תמחור תמחור עימוד וכריכה לקונטרס

סטודיו SPETS

בניית אתרים, עיצוב גרפי, מיתוג עסקי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אשמח לשמוע את חוות דעתכם
א. כמה לוקחים על עימוד פשוט לקונטרס?
ב. כמה מקובל לקחת על כריכה + שערים (כריכה צבעונית עם שילוב תמונות)?
תודה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לקונטרס ממש לא מתמחרים לפי עמוד!
רק מחיר גלובאלי ולפחות מחיר כפול ממחיר של ספר!

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לכאורה זה תלוי בכמות העמודים שהרי אם זה קונטרס של 150 דפים (300 עמ') זה כבר כמו ספר. ויעוין במחירון.
זה ברור.. אני מסתפק על אלו עם הכמות דפים קטנה, נגיד 50 - 150

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
1. מינימום לעמוד: 5 ש"ח
חוברת תורנית יש בה כמעט תמיד 2 טורים, שזה סיבה לקחת הרבה יותר
ואם יש הערות שוליים, צריך להוסיף עוד

2. קונטרס קצר,
חייבים לקחת מחיר מינימום

וכבר כתב המומחה לדבר רבי @ישראל ר שליט"א פה כללים ברורים בטוב טעם.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רק מחיר גלובאלי ולפחות מחיר כפול ממחיר של ספר!
גלובאלי אה"נ, אבל 'כפול ממחיר של ספר'??
נראה שכבודו התכוון למחיר כפול לעמוד, לא שהמחיר הגלובאלי לקונטרס יהיה כפול מהמחיר של ספר.

חוברת תורנית יש בה כמעט תמיד 2 טורים, שזה סיבה לקחת הרבה יותר
ואם יש הערות שוליים, צריך להוסיף עוד
רק זה? שהלקוח כבר ישאיר את האשראי אצלך, או 10 צ'קים פתוחים...

(ההצעה הפשוטה יותר לענ"ד - היא מחיר עבור הסגנון בנפרד, ומחיר (רגיל, כמו שרגילים לקחת בספר דומה לקונטרס) על העמודים בנפרד. ככה יש שליטה על רוב המרכיבים של העבודה, וגם הלקוח מבין על מה הוא משלם. ככה עושים במגזינים ועלוני שבת (גריד+עימוד), אין שום סיבה שקונטרסים יהיו שונים).

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נראה שכבודו התכוון למחיר כפול לעמוד, לא שהמחיר הגלובאלי לקונטרס יהיה כפול מהמחיר של ספר.
ברוררר
המחיר הגלובאלי לקונטרס שיצא לעמוד, לפחות כפול ממחיר עמוד בספר.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
(ההצעה הפשוטה יותר לענ"ד - היא מחיר עבור הסגנון בנפרד, ומחיר (רגיל, כמו שרגילים לקחת בספר דומה לקונטרס) על העמודים בנפרד. ככה יש שליטה על רוב המרכיבים של העבודה, וגם הלקוח מבין על מה הוא משלם. ככה עושים במגזינים ועלוני שבת (גריד+עימוד), אין שום סיבה שקונטרסים יהיו שונים).
אני טוען כבר הרבה זמן, שצריך לשנות את שיטת התמחור של עימוד, שיהיה שיטה פשוטה לחישוב מצד אחד, ויהיה שיטה אחידה לכל סוג ספר, קונטרס וכדו', ולא יצטרכו כל פעם לשאול איך מתמחרים את זה ואת זה. וגם הלקוח יבין יותר טוב על מה הוא משלם. וגם המעמד יקבל באמת כמה הוא משקיע, כי אפשר לעשות אותו סגנון ספר, שמעמד אחד משקיע יותר והשני פחות, אחד עושה דיבורי המתחיל בסגנון (תו) שונה, והשני מתעלם מזה, וכו' וכו'. כמו"כ למה אני יקבל על תוכן ענינים מחיר שוה כמו כל הספר, הרי אני צריך לבנות עוד חמש\שש יחידות עיצוב חדשים, מה זה משנה כמה עמודים זה יוצא.

ההצעה שלי: לתמחר על פי מה שהזכרת. שתי חישובים נפרדים, חישוב על פי כמות 'יחידות סגנון' שצריכים לעצב, ואח"כ מחיר לעימוד בפועל לפי עמודים.
לדוגמא, ספר פשוט של 300 עמודים, צריך לחשב כמה 'יחידת עיצוב' עשיתי. 1. טקסט רץ. 2. סוגריים 3. ד"ה 4. כותרות ראשית 5. כותרת משנית. 6. כותרות בתוך הטקסט רץ. בכותרות משתנות לבד אפשר לעשות 1\2\3 יחידת עיצוב למספרו עמודים, לסימן לתוכן הסימן וכדו'. אח"כ יש לנו לפחות עוד שלש יחידת עיצוב בתוכן ענינים. שתים בסנגון פסקה ואחד בסנגון תו.
בה נגיד שהגענו לשתים עשרה יחידות עיצוב, צריך לקבוע תג מחיר לכל יחידת עיצוב (אולי לעשות מחיר שונה לסנגון תו ולסגנון פסקה). בא נגיד 100 ש"ח לכל יחידת עיצוב פסקה ו-80 ש"ח לכל יחידת עיצוב סגנון תו. בדוגמה הנ"ל יש לנו 7 יחידות עיצוב פסקה ו-5 יחידות עיצוב תו. אח"כ ניקח לעימוד בפועל לטור אחד 4 ש"ח לעמוד, לשני טורים 6 ש"ח לעמוד.

אז בסך הכל: כל יחידת עיצוב יקבל מענה ותשלום בפרוטרוט, במחיר של 1100 ש"ח. אח"כ העימוד בפועל יעלה לטור אחד (300 עמ') עוד 1200, ולשני טורים עוד 1800.

וכך מעמד שמשקיע יותר, אזי על כל 'יחידת עיצוב' שהוא מוסיף הוא מקבל תשלום הוגן. ללא קשר למספר עמודים. וגם יכול לחשב לבד כל סוג ספר וכדו' כמה זה אמור לעלות.

כמובן הכל כאן רק לדוגמא ולהמחשה, צריך לשבת ולחשב כמה לקבוע כל יחידת עיצוב וכל עימוד בפועל. וגם צריך לתת את הדעת, כמה יעלה כשמוסיפים אלנטים גרפיים כדו', אם זה במאסטר לכל העמודים, אזי כל מאסטר מחיר מסוים, ואם זה על הדף באופן ידני, לדוגמא סביב כותרת, צריך להעלות קצת את המחיר של אותו יחידת עיצוב.

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמה מקובל לקחת על ספר עם הע' שוליים והמחבר טוען שיש לו איזה 8 כרכים והוא רוצה מחיר טוב אז הסכמתי לרדת ל6-7 לעמ' והוא אומר קיבלתי מחיר הרבה יותר נמוך מיזה, זה נורמלי לרדת ל4 ש"ח לעמ'?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמה מקובל לקחת על ספר עם הע' שוליים והמחבר טוען שיש לו איזה 8 כרכים והוא רוצה מחיר טוב אז הסכמתי לרדת ל6-7 לעמ' והוא אומר קיבלתי מחיר הרבה יותר נמוך מיזה, זה נורמלי לרדת ל4 ש"ח לעמ'?
לא!
אל תתרגש מ8 כרכים שיש לו, אני יש לי ארון ספרים שלם, מכל ההבטחות לכרכים נוספים.... תאמין לי.
תגיד לו המחיר הוא 7, אם יגיע עוד כרכים נוכל לרדת במחיר, בתנאי שהכל יזרום וכו' וכו'
תגיד לו גם שאתה יכול להפנות אותו לגמ"ח עימוד שיעמדו לו את זה ב2.5 לעמוד, אבל השאלה היא מה התמורה שהוא רוצה לקבל, ואצלך הוא יקבל כך וכך...

אם משחרר לך את כל הכרכים בבת אחת זה סיפור אחר.
אבל אם זה סיפור בהמשכים, אז בדר"כ האור נכבה בדיוק בשיא המתח...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תגיד לו המחיר הוא 7, אם יגיע עוד כרכים נוכל לרדת במחיר, בתנאי שהכל יזרום וכו' וכו'
מדוייק.
@עקיבא א.
רק כשיגיעו עוד כרכים להוריד את המחיר, אף פעם לא בהתחלה (לא שאני חושד אנשים לנצלנים, אבל לא צריך לשכוח שאתם לא מכירים את הלקוח החדש, ואולי כבר אחרי הכרך הראשון יימאס לך.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני טוען כבר הרבה זמן, שצריך לשנות את שיטת התמחור של עימוד, שיהיה שיטה פשוטה לחישוב מצד אחד, ויהיה שיטה אחידה לכל סוג ספר, קונטרס וכדו', ולא יצטרכו כל פעם לשאול איך מתמחרים את זה ואת זה. וגם הלקוח יבין יותר טוב על מה הוא משלם. וגם המעמד יקבל באמת כמה הוא משקיע, כי אפשר לעשות אותו סגנון ספר, שמעמד אחד משקיע יותר והשני פחות, אחד עושה דיבורי המתחיל בסגנון (תו) שונה, והשני מתעלם מזה, וכו' וכו'. כמו"כ למה אני יקבל על תוכן ענינים מחיר שוה כמו כל הספר, הרי אני צריך לבנות עוד חמש\שש יחידות עיצוב חדשים, מה זה משנה כמה עמודים זה יוצא.

ההצעה שלי:
רעיון מקסים! אבל בשורה התחתונה זה יותר מסובך מהמחירון של @ישראל ר . ולמעשה "יחידות עיצוב" זה כמעט אותו דבר כמו השינויים שיש במחירון הקיים.
מה שהצעתי זה היה רק נקודתית לעימוד קונטרסים ודברי , כיון שזה בגדול לא רווחי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה