תוכנת עימוד חינמית

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לגבי הערת שוליים בפבלישר, כמו שכבר כתבתי לעיל, יש אפשרות.
אולי תכתוב לנו מדריך (לא שאני מתכנן הרפתקה חדשה כרגע)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נראה מצוין.
לגבי הערת שוליים בפבלישר, כמו שכבר כתבתי לעיל, יש אפשרות.
מה לגבי טקסט מנוקד ועם טעמים?
נפתרה שם הבעיה של הריווחים בין האותיות?

• תודה
Reactions: MNM

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני עשיתי רב טקסט בוורד, מצורף בזה, (@חיטובים אל תהיה קטן אמנה, אבל לא מומלץ הזמן יקר..), ולא עשיתי בפבלישר כי לא מצאתי פתרון להערות שוליים.
אני חושב שבפבלישר עושים את ההערות שוליים בסטורי נפרד, וכמו שהמשנה היא סטורי והפרוש הוא סטורי, וכמו שאת הפירוש אתה מסדר שיתאים למשנה כך את ההערות אתה מסדר שיתאימו לפירוש.

• תודה
Reactions: MNM

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני חושב שבפבלישר עושים את ההערות שוליים בסטורי נפרד, וכמו שהמשנה היא סטורי והפרוש הוא סטורי, וכמו שאת הפירוש אתה מסדר שיתאים למשנה כך את ההערות אתה מסדר שיתאימו לפירוש.
מה שקורה כשמכניסים טקסט עם הפניה להערות שוליים לתיבת טקסט, שהמיספור נעלם גם בוורד וגם בפבלישר.
צריך לעשות חפש והחלף כלשהוא, שיוסיף מיספור רץ בכל מקום שיש הפניה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה שקורה כשמכניסים טקסט עם הפניה להערות שוליים לתיבת טקסט, שהמיספור נעלם גם בוורד וגם בפבלישר.
בקיצור, לא שווה את המאמץ (אגב, גם בתג צריך "להרוג" את המיספור האוטומטי לפני שמייבאים, ובעוד שבתג יש אפשרות בעזרת קוד להוסיף מיספור לפי קביעה מראש, בפאבלישר זה בטח מסובך)..

סוף דבר, לענ"ד:
פאבלישר - תוכנה יחסית זניחה, לעומת אינדיזיין, והיא גם לא חינמית (אלא אם כן....)
וורד - לבדה קשה מאוד, עם התוספים של רחמים (שעולים כסף), יש סיכוי, ועדיין...
סקריבוס/אפיניטי - תמיכה דלה או לא קיימת בעברית (צריך להשתמש בפונט-מראה מלפני 20 שנה)
תג - השקעה חד"פ לא קלה, מקצועית אבל עקומת למידה גבוהה, וגם אח"כ צריך עוד סקריפטים פה ושם כדי לקבל שליטה יותר טובה. וכבר 25 שנה היא המושכל הראשון לעימוד ספרי קודש ברמה גבוהה מאוד.
אינדיזיין - מנוי בסכום זניח יחסית, מקצועית ויחסית קלה ללמידה, עם קהילה ענקית פי כמה מהפורום הקדוש כאן, אבל עדיין לא מתאימה 100% לעימוד ספרי קודש כמו תג, וצריכה קצת קביים - אבל זה משתפר דרמטית מגירסה לגירסה.

אם כבר, עדיף להקליד בגוגל דוקס או באופן אופיס שהוא בחינם, ולהשקיע את ה70 שקל בחודש ולעמד באינדיזיין.

נערך לאחרונה ב:

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
חיפוש והחלפה לא יודע לעשות מספור בסדר עולה, לזה יש תוסף מיוחד אצלי בקטלוג שממספר במספור רציף כל מקום שמתאים לביטוי חיפוש כל שהוא. אז כמו שהזכירו כאן צריך להכין את החומר בוורד ולהמיר את המספור האוטומטי שוורד נותן למספור קבוע ואז לייבא לפבלישר.

MNM

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה לגבי טקסט מנוקד ועם טעמים?
נפתרה שם הבעיה של הריווחים בין האותיות?
למעשה הבעיה לא הייתה קיימת אף פעם.
אסביר:
פבלישר נועדה לדעת מפתחיה לעיתונים ועלונים וכדו' שם חשוב מאוד לתת רווח בין אותיות (ואכמ"ל)
לכן הפונקציה "יישר טקסט לשני הצדדים" נותנת ביזור של האותיות - לא מקצועי בעליל.
אם תחפרו בתוכנה תמצאו שם פונקציה "רווח בין מילים" מה שאומר רווח רק בין מילים ולא אותיות.

יש עוד הרבה מה להרחיב בעניין, אבל זה דורש קורס מזורז..

MNM

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ממש כמו שאמרת.
יש דרך להפריד את ההערות שוליים מהטקסט בלי שיעלם מספור ההפניה להערה.

MNM

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אולי תכתוב לנו מדריך (לא שאני מתכנן הרפתקה חדשה כרגע)
אולי אכתוב מדריך קצר...
להקיף את הכל קשה במסגרת זו...
אני חוקר ולומד ועובד עם התוכנה הזו כבר קרוב ל 10 שנים במקביל ל"תג" ומבין למה לא תמיד מפעילים "סופר טנקר" כשאפשר לטוס על אופנוע...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
למעשה הבעיה לא הייתה קיימת אף פעם.
אסביר:
פבלישר נועדה לדעת מפתחיה לעיתונים ועלונים וכדו' שם חשוב מאוד לתת רווח בין אותיות (ואכמ"ל)
לכן הפונקציה "יישר טקסט לשני הצדדים" נותנת ביזור של האותיות - לא מקצועי בעליל.
אם תחפרו בתוכנה תמצאו שם פונקציה "רווח בין מילים" מה שאומר רווח רק בין מילים ולא אותיות.

יש עוד הרבה מה להרחיב בעניין, אבל זה דורש קורס מזורז..
או שאתה לא יודע על איזו בעיה אני מדבר
או שהיא כבר נפתרה ולכן אתה לא יודע על איזו בעיה אני מדבר

בעימוד מקצועי צריך לתת תוצאה אופטימלית שמורכבת מכל הפרמטרים - רווח בין מילים, רווח בין אותיות, ורוחב האות.
באינדיזיין יש הגדרות של רצוי, מקסימום ומינימום לכל אחד מהפרמטרים הנ"ל ולמנוע של אינדיזיין יש כלים לבדוק מה ייתן את התוצאה האופטית האופטימלית במסגרת ההגדרות הנ"ל.

בפאבלישר, לפני כעשור, הייתה בעיה בעיקר בטקסט מנוקד - נוצרו ריווחים בין האותיות בצורה מוזרה בלי קשר להגדרות.
מישהו אמר לי שהם סידרו את זה באחת המהדורות האחרונות אבל לא בדקתי ולכן ביקשתי שתעלה דוגמה כזו

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר גם לעמד עם סכין ומזלג, וגם לחטוב עצים עם מברג. השאלה כמה זמן זה יקח.
טיים איז מוני.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה