תכנון תאורת סלון-מבעלי נסיון

בוקסה

משתמש פעיל
שלום לכולם,
יש לנו סלון 7X3.5, אני מעונינת בתאורה יפה, אלגנטית ועדכנית אבל לא תקרת גבס ענקית, אלא מסגרת מסביב ונברשות באמצע.
האם תאורת לד מסביב מספיקה לסלון בכזה גודל?
האם מחייב גבס מסביב או מספיק איזה פרופיל שי ש.י.ר.ן?
האם מעל ארון ספרים גם שמים פסי לדים וזה מאיר או רק ליופי?
אודה על עזרתכם.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום לכולם,
יש לנו סלון 7X3.5, אני מעונינת בתאורה יפה, אלגנטית ועדכנית אבל לא תקרת גבס ענקית, אלא מסגרת מסביב ונברשות באמצע.
האם תאורת לד מסביב מספיקה לסלון בכזה גודל?
האם מחייב גבס מסביב או מספיק איזה פרופיל שי ש.י.ר.ן?
האם מעל ארון ספרים גם שמים פסי לדים וזה מאיר או רק ליופי?
אודה על עזרתכם.
את מציינת כאן כמה אפשרויות, \ את יכולה ללכת על קרניזים שמיעדים לתאורה אבל כדי לקבל סלון מואר היטב תהיי חייבת להוסיף גם במרכז החדר תאורה ופה את יכולה לשלב נברשת יפה, השאלה על איזה קו את הולכת מודרני או יותר "כבד" לטעמי קרניז + נברשת יותר כבד בדר כלל ועם גבס וקוים ישרים של תאורה תשיגי את המראה המודרני, את צריכה להחליט קודם כל מה הסגנון

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לי יש סלון יותר גדול ומספיק לד היקפי + תאורה במרכז.
או ספוטים + תאורה במרכז
שתיהם ביחד כמובן שמאירים יותר חזק אבל לדעתי אין צורך.

בוקסה

משתמש פעיל
את מציינת כאן כמה אפשרויות, \ את יכולה ללכת על קרניזים שמיעדים לתאורה אבל כדי לקבל סלון מואר היטב תהיי חייבת להוסיף גם במרכז החדר תאורה ופה את יכולה לשלב נברשת יפה, השאלה על איזה קו את הולכת מודרני או יותר "כבד" לטעמי קרניז + נברשת יותר כבד בדר כלל ועם גבס וקוים ישרים של תאורה תשיגי את המראה המודרני, את צריכה להחליט קודם כל מה הסגנון

תודה לך.
לא ציינתי למעלה שהתקציב שלי ממש מוגבל, ואני מחפשת להוזיל במה שניתן, לכן המחשבה של קרניז נותנת לי תקוה, וכשיהיה אפשרות מוסיף גם נברשת / נברשות במרכז. כרגע יש במרכז סתם נורות חזקות.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה לך.
לא ציינתי למעלה שהתקציב שלי ממש מוגבל, ואני מחפשת להוזיל במה שניתן, לכן המחשבה של קרניז נותנת לי תקוה, וכשיהיה אפשרות מוסיף גם נברשת / נברשות במרכז. כרגע יש במרכז סתם נורות חזקות.
קרניז זה זול בהתקנה עצמית, לגבי קרניזים מיוחדים לתאורה- הם יקרים יותר מה שמיוחד בהם שהם אטומים לאור שמעתי על כאלו שצבעו כמה שכבות על הקרניז וקיבלו את אותו אפקט, נברשת אפשר להשיג יפות באליאקספרס, עדיין לא ניסיתי אבל ראיתי המלצות חמות באשכולות אחרים

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
תודה לך.
נראה לי שיש קרניזים מיוחדים לפסי לד.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
את צריכה ללכת למישהו שמבין בתאורה ולשאול כמה וואט את צריכה לסלון בגודל כזה.
כי יש לד שנותן תאורה חזקה ויש לד שנותן תאורה עמומה.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה לי שיש קרניזים מיוחדים לפסי לד.
זה בנוי בעצם כמו קרניז רגיל בכל קרניז יש מקום להשחיל תאורה המיוחד בקרניז תאורה זה האטימות וכמו שכתבתי קודם
לגבי קרניזים מיוחדים לתאורה- הם יקרים יותר מה שמיוחד בהם שהם אטומים לאור שמעתי על כאלו שצבעו כמה שכבות על הקרניז וקיבלו את אותו אפקט
1616397783700.png

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נשמע מהמם, אבל בטח יקר, מותר לשאול כמה עלה לך דבר כזה?
זה היה במהלך שיפוץ אז אין לי מחיר, מה שכן זה האופציה הכי זולה בהנמכת גבס.
מה שעלה לי יקר זה הספוטים (100 ש"ח לאחד) וגם מסגרת לד כי יש לי שטח גדול.

SM!

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@עדן איך בדיוק האור יוצא החוצה אם הקרניז אטום???
הקרניז מרוחק מהקיר.

ואני חושבת שא"א להאיר רק עם תאורת לד מסביב,
חייב תאורה מרכזית.
ובאמת כמו שאמרו את צריכה לפנות למישהו שיחשב לך את כמות התאורה וכו'
בהצלחה רבה!

yudb

משתמש סופר מקצוען
יש דרך למראה מודרני בעלויות לא כ"כ גבוהות של הנמכת גבס?
קרניז + נברשת מפחית עלויות, אך בהחלט יוצר מראה מסוג אחר...
מה את אומרת?

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לנו יש את הפרופיל שמישהו העלה בתמונה. הפס לד שהמליצו לנו יקר בהפעלה שלו משהו כמו 350 וואט. ואפילו שזה כל כך הרבה וואט ויחד עם הנברשות שבאמצע אין מספיק אור. מאד מעצבן. אולי כדאי לברר עם אנשי מקצוע.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תאורה זה לא רק הוואטים. זה גם טכניקה לאן להאיר.
הקירות והתקרה עצמה צריכים לקבל אור ולא רק החלל של החדר למטה.
אחרת זה נותן תחושה חשוכה.

אני התמודדתי עם אותה התלבטות עד שמישהו העלה בערב החג באשכול סמוך קטלוג של חברה בשם קל גבס.
הם בונים הנמכת גבס אצלם ורק מתקינים בבית תוך כמה שעות הכל.

המידות שלהם מוגבלות מאוד כך אבל זה בהחלט מאיר כמו שצריך, וגם המחיר עמד בתקציב שלי.

הכי גדול שלהם זה מה שלקחנו - מטר על שתיים.
לקחנו תאורה כפולה שיוצא סדר גודל של 400 וואט, כ3500 ש"ח.

אצרף תמונה אצלינו אם תרצו אחרי החג.
מצורף תמונה מהדגם שלקחנו, מהאולם תצוגה, זה כ300 וואט.

קבצים מצורפים

• D2.JPG
    D2.JPG
    KB 395.6 · צפיות: 244

תהילה ישכיל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תאורה היקפית עם קרניז לא יכולה להוות בשום אופן תחליף לתאורת שטיפה
זו תאורה לאווירה בלבד
היא יכולה לבא גם בלי סינר גבס אלא רק עם קרניז פוליאוריטן ולא פוליסטרן עם מסתור תאורה ייעודי
אפשר להתרחק מהקיר ואז זה יהיה דאון לייט ואפשר להתנתק מהתקרה ואז זה יהיה אפ לייט(תאורת אפ לייט נותנת שטיפה טובה יותר כי היא מציפה את תקרת החלל באור)
ניתן ללכת על 24V ואז זה יהיה עוצמתי ממש אבל זה עדיין יהווה תאורת אווירה אני באופן אישי מעדיפה את ה15V הוא מרוכך יותר
לסלון באורך כמו שלכם הייתי מוסיפה לפחות 2 נק' מאור תקרתיות אחת באזור הספות ואחת באזור השולחן
אחת יכולה להיות צמודת תקרה ואחת יורדת
בגדול חישוב תאורה לחלל מתבצע בהתאם לגודל החלל לכל חלל יש הספק לומן מתאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה