כזאת שלמרות הפגיעה, הם יוכלו לא להיפגע להכיל ,ולתת את עזרה הנכונה לאדם שבקריסה
ואני מבקשת שהפרמטר לבדוק יהיה בחינת החיים האמתיים שלכם ולא ספרים שקראנו ...

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
האם יש מציאות כזאת שלמרות הפגיעה, הם יוכלו לא להיפגע להכיל ,ולתת את עזרה הנכונה לאדם שבקריסה
כותבת מנסיון אישי שלי,
ומדיון עם חברה על הנושא הזה בדיוק,
לדרוש לא יעזור, מי שלא יכול לתת לא יכול,
בהקשר ללצפות,
אחרי דיון עם חברה, שציפתה שיבינו ויכילו את מה שהיא עוברת, ותוכ"ד בעטה במלא לידה ועזבה והלכה (ולא ענתה חודש, ונעלמה וכו') שאחרי הכל קשה לה שנשארה לבד, הבנתי משהו אחד,
היתה לי חברה בסיטואציה מסויימת, שהכי הבנתי אותה בעולם, בשונה מרוב מי שהיה, בסופו של דבר זה גרם לה להרגיש כל כך חופשי לידי, שהיא הורידה כל מסיכה אפשרית וכל גינוני בן אדם לחברו, והתנהגה איך שבאלה בלי לחשבן אותי בשום שיקול, והאמת נפגעתי, לא כעסתי עליה, הבנתי שזה מגיע מהמקום שמרגיש הכי נח, אבל נפגעתי, וביום שאחרי התפרקתי מזה,
כי אנחנו לא מושלמים , אנשים בודדים מצליחים להבין שזה לא פגיעה אישית, וגם להרגיש את זה בלב,
אתם יכולים לצפות מהסביבה שלכם, אבל בעיני זה דרגה כמעט לא אנושית, להצליח להיות כ"כ קרוב למישהו, ולא להפגע כשהוא בועט....

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נשמע שאתם צריכים להתייעץ עם מישהו, כדי לקבל הכוונה שמתאימה לסיטואציה.
יש לקחת בחשבון שלא בטוח שאתם מצליחים להתרומם מעל הרגשות ותחושות שלכם (גם אם נדמה לכם שכן) כדי לראות את התמונה הגדולה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפעמים אנשים נמצאים כ''כ עמוק בקריסה, שכל עזרה שמישהו מגיש להם כמעט לא נחשב בעיניהם (למשל שלחו להם אוכל לשבת, והמקבלים מצידם מרגישים: "אוכל לשבת? מה זה ההתעלמות הזו מה כל השבוע נגווע ברעב? ומה עם עזרה כלכלית? ומה עם ביביסיטר?").
וקרובי משפחה הם בני אדם, וכשבן אדם משקיע זמן וכסף לעזור ולא מקבל משוב חוזר, אלא להפך מקבלמהרגשה של 'מצפים ממך פי מאה לפחות', אז הוא צריך להיות כמעט מלאך כדי להמשיך לתת משהו.

דבושה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לצפות רק מהורים כלפי הילדים שלהם, וגם זה לא תמיד!!!!

secret

משתמש סופר מקצוען
אם הם אנשים מכילים ולא שיפוטיים,
ואת אומרת להם מראש מה את מבקשת מהם כרגע,
אז בהחלט אפשרי. בעז"ה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
בהחלט אפשר לצפות.
אדם בריא בגוף ונפש, מבין צרכי הזולת.
ואם הוא רואה חבר, קרוב, שכן, במצב לא טוב, רגשית, מנטאלית וכו', רוב הסיכויים שהוא יבין ויתחשב.
וכן, אנחנו מצפים מאנשים להבליג ולקבל, ואפילו לא להפגע, כשמישהו שנמצא במצב ירוד, מתנהג בצורה קשה, פוגעת, מטיחה, בועטת כלשונכם.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
תלוי במצב שלו.

אם הוא מעורב, אבל נמצא מעל הסיטואציה, במקום העוזר ולא הנתמך, הוא יסתדר עם זה. וסביר להניח, שגם יקבל כמה מילים טובות, מהסביבה, שיעזרו לו להשאר במקום העוזר. אף על פי, ולמרות הכל.

ואם הוא אדם טוב מטבעו, רגוע, ומבין, הוא לא יכנס למלחמה עם אדם מסכן.
הבעיה תהיה, אם הוא מעורב בצורה כזאת, שהוא עצמו סובל מהסיטואציה, שאז קשה לצפות ממנו, אלא אם כן הוא מלאך.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
המון המון המון המון מודעות שנרכשת לרוב על ידי טיפול (או שיח עם אנשים בעלי נפש רחבה... אם אתם מכירים כאלו)
(כבר אמרנו שספרים זה משהו נחמד, כן? לא מעבר...)

להבין את הקריסה של עצמי, מאיפה הגיעה, למה אני במצב שלא מצליחים לעזור לעצמינו, מה כן יעזור לנו להתאזן?
בסוד נגלה שאנחנו כן יכולים לעזור לעצמינו, רק צריכים לרכוש כלים.
לשדר לצד השני שאנחנו עושים מה שביכולתינו, ומנסים להשתפר כל הזמן.
לנסות להבין שלצד השני יהיה קשה לקבל אדם בקריסה. כן, לנסות לצאת מעט מהריבוע, ולדמיין את הסיטואציה כאילו אנחנו לא חלק ממנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה