דרוש מידע תחבורה בחג סיום הרמאדאן

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מדינת ישראל מדינת היהודים חוגגת את חגי האיסלאם בראש מורם.
תסלחי לי, אבל המשפט הזה לוקח אותי לתקופות אפלות בהם היהודים לא יכלו לחגוג בראש מורם את חגיהם. ולא הייתי רוצים לגרום לאף אוכלוסיה לחיות בימים אפלים כאלו.

אני לא אומרת שהבעיה של התחבורה לא מטרידה. זה מעצבן וצריך לפתור את זה ואם יש פה אפליה בטח צריך לזעוק לשמיים.
אבל שאנשים חוגגים את חגיהם בראש מורם. בעיני זה דווקא בסדר.

זושא כץ

משתמש מקצוען
תסלחי לי, אבל המשפט הזה לוקח אותי לתקופות אפלות בהם היהודים לא יכלו לחגוג בראש מורם את חגיהם. ולא הייתי רוצים לגרום לאף אוכלוסיה לחיות בימים אפלים כאלו.

אני לא אומרת שהבעיה של התחבורה לא מטרידה. זה מעצבן וצריך לפתור את זה ואם יש פה אפליה בטח צריך לזעוק לשמיים.
בדיוק.
הבעיה שלנו זה בצורת הפתרון.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
באמת מעצבן,
מחר מגיעים אלי אורחים מחוץ לעיר ואני ממש מסובכת,
איך הולך עם קו 300,
הזמנים הם להמלצה בלבד?
איך הדוחס?
יש קו 300 כל 10 דקות, גג
הייתי אתמול בירושלים

מה שכן, לא כדאי לחכות בתחנות האחרונות.
עדיף עוד בבר אילן/ירמיהו

mgv

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש קו 300 כל 10 דקות, גג
הייתי אתמול בירושלים

מה שכן, לא כדאי לחכות בתחנות האחרונות.
עדיף עוד בבר אילן/ירמיהו
תודה,
זה מה שאני מתכוננת לומר לאורחים,
הנהג שלך אבל, לא חוגג רמאדן.

נערך לאחרונה ב:

פונפוניקו

משתמש מקצוען

כשמדינת ישראל - מדינת היהודים מורידה את ראשה בהכנעה ורוקדת מה יפית בעיני הציבור המוסלמי, זה הבעיה, מדינת ישראל לא צריכה לשלם 150% שכר לעובד מוסלמי שעובד בחגי האסלאם, ולא לתת להם אפשרות לשבות ולקבל את שכרם במושלם בשלושת ימים אלו, אגב זה חוק שרק מוסלמי יכול לקבל את השכר בתנאים כאלו.
הטבות למוסלמים:
https://www.kolzchut.org.il/he/עיד_אל_פיטר_(חג_סיום_צום_הרמדאן)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כשמדינת ישראל - מדינת היהודים מורידה את ראשה בהכנעה ורוקדת מה יפית בעיני הציבור המוסלמי, זה הבעיה, מדינת ישראל לא צריכה לשלם 150% שכר לעובד מוסלמי שעובד בחגי האסלאם, ולא לתת להם אפשרות לשבות ולקבל את שכרם במושלם בשלושת ימים אלו, אגב זה חוק שרק מוסלמי יכול לקבל את השכר בתנאים כאלו.
הטבות למוסלמים:
https://www.kolzchut.org.il/he/עיד_אל_פיטר_(חג_סיום_צום_הרמדאן)
אני פשוט בשוק מלקרא את זה. (איך מישהו ששמע ספור או שניים על אנשים שפוטרו מעבודתם או אולצו לעבוד בשבת וחג יכול לכתב דברים כאלו. מזעזע בעיני)
לתת למישהו חופש ביום חגו זה לרקוד מה יפית?
בעוד פחות משבוע יש חג, ואתה תשבות בו וגם תקבל שכר. אני בטוחה שתמצא את כל הפרטים על ההטבה הזו באתר שממנו אתה מצטט.

זושא כץ

משתמש מקצוען
אני חושב שהסיפור קצת שונה.
יש לנכרים במדינה אפשרות לבחור לפי איזה חגים הם רוצים ללכת בחופשות
לפי היהודים או הערבים
הם מעדיפים לפי היהודים כי זה יותר ימים וגם החברות מעדיפות כך
(חגים הכוונה יו"ט כמו סוכות פסח ושבועות)
אבל בחג הזה של סיום הראמאדן נותנים להם גם כי זה הכי חשוב להם.
בדרכ זה רק יום אחד או יומיים ואחכ הם חוזרים לעבודה

פונפוניקו

משתמש מקצוען
מדינת ישראל היא מדינה של יהודים, ולכן ימי החופשה הרשמיים של ישראל צריכים להיות לפי מועדי ישראל, אם לנו יש עניין להראות ולהשוות בין כל האומות כולם, ולהראות להם שעיד אל פיטר, וחג המולד הם שווי ערך לחגים שלנו, זה בא לנו נטו מנחיתות, גם ליהודי שחי באירן יש לו ימי בחירה מהעבודה לפי חגי ישראל? איפה יש דבר כזה? רק אצלינו כי אנחנו מאד "נאורים"!

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
בכל הערים שהוזכרו לעיל יש זמנים מיוחדים אבל במודיעין עילית זה קטסטרופה שם דיללו לאורך כל היום ורוב הקווים כלל לא פעילים
שם יש יותר נהגים מוסלמים מבשאר הערים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מדינת ישראל היא מדינה של יהודים, ולכן ימי החופשה הרשמיים של ישראל צריכים להיות לפי מועדי ישראל, אם לנו יש עניין להראות ולהשוות בין כל האומות כולם, ולהראות להם שעיד אל פיטר, וחג המולד הם שווי ערך לחגים שלנו, זה בא לנו נטו מנחיתות, גם ליהודי שחי באירן יש לו ימי בחירה מהעבודה לפי חגי ישראל? איפה יש דבר כזה? רק אצלינו כי אנחנו מאד "נאורים"!
מדינות אירופה, הן נוצריות וארצות הברית גם. לפי דבריך התושבים היהודים של המדינות הנל צריכים להתיצב בראשון הקרוב לעבודה. ובעצם למה רק בראשון שיבואו כבר בשבת, זה הרי לא שבתון רשמי של המדינה ולמה שהם יתפיפו בשביל היהודים.
נאורות זה לא דבר רע. למזלינו העולם אכן נאור היום ואנשים לא מוכרחים לעבוד בימי חגיהם. כן גם במדינת היהודים. וטוב שכך.

ולא נראה לי שיש פה מישהו אחד שרוצה להשוות את זכויות האדם כאן בארץ לאירן. אנחנו בהחלט מעדיפים בכל התחומים את הזכויות של מדינות המערב.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני לא מאמין שהתכוונת ברצינות למה שכתבת
אתה רוצה שנהפוך כאן לאיראן?
ומי יחליט מה מותר ומה אסור הרבנות הראשית או העדה החרדית או אולי בכלל ר' חיים?
אני מתכוון להגיד שגם אתה לא רוצה שהרב שלי יכריע לך מה אסור לך ומה מותר
אז אני גם לא רוצה שהרב שלך יכריע לי
בהנחה שהוא לא אותו רב

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
זה באמת נורא
אבל הם לפחות הודיעו מראש ועשו קו 300 ו-200
בשנים שעברו עמדנו בתחנות וחיכינו עד בוש.
לא ידענו שיש בעיה וחלמנו להיות בעוד שעה בירושלים כשבפועל לקח 3 שעות!!

השנה לפחות לא יוצאים לדרך או מתארגנים בתחבורה חלופית.

מ.ב.

משתמש מקצוען
למה? כי על חרדים אפשר לדרוך, אפשר לעלות אותם 100 איש על אוטובוס אחד, לעצור באמצע הדרך כדי לספור נוסעים, ואם תתלוננו החברה מיד "תבדוק את הנושא על מנת להפיק לקחים! תלונתכם נמצאה צודקת? קבלו פיצוי 10 ש"ח (אמיתי...)
10 שקל בדיוק!!
לקרוא ולא להאמין...

מענה לפניה קוים 001.jpg

נערך לאחרונה ב:

efrat1

משתמש סופר מקצוען
בבני ברק בתחנות אחרונות הנהגים היום ספרו נוסעים בגלל העומס.
האשם היחיד בסיפור זה עיריית מודיעין עילית והעומד בראשה!
כשמגדלים עיר שלימה ומדכאים בה את הרצון להשפיע/לפעול וליזום...(גם את חברי המועצה)
אז אף אחד לא מנסה לפעול במיוחד שהוא לא מקבל גיבוי מהממסד...
והממסד עסוק בלארגן אירועי טהרוס' בפארק העירוני
האמת שלא הצלחתי להבין את הקשר בין ראש העיר לבין החופשות של הערבים. תחכים אותי.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
בכל הערים שהוזכרו לעיל יש זמנים מיוחדים אבל במודיעין עילית זה קטסטרופה שם דיללו לאורך כל היום ורוב הקווים כלל לא פעילים
שם יש יותר נהגים מוסלמים מבשאר הערים.
זה שורש הבעיה.
הנהגים היהודים המעטים בחברה- עובדים במודיעין.
והערבים - במודיעין עילית.

a110

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לכל המזועזעים ווהטוענים שהכל זה רק לחרדים תדעו שזה ממש לא קח.
אשתי נוסעת בקו אשדוד מרכז תל אביב כבר מספר שנים
והרבה פעמים גם בקווים אלו קורה כך:

1. גם שם האוטובוסים מלאים עד אפס מקום ויש נוסעים בעמידה.
2. נהגים מדלגים על התחנה וכדו'.
3. וזה העיקר ללא כל הודעה שני קווים ממרכז תל אביב לאשדוד אינם פעילים כלל ב-3 ימים אלו וכמובן שרוב הנוסעים שם הם חילוניים.

ולא, אין לי שום אינטרס בעד התחבורה הציבורית.

שירה ארליך

משתמש מקצוען
נכון, זה לא רק אצל החרדים
גם קו מפ"ת לת"א היה מדולל היום ושהגיע אחרי איחור של חצי שעה היה עמוס בלי אפשרות לעלות!
אין עיניין לחשוב שזה רק אצלנו!

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני חושב שהמהלך הזה הוא נטו לטובת התושבים. ואסביר:

כשיש קו שכונתי אחת לחצי שעה, והנהג 'הבריז', הנוסע צריך לחכות חצי שעה לאוטובוס הבא, ולפעמים כבר לא שווה לו לנסוע.
בימים שיש סיכוי רב שזה יקרה, עדיף שיהיה קו מרכזי בתדירות של אחת ל12 דקות, ואז, מקסימום ידלג איזה נהג, לא הפסדנו כל כך הרבה.
לדעתי, לא יהיה כל כך גרוע אם יהיה קו מרכזי כזה בתדירות גבוהה לאורך כל השנה, על חשבון התדירות של הקווים השכונתיים שלא יבוטלו לטובת בעלי המשפחות וכדומה.

גילוי נאות: הכותב גר על ציר המסלול המרכזי....​

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה