תוכנת FL Studio (פרוטי לופס)

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שמקור, אתה יכול לשלוח לי צילום מסך של הפנאל עם הלאטנסי?
זה שזה עובד טוב בלי תוכנה זה לא חוכמה כי זה דיירקט בלי המרה לדיגיטאלי.

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לכידה.PNG

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אתה רואה למעלה זה רק רשימה של הליטנסי וניסיתי בכל המצבים בחלקם הכרטיס מתנתק בחלקם לא אבל בתוכנה הוא לא משמיע

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שמקור; קודם כל המצב שמופיע שם לא טוב הוא מיועד למשחקים ומולימדיה זה אומר לאטנסי ארוך...
שנית, זה הפנאל שאתה פותח מהתוכנה או זה פנאל הגדרות נפרד (שאולי מופיע בשורת המשימות)?

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ואין לך פנאל הגדרות שנפתח דרך התוכנה?

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה זאת אומר דרך התוכנה ? יש לי את הפאנל של fl studio שמשמיע ומקליט דרך הכרטיס עצמו אבל הליטנסי גרוע גם בהכי נמוך שיש שם
יש אפשרות להגדיר את היציאה והכניסה בפאנל הזה אבל זה לא פתרון צריך את של הכרטיס קול

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לי יש כרטיס קול lexicon lambda וזה נראה כך: (תחילה בלי תקן ASIO אחרי כן עם)

קבצים מצורפים

• bandicam 2018-12-02 16-32-38-442.mp4
    1.8 MB · צפיות: 58

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כן כן ככה יש לי בדיוק רק שלמעלה זה נותן לי רק את היציאות וזה עובד!! אבל למטה כלום למרות שמראה שקלט אותו

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בכל התוכנה למשל שאני מנגן על פלגין הוא מראה את הפס למעלה של הדציבלים
כשאני מקליט הוא מקליט והכל אבל כדי לשמוע אני עובר לכרטיס של אף אל

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
זה אומר שהבעיה בכלל בהגדרות יציאה או בחיבור,
  • משהו מחובר לכרטיס קול של המחשב?
  • איזה כרטיס מוגדר כברירת מחדל במחשב?
  • מה ההגדרות של כרטיס הקול במחשב? (הווליום האיזון וכד'.)
  • האופציה Auto Close פועלת? (קובע שהכרטיס יתנתק מתי שהמחשב מבקש להשתמש בו-עדיף לכבות).
  • ומתי, אם, הכרטיס בכל אופן עובד (עם דיליי או בלי)?.

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
והווליום בהכי למעלה גם באיזון
וזה עושה דיליי כש אני מחוץ לתוכנה ומאזין בלי שום דבר (גם בלי 'האזן' בהגדרות של המחשב וכשאני עושה האזן אותו סיפור אם הדיילי (עושה)
אבל כשאני מאזין בתוכנה דרך האף אל ולא דרך הדריוור של הכרטיס עצמו הוא עושה דיילי
וכמו שאמרתי הדרייור של הכרטיס לא מוציא שום דבר אבל מכניס

ממש ממש תודה הלוואי שתמצא פתרון!!!

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אפילו שאני ימשיך להשתמש בדריוור של התוכנה אבל שלא יעשה דייליי

יוחנן בוקסבוים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
  1. Sidechain זה טכניקה בסאונד שמשמשת בעיקר ברדיו ובמוזיקה אלקטורונית, כדי ליצור Sidechain מכניסים אות אודיו לתוך ערוץ פריצה בקומפרסור שנקרא Sidechain כדי שהאודיו הנכנס ישפיע על האות האחר שעובר בקומפרסור, זה מה שמוריד אוטומטית לקריינים ושדרנים את המוזיקה ברקע, במוזיקה אלקטרונית זה משמש בעיקר כדי לדחוס את השאר הכלים לפי תוף הבס או משהו דומה.
  2. עיין בסרטון המצורף כדי לראות כמה אפקטים שימושיים לסינתוז קצב מאודיו.
  3. בחיבור מידי יש קצת יוצר דיליי מאודיו, 256 אתה מתכוון 256ms? זה המון!!!, אתה יכול לשלוח לי צילום מסך של זה כולל איזה בכרטיס קול אתה בוחר?
זה גם עובד בסמפלטיוד?
וא"כ איך

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני ינסה להסביר קצת על מערך השליחות במחשב חלק מהדברים ידועים אבל לא תמיד מובנים מאילהם, אולי זה יעזור....

כשכרטיס קול מחובר למחשב ב USB המחשב מזהה אותו כהתקן אודיו במידה ומנהל ההתקן שלו מותקן, יש כרטיסים שדורשים התקנה של מ"ה מדיסק או הורדה מהאתר ויש שמגיעים עם מנהל התקן.
המחשב ישתמש תמיש בכרטיס קול שמוגדר כברירת מחדל (1) כל עוד לא תפעל תוכנה שמקבלת עדיפות.
כל תוכנת אודיו מקצועית מתוכננת לדרוש מצב בלעדיות, ובהגדרות כרטיס הקול שבמחשב (לוח הבקרה-חומרה וקול-קול ) ניתן לאשר או לבטל את האופציה (בחירה בכרטיס הקול- מאפנים-מתקדם-"אפשר לישומים שליטה בלעדית על התקן זה" "תן עדיפות ליישומים הנמצאים במצב בלעדיות" ).

כדי שהתוכנה תוכל לקרא את מפת הכרטיס (כמה יציאות יש, מאיזה סוג, וכו') היא צריכה להשתמש במנהל התקן, לכל מחשב יש כרטיס קול פשוט עם מנהל התקן פשוט ותמיד אפשר להתקין ASIO4All כדי להפריד את הערוצים של כרטיס הקול במחשב כמו בכרטיס קול מקצועי.

הFL Studio מתקינה אוטומטית ASIO4All אולם נותנת אפשרות להשתמש ב2 סוגי מ"ה:
התקנים רגילים (המ"ה של המחשב ומ"ה אוניברסלים אחרים).
והתקני ASIO.
האחרונים הם מנהלי התקן משוכללים יותר שמיועדים לעבודה עם ערוצים נפרדים וערוצי MIDI.

כרטיסי קול מקצועיים מספקים מ"ה מסוג ASIO משלהם, כדי שהתוכנה תדע לקרא ולהשתלב בצורה המקסימלית עם הכרטיס, לכן ברוב התוכנות יש אפשרות לפתוח פנאל הגדרות מותאם, של מנהל ההתקן, שמסופק ע"י יצרן כרטיס הקול כדי לשלוט בLatency ובערוצים שלו.

כדי שכרטיס קול יפעל באופן תקין בתוכנה יש לוודא:
  1. כרטיס הקול מחובר בחיבור USB מתאים ותקין ומזוהה ע"י המחשב בשם המוצר וביעוד שלו (לוח הבקרה>מנהל ההתקנים/התקנים ומדפסות/חומרה וקול).
  2. לכרטיס הקול הותקן מנהל התקן ASIO עדכני מדיסק, או הורדה, מהאתר הרישמי.
  3. חיבורי היציאה והכניסה האנולוגים (מיקרופון, אורגן, רמקולים, אוזניות) תקינים ומחוברים ליציאות וכניסות תואמות (mic, line in, MIDI, stereo out\in, insert, headphones).
  4. התוכנה מזהה את כרטיס הקול בעזרת מנהל ההתקן ASIO (אמור להיות כתוב Open ופרטים על הכרטיס כולל הLatency מתחת לרשימת הכרטיסים) ומאפשרת: א: לבחור את כל היציאות והכניסות הקיימות ב: לפתוח פנאל להגדרת הכרטיס (אם אמור להיות, כמו שמופיע בהוראות הכרטיס).
  5. שום תוכנה אחרת או חלון כלשהו (תוכנת נגינה של המחשב כמו ‏‏מוסיקת Groove של ווינדוס, או דף אינטרנט המציג סרטון) לא משתמשים בכרטיס הקול (אם המחשב מוגדר להשמתש בו אפי' אם הם לא מנגנים כעת, מספיק שפועלים.) בכל מקרה מומלץ לבטל את האפשרות Autio Close שנמצאת בצד ימין של הגדרות האודיו בתוכנה.
  6. כרטיס הקול מכוון בצורה תקינה מבחינת פאנטום, מונו-סטריאו, ווליום, כפתורי Mute.
רוב ההוראות פשוטות ומובנות מאליהם אז סליחה על הרמה ממי שנפגע..., כתבתי רק להוציא מספק....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה