מידע שימושי תחליף טבעי לריטלין

מ. א.

משתמש פעיל
התייאשתי (כרגע) לקרוא בעמוד הרביעי, אך אני חייבת התייחסות קטנה, בתור פותחת האשכול, ומאחר ונתנו לי פה כמה כינויים חדשים, כגון אנוכית ופרימיטיבית:
עברנו עם הילד הזה הרבה, ב"ה ילד מתוק מאוד (ממש עוד לא בן 15...), שפחות או יותר מגיל 3 מטופל היטב; אם זה היה בהתחלה קלינאית תקשורת, אח"כ המשיך במרפאה בדיבור, מרפא בעיסוק, ספורט טיפולי, מיקוד ראייה, אימון שמיעתי וכו'.
לא חסכנו כח, זמן וכסף ע"מ להעלות אותו על דרך המלך. היינו במעקב אצל ד"ר קאסוטו עד לפני שנה, שאז הודיע לנו חד משמעית שהילד לא צריך ריטלין, וזה רק יזיק לו כמו שהוא רואה את הדברים, אך הילד עדיין מתקשה במישורים רבים, ולכן המפקח בחיידר המליץ לתת לו תחליף טבעי לריטלין. ומפה הגיע עניין פתיחת האשכול.
בד בבד אני לא שוללת את האפשרות לתת לו ריטלין, ולכן גם מחפשת נוירולוג מומלץ, לשמוע מה יש לו להגיד בעניין.
אז אם הגעתם לקרוא עד לכאן, נראה לי שאפשר להסיק ממה שכתבתי שאנחנו לא אנשים פריטיביים וגם לא אנוכיים.... רק מגדלים ילד חמוד שנולד פג, ומשתדלים להקל מעליו.
הורים ראויים להערצה!
שתראו ממנו רק נחת!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
התגובה הזאת חוטאת למציאות ברמה קריטית.

מי שמעריץ זה מי שנתקל בהתקדמות אדירה של ילדים במגוון תחומים, התנהגותית, חברתית, לימודית.
לא הכל מתחיל ונגמר בציון.

נכון לא קל עם תזונה לפעמים (ולפעמים אין שום בעיה!) או תופעות לוואי אחרות. כיום יש מגוון גדול כ"כ של סוגים שניתן להתאים לילד בדיוק את הסוג והמינון הטובים עבורו, גם אם זה לוקח מעט זמן.
מי שלא מוותר על זה זה הילדים בעצמם.

אחרי שילד מקבל חווית למידה, חוויה להיות בעניינים בצורה חיובית , ומוטיווציה גבוהה.
רק טיפש יעדיף לעבור ל"תחליפים" ולראות ילדים בגיל 15 כבויים. לא מאמינים בעצמם, חסרי סבלנות להכל, והכי גרוע שמכיוון והם לא קנו לעצמם הרגלי למידה והתנהגות תקינים, כרגע, גם אם יקחו טיפול תרופתי הם יאלצו לעבוד קשה לקנות את ההרגלים הנ"ל.
פגשתי הרבה 'לא טיפשים', כולל אנשי חינוך וטיפול מוערכים, שמבינים שריטלין זה לפעמים תרופת פלא, ולפעמים - - - פשוט לא.

חוץ מזה, שלא התייחסת לכל מקרי הביניים, שזה לא בדיוק הפרעת קשב ולא בדיוק לא, ואלף ואחת אבחונים חוזרים לא מגיעים לשום תוצאה, ויש יותר סימני שאלה מתשובות....
ומקרים שבהם הרופאים בעצמם לא בהכרח ממליצים על ריטלין אלא משאירים את זה בספק ובסימן שאלה.
בקיצור, לא כל מי שמנסה דרכים אחרות מגיע לו אות קלון ונידוי :)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
התייאשתי (כרגע) לקרוא בעמוד הרביעי, אך אני חייבת התייחסות קטנה, בתור פותחת האשכול, ומאחר ונתנו לי פה כמה כינויים חדשים, כגון אנוכית ופרימיטיבית:
עברנו עם הילד הזה הרבה, ב"ה ילד מתוק מאוד (ממש עוד לא בן 15...), שפחות או יותר מגיל 3 מטופל היטב; אם זה היה בהתחלה קלינאית תקשורת, אח"כ המשיך במרפאה בדיבור, מרפא בעיסוק, ספורט טיפולי, מיקוד ראייה, אימון שמיעתי וכו'.
לא חסכנו כח, זמן וכסף ע"מ להעלות אותו על דרך המלך. היינו במעקב אצל ד"ר קאסוטו עד לפני שנה, שאז הודיע לנו חד משמעית שהילד לא צריך ריטלין, וזה רק יזיק לו כמו שהוא רואה את הדברים, אך הילד עדיין מתקשה במישורים רבים, ולכן המפקח בחיידר המליץ לתת לו תחליף טבעי לריטלין. ומפה הגיע עניין פתיחת האשכול.
בד בבד אני לא שוללת את האפשרות לתת לו ריטלין, ולכן גם מחפשת נוירולוג מומלץ, לשמוע מה יש לו להגיד בעניין.
אז אם הגעתם לקרוא עד לכאן, נראה לי שאפשר להסיק ממה שכתבתי שאנחנו לא אנשים פריטיביים וגם לא אנוכיים.... רק מגדלים ילד חמוד שנולד פג, ומשתדלים להקל מעליו.
מגיע לך צל"ש.
פשוט ואמיתי.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מה זה תני הסבר
אקטיב בריין.
נמכר מידי חודש וחצי חודשיים גם ב'משנת יוסף'.

השבוע למשל.
(אם לא אזל מהמלאי. ההזמנות עד היום בלילה)

לכאורה, בהרכב שלו הוא מקביל ל'זום' שנמכר בבתי מרקחת כתחליף הטבעי הכי קרוב לריטלין, אולם יש איתו בעיה כשרותית.
האקטיב בריין הוא בהשגחת בד"ח ע"ח.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם הוא צריך ריטלין. שום דבר לא מהווה תחליף
ואם הוא לא צריך ריטלין אז את יכולה לנסות עליו את כל השטויות שהוצעו כאן למעלה..
בואו נבין: הסיפורים מסמרי השיער שמועלים כאן על משתמשי הריטלין הם לא כל כך רווחים.
רוב נוטלי הריטלין לא סובלים מתופעות לוואי ואלו שכן סובלים אפשר וצריך מיד לעצור את הכדור ולחפש כדור מסוג אחר כמו אטנט סטרטרה וכדו'
יש כאן סיפורים על ילדים שנטלו ריטלין והיו בחרדות.
במחילה מכבוד ההורים מי רואה שהילד שלו סובל וממשיך לתת לו את הכדור???
כל נוירולוג אומר שברגע שמתחילות תופעות הלוואי לעצור את הכדור.
ובשורה התחתונה עדין לא נמצא התחליף הטבעי לריטלין.. יש דברים שעבדו נקודתית על אנשים ספציפיים. אבל שום דבר לא מתחרה בריטלין.
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

שפרה ציפורה

משתמש פעיל
היי ממליצה על יוחאי לשם ממרכז הקשב והריכוז יש לו תמצית מעולה קוראים לזה peace. אפשר למצוא בגוגל. יש שיפור ניכר רוגע פנימי, אמנם לא תרופת פלא כמו רטלין אבל הילד הרבה יותר רגוע.
בהצלחה

batglas

משתמש פעיל
עברתי על כל האשכול שלשמו הוא נכתב, ישבתי עם דף ועט.
רשמתי את כל ההמלצות, אכתוב אותם בתגובה אחת למי שרוצה לנסות את כולם:
1. חלבון על הבקר
2. ספורט על הבקר - קפיצה\ריצה\ רכיבה
3. רב קשב - הוס
4. זום מבית מרקחת
5. מיינד פלוס + נענע קול
6. B12 + אומגה 3 מדגים + ויטמין סי + זנגוויל + תמצית זרעי ענבים
7. פיקסולין של ננו טבע
8. שמן CBD-
9. אקטיב בריין-מקביל לזום + כף שמן פשתן על הבקר
10. B פולן + אומגה 3 של פוראוור
11. תמצית בשם PEACE של יוחאי לשם.

מקווה שלא פספסתי כלום, אישית ניסיתי עם הבן שלי תקופה ארוכה של זום , רב קשב, ספורט, B12,
ולא ראיתי השפעה.
הרטלין הרגיל וגם LA שניהם מיקדו את הילד ועזרו לו להתרכז בשיעור ולדעת טוב את החומר , היו תופעות לוואי- טיקים ( הנירולוג מומחה מאד בארץ לא התרגש, אך הבן שלי אמר שעדיף לו לאכול אדמה ולא להרגיש את הכאבי ראש והמשהו ש'צובט לו בבטן' לפי הגדרתו, התעקשנו על אטנט, וב"ה אין תופעות לוואי ויש יעילות של הכדור,
שינוי נוסף הוא שברטלין הוא היה אוכל לפניו רק קורנפלקס עם חלב, והיום עם האטנט,הנירולוג התעקש שיאכל לפניו סנדוויץ, הוא טוען שכשאוכלים ארוחה ממש לפני הכדור זה מוריד את תופעות הלוואי. (הנירולוגית הקודמת אמרה שבייגלה מספיק).
ודרך אגב אני מהראשיות נגד כדורים ותרופות , אבל שקללתי מול העינים נזק מול תועלת כשהבן שלי היה בורח מהשיעורים.

batglas

משתמש פעיל
אשמח אם יש אנשים שהתנסו עם דברים מהרשימה שרשמתי וכן עזר להם ( לא ממה שקראו \ שמעו\ מוכרים) מנסיון אישי בלבד

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
@ציפופו 1,מנוסות אחרות
פיקסולין של ננו טבע עזר לכן ?
ניסינו את הפיקסולין של ננו טבע במשך תקופה, ראינו שיפור, ובעיקר הצוות הלימודי ראה שיפור.
עכשיו עשינו קצת הפסקנ כי לילד נמאס וגם רוצים לראות אם משהו השתפר מבחינת הגיל והבשלות. מאמינה שעוד נחזור לזה.
אך שוב מחדדת: המקרה שלנו הוא קש"ר קל, לא משהו שהצריך ריטלין בצורה חד משמעית.

batglas

משתמש פעיל
יש מישהו שניסה טיפול אצלם?
אוצרות הפתרון הטבעי לקשב וריכוז

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
ידוע לי על משפ' ששני הבנים בחיידר היו צריכים ריטלין אך האמא צמחונית ובשו"פ לא הסכימה לכך, גמרו איך שהוא את החיידר התחילו יש"ק ובזמן קצר יצאו לרחוב, כיום שניהם מחללי שבת ר"ל ושאר מראין בישין שהאם הייתה מעדיפה ש...,

מ. א.

משתמש פעיל
הילד שלי מוכשר ופעיל מקבל תלונות מהחיידר שהוא לא יושב בשקט .
עשינו לו מס' אבחונים אצל נוירולוגים וחד משמעית אבחנו שאין בעיית קשב וריכוז ב"ה, אלא מדובר בילד יותר פעיל ותנועתי .
ההמלצות של הנוירולוג -ספורט, חוג שחיה וכדו' , להושיב אותו קרוב למורה , לתת לו יותר תפקידים בכיתה וכדו'.
(אגב במבחן moxo שעבר יצא שיש לו היפראקטיביות אך כמה נוירולגים שהייתי אפילו לא רצו להסתכל על תוצאות המבחן , טוענים שהוא לא אמין ולא משקף, לידיעת מי שרוצה לעשות- חבל על הזמן ועל הכסף)

אנחנו במקביל מנסים דברים טבעיים לעזור לו :
חלבון על הבוקר-חביתה עם גבינה
לא לתת חטיפים עם סוכר אלא יותר ביגלה, קרקרים
תוספת מגנזיום - אוכל בתוך תמר כל בוקר
טיפות טבעיות של הרב מירושלים -20 טיפות בתוך כוס מיץ תפוזים סחוט .

קשה לומר שרואים שינוי דרמטי , כי לא היתה לו בעיה לימודית וחברתית אז קשה לאמוד.
עדיין יש תלונות שהוא לא יושב בשקט ומדי פעם יש הפרעות , הוא לא הפך למלאכון שקט
השינוי הוא לא מיידי כמו ריטלין וכדו' וצריכים הרבה אורך רוח וסבלנות .
אך כמובן שאני לא אתן לו ריטלין ללא המלצת נוירולוג.

כל ההמלצות הנ"ל טובות לילד ללא אבחון שיש צורך בריטלין ואולי בנוסף לריטלין .
במקביל , כדאי לעשות לו בדיקות דם, לפעמים חוסר בויטמין מסוים יכול לגרום להפרעות , וכן לדאוג לתזונה מזינה ובריאה ושישן מספיק שעות , לדאוג שיצא רגוע ושמח מהבית ולא להפסיק להתפלל....

בהצלחה!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פגשתי הרבה 'לא טיפשים', כולל אנשי חינוך וטיפול מוערכים, שמבינים שריטלין זה לפעמים תרופת פלא, ולפעמים - - - פשוט לא.

חוץ מזה, שלא התייחסת לכל מקרי הביניים, שזה לא בדיוק הפרעת קשב ולא בדיוק לא, ואלף ואחת אבחונים חוזרים לא מגיעים לשום תוצאה, ויש יותר סימני שאלה מתשובות....
ומקרים שבהם הרופאים בעצמם לא בהכרח ממליצים על ריטלין אלא משאירים את זה בספק ובסימן שאלה.
בקיצור, לא כל מי שמנסה דרכים אחרות מגיע לו אות קלון ונידוי :)

היתה כאן הקפצה משמעותית...
את בעצם לוקחת את ההודעה שלי ומוציאה אותה לגמרי מהקשרה כמענה לתגובה מסוימת.

בוודאי שמי שיש לו דרך אחרת להגיע לאיזון, אדרבא. מצוין.
(מכירה משהו שדי היה להוריד לו סוכר וצבעי מאכל מסוימים מהתפריט והוא נעשה בנ"א)
מקרי ביניים או מקרים שרופאים לא ממליצים (!). אין מה לדבר.
וגם במקרי צורך כשחסרונות תופעות הלוואי גוברים על המעלות.

עד כמה שבדקתי ההודעה שלי הגיבה לתגובה הזאת:
לדעתי מי שמעריץ הוא:
א. לא מבין / לא ראה / לא הרגיש !!!!
ב. אנוכי שרוצה רק ציונים טובים מהילדים מבלי להתיחס לתופעות הלוואי הקשות!

וגם עכשיו אחזור ואומר, שאני לא מעריצה של ריטלין. אין מה להעריץ צורך שכזה.
אלא חושבת שבמקרי צורך אמיתי. כשהומלץ על ידי רופא מומחה ובביקורת וניטור קבוע של מומחה. (שהרבה מדלגים על השלב הזה משום מה) רבות המעלות על החסרונות.
ובוודאי לא בצורה דיכוטומית שכזאת.

חלופות הריטלין החדשות היום הרבה פעמים עם מינימום תופעות לוואי.
שלא לדבר על כך שהמשוואה היא בכלל לא ריטלין = ציון גבוה.

אות קלון ונידוי לא מגיע לאף אחד שעושה את המירב עבור ילדיו בכל דרך שהוא מוצא לנכון.
אות קלון ונידוי גם לא מגיע למי שמתעצל וסומך על כך שבסוף הכל "יסתדר".

הבעיה היא שילדים שזקוקים לפעמים לטיפול ולא מקבלים הם אלו שסובלים מאותות קלון ונידוי. והם הנפגעים העיקריים. גם אם לא מגיע להם.

אמא רחל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שלום
מרפרוף על כל הנכתב לעיל לא ראיתי שהזכירו את הקונצרטה
שהוא מביא את אותה התועלת של הריטלין רק שהוא עובד בצורה הרבה יותר טובה
הריטלין אין לו פיזור איטי אלא משפיע בעליה וירידה
והקונצרטה שומר על התפוקה בצורה אחידה עד הסוף
ומניסיון אין לו שום תופעות לוואי בכלל אפ' לא מיום ליום
הוא יקר אבל הקופה משתתפת למיטב ידיעתי ב50 אחוז מהעלות
יש אותו במינונים שונים לפי גיל והוא נותן מענה ל12 שעות
ומניסיון חייבים לטפל וחבל על כל יום שעובר
בהצלחה

חושב123

משתמש צעיר
לאחר ניסוי של נתינת אטנט לילד שהשפיע חלקית בלבד, הומלץ ע"י הרופא לנסות פוקלין, מי שניסה את התרופה הנ"ל אשמח שישתף איך זה.
כמו"כ בלאומית מסבסדים אותה רק ב50 אחוז וזה יוצא 240 לחודש לאחר הנחה, מישהויודע אם במכבי זה יוצא זול יותר??

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
ואני שמעתי ממומחית ללקויות למידה, שעובדת בהרבה מסגרות לימוד עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, שהיא מודדת את השפעת הריטלין רק אחרי תקופת זמן של חצי שנה.

מבחינתה לפני כן, אי אפשר לבדוק באמת את רמת היעילות של הריטלין,

לוקח זמן עד שהילד מסתגל לתרופה, לוקח זמן עד שמגיעים למינון הנכון והמדוייק של התרופה, לוקח זמן עד שהוא נכנס לעניינים בכתה, ולכן חובה לאפשר לפחות חצי שנה כדי לקבוע את היעילות/אי היעילות של הריטלין.
זה כמורה כדי לראות את הביצועים וההתקדמות.
אין תחליף לריטלין.
יש צמח גאבה שניתן עם אומגה 3 יכול לעזור מאד
מה שכן יכול להיות שיש לילד הפרעת קשב רגשית ולא אורגנית ואז גם טיפול רגשי והדרכת הורים על קשיי התארגנות והתנהלות יכולים לעזור.
תוכלי לפנות באישי ואדייק את זה יותר

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לאחר ניסוי של נתינת אטנט לילד שהשפיע חלקית בלבד, הומלץ ע"י הרופא לנסות פוקלין, מי שניסה את התרופה הנ"ל אשמח שישתף איך זה.
כמו"כ בלאומית מסבסדים אותה רק ב50 אחוז וזה יוצא 240 לחודש לאחר הנחה, מישהויודע אם במכבי זה יוצא זול יותר??
במכבי זה עולה 200 לחודש
ולא תמיד עוזר כמו הריטלין האמיתי
(חסר בו הרכיב שגורם לכאבי בטן אבל זה גם רכיב שיש קש"רניקים שזקוקים לו)
בכל מקרה יש כאלה שכל התרופות לעיל גורמות להם לתופעות לואי
ואם הם ילדים גדולים שמודעים לעצמם קשה מאד להכריח אותם לקחת בידיעה שזה יגרום להם סבל מסוג שונה
כי מה זה משנה אם הילד לא מקשיב בגלל בעית קשב או בגלל כאב ראש או כאב בטן?
לפעמים יש תרופות פסיכיאטריות שיכולות לסייע
ולפעמים תרפיה או טיפול רגשי כלשהו
ולפעמים גם זה לא...

אולי מעניין אותך גם...