דרוש מידע תלוש לאברך

גלינג

משתמש סופר מקצוען
זה הנוסח המדוייק בחוזר של משה"ח לכוללים
כמו כן, אין לדווח עובדי הוראה המלמדים במשרה מלאה או קרוב לכך כתלמידי מוסד תורני.
לימודים עם ילדי בתי ספר בין כותלי הכולל או המוסד התורני אסורה, ולא ניתן לדווח על תלמיד או אברך כזה לצורך קבלת תמיכה בכל אופן וצורה.
חשוב לי ענין זה.
בנוסח המפיע אצל בקר משמע שכל עבודה בעייתית.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מכיר אברך שרשום בדתות יום שלם ומקבל תלוש כמלמד בת"ת.
אף אחד לא אמר שאין
זה שאתה מכיר זה לא אומר שזה חוקי.

האברך הזה מסכן את כל העמותה דרכה הוא רשום ואת כל האברכים שמקבלים דרך העמותה ההיא קצבה.
זה לא פברוק שלי. זה כלל די חדש. ואם במסגרת ההצלבה והבדיקה שמשרד החינוך עודה מדי פעם זה יתגלה- אני לא חושבת שזה יהיה הוגן מול העמותה והאברכים שקבלים דרכה מלגות

אני מטפלת במלגות דתות של כולל כלשהו.
כל פעם שיש רישום חדש הם שולחים הוראות ואת הסעיף בענין זה מדגישים בבולד. לא סתם.
אני מכירה עמותה שהסתבכה רציני.

ובגלל שמישהו כאן שאל אז שלחתי שאלה לעמותה שאיתה אני עובדת והתשובה היתה שמשרה חלקית גם. לא חייב משרה מלאה.
וזה כולל לא רק ר"מים, מג"שים, מנהלים, מורים וכו' אלא גם עובדי תחזוקה וכיוצ"ב.
גם נהג הסעות שמקבל תלוש דרך ת"ת למשל.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אם תוכלו תבקשו את מקור ההוראה.
חוק/תקנות/הוראת שעה וכו'

האברך הזה מסכן את כל העמותה דרכה הוא רשום ואת כל האברכים שמקבלים דרך העמותה ההיא קצבה.
מכיון שלכאורה המעשה הזה חוקי, ולכה"פ עד לחודשים האחרונים היה כך.
ומכיון שאין לעמותה סיבה לדעת מה האברך עושה בשאר יומו הפנוי.
על העמותה לדווח על כך לאברכים, ובמידה והדבר לא היה ידוע בעיה לא בטוח שניתן לתבוע את האברך על כך.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אף אחד לא אמר שאין
זה שאתה מכיר זה לא אומר שזה חוקי.

זה לא פברוק שלי. זה כלל די חדש. ואם במסגרת ההצלבה והבדיקה שמשרד החינוך עודה מדי פעם זה יתגלה- אני לא חושבת שזה יהיה הוגן מול העמותה והאברכים שקבלים דרכה מלגות

אני מטפלת במלגות דתות של כולל כלשהו.
כל פעם שיש רישום חדש הם שולחים הוראות ואת הסעיף בענין זה מדגישים בבולד. לא סתם.
אני מכירה עמותה שהסתבכה רציני.

ובגלל שמישהו כאן שאל אז שלחתי שאלה לעמותה שאיתה אני עובדת והתשובה היתה שמשרה חלקית גם. לא חייב משרה מלאה.
וזה כולל לא רק ר"מים, מג"שים, מנהלים, מורים וכו' אלא גם עובדי תחזוקה וכיוצ"ב.
גם נהג הסעות שמקבל תלוש דרך ת"ת למשל.

קצת מוזר מה שאת רושמת
עובדי הוראה ותחזוקה זה מובן
כל מי שהמוסד מדווח עליו למשרד החינוך.
יש הצלבה בין מערכות המשרד, הם מצליבים את מצבת המורים/את רמת השירות ועוד מול רישום בתלמוד
אבל אם המלווה או הרשם או כל תפקיד אחר מקבל תלוש מהמוסד אבל לא מדווח בשום מערכת אין להם דרך להצליב

זה רק דווח לביטוח לאומי אז אם זה מוצלב לכאורה זה כמו כל עובד אחר

מה הבעיה, שבעצם כל אחד שמקבל תלוש ממוסד לא יודע אם מדווחים אותו באחד המערכות וממילא ייתכן ומסכן

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
קצת מוזר מה שאת רושמת
עובדי הוראה ותחזוקה זה מובן
כל מי שהמוסד מדווח עליו למשרד החינוך.
יש הצלבה בין מערכות המשרד, הם מצליבים את מצבת המורים/את רמת השירות ועוד מול רישום בתלמוד
אבל אם המלווה או הרשם או כל תפקיד אחר מקבל תלוש מהמוסד אבל לא מדווח בשום מערכת אין להם דרך להצליב

זה רק דווח לביטוח לאומי אז אם זה מוצלב לכאורה זה כמו כל עובד אחר

מה הבעיה, שבעצם כל אחד שמקבל תלוש ממוסד לא יודע אם מדווחים אותו באחד המערכות וממילא ייתכן ומסכן
אולי זה נשמע מוזר
זה מה שנאמר לי על ידי העמותה איתי אני מתעסקת בענין דתות לאברכי כולל.

ברגי שיש תלוש מהמוסד ה רשמי. אם זה רשמי זה מדווח. אם לא זה לכשעצמו לא חוקי אני חושבת

בכל מקרה אין לי ענין להכנס לדיונים.
כתבתי מה שאני יודעת מכלי ראשון כי אני עובדת מול עמותה בכל מה שנוגע לדתות לאברכי כולל. מעבר לזה- אם יש שאלה כל אחד יכול לברר לעצמו.

מה שבטוח זה שכל מי שעובד הוראה או במוסד חינוכי כלשהו בתלוש, לוקח אחריות על עצמו בסיכון אחרים אם הוא רשום בדתות.

שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה.
לי זה לא משנה.
שאלו-
עניתי מידיעה במסגרת עבודתי.

אם יש שאלות נוספות שכל אחד יברר לעצמו

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מכיון שלכאורה המעשה הזה חוקי, ולכה"פ עד לחודשים האחרונים היה כך.
ומכיון שאין לעמותה סיבה לדעת מה האברך עושה בשאר יומו הפנוי.
על העמותה לדווח על כך לאברכים, ובמידה והדבר לא היה ידוע בעיה לא בטוח שניתן לתבוע את האברך על כך.
אמת.
אנחנו לא רק שדיווחנו על זה לאברכי הכולל שאני מתעסקת איתם, אלא גם נאלצנו להוריד מהרשימות שלנו לדתות כאלו שעובדים במוסדות חינוכיים ומקבלים תלוש.

האחריות היא של כל כולל ולא של העמותות. הכוללים קיבלו הודעות על כך בכל פעם שהיה רישום בתשעת החודשים האחרונים [אולי כבר שנה, לא זוכרת בדיוק] וזו אחריות שלהם לבדוק מול האברכים שלהם.

ואנחנו, כאמור, עשינו את זה.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אולי זה נשמע מוזר
זה מה שנאמר לי על ידי העמותה איתי אני מתעסקת בענין דתות לאברכי כולל.

ברגי שיש תלוש מהמוסד ה רשמי. אם זה רשמי זה מדווח. אם לא זה לכשעצמו לא חוקי אני חושבת

בכל מקרה אין לי ענין להכנס לדיונים.
כתבתי מה שאני יודעת מכלי ראשון כי אני עובדת מול עמותה בכל מה שנוגע לדתות לאברכי כולל. מעבר לזה- אם יש שאלה כל אחד יכול לברר לעצמו.

מה שבטוח זה שכל מי שעובד הוראה או במוסד חינוכי כלשהו בתלוש, לוקח אחריות על עצמו בסיכון אחרים אם הוא רשום בדתות.

שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה.
לי זה לא משנה.
שאלו-
עניתי מידיעה במסגרת עבודתי.

אם יש שאלות נוספות שכל אחד יברר לעצמו

בגלל שאני מכירה גם וגם לכן זה היה לי תמוה
לא נכנסת לדיונים
זה בסך הכל פורם אף אחד לא לוקח אחריות

ובקשר למשפט: אם זה רשמי זה מדווח אם לא זה לא חוקי, אז זה לא נכון אני עובדת במוסדות הוראה 20 שנה אין צורך לדווח את כל העובדים .
בעמותות מופעל לפעמים גם מוסד חינוכי וגם כולל זה פעילויות נתמכות שונות ההצלבה היא מול הדיווחים

מצאתי עכשיו מידע רשמי ההצלבה היא מול הדיווחים:
מצבת מורים
דחויי שירות
אונברסיטאות
ועוד ועוד...

אבל!!! בגלל שאם אתה אברך שמקבל תלוש במוסד חינוכי כלשהוא מתוקצב אין לך מושג איפה אתה מדווח אסור לך לקחת סיכון כלל אם יש חשש שיסכן את כל העמותה!!
ולכן פרוג זה לא המקום לענות על כך

t4136618

משתמש חדש
הי רציתי לשאול באותו עניין
בעלי ב"ה לומד בכולל יום שלם ומקבל 2500 ש"ח (חוץ מדתות )
השאלה אם אפשר לקבל מלגה מעמותה נוספת ע"ס דומה כי הבנתי שא"א יותר מ 3000 ש"ח ? בקיצור מה המקסימום של השכר שאברך יכול לקבל מעמותות?
תודה לכולם

הקלידן הבא

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
לא יודע כמה המינמום אבל מכיר מישהו שבנוסף לכולל מכניס עוד 8000

A052

משתמש סופר מקצוען
אבל אין סיכוי יותר משכר המינימום החודשי כך הבנתי נכון?
אני לא יודע ממי הבנתם ומה הבנתם.

אבל כפי שכתבתי לא ידוע על הגבלה חוקית על מלגות, גם לא 100,000 בחודש.

כמובן שאם יעלו על דבר כזה יבדקו איך ייתכן שהוא עומד בכ"כ הרבה קריטריונים של כ"כ הרבה עמותות שמעבירות לו כסף.
ניצול שרשור, מתי התאריך הקרוב שאפשר לעבור מוסד ?
תודה.
01-10/01/23

hishtadlut

משתמש פעיל
יש בעיה בשתי תלושים נפרדים שביחד עוברים את המינימום?

אפשרי להוכיח שהעבודה הייתה מחוץ לשעות הלימודים בכולל (זו האמת)?

A052

משתמש סופר מקצוען
אין בעיה לעבור שכר מינימום.
הבעיה היא אך ורק לעבוד בשעות הכולל, בשעות אחרות אפשר לעבוד.

A052

משתמש סופר מקצוען
כאשר תצטרכו להוכיח זה כבר בעיה.

פשוט מאד שהעבודה בפועל תהיה רק מחוץ לכולל, ושבתלוש לא ידווחו שעות רבות יותר ממה שעובדים בפועל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה