מידע שימושי תחליף טבעי לריטלין

זאבי1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה תורנית
D I G I T A L
המשתמש נחסם
אין אפשרות למדוד תוצאות של ריטלין אחרי שבועיים בלבד,

ההמלצה היא לבדוק אחרי טווח זמן של חצי שנה - את היעילות של הריטלין.
אחרי חצי שנה לא יוכל להפסיק!
אל תתחילו כזה מהר.
זה דבר טוב - ריטלין - אבל זה גורם שהוא לא יוכל להיות בלי זה. ואם תנסו אפילו שבועיים ואז תפסיקו הוא לא יהיה נורמלי כמו שהיה.
נ.ב.
אם תנסו ריטלין תבקשו מראש שיתנו לו מינון נמוך מאוד. ותגידו לו שזה מינון גבוה ...
זה משפיע :)
הכל פסיכולוגי.
תנסו :p

F*M

משתמש צעיר
ריטלין עוזר מיד ! ואין שום צורך להמתין שבועיים...(ק"ו חצי שנה...)
זה בדיוק כמו משקפים.
מרכיבים אותם -שיפור בראיה
מורידים - ראיה לקויה!!
וודאי שאם ההתאמה לא מקצועית- הראיה בהתאם.
כולל תופעות לוואי של כאבי ראש וכד'
(עד התאמה מדויקת של המספר הנכון/ צילינדר וכו)
:)כמו"כ -מומלץ/חובה לאכול ארוחה טובה בטרם נטילת התרופה .:)
ואז לא תהיינה שום תופעות לוואי בעז"ה.

ענת לנדמן

משתמש פעיל
הבת שלי היתה מאד מאד ביישנית - ועדיין היתה בגן רגיל.
בגן טרום חובה הגננת ניסתה (לדעתי יותר מידי) לגרום לה לדבר, מה שהחריף את הבעיה מאד. היא היתה שואלת אותה שאלות בריכוז וכו'.
היו כאלה שחשבו שיש לה אילמות סלקטיבית- אבל זה לא היה נכון, היתה לה ביישנות אקטיבית שקיבלה בגנים היהודיים שלה במינון יותר גדול מהרגיל... בבית היא דיברה מצוין (וגם צרחה בלי בעיות)
החברה לא יודעת איך להתמודד עם המאד ביישנים, מנסה לפתוח ולדובב (וזה לא דבר רע בעיקרון) אבל לפעמים לחץ מיותר רק מקצין את ההתנהגות.
שלחנו אותה לגן שפה בגן חובה- מסגרת יותר קטנה וכו'. באמת זה הקל עליה, היה לה שם מאד נחמד. בסוף השנה הצוות התלבט אם לשלוח אותה לכיתה קטנה או לא: לי לא היה שום ספק... לא היתה שום סיבה לשלוח אותה לשם. המפקחת של גני השפה היתה בעד כיתה קטנה- בשום אופן לא הסכמנו.
כ"בוגרת" גן שפה היא עברה ועדת השמה ואישרו לה 2 שיעורי עזר בשבוע אצל מורה מקדמת (בשעות הלימודים).
מכיתה א' עד כיתה ד' היא קיבלה את העזרה הזו, ואכן ב"ה הצליחה בלימודים וקיבלה תעודות טובות. עדיין היה צריך הרבה תיווך שלי כאמא (היא אף פעם לא ידעה מתי יש מבחן ועל מה... ומה צריך להביא למסיבה)
לפני כיתה ה' ההנהלה ביקשה שנעבור שוב ועדת השמה, וסירבנו. סברתי שמאחר והיא תלמידה טובה בהחלט, אין שום צורך. בי"הס לחץ- לאחר מעשה הוברר לי שאת השעות המוקצבות הם מחלקים בין עוד תלמידות... כך שזה משתלם להם. לא הסכמנו.
לקראת סוף כיתה ד' המורה המקדמת הציעה לעשות אבחון קשב. בכלל לא חשבנו על זה עד אז...
עשינו אבחון מוקסו (ולכל המזלזלים- יש בהחלט ערך לאבחון כזה) ולהפתעתנו גילינו שיש לה בעית ריכוז.
הילדה התחילה לקבל ריטלין כסדר מתחילת השנה, ב"ה היא לא צריכה מורה מקדמת ולא שיעורי עזר, היא לחלוטין בענינים במה שקורה בכיתה, זוכרת מצוין מה המורה אמרה, ומה ביקשו להביא.
היא לא אוהבת את חוסר התיאבון שהריטלין עושה, ואני משתדלת שתאכל ארוחה של ממש לפני היציאה.
כשהיא מתעצבנת על זה שהיא לוקחת ריטלין (אוף, אני לא אוכל לאכול כלום...) אנחנו חושבות ביחד איזה מקצועות יש ואם כדאי או לא.
היא זו שתמיד אומרת שכדאי... היא לוקחת אחריות וזה פשוט תענוג.
העצמאות שלה מבחינה לימודית גם השפיעה על השגשוג שלה מבחינה חברתית ב"ה, והעלתה את הדימוי העצמי שלה בחברה מאד.
אמא/אבא יקרים- תחשבו טוב לפני שאתם מונעים מהילד להרגיש מצליח ושווה בין שווים בין חבריו. הציונים במבחנים הם בכלל לא הענין- העיקר הוא ההרגשה הטובה של הילד כשהוא מתפקד כמו כולם ומצליח.
ואם לכם עצמכם בתור תלמידים היו קפיצים או עופפתם- אז תרחמו עליו כפליים: אתם יודעים איך זה מרגיש, וממי הוא ירש את זה...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבת שלי היתה מאד מאד ביישנית - ועדיין היתה בגן רגיל.
בגן טרום חובה הגננת ניסתה (לדעתי יותר מידי) לגרום לה לדבר, מה שהחריף את הבעיה מאד. היא היתה שואלת אותה שאלות בריכוז וכו'.
היו כאלה שחשבו שיש לה אילמות סלקטיבית- אבל זה לא היה נכון, היתה לה ביישנות אקטיבית שקיבלה בגנים היהודיים שלה במינון יותר גדול מהרגיל... בבית היא דיברה מצוין (וגם צרחה בלי בעיות)
החברה לא יודעת איך להתמודד עם המאד ביישנים, מנסה לפתוח ולדובב (וזה לא דבר רע בעיקרון) אבל לפעמים לחץ מיותר רק מקצין את ההתנהגות.
שלחנו אותה לגן שפה בגן חובה- מסגרת יותר קטנה וכו'. באמת זה הקל עליה, היה לה שם מאד נחמד. בסוף השנה הצוות התלבט אם לשלוח אותה לכיתה קטנה או לא: לי לא היה שום ספק... לא היתה שום סיבה לשלוח אותה לשם. המפקחת של גני השפה היתה בעד כיתה קטנה- בשום אופן לא הסכמנו.
כ"בוגרת" גן שפה היא עברה ועדת השמה ואישרו לה 2 שיעורי עזר בשבוע אצל מורה מקדמת (בשעות הלימודים).
מכיתה א' עד כיתה ד' היא קיבלה את העזרה הזו, ואכן ב"ה הצליחה בלימודים וקיבלה תעודות טובות. עדיין היה צריך הרבה תיווך שלי כאמא (היא אף פעם לא ידעה מתי יש מבחן ועל מה... ומה צריך להביא למסיבה)
לפני כיתה ה' ההנהלה ביקשה שנעבור שוב ועדת השמה, וסירבנו. סברתי שמאחר והיא תלמידה טובה בהחלט, אין שום צורך. בי"הס לחץ- לאחר מעשה הוברר לי שאת השעות המוקצבות הם מחלקים בין עוד תלמידות... כך שזה משתלם להם. לא הסכמנו.
לקראת סוף כיתה ד' המורה המקדמת הציעה לעשות אבחון קשב. בכלל לא חשבנו על זה עד אז...
עשינו אבחון מוקסו (ולכל המזלזלים- יש בהחלט ערך לאבחון כזה) ולהפתעתנו גילינו שיש לה בעית ריכוז.
הילדה התחילה לקבל ריטלין כסדר מתחילת השנה, ב"ה היא לא צריכה מורה מקדמת ולא שיעורי עזר, היא לחלוטין בענינים במה שקורה בכיתה, זוכרת מצוין מה המורה אמרה, ומה ביקשו להביא.
היא לא אוהבת את חוסר התיאבון שהריטלין עושה, ואני משתדלת שתאכל ארוחה של ממש לפני היציאה.
כשהיא מתעצבנת על זה שהיא לוקחת ריטלין (אוף, אני לא אוכל לאכול כלום...) אנחנו חושבות ביחד איזה מקצועות יש ואם כדאי או לא.
היא זו שתמיד אומרת שכדאי... היא לוקחת אחריות וזה פשוט תענוג.
העצמאות שלה מבחינה לימודית גם השפיעה על השגשוג שלה מבחינה חברתית ב"ה, והעלתה את הדימוי העצמי שלה בחברה מאד.
אמא/אבא יקרים- תחשבו טוב לפני שאתם מונעים מהילד להרגיש מצליח ושווה בין שווים בין חבריו. הציונים במבחנים הם בכלל לא הענין- העיקר הוא ההרגשה הטובה של הילד כשהוא מתפקד כמו כולם ומצליח.
ואם לכם עצמכם בתור תלמידים היו קפיצים או עופפתם- אז תרחמו עליו כפליים: אתם יודעים איך זה מרגיש, וממי הוא ירש את זה...
ברוך השם שעליתם על דרך המלך, איזו הקלה...
הלוואי שאצל כולם הקסם היה עובד ככה.

(נ.ב. הערת אגב לא קשורה להיום אלא לאי-אז: אילמות סלקטיבית מתאפיינת בדיוק בזה שבבית מדברים ובגן לא. והרבה פעמים גם אופייני שבבית צורחים את מה שבגן שתקו כל הבוקר.)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה מצוי שאילמות סלקטיבית "עוברת" לבד?
תיארת מסע ארוך שעשיתם....
לא בדיוק 'לבד'.
קודם כל עזבתם את הגננת הלוחצת, שנראה שהגישה שלה היתה שגויה בתכלית.
חוץ מזה היא עברה לגן שפה, שזה מסגרת תומכת וקטנה.
ובטח עוד הרבה השקעה שאפשר לקרוא עליה בין השורות....

נ.ב. חתיכת אתגר. כל הכבוד!

ענת לנדמן

משתמש פעיל
נזכרתי בסיפור שמספר הרב יעקבסון שליט"א בסדרות שלו על חינוך ילדים, על הנער שלא היה מסוגל ללמוד גמרא כיון שבילדותו כאשר היה לומד עם אביו גמרא היה האבא מציק לו באיזהשהוא אופן (אולי צובט? אינני זוכרת), וגם כאשר כבר חזר בחזרה ורצה ללמוד הוא הרגיש דחיה מגמרא...
התניה היא דבר שנעשה בתת מודע; עוד יותר אפילו בגיל הילדות, כאשר האדם איננו מודע לרגשותיו באותה בהירות שרכש עד בגרותו.
ילד או ילדה שיושבים ליד סידור בבית הכנסת או בכיתה וכל מה שהם רוצים הוא רק להימלט, מפתחים טינה עמוקה לסידור...
לתפילה... ילד שיושב בכיתה ונפשו רק רוצה לצאת למרחבים ולקפוץ, מפתח עוינות לגמרא, ללימוד... ואם הרבה עוד דורש ממנו לשים אצבע, או לשלב ידיים, בכלל...
אני מאמינה שהסיבה לשיעור הנושרים הגבוה אצל בעלי בעיות הקשב נובע בדיוק מזה, ולכן הורים שנמנעים מטיפול יעיל בבעיה לוקחים סיכון משמעותי לחייו הרוחניים של בנם/בתם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נזכרתי בסיפור שמספר הרב יעקבסון שליט"א בסדרות שלו על חינוך ילדים, על הנער שלא היה מסוגל ללמוד גמרא כיון שבילדותו כאשר היה לומד עם אביו גמרא היה האבא מציק לו באיזהשהוא אופן (אולי צובט? אינני זוכרת), וגם כאשר כבר חזר בחזרה ורצה ללמוד הוא הרגיש דחיה מגמרא...
התניה היא דבר שנעשה בתת מודע; עוד יותר אפילו בגיל הילדות, כאשר האדם איננו מודע לרגשותיו באותה בהירות שרכש עד בגרותו.
ילד או ילדה שיושבים ליד סידור בבית הכנסת או בכיתה וכל מה שהם רוצים הוא רק להימלט, מפתחים טינה עמוקה לסידור...
לתפילה... ילד שיושב בכיתה ונפשו רק רוצה לצאת למרחבים ולקפוץ, מפתח עוינות לגמרא, ללימוד... ואם הרבה עוד דורש ממנו לשים אצבע, או לשלב ידיים, בכלל...
אני מאמינה שהסיבה לשיעור הנושרים הגבוה אצל בעלי בעיות הקשב נובע בדיוק מזה, ולכן הורים שנמנעים מטיפול יעיל בבעיה לוקחים סיכון משמעותי לחייו הרוחניים של בנם/בתם.
כל כך נכון.

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הזכרתי בעבר באשכולות קודמים לגבי המוצר פיקסולין של חברת ננוטבע - הבן שלי לוקח אותו כבר קרוב לשנה בקביעות וב"ה כבר לא משתמש בריטלין מאז שהתחיל לקחת.
בשונה מכל התחליפים הטבעיים שיש (וניסיתי הרבה מהם) המוצר הזה ברגע שמוצאים את המינון הנכון עבור הילד, משפיע מיידית. תוך 20 דק' הוא משפיע ומחזיק בממוצע עד שמונה שעות.
החידוש הגדול במוצר הזה, בשונה מכל מה שקיים בשוק שלא צריך לקחת אותו על בסיס קבוע כדי לצפות לתוצאות אלא שהוא עובד לאותו יום בצורה מיידית.
שווה לנסות לטעמי...

MRF

משתמש מקצוען
איך יודעים מה המינון שצריך לקחת מהפיקסולין
צריך מרשם רופא?
לילדה קפיצית בת 4.5

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
יש קו מידע שאפשר להתקשר אליו לקבל ייעוץ 050-4171616
בהצלחה

• תודה
Reactions: MRF

MRF

משתמש מקצוען
הלכתי עד לגזונטר לקנות את זה וכבר אין חנות כזו
איפה מוכרים בירושלים פיקסולין?

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הלכתי עד לגזונטר לקנות את זה וכבר אין חנות כזו
איפה מוכרים בירושלים פיקסולין?
חבל לכם על הזמן
קנינו את זה, ולא רק שלא השפיע כלום זה גם מר ממוות אפילו למבוגרים זה בלתי נסבל, ק"ו ילדים
מי שצריך ריטלין זה הפתרון היחיד לצערי

MRF

משתמש מקצוען
רוצה להרגיש שניסינו טבעי לפני הריטלין
נקווה שיעזור בע"ה

MRF

משתמש מקצוען
אפשר לשאול אם לכם- ציפופו הפיקסולין עזר?

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כפי שציינתי בעבר, הפיקסולין לילד עזר מאד.
הוא צודק שטעמו מר כלענה, אבל לעניות דעתי שווה את התוצאה.
אני צרכן קבוע של המוצר, כבר למעלה משנה שלימה!
לדעתי שווה לפחות לנסות חודש אחד, ריטלין תמיד אפשר לקחת....
יש מקומות נוסף שקניתי בו לפני כחודש וחצי 2 בקבוקים, זאת חנות שנקראת 'בדרך הטבע' ברח' יואל מול ישיבת אור החיים.

• תודה
Reactions: MRF

MRF

משתמש מקצוען
קניתי
כתוב שצריך אישור רופא
עדיין לא קיבלתי
25% אלכוהול
לא מפחיד?
ברור שהוא נרגע, הוא פשוט נהיה מסומם מהאלכוהול, לא?

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ואני שמעתי ממומחית ללקויות למידה, שעובדת בהרבה מסגרות לימוד עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, שהיא מודדת את השפעת הריטלין רק אחרי תקופת זמן של חצי שנה.

מבחינתה לפני כן, אי אפשר לבדוק באמת את רמת היעילות של הריטלין,

לוקח זמן עד שהילד מסתגל לתרופה, לוקח זמן עד שמגיעים למינון הנכון והמדוייק של התרופה, לוקח זמן עד שהוא נכנס לעניינים בכתה, ולכן חובה לאפשר לפחות חצי שנה כדי לקבוע את היעילות/אי היעילות של הריטלין.
בלת"ק
לא נכון
ההשפעה היא מיידית מהכדור הראשון (נסו ותווכחו)
אלא שלאחר תקופה אפשר לאבחן את המינון ואת סוג הריטלין המומלץ ע"פ הנסיון. כי... רק ע"פ הנסיון אפשר לבחון מה מתאים יותר לילד.

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני בטוח ש25% אלכוהול זה כמות מינימלית, ברוב תוספי התזונה הכמות של האלכוהול הרבה יותר גבוהה.
וזה בקבוק קטן, בסך הכול 30cc

אולי מעניין אותך גם...