תופעות לואי אחרי חסון שני

פיר

משתמש סופר מקצוען
האםמישהו נתקל שבועיים אחרי החסון השני?
אם כן מה הרגשתם?

בריאות וןבה לכולם.

elibeli

משתמש מקצוען
בשבוע שאחרי החיסון (מנה שניה) היו לי זרמים ונימול בלחי שמאל.
לאחר כשבוע התחיל לי כמו כדור אש שמסתובב לי בלחי אחת לכמה שעות למשך חצי שעה- שעה.
בימים האחרונים-אני שלושה שבועות אחרי החיסון זה ירד לאחת ליומיים ובין התקף להתקף זרמים קצת בלחי ולפעמים גם קצת אדמומיות.
(אני מדברת על כדור אש ברמה כזו שחשבתי לעצמי שאם יהיו לי שלפוחיות בפנים, נס שיש מסכה שהיא תסתיר את זה)
שאלתי את האחות בקופ"ח והיא שלחה לי מהאתר של כללית שיש תופעת לוואי נפוצה של שיתוק חולף בעצב הפנים.
שאלתי רופא משפחה והוא אמר לי- ידוע תתעלמי, כמה שבועות ויעבור.
לצערי ביקרתי במיון בגלל משהו אחר ושאלתי על זה את האחות שם והיא אמרה לי שזה ידוע ולא ידוע על תלונות 3 שבועות אחרי החיסון שזה ממשיך. (הביקור במיון היה לפני שבוע וחצי שאני לא יודעת כמה אנשים הספיקו להיות שלושה שבועות אחרי מנה שניה)

חיים V

משתמש מקצוען
לאחר כשבוע התחיל לי כמו כדור אש שמסתובב לי בלחי אחת לכמה שעות למשך חצי שעה- שעה.
בימים האחרונים-אני שלושה שבועות אחרי החיסון זה ירד לאחת ליומיים ובין התקף להתקף זרמים קצת בלחי ולפעמים גם קצת אדמומיות.
(אני מדברת על כדור אש ברמה כזו שחשבתי לעצמי שאם יהיו לי שלפוחיות בפנים, נס שיש מסכה שהיא תסתיר את זה)
שאלתי את האחות בקופ"ח והיא שלחה לי מהאתר של כללית שיש תופעת לוואי נפוצה של שיתוק חולף בעצב הפנים.
לצערי ביקרתי במיון בגלל משהו אחר ושאלתי על זה את האחות שם והיא אמרה לי שזה ידוע ולא ידוע על תלונות 3 שבועות אחרי החיסון שזה ממשיך. (הביקור במיון היה לפני שבוע וחצי שאני לא יודעת כמה אנשים הספיקו להיות שלושה שבועות אחרי מנה שניה)
כדאי להתייעץ על זה גם עם עסקני רפואה.
שמעתי שגם הם מטפלים בבעיות כאלו ואחרים שאחרי חיסון.

פיר

משתמש סופר מקצוען
קודם כל רפואה שלמה. איך אפשר לדעת שזה שיך לחסון?

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכירה מישהי ששבוע וחצי אחרי חיסון ראשון היה לה חולשה וכאבי שרירים למשך כשבע וחצי
ואז חיסון שני כבר
ושוב שבוע וחצי אחרי חיסון שני כנ"ל, אבל אז זה עבר אחרי כמה ימים ב"ה

כדאי גם לזכור שיש הרבה אנשים שאין להם תופעות לוואי כלל
(כאב ביד החיסון הוא אפילו לא בגדר תופעת לוואי לענ"ד)

מללי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש אפשרות לדווח על תופעות לואי באתר משרד הבריאות

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

תופעות נוירולוגיות שאני שמעתי מהחיסונים היו זמניות ועברו.
אני מאוד בעד מעקב נוירולוגי אם זה לא עובר, לבדוק בEEG אם יש סיבה לזרמים, או שזה סתם כאב סנסורי.
אני רגישה לסיפורים נוירולוגים.. אז אולי אני מגזימה.
אבל בינינו, התורים לנוירולוגים כ"כ רחוקים שעד אז זה או בטוח יעבור, ואם לא זה בטוח מצריך בירור.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שמעתי מהרבה על סחרחורת, ועל חולשה וכאבי ראש, נעלם בד"כ אחרי יום יומיים.

elibeli

משתמש מקצוען
לצערי אני במעקב נוירולוגי בגלל משהו אחר.
בבדיקות נוירולוגיות שגרתיות שאני עוברת לא ראו משהו חריג שיכול לגרום לתופעה כזו.
הבדיקות האחרונות שעברתי מבחינה נוירולוגית היו בשבוע של המנה הראשונה.
כך שסיבה נוירולוגית שלא קשורה לחיסון נשללת.
תודה בכל אופן

ayys

משתמש מקצוען
לצערי אני במעקב נוירולוגי בגלל משהו אחר.
לכאורה יש בנוירולוגיה כמה וכמה בעיות ובדיקות
אולי זה שייך לתחום אחר מהמעקב

אבל אם יש קשר עם נוירולגים לפחות זה חוסך את התורות שכתבה @ליליאן
אז בטח הם בדקו את הנושא

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בבדיקות נוירולוגיות שגרתיות שאני עוברת לא ראו משהו חריג שיכול לגרום לתופעה כזו.

אני מניחה שלא ימהרו לעשות לך EEG התראה ובחיפות כ"כ קצרה, למרות שזה מה שנראה לי אידיאלי.
אבל חוות דעת זה הנוירולוג שלך חשובה לא פחות. והם לא תמיד צריכים בדיקות בשביל זה.
אם אין תורים תתקשר למשרד המרפאת חוץ תבקש יעוץ טלפוני. בבלינסון, למשל, עושים את זה. אולי גם במקומות אחרים.

חיים V

משתמש מקצוען
כדאי לעשות בדיקה לגילוי קרישי דם.
או לקחת דברים טבעיים שמדללים דם. מלכתחילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה