דרוש מידע תכשיר יעיל וסופי וחד משמעי נגד כינים... נמאס לי כבר אמיתי.

קול תודה

משתמש מקצוען
ושוב, אני מצהירה - המחיר לא שווה את התמורה.
בקצב הזה, לא יהיה מי שיבוא לבית ספר...

יהיה גם יהיה
וכי בארה"ב הכיתות ריקות??
וכי המעונות ריקים כתוצאה מהתקנה האוסרת להביא ילדים חולים?
ממש לא
הכל ענין של מודעות ופונקציה של מעשה ותוצאה.
תדע כל אם בישראל שאסור לבנותיה להיכנס לכיתה עם כינים, ותהיה חסידת כינים מושבעת ככל שתהיה - לא תשלח אותן כך.
פשוט וברור.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
ושוב, אני מצהירה - המחיר לא שווה את התמורה.
בקצב הזה, לא יהיה מי שיבוא לבית ספר...
בקצב הזה- כל אמא תסרק בעיניים עצומות וידיים רועדות, את בנותיה כל יום לתקופה קצרה וחסל סדר כינים בבתי הספר.

האמא תדע - שכל עוד היא לא מתאמצת מאוד, לשמור על ניקיון ראש ביתה, היא לא תוכל לבוא.
כמו עוד עשרות דברים שהורים עושים בלי כח, בלי מרץ ובלי עצבים רק בגלל שאין ברירה וחייבים.
ומנסים להנעים לילדים את אותה הפעולה הכי שאפשר. וזהו.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
להפך, בדיוק בגלל שאני בצד המתמודד, אני בעד לאסור כניסת כינים ומארחותיהן לבית הספר.

בדיוק בגלל שלפני ואחרי לידה, עם תינוק צרחן, ישבתי בעיניים עצומות וסירקתי שיירה ארוכה של בנות, כולל המצאת סיפורים יצירתיים.

מניחה שכמוני רוב האמהות כאן, חוץ מ @GRN שביום יום הכרתי אותה כאשה נורמטיבית, לא יודעת מה קרה לה שהפכה בבוקר צח זה לפרקליטת הכינים.
קודם כל, הצלחת להצחיק אותי, תודה :)
שנית, בגלל שכולנו משתגעות בנושא הכינים ומשקיעות בו הרבה זמן ומאמץ - אנחנו רוצות לא לראות יותר כינים לעולם. ההבדל היחיד בין "פרקליטות הכינים" למתנגדות החריפות שלהן הוא אך ורק בהתוויית דרך פעולה. כמו שכתבתי מקודם - צריך למצוא דרך שנקיון הראשים יהיה שגרה. להדיר ילדות בגלל כינים זה לא דרך נכונה בעיניי.

יהיה גם יהיה
וכי בארה"ב הכיתות ריקות??
וכי המעונות ריקים מהתקנה האוסרת להביא ילדים חולים?
ממש לא
הכל ענין של מודעות ופונקציה של מעשה ותוצאה.
תדע כל אם בישראל שאסור לבנותיה להיכנס לכיתה עם כינים, ותהיה חסידת כינים מושבעת ככל שתהיה - לא תשלח אותן כך.
פשוט וברור.
לפי מה שהבנתי, א"א להשוות לארה"ב שם מזג האוויר שונה.

ילדות ירושלים

משתמש פעיל
אספתי מיילים של משרד החינוך
השר - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
סגן השר - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
פניות הציבור - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

@רותי קפלר תנסחי בבקשה מייל יפה - תודה מראש
וכל האמהות שטובת בנותיהן חשובה להם תעשינה צעד קטן לאנושות ותשלחנה.
כך יתחיל לעלות לשיח הציבורי.

מביתשמש

משתמש מקצוען
אבל מה עושים שלבנות שלי כבר נמאס שכל יום בוקר, צהריים וערב אמא חופרת להם בשיער.
אין לי כבר כח להמציא סיפורים, אני לא מוכשרת כמו רותי...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אספתי מיילים של משרד החינוך
השר - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
סגן השר - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
פניות הציבור - <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

@רותי קפלר תנסחי בבקשה מייל יפה - תודה מראש
וכל האמהות שטובת בנותיהן חשובה להם תעשינה צעד קטן לאנושות ותשלחנה.
כך יתחיל לעלות לשיח הציבורי.

מעדיפה לחכות קודם ולשמוע את כל ההתנגדויות, כדי להציע משהו שיפתור את הבעיות הקיימות.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
אבל מה עושים שלבנות שלי כבר נמאס שכל יום בוקר, צהריים וערב אמא חופרת להם בשיער.
אין לי כבר כח להמציא סיפורים, אני לא מוכשרת כמו רותי...
יש המון אפשרויות, הנה מצקלוני:
*שאלות מגוונות בנושא: מי/מה יוצא דופן, יחיד רבים, שאלות אקטואליות.

*אישיות, אישיות על חפצים(קשה, לגיל בוגר יותר),אישיות על ספרים/ גיבורי ספר.

*מי תופס ראשון להגיד את כל הספרות מאחד עד עשר.

*חי צומח דומם.

*לקטנות - סיפורי דמיון על בובות אמריקאיות שהלכו לטיול ואבדו בדרך...וכו'... או על דובונים שלא אהבו להתרחץ/לאכול עוף/לסדר את החדר/לקום בזמן.

* להסתכל במצלמה.

רק תפעילי את הראש.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הסיוט הכי גדול זה לחזור מביה"ח/ בית החלמה.
ולגלות שפתחו לך גן חיות בבית.

חייב להיות פתרון.
אני חושבת שתקן הגיינית בביה"ס הוא הפתרון הכי טוב.
שתתן אחת לכמה זמן שיעור בכיתות בנושאי ניקיון והגינה. ושמירה על נקיון אישי.

וישלחו אליה כל העת בנות בעניינים שונים. כך שלא תבלוט המציאות של מי ולמה.
באופן נורמלי בת שימצאו בשערה כינים תשלח עם פתק סגור הביתה, ותסתפק בטיפול ביתי. ובנות סדרתיות יועברו נקיון ראש בביה"ס.

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
כל פעם שאתן מסרקות את הבנות שלכן תגידו להן:
'איזה יופי שיש לכן חברות, תודה לה' שכל כך הרבה בנות אומרות לכן סודות, זה נפלא שאתן לא בודדות, אמא מאוד שמחה לראות שטוב לכן בכיתה/ובגן'
וכל כינה או ביצה, סיבה לחגיגה!
ואם יש הרבה, אז בכלל!!!!

הן תקבלנה גישה חיובית לסירוק ותפסקנה לצרוח (וגם המצב רוח שלכן ישתפר קצת)

מאז שאימצתי את הגישה הזו לסירוק הרבה יותר קל ונעים לנו (אמא וארבע בנות) להתמודד עם האתגר הזה.

וגם, כשאני ניגשת לבדוק את השערות ההכרזה שלי היא 'אני רוצה לראות אם הבאתן לי מתנות מהגן' 'או, כל כך הרבה מתנות! אתן אוהבות אותי נורא, נכון?'

אנחנו גם בודקים אם יש בראש, במקרה כינה ורודה, שאם נמכור אותה לגן החיות נתעשר
או ג'ירפה קטנטנה אחת, לשם גיוון.
עד היום לא מצאנו, אבל אני עדיין אופטימית.....

גם בנות שלוש מבינות לשון סגי נהור, אבל הן מצטרפות בשמחה למשחק.

ואגב, בתחילה הייתי גם אני מאוד בעד הגישה האמריקאית. אחר כך חשבתי על הילד האחד העצוב והפגוע רגשית ונפשית שנושא איתו צלקות רגשיות עד בגרותו, מכך שנשלח X פעמים הביתה וכולם צחקו עליו, ואמא שלו לא הייתה סבלנית מספיק
והבנתי כמה יפה הגישה הישראלית........................................
יש מספיק סבל וצער לילדים בעולם. מוטב שנתגרד כולנו מבוקר ועד ערב ולא נוסיף כאב אפילו לא לאחוז אחד של ילדים יהודיים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואגב, בתחילה הייתי גם אני מאוד בעד הגישה האמריקאית. אחר כך חשבתי על הילד האחד העצוב והפגוע רגשית ונפשית שנושא איתו צלקות רגשיות עד בגרותו, מכך שנשלח X פעמים הביתה וכולם צחקו עליו, ואמא שלו לא הייתה סבלנית מספיק

אני לא חושבת שיש ילד כזה.
כשכולם נקיים, גם המוזנחים אינם נדבקים, כי אין להם ממי.

אין ילד שנשלח סדרתית הביתה. כי אחרי פעם אחת (שיכולה לקרות לכל אחד), הוא חוזר רק כשהוא נקי, ולא אמור להדבק שוב.

צפורן

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שיש ילד כזה.
כשכולם נקיים, גם המוזנחים אינם נדבקים, כי אין להם ממי.

אין ילד שנשלח סדרתית הביתה. כי אחרי פעם אחת (שיכולה לקרות לכל אחד), הוא חוזר רק כשהוא נקי, ולא אמור להדבק שוב.
ולא רק זה.
כמו שאמרה איידי, אם מישהו לא מתאים לך ואתה לא אומר לו את זה, רק מראה לו במעשים, זה לא פחות פוגע.
אורגנו, אהבתי את הגישה שלך, אבל נראה לי שרוב הילדות הנורמליות מעדיפות לגוון את זמן האיכות שלהן, גם אם זה כרוך בהסתודדות עם פחות בנות.
בקיצור אי אפשר להזניח ילדה (בכל תחום) ולחשוב שעדינות נפש או פוליטיקלי קורקט יחפו על זה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אנחנו גם בודקים אם יש בראש, במקרה כינה ורודה, שאם נמכור אותה לגן החיות נתעשר
או ג'ירפה קטנטנה אחת, לשם גיוון.
עד היום לא מצאנו, אבל אני עדיין אופטימית.....

לוקחת את הרעיון...
הסיפור על הכינה הורודה.
זה טוב.
כולן היו חומות והיא לא הבינה למה רק היא לא. עד שמכרו אותה לחוקר חרקים שקנה אותה בהמון כסף ופינק אותה כל יום במיץ תותים טרי. היה לה ממש כיף אצלו, אם כי היא התגעגעה לראש ההוא, המלא בחברותיה החומות, ולמתקני החבלים שהן שזרו מהשיערות הסבוכות.

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
באמירקה הגישה היא שכמו שיש חיידק לוקחים אנטיביוטיקה וכואב הראש לוקחים אקמול,יש פצע שמים פלסטר וכ"ו
ככה מי שיש כינים הולכת לבודקת ומוציאה לה,שום רגשות ושום אכזריות ושום בושות.
כל ילדה יודעת שזה לא משהו שהיא יצרה בעצמה אלא נידבקה
ואם נאמץ את זה אצלינו בטוח שהמטרד ימוגר......אמן ואמן!!!!!

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
דרך אגב במוצאי שבועות ערכנו חתונה לכל הכינים,כולל האורחות שהיו אצלינו ונסעו הביתה נקיות ומסורקות.
היתה צלמת והיתה דודה זקנה היתה אחת שמנה ואחת רזה,היו גם צלם ומלצרים וזה עדין לא נגמר....הביצים היו האורחים.:eek:;)

רק עיצוב

משתמש פעיל
כינים זה סוג של מחלה, ולא סתם מחלה, מחלה מדבקת. וכל עוד לא התרפאו מהמחלה הזו אי אפשר לבוא לגן או לביה״ס. כמו שיש דלקת גרון וזה מדבק ולא מגיעים עד שמבריאים מזה.
אם מסתכלים על זה בצורה הזו, זה לא אמור לפגוע באף אחת, כמו שמי שיש לה דלקת גרון לא נפגעת.
זה הגיוני שזה קרה לה, היא נדבקה ממשהו, היא לא עשתה את זה בכוונה והיא תטפל בזה כי זה מגעיל ודוחה אותה וזהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה