דרוש מידע תכנות מחשבים באוניברסיטה הפתוחה??

ערער בערבה

משתמש מקצוען
לא הבנתי,
אין למידה מהתחלה ועד הסוף??
מה זה אומר שאין תואר מהתחלה?
ציינתי מקודם - אני התחלתי את התואר הזה בפתוחה (סיימתי אותו, אבל לא בפתוחה :) ) אחרי שהייתי כבר עם תעודה של מה"ט, שמזכה בכל מוסד לימודי גבוה אחר בסכום שונה של נקודות זיכוי שפוטר מהרבה קורסים.
בתור דוגמא - אם באוניברסיטה שלמדתי על מנת לקבל תואר במדמ"ח צריך 120 נ"ז, התואר במה"ט מזכה ב36 נקודות די משמעותיות, וזה מוריד כמעט שליש מהלימודים כך שבמהלך השלמה ממה"ט לתואר ניתן לעבוד תוך כדי ההשלמה.

ערער בערבה

משתמש מקצוען
ואם אני רוצה להתחיל מהתחלה?
אני לא מכירה ממקור ראשון, מתארת לעצמי שאפשר באותו זמן עם יותר קורסים בכל סמסטר.
זה תלוי בך וביכולת הלמידה שלך - תמיד אפשר לדחוס יותר ולגמור מהר יותר...
*אבלללל*
אם את לא "פריקית" של למידה עצמית אל תעשי את זה לבד!!!!!!!
זה תואר קשה, והרוב הוא בלמידה עצמית (לשבת ולשבור את השיניים מול ספרים ואתר אינטרנט... אמנם יש פורום של שאלות ולרוב הוא פעיל, אבל זה אף פעם לא משתווה ללמידה פרונטאלית)

סייבר

משתמש מקצוען
אני לא מכירה ממקור ראשון, מתארת לעצמי שאפשר באותו זמן עם יותר קורסים בכל סמסטר.
זה תלוי בך וביכולת הלמידה שלך - תמיד אפשר לדחוס יותר ולגמור מהר יותר...
*אבלללל*
אם את לא "פריקית" של למידה עצמית אל תעשי את זה לבד!!!!!!!
זה תואר קשה, והרוב הוא בלמידה עצמית (לשבת ולשבור את השיניים מול ספרים ואתר אינטרנט... אמנם יש פורום של שאלות ולרוב הוא פעיל, אבל זה אף פעם לא משתווה ללמידה פרונטאלית)
זה נכון שצריך להיות ממש בקטע של למידה עצמית, אבל- לא למידה מספר, יש שיעורים שאפשר להשתתף בהם בלייב, ואפשר להקשיב להם אחר כך, ומשם לומדים, יש את המ''מנים שזה שיעורי בית עם תאריך הגשה וציון שמשוקלל בסוף יחד עם הציון של המבחן , שהרבה פעמים הם אלו שמעמיסים על הלימודים.
ובגדול, אם הקשבת לשיעור והבנת אותו (ויכול להיות שתצטרכי לפעמים לעצור את הוידאו ולהחזיר אחורה כדי להבין טוב יותר) ועשית את הממנים, ותרגלת לפני המבחן, את בדרך הנכונה..
ואני כן חושבת שאם נראה לך שאת כן מסוגלת לשבת וללמוד למרות שאין כיתה וצלצול, אז תנסי. צריך מוטיבציה, שאיפה להגיע לתוצר (עבודה טובה במקרה הזה) יכולת למידה עצמית-בלי סביבת למידה.

אני כן ידגיש שזה לא פשוט, ודאי לא לאישה נשואה, ולוקח הרבה זמן ומשאבים. צריך לדעת לאן את נכנסת, ולקחת נשימה עמוקה.

לגבי קבלה ללימודים- מדברת בעיקר על משרות סטודנט של כמה שעות שבועיות שמכניסות למקצוע , גם למי שמסיים תואר לא מחויב שימצא עבודה , אבל ברור שיש את אלו שלמדו, סיימו והתקבלו ויש את אלו שלמדו, סיימו ולא מצאו עבודה, ויש את אלו שלמדו, מצאו עבודה תוך כדי ולא ראו טעם לסיים את התואר

סייבר

משתמש מקצוען
אגב - שיעור זה נראה לי 3 שעות עם הפסקה של 10 דקות באמצע
ממליצה לך לדבר עם האו''פ ולבקש מהם פרטים בדיוק כמה זמן זה כל שיעור, כמה שיעורים יש בשבוע, כמה זמן זה סמסטר, ותוכלי פחות או יותר לדעת לקראת מה את הולכת, לפחות מבחינת הקשבה לשיעורים- כמה זמן זה לוקח לעומת כמה שנראה לך שאת מסוגלת לתת

נערך לאחרונה ב:

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בתור דוגמא - אם באוניברסיטה שלמדתי על מנת לקבל תואר במדמ"ח צריך 120 נ"ז, התואר במה"ט מזכה ב36 נקודות די משמעותיות, וזה מוריד כמעט שליש מהלימודים כך שבמהלך השלמה ממה"ט לתואר ניתן לעבוד תוך כדי ההשלמה.
תיקון קטן -
תעודת מה"ט מזכה ב24 נ"ז,
תעודת הוראה זיכתה עד לאחרונה ב12 נ"ז (כלומר היה סה"כ 36) וכיום ההכרה בתעודת הוראה ירדה ל6 נ"ז (כלומר סה"כ 30)

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ציינתי מקודם - אני התחלתי את התואר הזה בפתוחה (סיימתי אותו, אבל לא בפתוחה :) ) אחרי שהייתי כבר עם תעודה של מה"ט, שמזכה בכל מוסד לימודי גבוה אחר בסכום שונה של נקודות זיכוי שפוטר מהרבה קורסים.
תיקון קטן -
תעודת מה"ט מזכה ב24 נ"ז,
תעודת הוראה זיכתה עד לאחרונה ב12 נ"ז (כלומר היה סה"כ 36) וכיום ההכרה בתעודת הוראה ירדה ל6 נ"ז (כלומר סה"כ 30)
נראה לי שהנ"ז על תעודות מה"ט זה רק במדעים בהדגשת מדעי המחשב, לא במדעי המחשב.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נראה לי שהנ"ז על תעודות מה"ט זה רק במדעים בהדגשת מדעי המחשב, לא במדעי המחשב.
לא, גם במדעי המחשב מכירים בתעודת מה"ט, אבל בפחות נקודות (לא יודעת בכמה בדיוק)
תעודת הוראה לא מוכרת במדעי המחשב, רק במדעים בהדגשת מדעי המחשב.

אילה ר.

משתמש פעיל
אגב - שיעור זה נראה לי 3 שעות עם הפסקה של 10 דקות באמצע
ממליצה לך לדבר עם האו''פ ולבקש מהם פרטים בדיוק כמה זמן זה כל שיעור, כמה שיעורים יש בשבוע, כמה זמן זה סמסטר, ותוכלי פחות או יותר לדעת לקראת מה את הולכת, לפחות מבחינת הקשבה לשיעורים- כמה זמן זה לוקח לעומת כמה שנראה לך שאת מסוגלת לתת
הזמן של העבודה על המטלות והבשלת החומר במוח הוא פי כמה וכמה מזמן ההקשבה נטו של השיעור.
האוניברסיטה הפתוחה זה לימוד עצמאי בעקרון והשיעור הוא רק בשביל לטעום טיפה מהחומר היותר מסובך שלא הבינו לבד...

ערער בערבה

משתמש מקצוען
תיקון קטן -
תעודת מה"ט מזכה ב24 נ"ז,
תלוי באיזה אוניברסיטה.. לא מדובר פה על הפתוחה (עברתי למקום אחר)

ערער בערבה

משתמש מקצוען
לגבי קבלה ללימודים- מדברת בעיקר על משרות סטודנט של כמה שעות שבועיות שמכניסות למקצוע , גם למי שמסיים תואר לא מחויב שימצא עבודה , אבל ברור שיש את אלו שלמדו, סיימו והתקבלו ויש את אלו שלמדו, סיימו ולא מצאו עבודה, ויש את אלו שלמדו, מצאו עבודה תוך כדי ולא ראו טעם לסיים את התואר
השאלה תוך כמה זמן מצאו עבודה...
ולא ממליצה לאף אחד להתחיל תואר ולא לגמור אותו גם אם מתקבלים לעבודה באמצע. אני התחלתי במשרת סטודנט, ובירושלים לא הייתה משרה שניגשתי אליה שלא הייתי צריכה את אחת התעודות שיש לי בתור בוגרת מה"ט או בעלת תואר. לא כדאי לשרוף כ"כ הרבה מקומות פוטנציאליים לטובת הטווח הקצר.

שושן חוחים

משתמש פעיל
מה ההבדל בין תואר במדעים לבין תואר במדעי המחשב?
מה נחשב יותר?
יש כאלה עם ניסיון שעשו את התואר+עבודה תוך כדי+כמה פיצקלאך בבית? זה אפשרי?

אסתי 15

משתמש מקצוען
@Yehudita
לעשות לבד תואר בפתוחה זה קשה מאד.
צריך להיות ממש פריקים לדבר.
שני קשיים עיקריים:
העצמאות, שהיא אמנם נוחה אבל ממש לא קל ללמוד לבד כל כך הרבה חומרים. זה המוןןן! תדמייני כל קורס קרטון מלא ספרים.
והקושי השני הוא הרמה, הקורסים ברמה גבוהה מאד.
בהצלחה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה