תוכנת FL Studio (פרוטי לופס)

נתי והקלידים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
תן לנו הסבר איך עושים קול שני יש איזה פלאגין כזה וכן מקהלות אנו מחכים למדריך הרביעי תודה רבה חנוכה שמח

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לאיזה תקייה בדיוק אני צריך להעביר את הDLL
בעיקרון בתוכנה אפשר להגדיר איזה תקייה שרוצים, אבל אם תרצה לדעת באיזה תקייה נמצאים כל הפלאגינים שלך ולהעתיק את הקבצים לשמה כנס לplugins manage בתפריט options בצד שמאל תראה את רשימת התקיות יש מעליהם כפתור עם ציור של תקיה ו + שמה תוכל להוסיף תקייה.

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
תן לנו הסבר איך עושים קול שני יש איזה פלאגין כזה וכן מקהלות אנו מחכים למדריך הרביעי תודה רבה חנוכה שמח
תודה רבה!!!
המדריך הרביעי בדרך (כמה ימים..) והוא יעסוק במוסיקה אלקטרונית ועיבוד.
אין ממש פלאגין שמתכנן קול שני וגם אם יש משהו בסגנון הוא לא יעשה את העבודה כמו שצריך....
קולות צריך לתכנן ולהקליט בהתאם להרמוניה ולעיבוד.

שי יצחק

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש אפשרות לסגור פרויקט בערוצים בלי למייט הכל ולהשאיר רק את הערוץ הזה
אלא בפעם אחת לסגור את כל הערוצים בנפרד

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יש אפשרות לסגור פרויקט בערוצים בלי למייט הכל ולהשאיר רק את הערוץ הזה
אלא בפעם אחת לסגור את כל הערוצים בנפרד
בטח! ב export WAV file תחת הכותרת miscellaneous בחר באפשרות Split mixer tracks (אדום דולק) ותקבל את כל הערוצים הפעילים (או כל הערוצים שקראת להם בשם) בנפרד + המאסטר.

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא במיקסר
איפה שמחברים את כל התבניות
אתה מתכוון לplaylist? הערוצים בפליליסט לא נועדו אלא לסדר את התבניות, כלומר הם בכלל לא ערוצים.... הכל צריך לעבור דרך המיקסר כמו באולפן אנולוגי.
זה החיסרון הבולט של FL Studio, זה לא כמו קיובס וכדו' שהטיים ליין הראשי מסוכנן עם הערוצים של המיקסר.

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מדריך הרביעי בדרך (כמה ימים..) והוא יעסוק במוסיקה אלקטרונית ועיבוד.
אין ממש פלאגין שמתכנן קול שני וגם אם יש משהו בסגנון הוא לא יעשה את העבודה כמו שצריך....
קולות צריך לתכנן ולהקליט בהתאם להרמוניה ולעיבוד.
מחכה!!!!!

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מה זה מיצא?
לייצא בערוצים זה אומר לסגור את הפרוייקט בערוצים נפרדים עם או בלי אפקטיים כדי לעשות מיקס בתוכנה אחרת או משהו דומה.

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רציתי לשאול אם נגמר לי הערוצי פריצה על ערוץ מסוים עשיו אם אני מנתב אותו לעוד ערוץ זה בלאגן אם הווליום ואם מנמיכים את הווליום אז גם האפקטים יורדים איך שמים עוד אפקטים

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
רציתי לשאול אם נגמר לי הערוצי פריצה על ערוץ מסוים עשיו אם אני מנתב אותו לעוד ערוץ זה בלאגן אם הווליום ואם מנמיכים את הווליום אז גם האפקטים יורדים איך שמים עוד אפקטים

עוד חיסרון של FL Studio ...הקונספט קצת פרימיטיבי.
למעשה באולפן האנולוגי שלפני עידן המחשבים היה חסר בצורה פיזית פריצות לערוצים,
מה עשו? השתמשו באותו אפקט לכמה ערוצים.
איך עושים את זה ב FL Studio? לוקחים ערוץ, שמים בו אפקט, נגיד ריוורב, מכוונים את ה dry ל0, מה שגורם שרק האודיו שהאפקט מייצר למשל בריוורב רק ה"סינתוז" של ההד ישלח בערוץ. ולערוץ הזה מנתבים את הערוצים שצריכים ריוורב. בד"כ יש כמה סוגים בסיסיים של כיוונים שמתאימים לכמה כלים.
אבל יש את הפלאגין patcher שנותן לחבר כמה אפקטים ביחד כמתואר בתמונה 1 אז למה לעבוד קשה???...

אגב, בתוך הפלאגין הזה יש כרטיסיה שמופיעה גם כמו פלאגין שנקראת surface בעזרת ניתן להגדיר כפתור אחד לכמה פיצ'ים שונים באפקטים השונים, לדוגמה כפתור שישלוט גם באחד הפילטרים ב EQ וגם בדליי וגם וגם...כך גם אפשר לעשות אוטומציה לכמה פרמטרים שונים ביחד!!!
והכי כיף שאפשר לעצב את הכפתור הזה כרצונך!!

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
למה הפיידר על הערוצים שקובע ימין ושמאל פעם עובד ופעם לו מה צריך לעשות ?

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
למה הפיידר על הערוצים שקובע ימין ושמאל פעם עובד ופעם לו מה צריך לעשות ?
בחיים לא קרה לי... מוזר, הוא אמור לעבוד תמיד.
תסביר בדיוק, מה זאת אומרת לא עובד? הוא לא זז בכלל? הוא זז אבל זה לא משפיע? כי אולי הוא עובר דרך עוד ערוץ, או ששמת איזה אפקט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה