דרוש מידע תוכנת קריוקי - הקלטה על רקע שנחלש כשמדברים

אין מילים

משתמש צעיר
אני מחפש תוכנה להקלטת קרינות עם רקע מוזיקלי, שבאופן אוטומטי כאשר אני מדבר - המנגינה נחלשת,
וכשאני מסיים משפט היא מתחזקת שוב, - קריוקי קוראים לזה?
מישהו יודע? מכיר?
תודה מראש!

אין מילים

משתמש צעיר
נראה לי שאין בזה אפשרות של הנמכת הרקע בצורה אוטומטית,
אין אופציה כזאת?

אין מילים

משתמש צעיר
ברדיו יש להם כזו אופציה, הם מדברים על הרקע ושומעים אותו יותר חלש, וכשמפסיקים לדבר הוא מתחזק,
איך זה שאין תוכנה פשוטה כזו?

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני לא חושב שיש כזה דבר באופן אוטומטי.
למשל ברדיו מישהו יושב (אולי הקריין בעצמו) ויש לו כפתור להנמיך ולהגביר.

אין מילים

משתמש צעיר
ברור שלא.
ידוע לי על בוקסות שאפשר להשמיע בהן מוזיקה ולדבר תוך כדי - כאשר המוזיקה מונמכת כשאתה מגבר.
למה שלא תהיה כזו תוכנה? לדעתי זה פשוט מאד!

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
תשובה של חברתי למקצוע:
יש אפקט שנקרא: סיידשן, בעצם זה קומפרסור שמקמפרס סאונד מסויים, אולם הפקודה שנותנת לו את ההפעלה, היא לא מהסאונד שהוא מקמפרס אלא מערוץ צדדי.(הסבר מילולי לסידשן: סייד-זה צד ש'ן-זה ערוץ)
לדוג' לשדרן ברדיו פותחים אפקט של סיידשן, ז"א, שישנו קומפרסור על ערוץ המוסיקה שמקבל פקודה מהערוץ של השדרן להנמיך את עצמו (המוסיקה) כשהשדרן מדבר.
הסיידשן זה דבר שמועיל לעוד המון!!! דברים במיקס כגון: במקרה של קריינות עם מוסיקה, תתכן אפשרות להגביר את המוסיקה ולעטוף את הדבור מבלי לפגום בעוצמת והבנת מה שמדברים.
או במקרה שישנה שירה עם סאונד טוב אולם כשמוסיפים רוורב או דילי לשירה אזי גוון השירה משתנה ואף נהיה פחות ברור-גם כאן סיידשן יפתור את הבעיה וזה ע"י שערוץ השירה ייתן פקודה לערוץ הרוורב/דילי להיות נמוך יותר בשעת השירה וברגע שהשירה מסתיימת הרוורב/דילי נפתחים מיידית וכך בעצם משאירים את השירה פרונט כמו בכל השירים של הרוק הישראלי אך יוצרים גם מעטפת של אווירה (עם טכניקה זו אפשר לדחוף הרבה מן האפקט שרוצים-רוורב/דיליי והשירה נשמעת עדיין ברורה)
וכן אפשר לעשות זאת ביחס של שירה ומקהלות (באלקטרוני משתמשים באפקט זה בלי סוף ביחס של בין בס לקיק, סניר לפד וכו'.עד כדי כך שיש ז'אנר שלם edm שבנוי המון על אפקט זה).בקיצור אפקט מדהים שמשדרג את המיקס וכיום כמעט ולא קיים שיר שלא השתמשו בו בטכניקה זו.

אין מילים

משתמש צעיר
א, אין מילים!!
ב, איך עושים את זה? יש לי במחשב תוכנת Cubase 5,
יש שם כזו אפשרות?

תודה!
1590928754497.png

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
יש שם כזו אפשרות?
כל תוכנה (גם של דיג'י כמובן) שאפשר לשים בה קומפרסור, אפשר גם לבצע את הסיידשן.
יותר מאוחר אקבל הסבר מפורט כיצד עושים זאת ואביא לכאן.

כחול לבן

משתמש פעיל
גם אני אשמח לקבל מידע בענין.
אם יש כזו אפשרות זה יכול לעזור בהמון דברים!!

אין מילים

משתמש צעיר
ב
Audacity
יש אפקט שנקרא
התחמקות אוטומטית
לפי מה שידוע לי קובץ המוזיקה אמור להיות מעל קובץ הדיבור ואז מפעילים על קובץ המוזיקה את האפקט הנ"ל
פה?

אין מילים

משתמש צעיר
ב
Audacity
יש אפקט שנקרא
התחמקות אוטומטית
לפי מה שידוע לי קובץ המוזיקה אמור להיות מעל קובץ הדיבור ואז מפעילים על קובץ המוזיקה את האפקט הנ"ל
נכון!!
אדיר!!!!
כל הכבוד!!!!
פשוט אין מילים!

זה מקל עלי מאד את העבודה

אין מילים

משתמש צעיר
ממש אגב, הצלחתי להשתמש בתוכנה הזו כדי לחתוך קובץ שמע ולשמור חלק ממנו.
מה שלא ברור לי, אם יש לי קובץ שמע אחד שאני מעונין לחתוך אותו באמצע, ולהפריד חלק אחד של השיר מהשני, אך ששני החלקים ישארו באותו קובץ (ברור?), אי אפשר?
כלומר - לעשות הפסקה באמע המנגינה, ואחרי דקה היא תמשיך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה