מידע שימושי תחליף טבעי לריטלין

דגנית

משתמש רשום
@דגנית
אנסה להתנסח בזהירות. מלמידה של הנושא בשנים האחרונות. ילדים שריטלין גורם אצלם לתופעות לוואי חמורות, בפרט נפשיות כמו חרדה ודכאונות, אלה ילדים שבדרך כלל התמונה הקלינית אצלם שונה ורצוי ללכת לאבחנה פסיכיאטרית.
מאד קל להתבלבל בין ADHD לבעיות אחרו כמו OCD הפרעות תקשורת דכאון או מאניה.
בגדול ילד שכל המינונים וכל סוגי הריטלין גורמים לו לתגובות לא טובות (בפרט תגובות שנעות על ציר נפשי כמו התפרצויות או חרדה מוגברת), בדרך כלל סובל מבעיה אחרת שנוטה לכיוון של הפרעה משמעותית יותר.
חיכיתי לתשובה כזו, כי את זה אומר מי שלא חווה אלא יודע רק מקריאה ולימוד.
אבל אחרי שרואים תופעה דומה אצל כמה ילדים לא קשורים אחד לשני, וב"ה ללא הכדור הם ילדים שמחים ומאושרים ללא תופעות פסיכולוגיות וכדו'.. אז מגיבים אחרת.

דגנית

משתמש רשום
לפעמים מצפים שהכדור יהפוך ילדים למה שהם לא.
לא יודעת למה נתנו אותו ולמה ציפו.
:) לא הובנתי נכון.
כוונתי שהנוטלים הפכו למה שהם לא. - שזה אומר: סגורים מופנמים, חסרי ענין ושמחה.

לא מוצאת וגם אין לי זמן לחפש, היה אשכול בשנה האחרונה וכתב שם אחד, שהוא אומנם למד בישיבה והיה בין הטובים אך הוא מרגיש שהוא פספס את החיים ובעיקר את הבחרות בגלל הכדור.

ואני לא מתכוונת להמשיך ולהצטדק
רק לומר ש-
יש דעות אחרות והם צודקים לא פחות
וגם הם עושים את הכי טוב לילד/קרוב שלהם!!
זהו

לבן

משתמש סופר מקצוען
חיכיתי לתשובה כזו, כי את זה אומר מי שלא חווה אלא יודע רק מקריאה ולימוד.
אבל אחרי שרואים תופעה דומה אצל כמה ילדים לא קשורים אחד לשני, וב"ה ללא הכדור הם ילדים שמחים ומאושרים ללא תופעות פסיכולוגיות וכדו'.. אז מגיבים אחרת.
הנחות שגויות:)
אני מדברת מלימוד מול מטפלת בילדים שפוגשת בתופעות יום יומיות. ומפגישה אישית במקרים כאלה. ממש לא מקריאת מחקרים.

אם ילד שמח ומאושר ללא שום תופעות לוואי מדוע מישהו חשב לתת לו תרופה כלשהיא?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כוונתי שהנוטלים הפכו למה שהם לא. - שזה אומר: סגורים מופנמים, חסרי ענין ושמחה.

מניסיוני, זה קורה הן במינון נמוך מידי,
והן במינון גבוה מידי.

מכירה הרבה שנשרו והתייאשו בשלב ההתאמה.
שעלול לפעמים להיות ארוך ומתסכל ומצריך אורך רוח.
ובמהלך הגדילה דורש עידכונים.

יש לך מושג בכל האלו שאת מציינת עד כמה ניסו?
(סוגים, ומינונים)

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למדתי אצל יועץ חינוכי בעל תואר ראשון יעוץ חינוכי ותואר שני בלקויות למידה על הנושא
והוא אמר: ש75% הכדור עוזר להם, ויש אחוזים(נדמה לי שהוא אמר 25%) שהכדורים לא עוזרים ולא משפיעים.
כך שאם אתם רואים כאלו שניסו את כל הכדורים, ולא משפיע כלום - הם כנראה מהאחוזים שזה לא משפיע.

בא יבוא

משתמש מקצוען
יש לנו מכרים טבעוניים שהתנגדו לתת לשני ילדים ריטלין על אף בקשות חוזרות ונישנות מהחיידר. כיום [מאמצע ישיבה קטנה] שניהם ברחוב מחללי שבת ובמקום ריטלין אוכלים נבילות וטריפות.
ה' ירחם ויציל. רחמנות

בא יבוא

משתמש מקצוען
הוא אומנם למד בישיבה והיה בין הטובים אך הוא מרגיש שהוא פספס את החיים ובעיקר את הבחרות בגלל הכדור.
מוזר ביותר. כי אני יכולה לצטט כמה בחורי ישיבה שאומרים בדיוק את ההפך. ועם המון המון כאב

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אתם שוכחים שזה ילד,

ממש לא הוקוס פוקוס,
לפעמים הגעה למינון לוקחת חודש, חודש וחצי חודשיים.

ועדיין המעלות גדולות על החסרונות.

(עם הזמן זה נעשה קצר יותר כי מזהים כבר אם התופעות אצל הילד הזה הן סימן למינון גבוה או למינון חסר)

אחד הילדים שאני מכירה נאלץ לשנות הכל רק כי קופ"ח החלה לעבוד עם ספק של חלופה גנרית ששיבשה את הילד לחלוטין, חיכו כחודש וחצי של גמילה (של נסיגה בכל התחומים) ואז עברו לסוג חדש עם התאמה מחודשת...

ושוב, עדיין זה משתלם.

נערך לאחרונה ב:

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אצלי אישית ממש לא בהכרח שהמעלות היו מעל החסרונות.
אולי אפילו להיפך,
ולקח לנו הרבה יותר מחודש, אחרי כמה חודשים הפסקנו לגמרי.
היה נגיד 3 שבועות משפיע סביר - ואז נסיגה ותופעות קשות,
זה מאד מאד משתנה.
תכל'ס, הייתי מעדיפה שהילד שלי יוציא 80 בלי ריטלין.
אבל הוא כ"כ רוצה להצליח , וקשה לו בלי, ואני משביתה לפעמים את כל הבית בשביל ללמוד איתו למבחן. זה לא פשוט בכלל.

יתכן מאד, זה משתנה מאחד לשני.
זה באמת לא קל ששום דבר לא מתאים.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה לא קל בכלל לבצע התאמה,
מדובר כאן כאילו נותנים כדור לאיזה עציץ,
וואלה,
אם הוא גדול יפה - מצוין.
אם לא - נחליף.
לא טוב?
שוב נחליף.

אתם שוכחים שזה ילד,
ילד עם נשמה, רצון לשחק, לשמוח , לאכול, לישון , ללמוד, לצחוק,
להיות חופשי. משוחרר.
בשבוע וחצי של הניסיון זה קשה עד טירוף ומי שלא ניסתה לא תדע,
את רואה את הילד שלך בוכה כל חמש דקות , כועס כל עשר דקות , מדוכא, לא אוכל, עם כאבי ראש לוקח לעצמו נורופן , לא יום , לא יומיים , עד שמחליטים שזה לא מתאים ומנסים שוב מינון אחר.
ואז יומיומיים הכל טוב
ושוב תופעות לוואי.
אל תחשבו שזה כל כך קל,
מדברת האמא שהתייאשה פעם פעם
ולא , אני לא נגד ריטלין. אם זה היה הוקוס פוקוס כמו שמישהי רשמה כאן זה היה יופי
לא נותנים כדור ורואים ניסים ונפלאות!!!
ולי כאב הלב על הילד שלי, החלפתי שלוש סוגים , עד שהפסקנו לגמרי ונשמנו לרווחה.

אני רוצה שוב לנסות התאמת מינון וסוג, אבל אני תוהה, מה קורה עם הילדים שלא מתאים להם ריטלין , כנראה הפרעת הקשב שלהם לא מספיק בשביל ריטלין , עדיין קשה להם לימודית , אבל הם מוציאים 9-10 בציונים , וזה לא לפה ולא לפה. קשה.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה לא קל בכלל לבצע התאמה,
מדובר כאן כאילו נותנים כדור לאיזה עציץ,
וואלה,
אם הוא גדול יפה - מצוין.
אם לא - נחליף.
לא טוב?
שוב נחליף.

אתם שוכחים שזה ילד,
ילד עם נשמה, רצון לשחק, לשמוח , לאכול, לישון , ללמוד, לצחוק,
להיות חופשי. משוחרר.
בשבוע וחצי של הניסיון זה קשה עד טירוף ומי שלא ניסתה לא תדע,
את רואה את הילד שלך בוכה כל חמש דקות , כועס כל עשר דקות , מדוכא, לא אוכל, עם כאבי ראש לוקח לעצמו נורופן , לא יום , לא יומיים , עד שמחליטים שזה לא מתאים ומנסים שוב מינון אחר.
ואז יומיומיים הכל טוב
ושוב תופעות לוואי.
אל תחשבו שזה כל כך קל,
מדברת האמא שהתייאשה פעם פעם
ולא , אני לא נגד ריטלין. אם זה היה הוקוס פוקוס כמו שמישהי רשמה כאן זה היה יופי
לא נותנים כדור ורואים ניסים ונפלאות!!!
ולי כאב הלב על הילד שלי, החלפתי שלוש סוגים , עד שהפסקנו לגמרי ונשמנו לרווחה.

אני רוצה שוב לנסות התאמת מינון וסוג, אבל אני תוהה, מה קורה עם הילדים שלא מתאים להם ריטלין , כנראה הפרעת הקשב שלהם לא מספיק בשביל ריטלין , עדיין קשה להם לימודית , אבל הם מוציאים 9-10 בציונים , וזה לא לפה ולא לפה. קשה.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
גם בלקיחת אקמול יש סכנות ולוקחים בלי סוף ונותנים לילדים

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
התייאשתי (כרגע) לקרוא בעמוד הרביעי, אך אני חייבת התייחסות קטנה, בתור פותחת האשכול, ומאחר ונתנו לי פה כמה כינויים חדשים, כגון אנוכית ופרימיטיבית:
עברנו עם הילד הזה הרבה, ב"ה ילד מתוק מאוד (ממש עוד לא בן 15...), שפחות או יותר מגיל 3 מטופל היטב; אם זה היה בהתחלה קלינאית תקשורת, אח"כ המשיך במרפאה בדיבור, מרפא בעיסוק, ספורט טיפולי, מיקוד ראייה, אימון שמיעתי וכו'.
לא חסכנו כח, זמן וכסף ע"מ להעלות אותו על דרך המלך. היינו במעקב אצל ד"ר קאסוטו עד לפני שנה, שאז הודיע לנו חד משמעית שהילד לא צריך ריטלין, וזה רק יזיק לו כמו שהוא רואה את הדברים, אך הילד עדיין מתקשה במישורים רבים, ולכן המפקח בחיידר המליץ לתת לו תחליף טבעי לריטלין. ומפה הגיע עניין פתיחת האשכול.
בד בבד אני לא שוללת את האפשרות לתת לו ריטלין, ולכן גם מחפשת נוירולוג מומלץ, לשמוע מה יש לו להגיד בעניין.
אז אם הגעתם לקרוא עד לכאן, נראה לי שאפשר להסיק ממה שכתבתי שאנחנו לא אנשים פריטיביים וגם לא אנוכיים.... רק מגדלים ילד חמוד שנולד פג, ומשתדלים להקל מעליו.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אנוכית ופרימיטיבית:
אויש, אני כתבתי.
התכוונתי להורים שמתנגדים לפני שהם יודעים מה ועל מה. באופן גורף.
כפי שאת כותבת, בדקתם, קיבלתם המלצה שלא לתת, אז לא, לא בכוח...

בא יבוא

משתמש מקצוען
חייבת התייחסות קטנה, בתור פותחת האשכול, ומאחר ונתנו לי פה כמה כינויים חדשים, כגון אנוכית ופרימיטיבית:
עקבתי אחר האשכול. לדעתי חבל שאת מרגישה כך כי התגובות המדוברות לא הופנו אליך. כך דעתי בכל אופן.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בסדר, ממש לא נפגעתי, אני יודעת קצת מה אני שווה ;) וכמה זה רחוק ממני....
רק רציתי להראות לכם מה הורים עוברים עם הילד, עד שמגיעים למסקנה של לתת / לא לתת ריטלין. זה לא משהו שהולך ברגל, ואמנם כתבו פה שזו תרופה שקיימת כבר 70 שנה, אבל רק בשנים האחרונות עלתה הפופולריות שלה לכאלו גבהים, כך שאנחנו עדיין לא רואים את ההשפעות שלה לשנים קדימה. ומאחר וזו תרופה שעובדת על המח יש פה משהו שמצליח להלחיץ אותי, ולהתרעם עוד קצת על מערכת החינוך התובענית בה אנחנו חיים (והחיידר שלו הוא אחד המתונים אם לא המתון ב'ה' הידיעה), אבל כן, מה לעשות? קשה לי לתת לילד שלי תרופה על בסיס קבוע ויומיומי בלי לדעת מה היא מחוללת לו בגוף...

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה ברור לחלוטין את לא צריכה להתנצל לפני אף אחת , כמו שכתבת רק את יודעת כמה השקעתם וכמה נתתם , כשפותחים אשכול כזה צריך לקחת הכול בערבון מוגבל ומה שטוב לך את לא צריכה לתת לאף אחד דין וחשבון , ברור שתמיד יש עצות טובות מנשים שיש להם ניסיון את תבחרי מה לקחת ומה לזרורק לפח(סליחה)
שמעתי על רופא דר איתי ברגר שעד היום היה אחראי בהדסה הר הצופים על תחום נורלוגיה ילדים והיום סגרו שם הוא עבר לרפואה הפרטית בריאותה במבשרת
תמשיכי להתיעץ עם אנשים
רוב נחת ובריאות

אולי מעניין אותך גם...