מידע שימושי תכנות או ראיית חשבון

שפריצרית

משתמש מקצוען
חברות כמו אינטל, מובילאיי, אלביט, רפאל, ווסטרן דיגיטל וכו'.
תחומים כמו אלגברה לינארית וסטטיסטיקה.
התחומים הנ"ל באים יותר לידי ביטוי בתפקידים בכירים, כמו ארכיטקט או מהנדס תצורה.
עדיין לא שמעתי על חרדיות עם מה"ט/משה"ח בתפקידים כאלו בחברות כגון הנ"ל, אבל לצוותים שעובדים מולם גם נדרש ידע טוב כדי להבין את העבודה.
אגב, מישהי שאלה אם סגנון החשיבה הוא כמו אלגברה.
אז למרות שאלגברה יותר שימושית במקצוע, סגנון החשיבה הנדרש דומה יותר לגיאומטריה לדעתי.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
התעודה - בראיית חשבון התעודה היא של מועצת רואי חשבון - מקבילה לתואר ראשון וקבילה במכרזים ממשלתיים (משרות נוחות יותר בד"כ). לא כל המשרדים הכלליים מכירים בהשכלה החרדית להנדסאים (לא שמועות. מכירה כמה משרדים כאלה).
בהנדסאים, באמת ניתן להגיע לבסוף למשכורת גבוהה יותר.
רשיון רו''ח קביל רק בחלק מהמכרזים הממשלתיים.
גם פניה למקלב לגבי מכרזים ספציפיים לא עזרה.

חברות כמו אינטל, מובילאיי וכו' - לא מקבלות עובדים ללא תואר. נכון שיש עובדות ללא תואר אך הן לא מתקדמות מעבר למשרת סטודנט (ושכר סטודנט). אם יש שינוי בנושא אשמח לשמוע.
(ומחברות שעובדות בתחום נשמע שאכן בצדק - הלימודים במסגרת תעודת מה''ט מצומצמים יותר ולא מספיקים).

שפריצרית

משתמש מקצוען
(ומחברות שעובדות בתחום נשמע שאכן בצדק - הלימודים במסגרת תעודת מה''ט מצומצמים יותר ולא מספיקים).
נכון, גם בגלל הסיבה שציינתי לעיל. נדרש ידע שלא נלמד במסגרת תעודת ההנדסאי.
אם יש שינוי בנושא אשמח לשמוע.
אין שינוי קולקטיבי, אבל כן יש מוכשרים מאד שנכנסו למשרת סטודנט או דרך חברת קבלן, הרשימו וקבלו בהמשך תקן חברה.
נדיר אבל קיים.
ואגב, שכר סטודנט בחברות הגדולות זה לא רע.
יכול להגיע גם ל 80 ש"ח לשעה.

שפריצרית

משתמש מקצוען
רק שבניגוד להייטק, השכר בחשבות הוא בהלימה לאחריות ושעות רבות. לא רק שעות אלא גם אחריות ניהולית.
גם בהייטק השכר הוא בהלימה לאחריות הנדרשת.
המשכורות בהייטק לא סתם התנפחו למימדים כאלה, ולא סתם יש מחסור בעובדים טובים בענף.

אסתי 15

משתמש מקצוען
בתיכנות- אם אני טובה במחשבים ויש לי את היכולת ריכוז לעבודה מול המסך- זה מספיק, או שצריכים להיות גאונים במתמתיקה?
גם אם לא בהכרח תידרשי למתמטיקה ברמה גבוהה בעבודה, המתמטיקה היא מן מדד.
בדרך כלל החזקות במתמטיקה תהיינה גם החזקות בתכנות. ככה זה.
אפשר לעבוד קשה ואפשר להצליח גם בלי.
אבל בלי ספק מי שחזקה במתמטיקה תהיה גם מבריקה ומצליחה בעבודה.
מדגישה, אני מדברת על הכלל. יש יוצאים מן הכלל בשני האגפים:
- יש פחות חזקות במתמטיקה שהצליחו מאד (למשל עם יחסי אנוש מעולים, בתפקידי פיתוח שלא דורשים מי יודע מה, או שעשו קרירה מדהימה בבדיקות תוכנה וכו)
- יש חזקות מאד במתמטיקה שנכשלו כישלון חרוץ בתכנות (יחסי אנוש גרועים, זלזול בעבודה מרוב גאונות.. וכו)

בהצלחה רבה בכל אשר תפני

רבקה@

משתמש פעיל
בהנדסאים, באמת ניתן להגיע לבסוף למשכורת גבוהה יותר.
אבל בלי חלומות, ב2 המקצועות השנים הראשונות קשות, נותנים שעות מלאות ומקבלים שכר נמוך. (ואל תתחילו עם הסיפורים על ההנדסאיות שיצאו מהסמינר וחדש אח"כ קבלה 20K - גם אם יש כאלה הם מיעוט.)
השיקול הכי גדול מבחינתי:
בראיית חשבון - (ומקצועות הכספים) ניתן הרבה פעמים במקום העלאה בשכר לבקש הורדת שעות. מה שקשה בד"כ במחשבים.
במחשבים מדובר הרבה פעמים בעבודת צוות מה שדורש שעות ספיציפיות במשרד, כשעוד אנשים נמצאים - פחות משנה בראיית חשבון.
מסכימה עם כל מילה....
בסופו של דבר, אולי אפשר לקרוא לזה פסימיות- אני חושבת שזו ראליות- אבל מעדיפה את הציפור האחת והבטוחה ביד מאשר 10 פורחות על העץ.
כיום- תיכנות הוא שוק הרבה פחות בטוח והרבה פחות מתגמל ומאפשר פריצות דרך דרמטיות, לעומתץ ראיית חשבון- שמבטיח יציבות וגמישות בשעות עבודה וסביבת עבודה-( באופן יחסי כמובן), ושכר שאומנם פחות קופץ בצורה דרמטית, אבל מתגמל ויציב.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
גם בהייטק השכר הוא בהלימה לאחריות הנדרשת.
המשכורות בהייטק לא סתם התנפחו למימדים כאלה, ולא סתם יש מחסור בעובדים טובים בענף.
ועדיין אפשר להתקדם בשכר גם מבלי לשנות תחומי אחריות
חשב חברה יכול להחזיק את רוב האחריות הכלכלית לחברה עליו ועדיין להתחיל רק ב-15,000 בזמן שבהייטק זו יכולה להיות משכורת גם של עובדת שאינה ר"צ.
כיום- תיכנות הוא שוק הרבה פחות בטוח והרבה פחות מתגמל ומאפשר פריצות דרך דרמטיות, לעומתץ ראיית חשבון- שמבטיח יציבות וגמישות בשעות עבודה וסביבת עבודה-( באופן יחסי כמובן), ושכר שאומנם פחות קופץ בצורה דרמטית, אבל מתגמל ויציב.
לא יודעת אם את מדברת מנסיון אני רואה שהשכר במשרדי רואי חשבון ממש לא קופץ ולמעשה יש לו תקרת זכוכית די ברורה.
מי שרוצה שכר גבוה מחפשת משרה בחברה אבל מודעת בבירור לכך שכנראה תצטרך לעשות יותר שעות.
מתכנתת עם נסיון של שלש שנים בלבד מרוויחה יותר מרואת חשבון עם נסיון של 5-7 שנים.

נערך לאחרונה ב:

Kings hwy

משתמש פעיל
@אילה-עריכה לכל מטרה
לא פגשתי מכרזים ממשלתיים שלא דורשים תואר ומסתפקים רק ברישיון רו"ח.
כן מכירה בוגרות סמינרים שהלכו להשלים תואר כדי להיכנס למגזר הממשלתי.
את מכירה אחרת?

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
חשוב לי להגיד כמה דברים לאור מה שעולה פה -
1. ללא תואר מאוד מאוד קשה להתקבל למקומות טובים ומתגמלים, בפרט להיכנס להתמחות במשרדים הגדולים שזה בעצם כרטיס הכניסה למשק
2. כל מי שכותבת פה שהשוק יחסית גמיש בהורדת שעות לדעתי לא נכון , העבודה בדרך כלל היא בין 8-9 שעות , בעתות לחץ כמו סגירת דוחות כספיים שנתיים ורבעונים זה הרבה מעבר
וכמובן שגם מי שמצליחה להוריד שעות זה פוגע ישירות במשכורת כך שלפעמים נשארים עם כזה סכום מצחיק ביד שכבר שווה להיות מורה או גננת וחבל על כל ההשקעה

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא עברתי על הכל
אקדים שאני לא מתכנת ולא רו"ח, אבל כן בעל עסק.
צריך לקחת בחשבון שחלק גדול מהעבודה של רואי החשבון כיום היא בגלל ביורוקרטיה מיותרת, במדינות רבות הפשיטו כבר את התהליכים ועסקים הרבה פחות נצרכים לשירות רו"ח.
נקודה נוספת זה תכנות הerp שעשו קפיצת דרך משמעותית בנגישות ובמחירים שלהן ומייתרות חלק גדול מהעבודה של הרו"ח.
המקצוע אמנם לא הולך להעלם בעתיד הנראה לעין, אבל ברגע שיהיה פחות ביקוש השוק יהיה מוצף והשכר ירד משמעותית.
לעומת זאת הביקוש למתכנתים טובים רק עולה.

NCMI

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא כל כך קשור לנושא, אבל אני עכשיו בבירורים לגבי לימוד תיכנות. אשמח לשמוע המלצות על מקום לימודים טוב.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כל מי שכותבת פה שהשוק יחסית גמיש בהורדת שעות לדעתי לא נכון , העבודה בדרך כלל היא בין 8-9 שעות , בעתות לחץ כמו סגירת דוחות כספיים שנתיים ורבעונים זה הרבה מעבר
וכמובן שגם מי שמצליחה להוריד שעות זה פוגע ישירות במשכורת כך שלפעמים נשארים עם כזה סכום מצחיק ביד שכבר שווה להיות מורה או גננת וחבל על כל ההשקעה
מסכימה מאד.
ומוסיפה שכיון שהשכר הגבוה לרו"ח נמצא בתפקידים בעלי אחריות רבה הרי שלא סביר שהם יוכלו להוריד שעות.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא עברתי על הכל
אקדים שאני לא מתכנת ולא רו"ח, אבל כן בעל עסק.
צריך לקחת בחשבון שחלק גדול מהעבודה של רואי החשבון כיום היא בגלל ביורוקרטיה מיותרת, במדינות רבות הפשיטו כבר את התהליכים ועסקים הרבה פחות נצרכים לשירות רו"ח.
נקודה נוספת זה תכנות הerp שעשו קפיצת דרך משמעותית בנגישות ובמחירים שלהן ומייתרות חלק גדול מהעבודה של הרו"ח.
המקצוע אמנם לא הולך להעלם בעתיד הנראה לעין, אבל ברגע שיהיה פחות ביקוש השוק יהיה מוצף והשכר ירד משמעותית.
לעומת זאת הביקוש למתכנתים טובים רק עולה.
בתור אחת שהמשרד שלה בודק כל תוכנה שיצאה לשוק ומכירה כמה מערכות מידע לעסקים לא ראיתי שינוי משמעותי בתפקידיו של רואה החשבון. להפך.
ככל שרמת המורכבות בעסקים עולה כך זקוקים יותר ויותר לייעוץ של רואה החשבון.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אחת שהמשרד שלה בודק כל תוכנה שיצאה לשוק ומכירה כמה מערכות מידע לעסקים לא ראיתי שינוי משמעותי בתפקידיו של רואה החשבון. להפך.
ככל שרמת המורכבות בעסקים עולה כך זקוקים יותר ויותר לייעוץ של רואה החשבון.
מה את אומרת...
רוב העסקים הקטנים שאני מכיר מדווחים מע"מ לבד, מעטים גם עושים לבד את הדו"ח השנתי.
עם רווחית / חשבונית ירוקה וכמובן פריוריטי זה לא קשה במיוחד, עם פנקסים ידניים כבר יותר זול לשלוח לרו"ח.
כמובן מצטרף לעובדה גם מערכות לניהול תזרים, קופות ומסופים, ואולי עוד יותר קריטי אתרים נגישים של הבנקים ושל משרדי הממשלה.
כל הפעולות האלו בעבר הלא רחוק הרו"ח היה עושה, וכיום בעלי עסקים עושים לבד בדקות ספורות, ובעתיד גם פעולות נוספות כמו תלושי משכורת (זה כמובן אפשרי לבד אבל עדיין לא פשוט).
קרוב משפחה שלי בעלים של משרד רו"ח מצליח, טוען שכיום כמעט ואין צורך לעוסק מורשה בשירותי רו"ח, הוא המליץ לי להגיש הכל לבד חוץ מדוח שנתי.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה את אומרת...
רוב העסקים הקטנים שאני מכיר מדווחים מע"מ לבד, מעטים גם עושים לבד את הדו"ח השנתי.
עם רווחית / חשבונית ירוקה וכמובן פריוריטי זה לא קשה במיוחד, עם פנקסים ידניים כבר יותר זול לשלוח לרו"ח.
כמובן מצטרף לעובדה גם מערכות לניהול תזרים, קופות ומסופים, ואולי עוד יותר קריטי אתרים נגישים של הבנקים ושל משרדי הממשלה.
כל הפעולות האלו בעבר הלא רחוק הרו"ח היה עושה, וכיום בעלי עסקים עושים לבד בדקות ספורות, ובעתיד גם פעולות נוספות כמו תלושי משכורת (זה כמובן אפשרי לבד אבל עדיין לא פשוט).
קרוב משפחה שלי בעלים של משרד רו"ח מצליח, טוען שכיום כמעט ואין צורך לעוסק מורשה בשירותי רו"ח, הוא המליץ לי להגיש הכל לבד חוץ מדוח שנתי.
עסקים קטנים זה הכסף הקטן של משרדי רו"ח, זה יותר פגיעה בהנהלת חשבונות.

רבקה@

משתמש פעיל
לא יודעת אם את מדברת מנסיון אני רואה שהשכר במשרדי רואי חשבון ממש לא קופץ ולמעשה יש לו תקרת זכוכית די ברורה.
כיום- תיכנות הוא שוק הרבה פחות בטוח והרבה פחות מתגמל ומאפשר פריצות דרך דרמטיות, לעומת ראיית חשבון- שמבטיח יציבות וגמישות בשעות עבודה וסביבת עבודה, ושכר שאומנם פחות קופץ בצורה דרמטית, אבל מתגמל ויציב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה