תוכנת FL Studio (פרוטי לופס)

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כן כרטיס קול של המחשב
ועם אוזניות
כרטיס קול של מחשב לא ממש מיועד כדי לשמוע סאונד טוב באופן מקצועי...., אבל בכל אופן זה גם תלוי בהרבה איזה אוזניות/רמקולים יש לך, צריך משהו מקצועי כמו אלה.
קח בחשבון שלאורגן טוב יש כרטיס קול ורמקולים מאוד איכותיים ברמה מקצועית.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם כבר העלית תמונה אז אני יכתוב שתלוי למה האוזניות אם להקלטת שירה אד צריך אוזניות סגורות שלא יהיה זליגה ואם למוזיקה ולימקס אז עדיף פתוח כי זה יותר נותן תחושה אמיתית...

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם כבר העלית תמונה אז אני יכתוב שתלוי למה האוזניות אם להקלטת שירה אד צריך אוזניות סגורות שלא יהיה זליגה ואם למוזיקה ולימקס אז עדיף פתוח כי זה יותר נותן תחושה אמיתית...
אני משתמש למוזירקה ומיקס

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני משתמש למוזירקה ומיקס
דבר ראשון אם אתה רוצה סאונד מקצועי שעומד בסטנדרט של אולפן אתה צריך כרטיס קול ואוזניות (ו/או מוניטורים) מקצועים, יש כרטיסי קול של Roland, Maki או Lexicon שעולים בסיבות 600-1000 שקל, אולי אפי' פחות והם מספיקים כדי לחבר אורגן ב PL ו- MIDI, האוזניות המומלצות הם K240 של AKG, אוזניות פתוחות עם סאונד שטוח שעולות בארץ באזור ה500 ש"ח,
עם סאונד של המחשב ואוזניות SONY או Panasonic זה לא עסק....(מקוה שלא זלזלתי:):D)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
דבר ראשון אם אתה רוצה סאונד מקצועי שעומד בסטנדרט של אולפן אתה צריך כרטיס קול ואוזניות (ו/או מוניטורים) מקצועים, יש כרטיסי קול של Roland, Maki או Lexicon שעולים בסיבות 600-1000 שקל, אולי אפי' פחות והם מספיקים כדי לחבר אורגן ב PL ו- MIDI, האוזניות המומלצות הם K240 של AKG, אוזניות פתוחות עם סאונד שטוח שעולות בארץ באזור ה500 ש"ח,
עם סאונד של המחשב ואוזניות SONY או Panasonic זה לא עסק....(מקוה שלא זלזלתי:):D)
תודה רבה :D
כן ברור שעם מחשב רגיל וכל זה אי אאפשר להקליט כמו שצריך....:p
עד עכשיו כל הפלייבקים שעשיתי היו דרך האורגן בלבד כולל הקלטת mp3.
אני רוצה להתחיל בלי נדר בעזרת השם עם מחשב בנוסף לאורגן...

E.M

משתמש חדש
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
שלום וברכה,
יש לי שאלה ואשמח אם מישהו יוכל לענות עליה.
ב-FL STUDIO יש ב'כותרות' שלמעלה, 'כותרת' אחת שנראית ככה-
אז רציתי לשאול מה זה הדבר הזה,
ולמה כל פעם שיש יותר מבערך 3 כלים - המספרים שם עולים והכל נהיה קטוע...
תודה!

קבצים מצורפים

• FL STUDIO.PNG
    FL STUDIO.PNG
    KB 3.7 · צפיות: 39

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה,
יש לי שאלה ואשמח אם מישהו יוכל לענות עליה.
ב-FL STUDIO יש ב'כותרות' שלמעלה, 'כותרת' אחת שנראית ככה-
אז רציתי לשאול מה זה הדבר הזה,
ולמה כל פעם שיש יותר מבערך 3 כלים - המספרים שם עולים והכל נהיה קטוע...
תודה!
זה הCPU וה RAM שהתוכנה משתמשת
בפשטות זה המאשבים שהתוכנה צורכת מהמעבד, אם יש הרבה אפקטים/כלים/ערוצים
זה עלול להגיע לנקודת "רתיחה" והתוכנה תפסיק את הפעולה שלה באופן יזום כדי לפצות על החסר.

זה יכול להיות הפסקות של אלפיות שניה עד כמה שניות, לפעמים זה מפיל את הכל הOUT של התוכנה ואז צריך לעצור כמה שניות לחכות ולהמשיך בעבודה.

אם זה קורה הרבה או יותר מדי פעמים אפשר להכנס לאפשריות האודיו ולהגביה את ה Latency
כבר הסברתי כמה פעמים פה מה זה ואיך מכוונים את זה אני יחפש איפה ואני ישלח קישור.

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה
שאלה : לא מצליח להגדיר באופן מושלם את הכרטיס קול להקליט זה עובד על הגדרה מסויימת ב AUDIO SETTINGS ( אחת מהרשימה של ASIO DEVICE )כדי לשמוע אני צריך לעבור להגדרה אחרת ב AUDIO SETTINGS ( דווקא מהרשימה של הDIRECT AUDIO )

נערך לאחרונה ב:

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה
שאלה : לא מצליח להגדיר באופן מושלם את הכרטיס קול להקליט זה עובד על הגדרה מסויימת ב AUDIO SETTINGS ( אחת מהרשימה של ASIO DEVICE )כדי לשמוע אני צריך לעבור להגדרה אחרת ב AUDIO SETTINGS ( דווקא מהרשימה של הDIRECT AUDIO )
איזה כרטיס קול יש לך?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
למה אתה עובד על פרוטי לופס? התוכנה מאד מורכבת ומעצבנת תעבור לקיובס אפילו אלמנטס שאין שמה הרבה דברים בכל אופן זה הרבה יותר נח... סליחה על ההתפרצות פשוט ניסיתי לעבוד על פרוטי לופס בגלל שהי מאד נוחה להקלטה עם מידי אבל אחרי זה הסתבכתי עם הערוצים של הפטרן לנווט כל אחד למיקסר ולזכור איזה הקלטה כל אחד וכו' וכו'

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
למה אתה עובד על פרוטי לופס? התוכנה מאד מורכבת ומעצבנת תעבור לקיובס אפילו אלמנטס שאין שמה הרבה דברים בכל אופן זה הרבה יותר נח... סליחה על ההתפרצות פשוט ניסיתי לעבוד על פרוטי לופס בגלל שהי מאד נוחה להקלטה עם מידי אבל אחרי זה הסתבכתי עם הערוצים של הפטרן לנווט כל אחד למיקסר ולזכור איזה הקלטה כל אחד וכו' וכו'

בגלל שרוב הזמן אני מתכנת את הכלים ולא מנגן מידי, לדעתי הממשק הכי נוח שקיים בתחום זה של פרוטי לופס, הפיאנו רול וכו' הוא כ"כ נוח שאין לו אף מתחרה בשום תוכנה!!!

בגרסה החדשה של 2019 הם סידרו את זה שאפשר לנווט ערוצים גם בפלייליסט, נראה לי שכבר הראתי פה איך עושים את זה, נכון שזה עדיין לא הכי נוח אבל זה מרגיש הרבה יותר נורמלי.

במיקסים אקוסטיים היא באמת לא טובה, מיקסים אני בד"כ עושה על Reaper, אבל באלקטרוני היא טובה.

בקיצור יש לה דברים מעצבנים, אבל יש לה דברים שאין לאף תוכנה.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בגלל שרוב הזמן אני מתכנת את הכלים ולא מנגן מידי, לדעתי הממשק הכי נוח שקיים בתחום זה של פרוטי לופס, הפיאנו רול וכו' הוא כ"כ נוח שאין לו אף מתחרה בשום תוכנה!!!

בגרסה החדשה של 2019 הם סידרו את זה שאפשר לנווט ערוצים גם בפלייליסט, נראה לי שכבר הראתי פה איך עושים את זה, נכון שזה עדיין לא הכי נוח אבל זה מרגיש הרבה יותר נורמלי.

במיקסים אקוסטיים היא באמת לא טובה, מיקסים אני בד"כ עושה על Reaper, אבל באלקטרוני היא טובה.

בקיצור יש לה דברים מעצבנים, אבל יש לה דברים שאין לאף תוכנה.
צודק הפיאנו רול הרבה יותר נוח אבל האוטמציות וכל ערוץ חדש שאתה עושה צריך לזכור לנתב למקום ולא לשכוח לנתק את הכניסות האודיו אחרי כל פעם שסיימת להקליט ופשוט להחזיק ראש כל הזמן בפריוקט איפה אתה אוחז ואיזה פטרן אתה נמצא. התחלתי לעשות פרויקט ובהתחלה ממש עפתי על התוכנה אבל בשניה שהתחלתי עם המיקס מחקתי הכל וחזרתי לקיובס...

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
https://www.reaper.fm/
וגם כאן

דרך אגב אתה יודע איך לעשות סיידצ'יין בפרוטי?
כן גם את זה נראה לי הסברתי פה, הייתי אמור לעשות מדריך מס 4 ושם אני מסביר את זה אבל הוא נתקע בעריכה.
אני ישלח קובץ שמסביר אם זה לא מובן:
עושים את זה עם fruity limiter,​
  1. שמים על מצב COMP,
  2. מנתבים ערוץ רצוי לערוץ עם הfruity limiter שיהיה הטריגר,
  3. מנמיכים את הווליום של השליחה (לא את הפייד הראשי, אלא את הפייד הקטן בחיבור של השליחה לערוץ) ל 0,
  4. בוחרים בfruity limiter את מס' השליחה בחלונית הSIDECHAIN (אם יש כמה זה לפי מס' השליחות שיש משמאל לימין).

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
https://www.reaper.fm/
וגם כאן

כן גם את זה נראה לי הסברתי פה, הייתי אמור לעשות מדריך מס 4 ושם אני מסביר את זה אבל הוא נתקע בעריכה.
אני ישלח קובץ שמסביר אם זה לא מובן:
עושים את זה עם fruity limiter,​
  1. שמים על מצב COMP,
  2. מנתבים ערוץ רצוי לערוץ עם הfruity limiter שיהיה הטריגר,
  3. מנמיכים את הווליום של השליחה (לא את הפייד הראשי, אלא את הפייד הקטן בחיבור של השליחה לערוץ) ל 0,
  4. בוחרים בfruity limiter את מס' השליחה בחלונית הSIDECHAIN (אם יש כמה זה לפי מס' השליחות שיש משמאל לימין).
האמת שביררתי עכשיו והבנתי שלא צריך להוריד את השליחה לאפס אלא ללחוץ על הפיידר של השליחה לחצן ימני ושמה יש אפשרות לבחור את סיידצ'יין. מה שמוזר זה שבפרוטי יש רק קומפרסור אחד שעושה את זה. אני עובד הרבה עם הפאב פילטר ושמה יש גם אפשרות לסיידצ'יין אבל לא הצלחתילהגדיר לו איזה ערוץ שיכנס

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ללחוץ על הפיידר של השליחה לחצן ימני ושמה יש אפשרות לבחור את סיידצ'יין
יפה! טוב לדעת.
מה שמוזר זה שבפרוטי יש רק קומפרסור אחד שעושה את זה. אני עובד הרבה עם הפאב פילטר ושמה יש גם אפשרות לסיידצ'יין אבל לא הצלחתילהגדיר לו איזה ערוץ שיכנס
נכון זה באמת מוזר.....איזה פלאגין זה פאב פילטר? אתה יכול לרשום את זה באנגלית?

שי יצחק

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
האמת שביררתי עכשיו והבנתי שלא צריך להוריד את השליחה לאפס אלא ללחוץ על הפיידר של השליחה לחצן ימני ושמה יש אפשרות לבחור את סיידצ'יין. מה שמוזר זה שבפרוטי יש רק קומפרסור אחד שעושה את זה. אני עובד הרבה עם הפאב פילטר ושמה יש גם אפשרות לסיידצ'יין אבל לא הצלחתילהגדיר לו איזה ערוץ שיכנס
לא הצלחתי להגדיר איזה ערוץ יכנס
אפשר הסבר יותר מפורט?
מה ללחוץ בדיוק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה