עזרה תולדות האמנות

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מניחה שרבים מהמוכשרים כאן למדו בעבר אמנות... אז בקשה לי.
אני מחפשת חומר ומידע בנושאים השונים סביב תולדות האדריכלות - תולדות האמנות, התפתחות זרמים בארכיטקטורה, היסטוריה של האדריכלות, סגנונות בעיצוב, וכל הנושאים הקרובים.
אם למישהו יש מידע שיכול לעזור לי - המלצה על ספרים טובים, סיכומים מוצלחים מימי הלימודים, מידע על מרצה טוב או על סרטונים מומלצים - אני אשמח מאוד מאוד.
באופן כללי יש לי עדיפות לחומר במדיה, כמו הרצאות וסרטי מידע. אך גם ספרים יהיו מצוינים.
תודה רבה מראש!

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם יש לך דרך להעלות ולשלוח לי, אני אשמח בכל זאת.
(אני רוצה להגיע להיקף רחב של מידע, לא רק מה שבתכנית הלימודים של משרד החינוך).

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כרגע בשביל עצמי...
אבל שואפת לארגן אותו בצורה שאוכל, אולי, להשתמש בו בעתיד.

ליפסקר

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יש ספר ישראלי שנקרא "ציור ורישום", יש בו מידע מאוד מפורט לגבי כל סוגי הסגנונות ואני מאמין שתמצאי בו הרבה מידע מועיל.
אני לא יודע אם הוא נקי מתכנים בעייתיים. כדאי לבדוק לפני.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מציעה לך גם לבדוק בפורום אדריכלות, לפי מה שידוע לי לומדים את זה בשיעורי התיאוריה באדריכלות.

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שאלתי גם שם...
זה נכון, אני עצמי למדתי את זה כחלק מלימודי אדריכלות (הנדסאי), אבל רוצה יותר. החומר שיש לי לא מספיק מקיף ואני מתעניינת בזה מאוד.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי הרבה מאוד חומר, תבואי עם דיסק און קי ואעביר לך הכל בשמחה. (גרה בבני ברק)

אתרים?
פשוט להכנס למוזיאונים. לאתר של המומה, לאתרים של מוזיאונים בארץ...
תלוי למה את מתחברתף אם זה אמנות עכשווית או שתקופות יותר היסטוריות.
יש בלוגים מצוינים על אמנות, למשל של דבי לוזיה מגלרית שטרן ששולחת כל שבוע מה חדש בעולם האמנות הבועט.
יש את פורטפוליו וערב רב (כשמו כן הוא.. ערב רב) שנותנים מידע על תערוכות חדשות.

יש את גוגל ארט שזה משהו מטורף. אפשר לטייל שם בהרבה מאוד מוזיאונים בעולם (כך למשל הייתי במוזיאון ואן גוך באמסטרדם בלי לצאת מהבית, או למשל החוויה הזו ללמד יצירה בכיתה ואז להראות איך תלויה בלייב על הקיר, ומה בחרו להניח לידה...)
יש שם אוסף אדיר של יצירות, שאפשר למצוא אותם לפי צבעים, נושאים, תקופות אמנים, מה לא. ממש חגיגה.

הדבר שהכי מלמד מבחינתי זה פשוט ללכת לראות אמנות. מוזיאון ישראל נותן מידע רחב על זרמים ותקופות בלי לשנן מספרים. עוברים מהאימרסיוניסטים לפוסט, לדאדא לסוריאליזם (בין האוספים הגדולים בעולם) לפופ ארט... כולל תקופות מוקדמות יותר (רמברנדט...)
אבל צריך בשביל זה כמה ימים בשביל לעבור על כל המוזיאון. וגם תקופה קצת יותר שפויה. כנ"ל גם מוזיאון תל אביב אם כי מוזיאון ישראל לוקח בגדול מכל הבחינות. (לא אחפור...)

יש מלאא מוזיאונים שעברו למתכונת וירטואלית. ומציגים תערוכות עם הסברים שזה נחמד.

מה שכתבתי רלוונטי בעיקר לנושא האמנות.
אדריכלות ועיצוב אני פחות מכירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה