תושבי מודיעין עילית וחברים בפורום כתיבה? קחו אוויר וכנסו - - -

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נמצאה שם מעבדה של ס... רגע הצנזור צועק לי משהו.
מה? אה.
מעבדה של חומרים מסוכנים.
מעבדה של כאלו ששמים דברים בלי שאף אחד יראה?

מה. כוונת. המשורר.
האמת שפשוט כתבתי תגובה ומחקתי.
האשכול מוצע כדרך האפשר בלבד. מי שתמיד חלם לכתוב משהו אל העיר שלו, ורוצה ליהננות מבמה בת 750 קוראים, יכול לנצל.
בעיניי זהו סוג של שירות לציבור, ונסיון לעורר שיח בנושא מאוד נישתי ומסויים.

וזה המקום להודות למספר כותבים מוכשרים מאוד ששלחו באישי חומרים יםים ומעולים על העיר. מקווה שדבריהם ימצאו חן בעיני הקוראים...
ועד פה לבינתיים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נמצאה שם מעבדה של ס... רגע הצנזור צועק לי משהו.
מה? אה.
מעבדה של חומרים מסוכנים.
אוהו, משך חכמה...
ביתן של משפחות בעייתיות רבות...
כשהתחילו לבנות את קרית ספר, ובנו את ה'וי'ים המטופשים של משך חכמה, לא הצליחו למצוא קונים שיעמדו ברמת הדרישות של ועדת האכלוס, אז כנראה שמכרו בלי ועדת אכלוס - וככה זה נראה...
מישהו שלמד בתלמוד תורה בקרית ספר, אמר לי שפעמים רבות כשהוא רואה בערים החרדיות את המלצרים / מוכרי הפלאפל / נערי השליחויות, אלו שעם כיפונת בקצה הרעמה ואלו שבלי, הוא מזהה בהם את חבריו לכיתה.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מישהו שלמד בתלמוד תורה בקרית ספר, אמר לי שפעמים רבות כשהוא רואה בערים החרדיות את המלצרים / מוכרי הפלאפל / נערי השליחויות, אלו שעם כיפונת בקצה הרעמה ואלו שבלי, הוא מזהה בהם את חבריו לכיתה.
גם לי אמר מישהו את אותם דברים

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוהו, משך חכמה...
ביתן של משפחות בעייתיות רבות...
כשהתחילו לבנות את קרית ספר, ובנו את ה'וי'ים המטופשים של משך חכמה, לא הצליחו למצוא קונים שיעמדו ברמת הדרישות של ועדת האכלוס, אז כנראה שמכרו בלי ועדת אכלוס - וככה זה נראה...
גם לי אמר מישהו את אותם דברים

גיליתם חבר משותף, נחמד :)

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כשהתחילו לבנות את קרית ספר, ובנו את ה'וי'ים המטופשים של משך חכמה,.
כאחד שעבר לפני 25 שנה מירושלים לק"ס היישר לרחוב משך חכמה לא חושב שיש בניה הררית חכמה יותר מהויים (כל השאר מסכים לגמרי. לגבי הת"ת הבעיה הייתה רק בחינוך עצמאי (אהלי ספר) שהיו צריכים לקבל את כולם)

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
היינו המשפחה ה340 בעיר.
* כשחיכינו לתור לקבל את המכשיר הטלפון (לא נייד ,נייח!)
* כשגילינו את מערת הנטיפים, טיילנו בה להנאתנו, לאחר מספר ימים דחפורים הרסו אותה ע"N שלא תהיה תיירות בקרית ספר.
* כשהייתי הילדה מספר 11 בכיתה - במחזור הראשון. היה יחס אישי וממש כיף.
אבל כשעשו עלי חרם כ-ל הכיתה השתתפה ואז היה קצת פחות כיף..
כשעשינו את מסיבת סיום כיתה ח' , קנו הצגה המתאימה לבית ספר רגיל, לכן רצנו ממחול לעשרות תפקידים בהצגה ובלי פלייבק. זוכרת שהייתי צריכה להחליף תלבושת בין לבן, לבן , לבן - לשחור ,שחור שחור- (מידיית!).
* כשאחי אבד והיינו בטוחים שערבים חטפו אותו, כל החיילים בביטחון יצאו לחפש (מצאו אותו מתחת למטה בבית).
* כשרחוב שדי חמד היה נראה ממש פינת חמד ולא היתה בו עדיין אף חנות אחת..
* כשפועלים ערבים היו מכניסים את הראש לבית הבית שלנו וצועקים "פיצוץ, פיצוץ לסגור תריסים".
* כשרועי צאן חיללו מתחת לבית.
* כששנה וחצי אחרי שקמה קרית ספר ועד שהתחלנו להתרגל, עברנו לירושלים.
יהה זכרה ברוך.​

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ברוך ד' היא עוד חיה וקיימת ובועטת.
הזיכרון האישי שלי .. בשבילי היא משהו ששייך לעבר שלי.
כמובן גם כיום מפעם לפעם יוצא לי להגיע לשם אבל כתבתי זכרונות של ילדה בת 12..

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש אגדה בקרית ספר הישנה, שהיו המוני עכברים מתרוצצים בעיר ולא ידעו איך למגר אותם.
הלך מזכיר העיריה דאז, והביא משומקום משאית מלאה בחתולים ומאז נעלמו העברים כלא היו.

מישהו מוכן להתנדב להחזיר אותם???

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
יש אגדה בקרית ספר הישנה, שהיו המוני עכברים מתרוצצים בעיר ולא ידעו איך למגר אותם.
הלך מזכיר העיריה דאז, והביא משומקום משאית מלאה בחתולים ומאז נעלמו העברים כלא היו.

מישהו מוכן להתנדב להחזיר אותם???
ואז יחזרו העכברים..

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
היה פעם סיפור אמיתי!! על משפחה ירושלמית שבאה להתגורר בקרית ספר, וכיון שהם נוהגים מנהג ירושלים, לא היה להם גנרטור.
דא עקא, שבבנין שלהם כולם היו בני ברקים (כמו רב קרית ספר) יצא שהם היו היחידים בבניין בלי גנרטור.
פעם הייתה הפסקת חשמל ולכולם היה אור חוץ מהם.
עמדו ילדי השכנים ושרו בקול: "למצרים מכת חושך, ולישראל היה טוב מאד!!"
:):):)
מעניין מה שרו בפעמים הרבות שנפל הגנרטור בשבת, ורק לירושלמים היה אור.
אולי "צדיק ורע לו, רשע וטוב לו??";);)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
היה פעם סיפור אמיתי!! על משפחה ירושלמית שבאה להתגורר בקרית ספר, וכיון שהם נוהגים מנהג ירושלים, לא היה להם גנרטור.
דא עקא, שבבנין שלהם כולם היו בני ברקים (כמו רב קרית ספר) יצא שהם היו היחידים בבניין בלי גנרטור.
אי אפשר לקרוא למשתמשי הגנרטור 'רוב קרית ספר'.
שאלתי פעם את אחד ממפעילי הגנרטור הגדולים במודיעין עילית על אחוז המשתמשים בגנרטור, והוא טען שמדובר בכ-30 אחוז.
בזמנו אמרו שכשנופל הגנרטור בשבת, אפשר לראות למי "רח"ל" יש חשמל...
היום כבר יש מצברים...

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מעניין, סיפור מדויק ארע אצל הוריי בעיר הנ"ל.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
---

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה